Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 12/11/12№ 42 (686) Вином і медом два дні поспіль частуватимуть Ужгородців та гостей міста

В обласному центрі за сприяння Ужгородської міської ради пройде фестиваль молодого вина. Розміститься атракція на пл. Поштовій, вул. Ракоці, а також у винних підвалах “Совиного гнізда”.

Цього тижня в малому залі міськради відбулося засідання організаційного комітету свята, під час якого обговорювалися плани проведення заходу. Як нам стало відомо, шостий за рахунком фестиваль молодого вина триватиме два дні - 24-го і 25-го листопада, і запропонує відвідувачам чимало цікавого.

За словами організаторів фесту, попередньо зголосилися взяти участь у ньому близько 35-40 виноробів зі всього Закарпаття. Зокрема, оргкомітет розраховує на підприємців із Виноградова й Берегова - визнаних винних центрів області, котрі презентуватимуть зразки своєї найякіснішої продукції. Планується також провести конкурс-дегустацію на визначення найкращого майстра винної справи. До того ж склад журі стане однією з новацій заходів такого типу, оскільки обирати найдостойнішого будуть самі винороби. Змагання передбачатиме дегустацію, так би мовити, наосліп: куштуючи напій, члени журі не знатимуть, чиє це вино, і відтак, обравши те, яке найбільше припало до душі, віддаватимуть свої голоси на користь виробника.

Крім вина, на святі також можна буде придбати мед і сувеніри. Не виключено, що на фестиваль запросять і гостей з-за кордону.

Розважати ж відвідувачів протягом двох днів будуть ужгородські самодіяльні колективи. Запевняємо: завітавши на свято молодого вина, ви ні в якому разі не пожалкуєте!

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  12/11/12, 15:21


№ 42 (686) Температурний режим відповідає санітарним нормам в усіх навчально-виховних закладах міста

Про це “Ужгороду” повідомив начальник відділу освіти Ужгородської міської ради Мар’ян Комарницький.

“Температурні значення в навчальних приміщеннях шкіл і садочків міста перебувають у межах 18-20 градусів тепла, що відповідає санітарним нормам, - каже Мар’ян Несторович. - На сьогодні ми можемо констатувати, що в Ужгороді опалюються модульними котельнями всі навчальні й виховні заклади, за винятком ЗОШ № 2 з поглибленим вивченням іноземних мов і ДНЗ № 36.

Але завдяки зусиллям керівництва цих закладів температура відповідає нормам і там - для того, щоб діти не відчували дискомфорту, приміщення школи і садочка обігріваються за допомогою електричних обігрівачів. Роботи ж на котельні ЗОШ № 2 і ДНЗ № 36 тривають: із дня на день працівники газового господарства повинні завершити налагодження розподільного щита, і вже незабаром котельня працюватиме повноцінно. Ми робимо все для того, щоб дітям було комфортно”.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  12/11/12, 15:21


№ 42 (686) У Лінгвістичній гімназії Ужгорода тепло і затишно

Днями на адресу Ужгородської міської ради надійшла скарга з приводу недотримання температурного режиму в Ужгородській лінгвістичній гімназії ім. Т. Г. Шевченка.

У заяві йшлося саме про низьку температуру в класних приміщеннях навчального закладу. Аби з’ясувати, чи насправді це так, міський голова Віктор Погорєлов разом зі своїм заступником Володимиром Фленьком цього вівторка здійснили робочий візит до лінгвістичної гімназії. Оглянувши класи, міські керівники дійшли висновку, що проблеми з опаленням сьогодні немає. Приміщення опалюються, і температура в них навіть дещо перевищує норму - становить 20-23 градуси тепла, при нормі +18° С. Кому й навіщо потрібно нагнітати ситуацію з опаленням у закладі, невідомо.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини)  -  12/11/12, 15:20


№ 42 (686) Ужгородців турбує тепло в оселях і матеріальна допомога

Цього місяця на прийом до міського голови Ужгорода Віктора Погорєлова надійшло 38 заяв від громадян. Зверталися мешканці міста з надією вирішити вже наболілі питання, котрі подекуди потребують екстреного реагування. З огляду на те, що зима вже не за горами, багато звернень стосувалося отримання субсидій мешканцями багатоповерхівок. З проханням прискорити вирішення цього питання звернувся і громадянин, який є ветераном Великої вітчизняної війни. Міський голова пообіцяв узяти на контроль теплопостачання його квартири.

Чимало скарг наді-йшло від громадян з приводу комунальних негараздів, зокрема поламаних кришок на люках, які перебувають на утриманні галузевих структур. У зверненнях йшлося про розбитий люк на вул. Швабській, що перебуває на утриманні підприємства телефонного зв’язку, про відкритий люк на розі вулиць Анкудінова і Будителів (на утриманні ПАТ “Закарпатгаз”). За словами Віктора Погорєлова, міська влада до таких питань ставиться доволі жорстко і вимагає від відомств провести інвентаризацію і привести ці люки до належного стану.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  12/11/12, 15:20


№ 42 (686) Андріана Сушко: “Вихід можна знайти навіть із найскрутнішої ситуації. Головне - аби було бажання допомагати”

Минулого тижня своє професійне свято відзначили працівники соціальної сфери. У чому полягає робота соціального працівника? Якими будуть соціальні гарантії в наступному році? Відповіді на ці та інші запитання - у розмові з начальником управління праці і соціального захисту населення Ужгородської міської ради Андріаною Сушко.

- Якою є специфіка роботи соціального працівника?

- Робота в соціальній сфері потребує надзвичайної витримки і терпіння. Ці якості - невід’ємні складові характеру людини, котра є соціальним працівником. Такий рід занять є специфічним: він зобов’язує представника цієї професії бути комунікабельним, стриманим, уміти знаходити спільну мову з представниками соціально незахищених верств населення, котрі, до речі, не завжди налаштовані на відверту розмову. Ті, хто звертається до нас, вимагають належної уваги й піклування з боку держави. Людина ж, котра має на меті стати соцпрацівником, уже влаштовуючись на цю роботу, повинна усвідомлювати, що їй доведеться зіткнутися з ненайкращим боком нашого життя. Саме тому першочергово майбутні соціальні працівники повинні навчитися під час роботи брати себе в руки і контролювати свої почуття. Як правило, люди, котрі не надаються для цієї морально важкої роботи, звільняються вже в перше півріччя. Колектив нашої структури на сьогодні вже налагодив свою роботу - з громадянами працюють люди з великим досвідом у соціальній сфері, котрі виконують свою роботу на високому рівні.

- Що входить до спектру послуг соціальної галузі Ужгорода?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  12/11/12, 15:20


№ 42 (686) Гедлайнером цьогорічного “Пап-джаз-фесту” стане зірка джазу світового рівня - американський трубач Майкл Патчез Стюарт

Цієї неділі, 11 листопада, у Закарпатському обласному палаці дітей та юнацтва “ПАДІЮН” (Ужгород, Студентська набережна, 8) о 18.00 відбудеться урочисте відкриття XIV Міжнародного і XV ювілейного Всеукраїнського ромського фестивалю джазового мистецтва “ПАП-ДЖАЗ-ФЕСТ-2012″. Організаторами заходу виступлять Товариство музичної культури ромів Закарпаття “Лаутарі” та “ПАДІЮН”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  12/11/12, 15:19


№ 42 (686) Марія Дідик: “Діти народжуються від великого кохання”

Минулого тижня на початку чергового засідання виконавчого комітету ужгородський міський голова Віктор Погорєлов вручив почесні відзнаки “Мати-героїня” двом ужгородкам, серед яких була й Марія Дідик.

• • •

Сидимо в маленькій кав’ярні у центрі міста, п’ємо каву, розмовляємо. Дзвінок на мобільний. Відповідь: “Алло, Софійко, я слухаю. Так, чекай мене там, я тебе заберу. Обов’язково встигну, не переживай!”. Продовжуємо бесіду. Десь через 10-15 хвилин, коли мобільний знову починає грати спокійну мелодію (щось із класики): “Привіт, Власточко! Вже зустрілися, якраз сидимо в кафе. Я пізніше тобі зателефоную”. Ще кілька дзвінків відхилено. Не знати, скільки їх було б, якби ми посиділи довше… Впевнена, що не менше ніж шість. Спитаєте, чому саме так? А я відповім: бо саме стільки разів Марії Дідик пощастило стати матір’ю.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  12/11/12, 15:19


№ 42 (686) УЖГОРОДСЬКА ЗАМКОВА КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Поширення християнського західного обряду - римо-католицької віри в Ужгороді та нашому Карпатському краї припадає на ХІ століття і пов’язане з ім’ям першого угорського короля св. Стефана І (997-1038 рр.), сина князя Гейзи (970-997 рр.) та його дружини Шарлотти, доньки трансільванського князя Вайка, що вже була християнкою і в християнському дусі виховувала свого сина. Де і коли був охрещений Стефан (Іштван) І, невідомо. Після смерті батька він став правителем Угорщини і розпочав нелегку справу навернення угорських язичників у християнство. Стефан послав абата Астріка, монаха Ордену Св. Бенедикта, з посольством до Папи Римського Сільвестра ІІ. Папа високо оцінив діяльність угорського правителя, спрямовану на запровадження християнства в державі й надіслав йому королівську корону та двораменний апостольський хрест. У 1001 р. Стефан був коронований в Естергомі і став засновником Угорської християнської держави. Для утвердження християнства в державі він запросив місіонерів, в основному з Ордену Св. Бенедикта; зобов’язав у кожному десятому селі будувати храм Господній; ввів десятину від урожаю на користь церкви і для матеріального забезпечення священства; велів святкувати неділю як день Божий, шанувати єпископів і священиків, відправляти молитви і т. п. Також король наказав дотримуватися віротерпимості, бо в державі були вже християни східного, візантійського обряду. За згодою Папи Римського Стефан створив у державі два архієпископства і 10 єпископств.

Закарпаття ввійшло до складу Угорського королівства, а син Стефана І Емеріх (Імре) отримав титул руського князя - Marchia Rutenorum (Руська марка). Принагідно зауважимо, що вже наприкінці ІХ століття на території Закарпаття було поширене християнство східного обряду - завдяки християнській місії святих Кирила і Мефодія і, мабуть, за сприяння одного з їхніх учнів - Горазда, який став Нітрянським єпископом на Словаччині.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  12/11/12, 15:19


№ 42 (686) Сергій Біба: “Мистецтво - це миттєва безкінечність”

Ужгородський художник Сергій Біба - один із найяскравіших представників абстрактного мистецтва краю. Художній почерк і манера письма митця вишукані, багаті на інтонації, кольорова гама має широкий спектр відтінків. У своїх роботах він сміливо експериментує з фактурою та кольором, досягаючи разючих ефектів. Його полотна дуже настроєві, пробуджують певні емоції, формують настрій. Одних вони заспокоюють, налаштовують на філософський лад, змушують замислитись над сенсом життя, спонукають до еротичних фантазій, а інших дратують.

- У дитячі роки ти відвідував гурток малювання в Палаці піонерів. Поділися своїми спогадами про Золтана Баконія, який упродовж багатьох років керував студією.

- Пам’ятаю, я завжди з нетерпінням чекав занять у студії Золтана Баконія. Заняття були після школи. Здалося б - які ще там уроки? Але саме там я заряджався якоюсь містичною енергетикою, занурювався у світ, який я люблю, до якого прагну, який донині мені дуже близький. На мою думку, Золтан Степанович - як добрий чарівник - прищеплював нам любов до мистецтва, поступово і впевнено, з терпінням до кожного учня і розумінням. Він дав мені перші базові знання, що відшліфовувалися день у день, роками, до нинішнього дня.

- Хто ще, крім Золтана Степановича, був твоїм учителем?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  12/11/12, 15:18
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS