Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Вересень 2012№ 35 (679) Друге дихання. Басейни Ужгородської гімназії та ЗОШ № 20 готові прийняти маленьких відвідувачів

Не так давно в нашому місті почали відновлюватися водні види спорту - на базі кількох шкіл у рамках популяризації плавання як елементу здорового способу життя створено басейни або відновлено ті, котрі довгий час не діяли. На сьогодні в місті функціонує вже кілька басейнів, щоправда здебільшого їх відвідування добряче б’є по кишені. Та “Ужгород” спробував віднайти такі, навчитися плавати в яких можна або безкоштовно, або за невелику плату.

За день басейн ліцею “Лідер” відвідує близько 170 учнів

“На базі нашого закладу басейн існує вже протягом двадцяти років, - розповідає директор ліцею “Лідер” ЗОШ № 20 Марина Пуківська. - Збудований він був ще в 1992 році. З тих пір минуло вже багато часу, басейн кілька разів ремонтувався. Остання реконструкція пройшла п’ять років тому, коли міською владою було виділено близько 60 тисяч гривень. До 2006 року робота басейну повністю прив’язувалась до опалювального сезону, оскільки лише з настанням холодів і ввімкненням котельні ми могли обігрівати тут воду. Після того як міська влада виділила кошти з бюджету міста, тут встановили електричні бойлери для підігрівання води, що дало нам змогу протягом цілого року обслуговувати наших відвідувачів.

- Наскільки популярним є басейн школи серед дітей?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/09/12, 14:58


№ 35 (679) Підготовка до опалювального сезону стане основною темою позачергового засідання виконкому

Одним із питань, розглянутих на цьоготижневому засіданні виконавчого комітету, була підготовка міських закладів до опалювального сезону.

Члени виконкому заслухали доповіді керівників управлінь міського господарства, освіти. Міський голова звернув увагу на інші аспекти підготовки до опалювального сезону і визнав інформацію начальника управління освіти Мар’яна Комарницького та керівника управління капітального будівництва Ігоря Трускавецького неповною і неправдивою. Віктор Володимирович оголосив про припинення обговорення і перенесення питання підготовки усіх закладів, усіх галузевих управлінь до зимового періоду й опалювального сезону на розгляд під час наступного, позачергового зібрання виконавчого комітету.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/09/12, 14:58


№ 35 (679) Вчора відбулася сесія Ужгородської міської ради

Розпочалося сесійне засідання з питання про протест групи студентів духовної академії, які висловили своє незадоволення продажем об’єктів у місті, - їхні вимоги озвучив перед сесією депутат Ужгородської міської ради Василь Гнатків.

Після цього міський голова Віктор Погорєлов повідомив про те, що його перший заступник Віктор Трикур пішов у відпустку у зв’язку з підготовкою до виборів і подав документ про звільнення після відпустки. Міський голова одразу дав доручення керуючій справами міськвиконкому щодо розподілу обов’язків першого заступника між заступниками: обов’язки по економіці та торгівлі закріплено за Світланою Король, по управлінню капітальним будівництвом та житлово-комунальних питаннях - за Віталієм Семалем, по медицині та гуманітарних питаннях - за Володимиром Фленьком. Земельні питання міський голова взяв на себе, як належить за законодавством.

Наступним питанням сесії стала заява секретаря ради Віктора Щадея про надання відпустки з наступним звільненням з посади. Питання про задоволення заяви Шадея було вирішено розглянути після його відпустки.

Також сесією були розглянуті та ухвалені рішення: про надання грошової допомоги гр. Добей К. Р.; про зміни до рішень міської ради по програмі формування іміджу Ужгорода; про зміни до Програми економічного і соціального розвитку міста Ужгорода на 2012 рік та основні напрямки розвитку на 2013-ий і 2014-ий роки; про звіт щодо виконання бюджету міста за І півріччя 2012 року; про надання пільги Міжнародному аеропорту Ужгорода; про затвердження технічної документації з землеустрою та надання земельної ділянки в постійне користування (УМВС України по вул. Собранецькій, 177); про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (кладовище); про приватизацію земельної ділянки; про затвердження містобудівної документації; про програму “Питна вода міста Ужгород на 2012-2020 роки”; про надання дозволу КП “Уж-енергія” на демонтаж тепломереж; про передачу в оперативне управління (БК “Гвардійська, 15″); про приймання-передачу водопровідної мережі; про зміни до рішення ХІІІ сесії міської ради VІ скликання від 20.07.2012 року № 575.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/09/12, 14:57


№ 35 (679) Міський голова Ужгорода зустрівся з делегацією Корваліса

18-го вересня в Ужгороді відбулася зустріч міського голови Віктора Погорєлова з делегацією з міста-побратима нашого обласного центру Корваліса. Під час зустрічі присутні обговорили питання подальшої співпраці між містами, туристичної привабливості Ужгорода і розвитку сфери туризму загалом. Також вони торкнулися теми створення в Ужгороді притулку для приблудних тварин.

“Місто переживає сьогодні певні фінансові труднощі. В Ужгороді є багато питань, які потребують негайного вирішення, - каже Віктор Погорєлов, - і міська влада намагається вирішувати їх у міру можливостей”. На знак подяки за гостинність члени делегації подарували Віктору Володимировичу кашкет зі символікою міста-побратима.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/09/12, 14:57


№ 35 (679) Борис Петрішка: “Пожежником я хотів стати ще в дитинстві: уявляв себе у спецмашині, в пожежно-рятувальному спорядженні”

Вже після святкування Дня рятувальника “Ужгород” поспілкувався з представником цієї нелегкої і небезпечної професії - заступником начальника Першого державного пожежно-рятувального загону з реагування та цивільного захисту ТУ МНС України в Закарпатській області підполковником служби цивільного захисту Борисом Петрішкою.

- Як ви потрапили на службу до УМНС?

- У пожежно-рятувальній службі працюю з вересня 1992 року. Тоді, під час навчання у Львівському пожежно-технічному училищі, я й обрав для себе цей шлях. Після отримання диплома молодшого спеціаліста, у 1995 році, мене направили на службу в самостійну державну пожежну частину № 1 з охорони м. Ужгорода. Свою кар’єру пожежника розпочинав інспектором державного пожежного нагляду СДПЧ-1 м. Ужгорода ВДПО УМВС у Закарпатській області, з 1998 року працював на посаді заступника начальника 2-ої підпорядкованої державної пожежної частини з охорони м. Ужгорода. Згодом, у 2000 році, я вступив до Харківського інституту пожежної безпеки на заочну форму навчання. Паралельно з навчанням працював за фахом: у 2001 році я став начальником окремого державного пожежного поста в Ужгороді, а з 2002 року працював заступником начальника СДПЧ-1 м. Ужгорода. Вже у 2003 році я отримав диплом спеціаліста і з 2005 року по 2010-ий перебував на посаді начальника СДПЧ-1 м. Ужгорода. Після отримання звання підполковника служби цивільного захисту я став заступником начальника Першого державного пожежно-рятувального загону з реагування та цивільного захисту ТУ МНС України у Закарпатській області.

- Яке обладнання використовує ваш пожежно-рятувальний загін під час виконання професійних обов’язків?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/09/12, 14:57


№ 35 (679) Перший парковий пам’ятник Ужгорода

Багато ужгородців та й гостей нашого міста, проходячи повз імпозантну будівлю колишньої Ужгородської королівської гімназії (сучасний хімічний факультет УжНУ), споглядають неординарний пам’ятник у невеликому парку - бюст молодого чоловіка. Напис на постаменті гласить, що це бюст Габора Дойка (1769-1796). У багатьох постає запитання, ким була ця людина, що їй в Ужгороді, тодішньому Унґварі, встановлено пам’ятник.

Тож Габор Дойко. Угорський про-світитель і поет, був викладачем гімназії. Ще будучи семінаристом Егерської богословської семінарії, захопився поезією. Згодом перебрався до Будапештської богословської семіна-рії, де з однодумцями організував самоосвітній гурток з вивчення угорської літератури. Уже в ці роки пише вірші, на його поезію звернув увагу Ференц Казінці (1759-1831), угорський просвітитель, мовознавець, літератор і поет, якобінець, який у 1794 р. відбував покарання в Мукачівському замку “за участь у змові Мартиновича”. Після повернення до Егерської богословської семінарії Габор Дойко за вільнодумство був відчислений з неї. У 1792 р. він став учителем, одружився.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/09/12, 14:56


№ 35 (679) В Ужгороді обговорили питання комфортності проживання інвалідів

З 18-го по 20 вересня в Ужгороді відбулась міжнародна конференція на тему “Права людей з інвалідністю, в тому числі жінок і дівчат”.

Протягом двох днів учасники конференції ознайомилися з умовами життя на Закарпатті людей з особливими потребами, обговорили питання їх комфорту і пристосованості міських установ до візитів інвалідів. Зокрема йшлося про наявність пандусів біля входів до державних установ, дощок зі шрифтом Брайля (рельєфно-крапковий шрифт для написання і читання сліпими), а також учасники конференції торкнулися буденних проблем, з якими стикаються люди з особливими потребами, що живуть у містах. В конференції взяли участь голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида та ужгородський міський голова Віктор Погорєлов.

Іннеса МАНЗУЛИЧ, “Ужгород”

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/09/12, 14:56


№ 35 (679) “ПАДІЮН” відчиняє двері для творчої молоді краю

Заклад позашкільної освіти пропонує десятки напрямків для розвитку особистості закар-патських хлопців та дівчат.

Сім відділів різного спрямування працюють за сучасними методиками. Практичні заняття, творчі вечори, виставки і масові заходи за участі вихованців Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості “ПАДІЮН” відбуваються щотижня в Ужгороді. Педагоги з багаторічним досвідом та творчим підходом працюють і навчають дітей. Спеціалісти також допоможуть визначитися з нахилом дитини до того чи іншого заняття, тут можна й поекспериментувати. А ще в палац дитячої та юнацької творчості можна приходити всією родиною: батьки і діти мають можливість займатися улюбленою справою разом. Тож запрошуємо до співпраці.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/09/12, 14:56


№ 35 (679) Прочитаємо про закарпатські клуби у цифрах і фактах

18-го вересня в читальному залі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка відбулася презентація книжки “Заклади культури клубного типу Закарпатської області в цифрах і фактах”.

“Це інформаційно-аналітичний збірник, у якому висвітлюється діяльність закладів культури клубного типу, визначаються їхні пріоритетні напрями та шляхи розвитку, - розповідає Володимир Рудейчук, директор Обласного організаційно-методичного центру культури. - Ця книга - перше видання в області такого характеру, чи не єдина на цю тему в Україні. В її основу лягли матеріали, що зберігаються в архівах ООМЦК. Книжка гарно проілюстрована цікавими, унікальними світлинами, а також таблицями і схемами”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/09/12, 14:55


№ 35 (679) Проблема перевезення учнів НВК “Гармонія” вирішена!

Зміна профілю з художньо-естетичного на спортивний, відкриття єдиної в обласному центрі Школи фехтування в НВК “Гармонія”, що в мікрорайоні Доманинці, привернули до себе увагу як батьків, так і учнів міста. Привабливі умови навчання і тренування, гарячі сніданки й обіди, самопідготовка під керівництвом досвідченого тренера - що може бути кращим для учнів?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/09/12, 14:55
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS