Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Грудень 2012№ 48 (692) Добрі справи нашого земляка

Завтра 88-річчя святкує почесний громадянин міста Ужгорода Юрій Васильович Ільницький. Умілий керівник, який більш ніж сімнадцять років очолював Закарпаття, свою стрімку політичну кар’єру розпочав на Міжгірщині.

У 21 рік здібного юнака працевлаш-товують у Волівський (Міжгірський) окружком партії, а через деякий час обирають першим секретарем сусіднього Воловецького району. Згодом - навчання у столичній Вищій партійній школі, ряд керівних посад на Поділлі - у Вінницькій, Хмельницькій областях… А в грудні 1959 року, у віці 35 років, Юрія Ільницького обирають другим, а потім першим секретарем Закарпатського обкому партії. З іменем Ю. В. Ільницького пов’язане становлення Закарпаття у складі Української РСР. Вклад Юрія Васильовича в розвиток нашого краю важко переоцінити. Адже саме за часів його керівництва в області активно будувалися заводи, наприклад механічний, машинобудівний та газової апаратури в Ужгороді, приладобудівний у Мукачеві, дослідний в Ільниці, “Іршавремверстат”, трикотажна фабрика в Мукачеві та інші.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/12/12, 16:14


№ 48 (692) Андрій Погорєлов: “Ми повинні зберегти Ужгород з усіма “родзинками”, що роблять його неповторним”.

Ось і добігає кінця ще один рік роботи Ужгородської міської ради VІ скликання. На черзі - формування бюджету міста на 2013 рік. Нещодавно ж депутати ухвалили програму соціально-економічного розвитку міста. Чи вдалося зробити все заплановане у 2012 році? Які напрацювання у депутатського корпусу на рік наступний? Про це запитуємо у голови депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури та екології Ужгородської міської ради Андрія Погорєлова.

- Андрію Вікторовичу, що зроблено за рік у сфері ужгородського ЖКГ?

- Для покращення роботи окремих галузей комунального господарства міста затверджено низку програм, виконання яких, переконаний, дасть позитивний і відчутний для ужгородців результат. Зокрема, програмою “Питна вода міста Ужгорода на 2012-2020 роки” передбачено капітальний ремонт і реконструкцію об’єктів водопостачання та водовідведення міста, удосконалення і збільшення потужностей каналізаційно-очисних споруд міста, які вже зношені й застарілі. Також ухвалена Програма капітального ремонту та реконструкції мережі зовнішнього освітлення на 2012-2016 роки, Програма охорони навколишнього природного середовища на 2012-2015 роки, Програма благоустрою міста Ужгорода на 2012-2015 роки, Програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2012-2014 роки, Програма модернізації, капітального ремонту, заміни ліфтів та їх диспетчеризації в житловому фонді м. Ужгорода на 2012-2014 роки, Програма підтримки ОСББ на 2012-2015 роки. Багато вдалося зробити в поточному році, інше - буде продовжено в наступному. Насамперед розпочато виконання робіт із реконструкції двох найстаріших вулиць лівобережної частини міста - Мукачівської та Швабської. На жаль, на вул. Мукачівській виконано тільки частину робіт у зв’язку з обмеженим фінансуванням. Але їх виконання обов’язково буде продовжено з настанням сприятливих погодних умов навесні 2013 року. На вул. Швабській вдалося виконати більшу частину робіт: відновлено роботу системи водовідведення, влаштовано нове асфальтобетонне покриття проїзної частини, підготовлено місця для нових зелених насаджень, тривають роботи з укладання бруківкою тротуарів. Крім того, спільно з Ужгородською районною адміністрацією проведено низку заходів щодо запобігання самовільному займанню побутових відходів у межах міського полігону побутових відходів. Тепер проводиться облаштування під’їзних шляхів до четвертої черги полігону.

- Які ще актуальні рішення були ухвалені депутатським корпусом у цьому році?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/12/12, 16:14


№ 48 (692) Для таксистів - визначені місця для стоянки

У середу відбулося чергове засідання виконачого комітету Ужгородської міської ради. Серед кількох десятків робочих питань особливу увагу було приділено питанню формування мережі таксомоторних стоянок.

Управління архітектури та відділ транспорту у відповідь на звернення спілки приватних перевізників розробили схеми таксомоторних стоянок з метою впорядкування руху пасажирського транспорту загального користування. Таким чином будуть визначені місця для стоянок таксистів. Як пояснив заступник міського голови Юрій Беляков, машини членів спілки автоперевізників розміщуватимуться на спеціально обладнаних місцях паркування, оскільки кошти на технічне забезпечення цих паркувальних місць виділятимуться не з міського бюджету, а асоціацією приватних перевізників. У свою чергу ДАІ вимагатиме від таксистів паркуватися з дотриманням правил дорожнього руху. “Це крок до створення організованих паркувальних місць для таксистів. Також це дасть можливість контролювати і певною мірою відсіювати нелегальних таксистів”, - зазначив Юрій Беляков.

Прес-служба Ужгородської міської ради

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/12/12, 16:13


№ 48 (692) В Ужгороді обговорили питання співпраці органів місцевого самоврядування і влади

20-го грудня в Ужгороді відбулося спільне засідання Асоціацій органів місцевого самоврядування Закарпатської області, Президії Громадської ради при Закарпатській ОДА і Координаційної ради голів громадських рад при РДА, МВК у Закарпатській області на тему: “Разом в інтересах громад: співпраця громадських організацій та місцевих рад і їх асоціацій у діалозі з органами державної влади”.

На засіданні були присутні в. о. першого заступника міського голови Ужгорода Віталій Семаль, виконавчий директор Закарпатського районного відділення Асоціації міст України і політичний координатор проекту “Діалог” Іван Ревтій, в. о. голови Громадської ради при Закарпатській ОДА Михайло Греньо, віце-президент з виконавчої роботи Асоціації розвитку і реформ міст, селищ і сіл “Закарпаття - ХХІ століття” Олег Лукша, а також представники органів місцевого самоврядування міст, селищ і сіл Закарпаття.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/12/12, 16:13


№ 48 (692) зігрій теплом свого серця

Дитинство - чарівна пора в житті кожної людини. Це час, коли мрії рояться в голові і здається, що ось-ось усі вони здійсняться…

Діти живуть у своєму неосяжному світі, де панує щастя, усмішка, достаток і завжди поруч люблячі батьки. На жаль, для деяких дітей мрії залишаються лише мріями, котрі розбиваються об жорстоку реальність, об стіни дитячих будинків, інтернатів. Тому дуже важливо підтримати таких дітей, подарувати їм частинку сімейного вогнища і тепла людської душі.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/12/12, 16:13


№ 48 (692) Кобра, слоненя, янгол і калина обрані найкращими ялинковими прикрасами в Ужгороді

Як повідомили в управлінні освіти Ужгородської міської ради, загалом на конкурс було подано 130 ялинкових прикрас, серед яких іграшки й композиції з рослин, виготовлені власноруч вихованцями п’ятдесяти двох НВК та шкіл.

Процес вибору най-кращих іграшок з-поміж багатьох оригінальних, гарних і кумедних був досить важким. Членам журі у складі заступника міського голови Володимира Фленька, завідувача кафедри туризму УжНУ Федора Шандора і представників відділу освіти Ужгородської міської ради припало до душі чимало композицій. Адже не звернути уваги на будиночок із печива, оригінальну шишку, сніговичків із ниток і навіть прикрасу із кришечок пластикових пляшок було просто неможливо. Але все ж журі зробило свій вибір.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/12/12, 16:12


№ 48 (692) “Ми сьогодні Миколайчики!”

У День Святого Миколая ужгородцям пощастило стати свідками неймовірно видовищного дійства - уже традиційного Параду Миколайчиків. Більш як півсотні студентів кафедри туризму УжНУ, котрих очолював “головний Миколай” та організатор ходи Федір Шандор, почали маршрут від площі Поштової. Прогулявшись вулицями Корятовича, Корзо, Волошина, колона Миколаїв дісталася до Театральної площі, де їх зустріли молодші Миколайчики - учні ужгородських шкіл, а також містяни, які прийшли подивитися на дійство. А подивитись і справді було на що! Адже не кожного дня побачиш таку кількість людей у червоному, що йдуть містом і з радісними усмішками вітають усіх зі святом, ще й цукерки роздають! Навіть водії автівок цього дня не ремствували, а терпляче чекали, поки колона Миколаїв перейде вулицю.

Учасниця параду, студентка ка-федри туризму УжНУ Наталія Цюба розповідає, що вона бере участь у заході вже вдруге: “Минулого року я вперше потрапила на парад і була в захваті! Стільки приємних емоцій, стільки усміхнених облич! Ти розумієш, що для того, аби принести людям радість, багато не потрібно! І не важливо, чи ти вітаєш їх із дорогими цукерками, чи зі звичайними фруктовими карамельками - головне, щоб це було щиро. Минулого року був сніг, і новорічний настрій трошки більше відчувався. Але я сподіваюся, що він іще випаде, а настрій, який панує сьогодні в місті, збережеться надовго”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/12/12, 16:12


№ 48 (692) Дороге задоволення. За тиждень в Ужгороді склали 90 протоколів за куріння у невстановлених місцях

Згідно з ухваленим у травні Законом “Про внесення змін до деяких законів щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів”, з 16 грудня забороняється тютюнопаління, куріння електронних сигарет і кальянів у громадських місцях. Заборона діє у ліфтах і таксофонах, у приміщеннях і на території закладів охорони здоров’я та навчальних закладів. Також не дозволяється палити на дитячих майданчиках, у приміщеннях і на території спортивних та фізкультурно-оздоровчих споруд, закладів фізичної культури і спорту, у під’їздах житлових будинків, у підземних переходах, у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів. Куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства, об’єктів культурного призначення і органів державної влади та органів місцевого самоврядування теж набуває статусу “табу”. Штрафуватимуть і за паління тютюну в інших державних установах і на стаціонарних зупинках маршрутних транспортних засобів. У разі порушення цієї заборони власникам закладів доведеться сплатити штраф у розмірі від однієї до десяти тисяч гривень.

В Ужгороді на повну заборону куріння у громадських місцях відреагували оперативно. Зокрема працівниками міськвідділу міліції в період з 9-го по 17 грудня за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях, згідно зі статтею № 175/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, складено 90 протоколів. З них 47 протоколів склали представники служби дільничних інспекторів міліції, а 43 - патрульна служба міліції Ужгорода. Ці протоколи розглядатимуться на адмінкомісії Ужгородської міської ради, яка і вирішить міру покарання.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/12/12, 16:12


№ 48 (692) В Ужгороді відбувся правовий брейн-ринг серед студентів вищих навчальних закладів області

У рамках Всеукраїнського тижня права Головним управлінням юстиції у Закарпатській області спільно з управлінням освіти і науки облдержадміністрації та за організаційної підтримки Координаційної ради молодих юристів Закарпатської області і Студентської ради Закарпатської області на базі юридичного факультету Закарпатського державного університету проведено традиційний правовий брейн-ринг серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації області, присвячений Всеукраїнському тижню права.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/12/12, 16:11


№ 48 (692) Оксана Хижун: “Треба працювати завжди, працювати на повну силу…”

Танець з’явився раніше, аніж писемність. Відтоді пройшли тисячоліття, створено сотні різних танців, а глибинна сутність його не змінилася. Особливе місце в культурі кожного народу посідає народна хореографія, в якій розкривається душа народу. Важливе значення вона мала ще в древній Греції, задовго до нашої ери. Про це свідчить хоча б термінологія. Слово “хореографія” має грецьке походження, складається з двох слів, що означають “танець” і “описую”. Хореографія - мистецтво створення танцю. Це універсальний суспільний феномен, який сприяє глибинному усвідомленню своєрідності кожної нації. Аргентинське танго, український гопак, віденський вальс уже давно є своєрідними візитівками цих країн. Народний танець - першоджерело хореографічного мистецтва, у якому злилися в єдиному потоці танець і пантоміма, музика і поезія, пластика рухів і драматургія літературного твору. Розквіт хореографічного мистецтва нашого краю, на жаль, у минулому. Звичайно, живе надія на його відродження. Наша розмова нині з Оксаною Хижун, відомим хореографом, керівником народного хореографічного ансамблю “Писанка” Ужгородського міського центру дозвілля, балетмейстером-постановником народного хореографічного ансамблю “Словенка” Середнянської дитячої школи мистецтв.

- Пані Оксано, Ваші дитинство і юність пройшли у 70-80-ті роки минулого століття. В історії України це був період засилля західної масової культури. Особливо це стосується музики, хореографії, образотворчого мистецтва. Ви ж пов’язали свою долю з народними танцями. Чому? Як це сталося?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/12/12, 16:11
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS