Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Серпень 2012№ 30 (674) Культурніший за Київ, Харків та Одесу. У рейтингу “Фокуса” Ужгород на шостому місці

Нещодавно журнал “Фокус” оприлюднив рейтинг найкультурніших міст України. Дослідження проводилися у 20 містах нашої країни за такими критеріями, як вища освіта, музеї, театри, кінотеатри, пам’ятки, книжкові магазини і фестивалі. Особливістю цьогорічного рейтингу стало те, що під час визначення найкультурнішого міста України експерти врахували відгуки не тільки місцевого управлінського складу, а й самі мешканці міст мали змогу поділитися враженнями і висловити власну думку щодо позиції свого міста на шкалі культурності. Наскільки виправданим є шосте місце Ужгорода в цьому рейтингу? Що є тією родзинкою, яка вражає туристів і гостей міста? Відповіді на ці та інші запитання - в інтерв’ю з головою депутатської комісії з питань розвитку міжнародної співпраці та туризму Ужгородської міської ради Павлом Чучкою і проректором УжНУ, завідувачем кафедри туризму УжНУ, доцентом Федором Шандором.

- Павле Павловичу, як оцінюєте оприлюднений журналом “Фокус” рейтинг найкультурніших міст України? Чи заслуговує Ужгород на шосте місце за визначеними критеріями?

- Шосте місце в рейтингу - це замало для Ужгорода. Хоча, на перший погляд, дуже круто, що ми обігнали столицю Київ.

- Наскільки виправданим є рейтинг “Фокуса”?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/08/12, 13:33


№ 30 (674) В Ужгороді ярмаркують на “Медовому Спасі”

У місті протягом 17-19 серпня відбудеться ярмарок “Медовий Спас”, на який зберуться пасічники з усього Закарпаття.

Із п’ятниці по неділю “Медовий Спас” розгорнеться на набережній Незалежності (від Лінгвістичної гімназії ім. Т. Шевченка в напрямку пам’ятника Августину Волошину). Розташовувати намети зі солодким ароматним крамом пасічники почали вже з 8-ї ранку у п’ятницю, 17 серпня, і працювали до 18-ї години.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто)  -  20/08/12, 13:32


№ 30 (674) В Ужгороді демонтують “декоративну огорожу”, встановлену на перехресті біля універмагу “Україна”

На черговому цьоготижневому засіданні виконавчого комітету Ужгородської міської ради підтримали пропозицію про скасування дозволу на встановлення “декоративної огорожі”, прийнятого торік на виконкомі (рішення № 435 від 16.11.2011 р., доступне за посиланням: http://radauzhgorod.gov.ua/download/v/R_vukonkomy_435.pdf).

Конструкції мають демонтувати протягом двох тижнів - за це відповідає муніципальна поліція.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/08/12, 13:32


№ 30 (674) Транспортному мосту пропонують надати ім’я Томаша Масарика

На останнє засідання науково-художньої ради при Ужгородській міській раді вино-силося питання про надання транспорт-ному мосту (який з’єднує площі Богдана Хмельницького та Дружби народів) імені президента Чехосло-вацької республіки Томаша Масарика. Томаш Ґарріґ Масарик, чеською - Tomбљ Garrigue Masaryk (7 березня 1850 р. - 14 вересня 1937 р.) - чеський філософ, політичний і дер-жавний діяч, перший Президент Чехо-словаччини з 1918-го до 1935 року.

Як поінформував на засіданні ради проректор УжНУ, краєзнавець Федір Шандор, такий крок є цілком доречним. Він окреслив історію мосту. Так, 1928 року Костянтин Грабар, староста Ужгорода, запропонував збудувати міст. У 1935 році він, уже як губернатор краю, розпочинає будівництво. У липні 1937 року міст відкрили. 15 вересня 1937 року, після смерті Масарика, було запропоновано назвати міст на честь першого президента Чехословацької республіки, який посприяв виділенню коштів. Назва побутувала до 1939 року - до приходу угорців. Нині ж ім’я Масарика носить сквер поблизу мосту, де встановлене погруддя діяча.

Члени науково-художньої ради сформулювали свою відповідь - вони не заперечують щодо присвоєння мосту імені Масарика. Відтак це питання буде винесене на засідання сесії Ужгородської міської ради.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/08/12, 13:32


№ 30 (674) В Ужгороді перекрито Швабську, а з понеділка - і Мукачівську

Департамент міського господарства інформує: від п’ятниці, 17 серпня, перекрито рух вулицею Швабською у зв’язку з проведенням ремонтів вводів водогону. Швабську повністю перекрито на відтинку від проспекту Свободи до вулиці Жемайте.

Роботи триватимуть до понеділка, 20 серпня, коли вулицю з 6-ї ранку знову відкриють для руху, але лише в одному напрямку - з площі Петефі до вулиці Минайської. Міська влада перепрошує водіїв за незручності і рекомендує врахувати цю інформацію при плануванні маршруту, а також - наполегливо просить не лишати свої авто на вулиці Швабській і забрати припарковані машини.

Вулицю Мукачівську, для проведення заміни дорожнього покриття та ремонту тротуару, повністю перекриють з 6-ї ранку понеділка, 20-го серпня. Рух буде зупинений на відтинку від комплексу “Ювентус” (вул. Робоча) до перехрестя Станційної - Анкудінова. Мукачівська буде перекрита щонайменше протягом тижня - до завершення робіт.

Департамент міського господарства дякує ужгородцям за розуміння і повідомляє: затримка з перекриттям вулиці Мукачівської і початком її ремонту була пов’язана з відтермінуванням погодження документації з боку органу “Укрдержбудекспертизи”, інформує прес-служба Ужгородської міської ради.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/08/12, 13:32


№ 30 (674) В Ужгороді знову обговорять проект “Листівки з минулого”

На засіданні науково-художньої ради, яка діє при виконкомі Ужгородської міської ради, йшлося про проекти, що пропонуються для оздоблення міста (переважно встановлення малих архітектурних форм), - останнім часом громадської ініціативи побільшало. Зокрема, члени ради торкнулися теми ліхтарів-вказівників, зауваживши, що на написах англійською виконавці припустилися помилок (і вже наступного дня з першого ліхтаря, розташованого біля лінгвістичної гімназії, написи зняли, пояснивши, що перший ліхтар встановлений у “тестовому режимі” саме для врахування недоліків). Відтак до бесіди і представлення свого проекту члени науково-художньої ради запросили Сергія Безика, чия ініціатива встановити у місті “Листівки з минулого” викликала неабиякий резонанс у мережі Інтернет і жваво обговорювалась у соціальній мережі facebook.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/08/12, 13:31


№ 30 (674) Підбір окулярів є кабінетним, а не вуличним процесом

Офтальмологія як галузь медицини існує в Ужгороді вже тривалий час, а офтальмологічні кабінети функціонують як на базі державних поліклінік, так і у приватних закладах. Про специфіку роботи офтальмолога, проблеми зору мешканців міста і шляхи їх вирішення “Ужгороду” розповідає лікар із 30-річним стажем роботи, старший міський офтальмолог Оксана Петрунь.

- Яким є спектр роботи очного відділення Ужгородської міської поліклініки?

- Офтальмологічна служба обласного центру обстежує та діагностує зір дорослих ужгородців. Крім основного свого призначення, ми також проводимо офтальмологічну експертизу допризовників і призовників у міському військовому комісаріаті Ужгорода.

- Порівнюючи державні офтальмологічні кабінети з приватними закладами, які недоліки ви можете відмітити в тих чи інших?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/08/12, 13:31


№ 30 (674) Валентин Матіюк: “Ми створюємо ту музику, яка нам подобається. Інакше ми б не були тими, ким є”

“Бумбокс” - відома українська група, яка за час свого існування встигла завоювати прихильність не лише вітчизняної, а й іноземної публіки. Хіп-хоп, поп-фанк, рок у виконанні цих хлопців лунає з динаміків мільйонів телефонів та плеєрів, ротується на радіо, музиканти знімають кліпи і їздять на концерти. Нещодавно гурт “Бумбокс” побував і в нашому місті. “Ужгороду” вдалося поспілкуватися з одним із його учасників - ді-джеєм Валентином.

- Валентине, ви приїхали виступати на байкерському фестивалі, тому цікаво, як ви ставитеся до цих людей і чи змогли б самі стати байкером.

- Ставлюся позитивно, бо в мене тато байкер. Швидкості я не боюсь, але байкером - не знаю, чи став би… Мотоцикл - занадто небезпечний транспорт. Тут на автомобілі їздити страшно, а що казати про мотоцикл! Катався кілька разів, але одного разу впав - і більше не хочу.

- З чим у вас асоціюється Ужгород?

- Асоціюється з річкою Ужем і з ді-джеєм Редком. Взагалі, я дуже люблю це місто - воно гарне. І боґрач тут “офіґенний”!

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/08/12, 13:31


№ 30 (674) БАЖАНА ДИТИНА В БАЖАНИЙ ДЛЯ СІМ’Ї ЧАС - ОСНОВА ДЛЯ ПРАВИЛЬНОГО ПЛАНУВАННЯ ВАГІТНОСТІ

На жаль, навіть при високій загальній обізнаності, відсоток українців, котрі профілактично обстежуються у лікарів, залишається мізерним. Держава перебуває у демографічній кризі, за роки незалежності в Україні було зроблено понад 40 мільйонів абортів, що значно перевищує кількість народжених. Аби краще зрозуміти ці проблеми, ми вирішили поспілкуватися з Іваном Хащею, доктором медичних наук, професором кафедри акушерства та гінекології медичного факультету УжНУ, головою медичної ради.

- Як часто до Ужгородського міського перинатального центру приходять жінки на профілактичні огляди?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/08/12, 13:30
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS