Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 13/06/12№ 23 (697) За вкладами!

1-го червня розпочалися чергові виплати компенсацій вкладникам колишнього Ощадбанку СРСР. На цьогорічну виплату втрачених за часів СРСР вкладень претендують ті, хто зареєструвався на відшкодування втрачених коштів, але не отримав свою тисячу у 2008 році.

У реєстрі Ощад-банку налічує-ться близько шести мільйонів вкладників, які зареєструвалися в період з 2008 року до 1 січня 2012 року. Всі вони мають право на компенсаційні виплати. За словами начальника управління маркетингу, реклами та зв’язків із громадськістю Ощадбанку України Ярослави Тітової, певна частка людей, близько 1,5 млн., уже записалася на процедуру актуалізації, тобто ці люди вже знають дату і годину консультаційного прийому, під час якого у визначеному відділенні Ощадбанку вони отримають свою тисячу гривень: “Ніяких позачергових прийомів громадян не проводиться. Всі вони отримують гроші згідно зі встановленим порядком, який викладений у постанові Кабінету Міністрів України, їм заздалегідь призначають дату і час отримання ними виплат”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  13/06/12, 10:51


№ 23 (697) ЗНО пройшло спокійно

Позавчора офіційно відбулась остання сесія ЗНО-2012 - з біології. Попереду залишаються додаткові сесії, які триватимуть 18-22 червня в Івано-Франківську.

“Явка учасників на Закарпатті в середньому трохи нижча від явки в Україні в цілому - 92%. За підсумками кампанії спостереження за ЗНО не було виявлено грубих порушень з боку персоналу та учасників. При цьому хочемо відзначити хороший рівень організації роботи на пунктах тестування”, - розповів координатор кампанії спостереження ГМ “Опора” в Закарпатській області Святослав Бабіля. Абітурієнти не подали жодної апеляційної скарги на процедуру його проведення. Позбавлені права роботи над тестами 2 учасники ЗНО, в яких були виявлені мобільні телефони під час виконання роботи над тестами. Щодо використання металодетекторів на Закарпатті, то, за словами Святослава Бабілі, в одних пунктах тестування їх використовували в аудиторіях перед тестуванням та під час перевірки розміщення абітурієнтів, в інших - на вході та перед так званими рекреаційними зонами - у коридорах.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  13/06/12, 10:50


№ 23 (697) Перший день літа - свято дітвори

Свято дитинства відбулося на розі вулиць Грушевського та 8-го Березня за підтримки міського голови Віктора Погорєлова, підприємця Олега Адамчука, депутатів міської ради від цього мікрора-йону А. Ковальського, І. Адамчука, С. Травницького.

У концертній програмі взяли участь маленькі танцюристи ДВК “Дивосвіт” (завідувач - О. Чаварга), вихованці угорськомовної гімназії ім. Другетів, хореографічна студія “Веселка” (керівник - Л. Петрецька).

Було проведено цікаві конкурси “Вірастюки нашого району”, “Пекельна кухня”, “Давай познайомимось”, “Ігри патріотів” та інші. Веселою програмою дітлахів вітала музична студія “Ремікс” та її “зірочка” Рената Штіфель.

Переможці конкурсу малюнка - В. Сімонов (ЗОШ № 8) , В. Когутич (ЗОШ № 15), В. Манясова (ЗОШ № 12) - були нагороджені грамотами і подарунками. Юні мешканці району мали нагоду ще й послухати поради інспектора МНС Ю. Фурика щодо поводженням з вогнем.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  13/06/12, 10:50


№ 23 (697) Від Параду наречених до регати

Минулого тижня в малому залі Ужгородської міської ради відбулося чергове засідання координаційної ради з питань туризму.

У ньому взяли участь перший заступ-ник міського голови Віктор Трикур, депутати Ужгородської міської ради Павло Чучка, Олександр Доктор, Ростислав Буланов, Ольга Травіна, проректор УжНУ Федір Шандор, начальник управління з питань європейської інтеграції та туризму і курортів Закарпатської ОДА Олександр Марченко. Члени координаційної ради розглянули питання проведення в місті вже традиційного, п’ятого Параду наречених, організацію зустрічі міст-побратимів Іґлави й Ужгорода, проведення Ужгородської регати - 2012 і обласного фестивалю “Тур’євроцентр-Закарпаття”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  13/06/12, 10:50


№ 23 (697) Професія, творчість і стиль життя. Журналісти відзначили професійне свято

6-го червня вітали тих, хто часто лишається за лаштунками свята, адже місія журналістів - розповідати людям про те, що відбувається. Розповідати швидко й об’єктивно. Чим сьогодні живе журналістика на Закарпатті та в Україні загалом? Чи не перетворилася вона з творчої професії на звичайне ремесло? Яким буде її майбутнє? Відповіді на ці й інші запитання - у розмові з головним редактором газети “ФЕСТ” Василем Ільницьким, ведучою радіостанції “Тиса FM” Вікторією Рижовою, заступником генерального директора ЗОДТРК “Тиса-1″ Золтаном Куліном.

“Моя журналістська біографія є досить давньою, - розповідає головний редактор газети “ФЕСТ” Василь Ільницький. - Вже починаючи з 1982 року, після завершення навчання на факультеті журналістики Львівського державного університету, я майже не покидав професії журналіста. Від “активної” журналістики відходив усього-на-всього двічі: вперше - під час роботи в обласному виконавчому комітеті, а вдруге - з 1999-го по 2003 рік, коли був директором видавництва “Закарпаття”. Саме в цей час я й зрозумів, що журналістика для мене - це не професія, це - спосіб життя, це стан душі. Тепер багато часу в мене забирає рутинна редакторська робота, та все ж, за бажанням, я іноді друкуюся і в київських виданнях, зокрема в газеті “День”.

- Якщо порівнювати журналістику часів початку вашої кар’єри із сучасною - на вашу думку, що змінилося?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  13/06/12, 10:50


№ 23 (697) Пам’ятки Радванки

Коли проїжджаю Радванкою, згадую нелегке дитинство, юність, однокласників, школу, вчителів, а також прекрасні місця та пам’ятки цього фактично першого мікрорайону міста над Ужем.

Каплиця Святої Трійці

Радванка до 1941 р. була приміським селом, яке мало свій сільський уряд - старосту Йожефа Светловича, головного нотаря Йожефа Дравецького, державну початкову школу, де навчали радванських школярів учителі Микола Крайняк, Ендре Борек, Ілона Ференц, Марія Варга-Ковач, Шарлотта Русинко-Лендранич, Стефан Микита. За малечею доглядали в дитячому садочку села вихователі Рошко-Андраш, Емма Добей. Ще й тепер стоїть будівля першої радванської школи, зведена на початку ХХ ст., а до того існувала парафіяльна школа при фарі греко-католицької парафії села, неподалік церкви, біля підніжжя гори, на якій розташовані дві унікальні пам’ятки села. Одна з них - римо-католицька каплиця Святої Трійці (1637 р.), яка була філією церкви Св. Георгія (ХІV ст.) в Ужгородському замку, а пізніше - костьолу, теж Св. Георгія (1762-1767 рр.), на сучасній вулиці Августина Волошина.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  13/06/12, 10:49


№ 24 (698) Володимир Фленько: “Учні ужгородських шкіл добре потрудилися”

Про відпочинок ужгородських школярів, підготовку навчальних закладів до опалювального сезону та організацію фан-зони в Ужгороді - у розмові з заступником міського голови Володимиром Фленьком.

- Володимире Юрійовичу, як пройшов в Ужгороді навчальний рік?

- Серед цьогорічних випускників ужгородських шкіл є 83 медалісти. Вважаю, що загалом рік був дуже вдалим. Багато школярів посіли призові місця як на обласних олімпіадах, так і на всеукраїнських. Результатами роботи задоволені, учні ужгородських шкіл добре потрудилися і тепер відпочивають на канікулах.

- Яким чином організовується відпочинок для дітей?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  13/06/12, 10:49


№ 23 (697) Валерій Товт: “Наші випускники будуть відповідальними за здоров’я закарпатців”

Факультет фізичного виховання і спорту Ужгородського національного університету практично від самого заснування став одним із центрів спортивного життя краю. Чим живе сьогодні один із наймолодших підрозділів УжНУ - в інтерв’ю з його деканом Валерієм Товтом.

- Валерію Адальбертовичу, насамперед хочу запитати Вас, кого сьогодні готує факультет фізичного виховання і спорту - у світлі останніх змін у системі вищої освіти.

- Система вищої світи в Україні дійсно постійно вдосконалюється. Цей процес відбувається невпинно (незважаючи на те, що Закону України про вищу освіту ще не ухвалено) і, очевидно, триватиме після ухвалення Закону. Безперечно, зміни у вищій освіті стосуються й нашого навчального підрозділу, а саме змісту освітньо-професійної програми та кваліфікації, яку отримують наші випускники. Якщо не вдаватися в подробиці, то це означає, що акценти в освітньо-професійній програмі перемістились у площину фізичної реабілітації. У навчальному плані з’явилося більше дисциплін реабілітаційного спрямування і менше - спортивного, на відміну від попередніх програм. А за новими державними стандартами нині готуємо фахівців для галузі “Фізичне виховання, спорт і здоров’я людини”, напрям “Здоров’я людини”, спеціальність “Фізична реабілітація”. Наші випускники отримуватимуть кваліфікацію “Фахівець із фізичної реабілітації, викладач фізичного виховання”. Підготовка студентів здійснюється за освітньо-кваліфікаційними рівнями “бакалавр”, “спеціаліст”, “магістр”. Нещодавно факультет також отримав право на підготовку аспірантів. Після успішного закінчення аспірантури та захисту кандидатської дисертації молоді науковці отримають диплом кандидата наук із фізичного виховання і спорту.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  13/06/12, 10:49


№ 24 (698) Павло Ковач: “У мистецтві для мене головне простір, насичений духовністю, а не формою”

Павло Ковач - ужгородський митець-філософ, талановитий педагог і наставник. Один із небагатьох, хто нині має свою власну думку, має сміливість іти своїм шляхом у мистецтві. Учень і послідовник філософії Павла Бедзіра залишається вірним його ученню. Сьогодні йому виповнилося 53 роки.

- Був далекий-близький 1976 р ік, коли ми з тобою вступали до Ужгородського училища прикладного мистецтва. Тоді вперше я побачив твої картини. Пам’ятаю одну з них - це була копія роботи голландського художника Ганса Гальса. Уже тоді ти малював, як випускники училища. Яким було твоє навчання?

- Зважаючи на юний вік, це були незабутні роки пізнання світу, пізнання себе в цьому світі. Уяви собі: хлопчина зі села потрапляє в обласний центр, де кипить культурно-мистецьке життя. В училищі ми мали нагоду спілкуватися з представниками чи не всього тодішнього Радянського Союзу, котрі там навчалися. Мені це було дуже цікаво й допомагало зорієнтуватись у світі. Навчання в училищі для мене було сповнене суцільними відкриттями й одкровеннями. На першому курсі я був шокований і розчарований тим, куди я потрапив, адже наївно уявляв собі, що мене будуть вчити на художника (а орієнтувався я тоді на класичне образотворче мистецтво), - натомість потрібно було малювати циліндри, куби та піраміди. На другому курсі я відкрив для себе мистецтво закарпатських художників Федора Манайла, Адальберта Ерделі, Андрія Коцки та багатьох інших. І знову був шокований, бо все це не збігалося з моїми уявленнями про мистецтво. Згодом я зрозумів, що, крім Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Рафаеля та інших класиків, є багато митців, які малюють інакше, не схожі на них. Я пізнав Поля Сезанна, Вінсента ван Гога, Поля Гогена, зблизився з однокурсниками-однодумцями Володимиром Яковцем, Мар’яном Олексяком, котрих хвилювали ті самі питання життя і творчості. Училище було для мене дуже рідним і близьким за своєю атмосферою. Жалкую, що його перенесли на нове місце.

- Хто з викладачів справив на тебе найбільший вплив як на митця?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  13/06/12, 10:48
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS