Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 05/06/12№ 22 (696) Ужгородський виконком звертається до депутатів облради щодо виділення обласному центру коштів дотації держбюджету

Також у місті затвердили Порядок розміщення зовнішньої реклами.

На черговому засіданні виконавчого комітету, котре пройшло доволі оперативно, вирішено звернутися до обласної ради щодо виділення коштів, які Закарпаття отримує дотацією з державного бюджету за перевиконання річних планових показників зі сплати податку на прибуток та акцизного податку.

Оскільки Ужгород перевиконав розрахункові обсяги, місто може розраховувати на кошти, що надійдуть з Києва, і міська влада сподівається, що на сесії обласної ради будуть виділені гроші, вкрай потрібні для фінансування інфраструктури Ужгорода. До речі, як наголосив Віктор Погорєлов іще в четвер, по завершенні XII сесії міської ради, депутати обласної ради мали б більше уваги приділяти обласному центру та допомагати у фінансуванні його проектів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  05/06/12, 14:45


№ 22 (696) Віктор Погорєлов заборонив підлеглим займатися політикою в робочий час

На щотижневій нараді з керівниками структурних підрозділів міськради та міських закладів Віктор Погорєлов сказав: “Я не дозволяю нікому займатися в робочий час політикою”. Це стосується всіх присутніх, у тому числі й заступників міського голови, наголосив мер.

На нараді він поставив ще кілька важливих акцентів. По-перше, незабаром міські управлінці пройдуть атестацію, аби підтвердити свій фаховий рівень і відповідність займаним посадам. “Це спричинено тим, що деякі проекти рішень сесії і виконкому готуються непрофесійно”, - пояснив мер.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  05/06/12, 14:45


№ 22 (696) Велосипедисти з Дармштадта здолали 2 тисячі кілометрів і потрапили на Велодень в Ужгороді

Минулої суботи до Ужгорода прибула делегація з міста-побратима - німецького Дармштадта, яка складалася з людей, чиїм хобі є велосипедний спорт. 16 гостей здолали майже 2 тисячі кілометрів і за 6 днів на двох колесах приїхали в Ужгород, потрапивши одразу на “своє” свято - Велодень, який відбувався в нашому місті вже вчетверте.

“Наш клуб об’єднує тріатлоністів, - розповів керівник делегації Міхаель Швальм, - і ще у 1991-му році ми вирішили на велосипедах відвідати кожне місто-побратим, яких Дармштадт має 14. Почали з Франції, а у 2001-му році вже побували і в Ужгороді. Тепер ми знову тут і раді гостювати у вашому місті”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  05/06/12, 14:45


№ 22 (696) Уберегтися від стихії!

Нещодавно обласний центр Закарпаття потерпав від негоди. Як наслідок, в Ужгороді впало кілька дерев. Це завдало шкоди не тільки майну ужгородців - окрім пошкодження автомобіля й даху одного з будинків, від падіння дерева постраждала жінка.

“Ужгород” цікавився, яка нині ситуація з аварійними деревами, хто відповідає за їхній стан та яким способом можна застерегти себе від нещасного випадку.

Тепер у місті близько 1700 дерев, які можна вважати аварійними. “На сьогодні проводиться ретельна перевірка та облік аварійних дерев на внутрішньоквартальній території, на магістральних вулицях, у парках, скверах. Це робиться для того, щоб якомога точніше виконати обрахунок і зрозуміти, за який період ми зможемо подолати проблему”, - каже заступник міського голови Віталій Семаль.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  05/06/12, 14:45


№ 22 (696) Дороге задоволення. Новітні технології “б’ють” видавництва та книгарні

Нещодавно працівники видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження відзначили своє професійне свято. Про те, чим сьогодні живе видавнича справа в місті, що читають ужгородці й наскільки вчасно вони дізнаються про новинки у цій сфері, - у розмові з головою правління видавництва “Закарпаття” Сергієм Варцабою, директором книгарні “Кобзар” Оленою Думою, а також мешканцями міста.

“Сьогодні наше видавництво працює у дві зміни, - починає розмову Сергій Варцаба. - Перша - випускає книжкову продукцію: буклети, плакати, журнали, книги. Друга зміна виготовляє газети і працює значно менше, оскільки тиражі газет останнім часом зменшилися. Спричинене це явище насамперед розвитком електронних видань, яким більшість громадян надає перевагу. Видавництво “Закарпаття” на цей момент є єдиною в області друкарнею, котра може виготовляти офсетні форми, в той час як інші видавництва відвозять пластини до Львова, де їх друкують”.

- На вашу думку, на якому рівні сьогодні перебуває українська поліграфія загалом?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  05/06/12, 14:44


№ 22 (696) Вихованці “ПАДІЮНу” попрощалися з палацом до вересня і офіційно відправилися на літні канікули

26-го травня в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості “ПАДІЮН” відбулося свято закриття навчального року. У фойє другого поверху розмістилися відразу три виставки: фотовиставка “Новий погляд”, звітна виставка випускників відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, а також персональна виставка вихованки студії образотворчого мистецтва ім. З. С. Баконія Владислави Тижук.

Усією родиною на закриття нав-чального року завітали учасники еклектичного заходу “Родинне свято”. Батьки не просто привели своїх діток, а й самі прийшли поділитися здобутками. Вже тривалий час у деяких гуртках закладу вихованці мають можливість розвивати свої здібності разом зі своїми батьками. Кілька сімей у повному складі займаються керамікою, живописом чи фітодизайном у відділі образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва. Є й такі, що разом співають, вишивають бісером чи вивчають традиції рідного краю. Спершу діти просто залучали батьків як допомогу для втілення своїх креативних ідей, а вже згодом це перетворилося на сімейне хобі й сімейне заняття. Таким чином, кожна родина представила свої творчі досягнення у виставковій залі “ПАДІЮНу”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  05/06/12, 14:44


№ 22 (696) ОЛЕКСАНДР ЗУБКОВСЬКИЙ: “Докладемо всіх зусиль, щоб у нашому місті з’явилася секція з баскетболу для дівчат, а в перспективі - і жіноча команда”.

БК “Ужгород” успішно завершив сезон і незабаром чекатиме в гості американських баскетболістів.

Про успіхи ужгородської команди та перспективи закарпатського баскетболу розповідає тренер БК “Ужгород” і голова Закарпатської обласної федерації баскетболу та стрітболу Олександр Зубковський.

- Олександре, перш за все, яким був минулий сезон для ужгородської команди?

- Загалом досить-таки успішним: ми посіли третє місце в чемпіонаті Західного регіону України, який є частиною Першої ліги, а також вийшли у фінал у Першій лізі, де змагалися чотири найкращі команди від Заходу і вісім команд - із центральної частини країни. Після того, як у чвертьфіналі ми поступилися дуже сильному БК “Кривий Ріг”, боролися за 5-8 місця з маріупольським “Азовмашем” та дніпропетровським “Інваспортом”. У результаті - дві перемоги з рахунком 88:83 у грі з маріупольцями та 101:96 - із дніпропетровцями. Таким чином, БК “Ужгород” - на п’ятому місці. Це досить високий результат.

- Як давалася перемога ужгородцям?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  05/06/12, 14:43
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS