Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 01/10/12№ 36 (680) Віктор Погорєлов: “Сьогодні наші міста-побратими радіють, що Ужгород є таким, яким він є, - зі своєю унікальною історією, доброзичливим характером та гостинністю”

Наше місто святкує 1119-у річницю з часу заснування. Напередодні свята “Ужгород” завітав до міського голови Віктора Погорєлова і поцікавився досягненнями обласного центру за рік, що минув.

- Вікторе Володимировичу, що для Вас означає День народження Ужгорода?

- Для мене це - як день народження близької людини чи держави. Зважаючи на те, що Ужгород цьогоріч відзначає свою 1119 річницю, можна тільки радіти, що ми живі, здорові, щасливі і сьогодні вже вважаємося майже європейцями. Наші жінки і доньки народжують дітей, онуків. Ужгородці є самодостатніми й успішними людьми. Словом, життя триває… Наше місто, як завжди напередодні свого свята, прикрашається, віднаходить нових друзів, започатковує нові товариські стосунки з містами сусідніх країн. У 2012 році нам вдалося завершити встановлення систем автономного опалення, за винятком деяких юридичних питань, котрі будуть вирішені вже найближчим часом. Ми відремонтували сорок вісім доріг у плані ямкового ремонту, заасфальтувати вул. Мукачівську; вже через місяць ми побачимо оновленою вул. Швабську. Також у цьому році було введено в експлуатацію новий корпус школи № 5, що на пл. Ш. Петефі. Ми відновили роботу міських басейнів і фонтанів. Такі результати дають нам змогу пишатися Ужгородом, його процвітанням і розвитком.

- Які плани вдалося втілити в життя в галузі медицини?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  01/10/12, 12:41


№ 36 (680) Християни східного обряду відзначили свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього

У четвер в Ужгородському Хрестовоздвиженському кафедральному соборі відбулася святкова літургія, яку відслужив Архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор.

Участь у літургії взяв міський голова Віктор Погорєлов, який привітав вірників із престольним святом і разом зі сім’єю подарував православній громаді міста ікону святих Кирила і Мефодія, роботи іконописця з Києво-Печерської Лаври. Участь у богослужінні взяло понад 5 тисяч ужгородських вірників.

Святкове богослужіння з нагоди храмового свята відбулося і в Ужгородському кафедральному соборі Мукачівської греко-католицької єпархії.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  01/10/12, 12:40


№ 36 (680) Підготовка до опалювального сезону: за планом, та не без проблем

Через незадовільну роботу відділу капітального будівництва неготовими до зими залишаються НВК № 2 та Ужгородська лінгвістична гімназія

Майже всі державні заклади й установи міста Ужгорода готові до нового опалювального сезону. Таку інформацію оприлюднено під час позачергового засідання виконавчого комітету Ужгородської міської ради, на якому були присутні директори навчальних закладів міста, начальники міських ЖРЕРів, представники установ культури, освіти та медицини.

Про стан підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2012-2013 рр. розповів начальник Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради Олексій Касперов:

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  01/10/12, 12:40


№ 36 (680) Від могутнього замку до модерного кварталу Галагов

Настала чергова традиційна дата - відзначення Дня Ужгорода, що є святом для мешканців та гостей нашого міста. У пам’яті спливають різні періоди в історії обласного центру, де пройшло моє дитинство, юність і доросле життя.

Важко визначити, коли ж саме почалося формування Ужго-рода, коли було його заснування. В історичних джерелах згадуються різні дати: 872-ий, 898-ий, 903-ій, 1154-ий роки. Та життя людське тут почалося набагато раніше, в епоху первіснообщинного ладу, що підтверджують пам’ятки кам’яного віку (40-15 тисяч років до н. е.), бронзового, залізного віків, слов’янські поселення VIII-Х століть, городище на Замковій горі VIII-IX століть. Хроніст угорського короля Бейли ІІІ Анонім повідомляє у хроніці “Діяння угорців” про прихід до Ужгорода угорських кочівників у 903 р., захист Ужгородського городища легендарним древньослов’янським князем Лаборцем, його трагічну смерть біля ріки на Словаччині, яка відтоді називається Лаборець. Згадується у хроніці городище - фортеця на ріці Унг, а угорські воїни отримали назву гунгарських. Зазнав Унгвар (Ужгород) спустошливого нападу орд половецького хана Кутеска у 1086 р. Деякі дослідники вважають, що Ужгород сформувався як військове укріплення, своєрідний економічний осередок вже у 80-х роках ІХ століття.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  01/10/12, 12:40


№ 36 (680) НОВИЙ КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ: ОСНОВНІ НОВЕЛИ

Історія підготовки нового КПК починається з 1992 р., коли Верховна Рада України ухвалила Концепцію судово-правової реформи України. Рада Європи констатувала в той час такі основні недоліки чинного КПК:

- авторитарність, забюрократизованість процесу, при якому судове засідання відіграє обмежену роль;

- усунення сторони захисту від участі у збиранні та фіксації доказів;

- неврегульованість повноважень прокурора;

- відсутність судового контролю за діяльністю слідчих органів та міліцією;

- сильний інституційний тиск щодо винесення обвинувального вироку.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  01/10/12, 12:40


№ 36 (680) Духовний шлях Йосипа Штилихи

“Ісусе, Ти милосердний, що я не помер, тому я віддам Тобі все, що маю: моє тіло і мою душу, я цілий буду Твій. Спаси мене від мого важкого горя. Це і був той момент, коли я пообіцяв Ісусу Христу бути його слугою, стати священиком, якщо виздоровію. Так і сталося. Поволі я почав видужувати і через два роки був уже повністю здоровим. Тоді я й вирішив обіцянку - пожертвувати своє життя на службу Божу, - виконати…” (о. Йосип Штилиха).

1-го жовтня свій 90-ий день народження мав відзначити настоятель української громади Греко-католицького Хрестовоздвиженського кафедрального собору Ужгорода, почесний громадянин Ужгорода Йосип Штилиха. Він був надзвичайною людиною. Будучи за радянських часів спочатку прибиральником, а згодом і головним інженером на Ужгородському АТМП-2195, цей чоловік поєднував основну роботу з богослужіннями, сімейним життям і боротьбою за гідне існування.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  01/10/12, 12:39


№ 36 (680) Дім, у якому живуть книги

Історія бібліотек міста над Ужем починається з далекого 1902 року, коли була започаткована перша народна бібліотека. Тоді Ужгород одержав у дар від Будапешта дві дубові книжкові шафи і тисячу книг угорською мовою. Протягом наступних 20 років бібліотека не розширювалась.

Ситуація змінилася після входження Закарпаття до складу Чехословаччини. У 1923 році, за ужгородського мера Бачинського, культурна комісія вирішила створити сучасну міську бібліотеку. Її основний фонд сформували з подарунка від Ради земських музейних бібліотек (Прага) і зібрання народної бібліотеки. Усього при відкритті бібліотека мала 1506 книг чеською, словацькою, карпаторуською, угорською та німецькою мовами.

У грудні 1930 року на засіданні міської ради Ужгорода було затверджено правила користування бібліотекою. За ними кожен ужгородець мав право записатися до бібліотеки “на основі представленої офіційної легітимізації” (посвідчення особи). У 1932 році було збудовано спеціальне приміщення для бібліотеки, кошторисною вартістю 1 млн. крон. На 1935 рік бібліотека мала 9773 примірники книг, отримувала газети - 47 назв і журнали - 13 назв. Річний бюджет бібліотеки становив 88 тис. крон.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  01/10/12, 12:39
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS