Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 23/10/12№ 39 (683) На 42 мільйони гривень більше, ніж торік, надходжень до бюджету міста

У середу відбулося чергове засідання виконавчого комітету Ужгородської міської ради, де розглядалося близько 30 питань із різних сфер життєдіяльності міста. Було підбито підсумки економічного і соціального розвитку міста за 9 місяців 2012 року.

Як зазначив начальник управління економіки Ужгородської міської ради Михайло Станкович, за цей період можна виділити низку позитивних зрушень. Це надходження до бюджету міста - у порівнянні з відповідним періодом 2011 року в цілому вони збільшилися на 42,3 млн. грн., або на 17,3%; збільшення середньомісячної заробітної платні до 2522 грн.; створення 3258 нових робочих місць.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  23/10/12, 12:19


№ 39 (683) Новини

Міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов навідався до Ужгородської міської дитячої клінічної лікарні, де оглянув реанімаційне відділення, обладнання, за допомогою якого проводяться обстеження дітей, і заодно перевірив, наскільки тепло у палатах і коридорних приміщеннях закладу, після чого констатував: “Заклад до опалювального сезону готовий!”.

Під кінець огляду клініки головний лікар УМДКЛ Ігор Рошко показав Віктору Володимировичу і капличку, що її недавно відкрили всередині закладу.

• • •

Цього четверга міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов перевірив температурний режим у новому корпусі ЗОШ № 5, що на площі Петефі, і подивився, чим годують дітей у шкільній їдальні.

Віктор Володимирович висловив задоволення роботою закладу, оскільки як у першому, так і в другому питанні порушень не виявлено. У школі тепло і затишно, а за словами учнів, страви, які їм готують, дуже смачні.

• • •

У міській дитячій лікарні та пологовому будинку ввімкнено опалення

Згідно з рішенням виконкому від 15.10.2012 р. № 356 “Про початок опалювального сезону в закладах медицини”, в нічний період у міській дитячій лікарні та пологовому будинку ввімкнено опалення для підтримання нормативної температури у приміщеннях.

• • •

Стоматологічні кабінети для учнів

До Ужгородського міського голови Віктора Погорєлова надійшло звернення директорів та батьківських комітетів СЗОШ № 2, ЗОШ № 6, ЗОШ № 7, НВК “Ужгородський економічний ліцей”, ЗОШ № 10, БПЛ “Інтелект”, СЗОШ № 12, ЗОШ № 19 стосовно сприяння в облаштуванні в цих закладах стоматологічних кабінетів для учнів.

• • •

18-го жовтня в малому залі Ужгородської міської ради відбулася робоча нарада, головною темою якої стало надання естетичного вигляду рекламним носіям (бігбордам, білбордам і сіті-лайтам) у місті.

Міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов наголосив на тому, що в період передвиборчої кампанії повинна зростати не тільки кількість носіїв реклами, а й відповідно має збільшуватися плата за їх встановлення. Також підприємцям, котрі працюють у рекламній сфері і розміщують рекламні носії містом, нагадали, що рішення про підвищення плати за розміщення реклами, в частині збільшення її до розміру ПДВ, було ухвалене ще на минулій сесії міської ради. Крім того, міська влада Ужгорода закликає підприємців погасити заборгованість за надані їм послуги з виділення території під розміщення реклами, аби уникнути різного роду непорозумінь.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  23/10/12, 12:19


№ 39 (683) УжНУ - 67 років!

Ужгородський національний університет відзначив 67-у річницю з дня свого заснування. За словами виконувача обов’язків ректора УжНУ Федора Ващука, заклад пережив чимало труднощів, та сьогодні він нарешті почав рухатися вперед.

З нагоди свята до університету завітали голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида та міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  23/10/12, 12:19


№ 39 (683) Марія Бадида: “Малому та середньому бізнесу держава готує вдосконалення спрощеної системи оподаткування”

Протягом дев’яти місяців 2012 року Державною податковою інспекцією в м. Ужгороді до зведеного бюджету акумульовано 437,9 млн. грн., що на 67,3 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. До державного бюджету за дев’ять місяців поточного року надійшло 230,7 млн. грн., що перевищує минулорічні показники на 18,6% (тобто на 34,8 млн. грн.). До місцевого бюджету зібрано 207,4 млн. грн., що на 28,4 млн. грн. більше, ніж торік. Про результати роботи міської ДПІ розповідає начальник Державної податкової інспекції в м. Ужгороді Закарпатської області ДПС Марія Бадида.

- Маріє Петрівно, що є основними джерелами надходжень до бюджету?

- У розрізі податків і зборів головним бюджетоутворюючим податком є податок з доходів фізичних осіб, питома вага якого до бюджету становить 39,1%; наступним значним джерелом доходів є податок на додану вартість (36,14%); і на третьому місці - податок на прибуток підприємств, що становить 12,5%.

- Чим спричинене таке стрімке збільшення сплати податків до бюджету?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  23/10/12, 12:18


№ 39 (683) Адольф Добрянський в Ужгороді

Ім’я цього вченого, просвітителя, громадсько-політичного і культурного діяча золотими літерами вписане в історію нашого краю. Пам’ять його увічнена в численних працях істориків, його ім’ям названо одну з вулиць Ужгорода. У 1928 році на замовлення крайового товариства ім. О. Духновича скульптор Олена Мондич-Шиналі створила бюст Адольфа Добрянського, який був установлений і відкритий в Ужгороді у 1929 році і до 1939 року стояв на території сучасного альпінарію, поблизу площі Поштової. Був демонтований угорською хортистською владою. Нині цей бюст зберігається у фондах Закарпатського краєзнавчого музею.

Адольф Добрянський народився 19 грудня 1817 року в селі Рудльова на Словаччині в сім’ї місцевого священика Івана Добрянського та Шарлотти Сепешгазі, доньки заможного міщанина з Левочі (Словаччина). Мати Адольфа була ерудованою жінкою і володіла німецькою, словацькою, угорською, французькою та русинською мовами. Батько його, на думку одного з дослідників життя та діяльності А. Добрянського професора УжНУ Дмитра Данилюка, мав російське походження, один час був священиком у селі Завадка Березького комітату (нині Воловецький район).

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  23/10/12, 12:18


№ 39 (683) Як не застудитись?

Яким передбачається осінньо-зимовий період в обласному центрі у плані вірусів? Як до нього готуватися мешканцям нашого міста? Про це і багато іншого - у розмові з лікарем-епідеміологом епідеміологічного відділу Ужгородської міської СЕС Ларисою Зарембо.

- Як відбувається визначення епідемічного порогу?

- Сам процес визначення імовірності ураження населення ГРВІ, тобто моніторинг захворюваності, проводиться працівниками епідеміологічного відділу міської СЕС щотижнево протягом року. Моніторинг охоплює як доросле, так і дитяче населення міста. Наприкінці тижня зібрані показники аналізуються, підсумовуються, узагальнюються і виводяться у цифри, після чого їх порівнюють із показником епідемічного порогу. Якщо рівень захворюваності на гострі респіраторні інфекції досягає показника епідемічного порогу або перевищує його, - розпочинається епідемічний період. Тоді проводяться оперативні заходи і вводиться щоденний моніторинг захворюваності. У цей період кожен навчальний і виховний заклад розглядається окремо. При виявленні великої кількості відсутніх дітей у закладі (понад 20%) рішенням надзвичайної протиепідемічної комісії при Ужгородській міській раді маємо право ввести в цих закладах обмежувальні заходи. За рахунок карантину розривається ланцюг передачі інфекційних захворювань, оскільки діти перебувають вдома, тобто є ізольованими. Також у період карантину забороняється проведення масових заходів у закладах культури.

- Коли починається кампанія щеплень і як проходить цей процес?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  23/10/12, 12:18
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS