Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Липень 2012№ 28 (672) Ужгородка відсвяткувала 100-річчя

Днями відсвяткувала свій 100-річний ювілей ужгородка Юлія Желизняк. З теплими поздоровленнями до ювілярки завітали міський голова Віктор Погорєлов і начальник управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради Андріана Сушко.

Міський голова побажав сторічній ужгородці міцного здоров’я, ще довгих років життя, передав вітальний адрес від Президента України Віктора Януковича. Крім того, ювілярці вручили подарунок від міської влади - мікрохвильову піч.

Довідка: Юлія Юріївна Желизняк народилася 12 липня 1912 року в селі Дубриничах Перечинського району. Жилося їй непросто - дитиною залишилась напівсиротою, пізніше працювала все своє життя, виховала трьох дітей - сина і двох доньок. Пані Юлія може пишатися своєю родиною, адже має 6 онуків, 11 правнуків і 5 праправнуків.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  17/07/12, 11:46


№ 28 (672) Вступна кампанія: ціни - менші, місць - більше

Про хід вступної кампанії 2012 року в нашому місті ми запитали у відповідальних секретарів приймальних комісій Ужгородського національного університету Андрія Горвата і Закарпатського державного університету Олени Мельник.

За словами Андрія Андрійовича, на 9 липня в УжНУ було подано 3240 заяв щодо вступу на денну форму навчання і 355 заяв - на заочну. Найбільшим попитом користуються медичний, юридичний, стоматологічний і географічний факультети. Ціни на навчання нині знизились, а державне замовлення збільшилось. Це означає, що цьогорічні студенти мають більше шансів учитись безкоштовно.

Стосовно ситуації в ЗакДу: за повідомленням Олени Олексіївни станом на 10 липня в університет було подано 2813 заяв. Найпопулярнішими є факультети: міжнародного бізнесу, міжнародного права, юридичний, економіки і туризму. Ціни в ЗакДу зросли відповідно до рівня інфляції, а державних місць побільшало в середньому на 10%.

Василь ТРЕТЯК

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  17/07/12, 11:46


№ 28 (672) Фруктовий бум на ужгородських ринках

Міські ринки заполонили фрукти - найкращі літні ласощі. Безперечним хітом літа є кавуни, адже вони смачні й корисні для здоров’я. Коштують кавуни недорого - від 2,50 до 3 гривень за кілограм.

Дині вже значно дорожчі - по 10-14 гривень. Багато хто вважає, що ранні смугасті ягоди насичені нітратами. Торгівець кавунами Андрій запевняє, що це не так: “Зважаючи на велику спеку, виникли ідеальні для цих велетенських ягід погодні умови, які дозволили виростити кавуни без застосування нітратів”. Він додав, що дуже легко перевірити, чи містить кавун нітрати: якщо на нього сідають бджоли, то він безпечний для здоров’я.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  17/07/12, 11:46


№ 28 (672) Проект велосипедної інфраструктури розроблятимуть В Ужгороді

5 липня відбулось перше засідання робочої групи з розвитку велоінфраструктури міста Ужгорода, на якому представники влади, державних структур та громадські активісти обговорили найголовніші питання щодо початку розробки проекту велосипедної інфраструктури у місті.

“Ужгород є європейським містом, і тому дуже важливим є інтегрований і сталий розвиток транспорту - створення системи пересування містом, яка б забезпечила рівні умови для всіх видів транспорту, в тому числі велосипедного. У минулому наше місто долучилося до “Європейського тижня мобільності”. Протягом двох років у місті відбулася низка заходів із популяризації велосипедного руху. Журналісти назвали Ужгород велосипедною столицею України. Створення робочої групи з розвитку велоінфраструктури - це вимога часу і об’єктивна потреба, яка постала перед містом”, - зазначив Юрій Беляков, заступник міського голови.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  17/07/12, 11:46


№ 28 (672) В Ужгороді святкували День чеського побратимства

Минулої неділі до обласного центру Закарпаття прибула делегація з чеської Їглави, у складі близько ста представників. Як розповів “Ужгороду” фахівець-краєзнавець Федір Шандор, цей захід - результат транскордонних зв’язків між містами: “Сьогоднішня зустріч є лише приємним моментом, якому передувало виконання копіткої роботи. Це продовження співпраці в рамках дружніх стосунків між українським Закарпаттям і чеською Височиною, а також між Ужгородом та Їглавою”.

Розпочалися урочистості з зустрічі двох делегацій - української та чеської - біля пам’ятника першому президентові Чехословаччини Томашу Масарику, де українці разом з чеськими гостями вшанували його пам’ять покладанням квітів до монумента. Після урочистого ритуалу колона побратимів вирушила в напрямку набережної Незалежності, де відбулося покладання квітів до пам’ятника ще одній не менш важливій для обох сторін постаті - президентові Карпатської України Августину Волошину.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  17/07/12, 11:45


№ 28 (672) Хвилини вартістю в життя

Їхня праця потребує неабиякої витримки й терпіння. А ще - доброти, милосердя, вміння співчувати. Наскільки важкою і копіткою є робота працівника станції швидкої невідкладної медичної допомоги, “Ужгород” дізнавався з перших вуст.

“Специфіка нашої роботи полягає в наданні екстреної швидкої медичної допомоги мешканцям міста Ужгорода, - розповідає головний лікар Ужгородської станції швидкої медичної допомоги Степан Чулак. - При ДТП, масових ураженнях чи надзвичайних ситуаціях ми також виїжджаємо на допомогу бригадам в Ужгородський район. Наша служба працює цілодобово і без вихідних”.

Більшість скарг надходить з приводу серцево-судинних захворювань

- Чи достатньо Ужгородська станція “швидкої” забезпечена медикаментами та необхідним для роботи спорядженням?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  17/07/12, 11:45


№ 28 (672) ПАМ’ЯТІ ПАВЛА БЕДЗІРА (1926-2002)

10-го липня виповнилося десять років, як вiдiйшов у Вiчнiсть великий учитель Павло Бедзiр, митець, котрий залишився у пам’ятi учнiв i послiдовникiв. Можливо, їх i небагато, але сам факт, що вони є, свiдчить про харизматичнiсть постатi Бедзiра, його духовну силу, багатство. У природi його єства була яскраво виражена властивiсть притягувати до себе, наче магнiт, однодумцiв чи просто мислячих людей, якi згодом, зазвичай, ставали його учнями, приймаючи його фiлософiю мистецтва, життя. Нинi серед них талановитi вже знані митцi Іван Маснюк, Павло Ковач, Петро Матл, Габрiел Булеца, Мар’ян Олексяк, мистецтвознавець Михайло Сирохман та iншi.

Життя - чудесне і непередбачуване, а визнання і слава - дуже примхливі й відносні поняття. За своє життя митець Павло Бедзір не зазнав повною мірою ні широкого визнання, ні слави. Але чи потрібно це Митцеві?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  17/07/12, 11:45


№ 28 (672) Єдиний внесок: про порядок сплати і правила звітності

Пояснює Ганна Сухар - начальник управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді.

- Ганно Михайлівно, чи повинна сплачувати єдиний внесок фізична особа - підприємець, яка обрала спрощену систему оподаткування та одночасно є найманим працівником на підприємстві?

- Згідно з Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” наймані особи, які працюють на підприємствах, є застрахованими особами, а підприємства, установи та організації - страхувальниками і платниками єдиного внеску за найманих осіб.

Поряд із цим фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, що обрали спрощену систему оподаткування, є платниками єдиного внеску. Вони нараховують його в розмірі 34,7% на суми, котрі визначають самостійно, але не більше ніж максимальна величина бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою від розміру мінімального страхового внеску за кожну особу.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  17/07/12, 11:44


№ 28 (672) Даруючи крапельку кольорового щастя

У нашому місті є люди, зовсім не публічні, які не мають активної громадянської позиції, не виступають на ТБ, але їх все одно знають чи хоча б упізнають перехожі.

До таких людей належить Тереза - проста школярка, що не уявляє свого життя без математики, найстарша донька в сім’ї і просто дівчинка, яка щодня, у будь-яку пору року і погоду, стоїть на одному й тому самому місці, продаючи власні вироби з бісеру. Їх не так багато, можливо, вони не вирізняються складністю виготовлення - не це важливо. Головне, що у свої 15 років вона дарує людям краплинки кольорового щастя, змушуючи чи не кожного перехожого замилуватися маленькими витворами умілих рук.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  17/07/12, 11:44


№ 28 (672) МИ ЙДЕМО В ПЕРШИЙ КЛАС

З дитячого садка йдуть до школи шестирічні діти. Для одних це можливість потрапити у нове, цікаве оточення, для інших - навпаки, випадіння з комфортних стосунків. Для третіх - здійснення заповітного бажання не спати вдень. Усіх дітей, навіть найбільш підготовлених, у школі очікує безліч труднощів. Зі вступом дитини до школи закінчується її дошкільне дитинство, змінюється соціальне середовище її розвитку. Однак для того, щоб початок шкільного навчання став початком нового етапу розвитку, дитина повинна бути готовою до нових форм співпраці з дорослими і ровесниками. Неготовність дитини до шкільного навчання зазвичай виявляється з запізненням, через факти невстигання, шкільні неврози, підвищений рівень неспокою.Показником фізичної зрілості дитини є “зубний вік”
Дитина йде до школи, якщо на момент вступу їй виповнилося шість років. Але якщо дитина фізично і психічно не готова до школи, тобто її організм та психіка ще не дозріли у своєму розвитку, - розпочати навчання можна і в сім років, закон цього не забороняє.

Одним із показників фізичної готовності є антропометричні параметри розвитку організму дитини (зріст, вага, кількість постійних зубів). Навіть зважаючи на те, що кожна дитина розвивається індивідуально, визначено певні вікові норми. Вага шестирічних дівчаток і хлопчиків має бути в межах 19-24 кг, зріст - у межах 111-121 см. Дуже важливим показником фізичної зрілості дитини є “зубний вік”, тобто наявність відповідної кількості постійних зубів. За нормального фізичного розвитку у шестирічних дівчаток є від одного до шести постійних зубів, у хлопчиків - від одного до п’яти; якщо немає жодного постійного зуба, то розвиток такої дитини вважається уповільненим; якщо є більше ніж 6 постійних зубів у дівчаток і більш ніж 5 у хлопчиків, - розвиток вважається прискореним.
Дуже важливо, щоб у дітей, які йдуть до школи, переважав пізнавальний інтерес
Крім фізичної зрілості, для успішного навчання у школі важливо, щоб дитина була і психічно зрілою. Дослідження психічної готовності до навчання в школі вихованців старших груп дошкільних навчальних закладів міста Ужгорода проводять психологи цих закладів щороку в квітні - травні протягом восьми останніх років.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  17/07/12, 11:44
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS