Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Червень 2012№ 24 (698) БУДУЄМО УЖГОРОД

Будівництво в нашому місті занедбаною галуззю не назвеш, але й особливого пожвавлення його розвитку як у якісному, так і в кількісному відношенні також не помітно. Нові офіси й адміністративні будівлі час від часу з’являються, однак попит на них спадає. Житло потрібне всім і завжди, але держава забезпечити ним охочих не може, а купити добротну квартиру чи побудувати будинок більшості не дозволяють власні гаманці.

Що тепер будують в Ужгороді? Коли буде затвердже-но генеральний план міста? Де з’являться нові житлові комплекси та як можна отримати житло? Про це у розмові з головним архітектором міста Олександром Шебою, депутатом Ужгородської міської ради, директором ТОВ “Закарпатбуд” Олексієм Кіндратом і начальником відділу обліку, розподілу та приватизації житла Марією Папай.

“Є певні позитивні ознаки, пов’язані з пожвавленням ринку будівництва нерухомості, порівняно з минулим роком, - розповідає начальник управління архітектури та містобудування Ужгородської міської ради, головний архітектор міста Олександр Шеба. - Але наслідки кризи все одно впливають, тож темпи зростання будівництва та його обсяги для такого міста, як Ужгород, досить низькі. Це стосується будівництва всіх об’єктів - як житлових, так і комерційних. Не можна сказати, що в місті є будівельний бум. Що стосується інших аспектів, є багато нюансів, пов’язаних із виділенням земельних ділянок у місцях, де не була передбачена генеральним планом чи іншою документацією відповідна забудова, і це відразу породжує скарги, обурення мешканців, судові позови”.

- Що нині в Ужгороді більше будують: житло чи будівлі комерційного призначення?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  20/06/12, 11:44


№ 24 (698) Свіжий подих легенів Ужгорода

Ми неодноразово торкалися теми розвитку парків міста. Зелені зони, де городяни й гості Ужгорода могли б відпочити, зайнятися спортом чи просто насолодитися чистим повітрям, розвиваються в Ужгороді досить стрімко. Взяти до уваги хоча б не так давно створене КП “Парк культури і відпочинку “Під замком”, за діяльністю якого слідкують усі ЗМІ області, чи той же Боздоський парк, що вже тривалий час користується популярністю серед молоді й літніх ужгородців. Про розвиток і проблеми сучасних “легенів” Ужгорода - у розмові з їхніми господарями.

“Рік тому ми почали існувати як комунальне підприємство: провели земляні роботи, встановили огорожу навколо території, а також заасфальтували доріжки, де сьогодні проводяться змагання для дітей, - розпочинає розмову директор парку “Під замком” Тарас Румянцев. - Ми почали співпрацювати з ПАТ “Закарпаттяобленерго”, яке допомогло нам із забезпеченням освітлення на території паркової зони. Нами встановлено близько двадцяти електричних опор, які приєднані до міської мережі. Завдяки цьому освітлення на території парку починає працювати одразу після засвічування міських ліхтарів. Ми облаштували лавиці й періодично вирізаємо біля них кущі й чагарники. Нещодавно міські підприємці відновили функціонування санітарного вузла на території парку. Тепер готуються проекти для влаштування тут деяких атракціонів, щоб Підзамковий парк існував незалежно від міського фінансування, без відрахувань із бюджету”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/06/12, 11:44


№ 24 (698) Користуючись інфраструктурою Ужгорода, ринок на Краснодонців більшість податків сплачує до районного бюджету

У середу відбулося чергове засідання виконавчого комітету Ужгородської міської ради. На порядку денному - близько 20 робочих питань, таких як: надання погодження на внутрішнє перепланування і переобладнання житлових приміщень, надання поштової та тимчасової адреси, про видачу підтверджень торговельної діяльності на тимчасові об’єкти торгівлі та сфери послуг з погодженням режиму роботи, про подання кандидатур на присвоєння почесного звання “Мати-героїня” та інші.

Окремо членами виконкому була заслу-хана інформація про роботу ринку по вул. Краснодонців. Як повідомив начальник управління економіки та підприємництва Ужгородської міської ради Михайло Станкович, кілька років тому ринок з Ужгорода перейшов на реєстрацію у районну державну податкову інспекцію, куди й сплачує більшість податків. “За спеціалізацією ринок належить до непродовольчих, на ньому виділено 153 торгові місця, завантаженість ринку - 10%. За результатами перевірок, проведених районним та міським управлінням міліції, а також пожежниками, у цьому році адміністрація ринку отримала ряд зауважень”, - доповів Михайло Михайлович. “Нам обов’язково слід порушувати питання встановлення меж міста і району, - зазначив ужгородський міський голова Віктор Погорєлов. - Сьогодні всі користуються інфраструктурою міста: транспортом, водою, каналізаційними спорудами, дорогами, електроенергією. І приклад ринку на Краснодонців - не єдиний подібний випадок”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  20/06/12, 11:41


№ 24 (698) Ремонтні роботи на ужгородських дорогах тривають

Відповідно до виділених коштів на проведення ремонту дорожнього покриття вулиць міста, станом на 13 червня 2012 р. виконані роботи на вулицях Університетській, Легоцького, Мукачівській, Толстого, пл. Петефі, а також ведуться роботи на вулицях Другетів, Доманинській, Грибоєдова, Грушевського, Закарпатській, Кошового, Собранецькій, Українській, Заньковецької, Сільвая, Бачинського.

На липень цього року заплановано розпочати поточний ремонт дорожнього покриття на вулицях Погорєлова, Бородіна, Лавріщева, Залізничній, Кобилянської, Джамбула, Коритнянській, Кавказькій, Новака, Чорновола, а також почати реконструкцію вул. Швабської, повідомив начальник відділу технічного нагляду Ужгородської міської ради Михайло Івегеш.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  20/06/12, 11:40


№ 24 (698) Стану юристом або лікарем. Ужгородські школярі визначаються з вибором професії

Є запитання, які дорослі люблять ставити дітям. Наприклад: “Ким ти хочеш стати, коли виростеш?”. “Космонавтом!” - відповідала переважна більшість дітлахів тридцять років тому. Сьогодні малеча відповідає на це запитання інакше: “Лікаркою, поліцейським, моделлю, бізнесменом”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/06/12, 11:40


№ 24 (698) “Кантус” подарує Ужгороду свято духовної музики

Музичний фестиваль проходитиме з 15-го по 18 червня в обласній філармонії. За словами організаторів, захід буде надзвичайно насиченим і різноманітним, адже слухацькій аудиторії представлять якісну музику світового рівня, в тому числі - низку прем’єр.

Як розповів художній керівник камерного хору “Кантус” Еміл Сокач, ідея провести такий фестиваль народилася у 2001 році. “Ми з Йожефом Ермінем знаємося з дитинства, у нього величезний досвід участі в різноманітних фестивалях, добрі зв’язки з творчими колективами. Ми давно мріяли про музичне свято в Ужгороді, і от у 2001 році відбувся перший фестиваль, який ми проводимо що два роки”, - зазначив пан Сокач. У свою чергу, піаніст Йожеф Ермінь сказав з цього приводу: “Було прикро, що маленькі містечка на Заході проводять фестивалі сучасної якісної музики, а Ужгород, який розташований у центрі Європи і має інтелектуальну публіку, - не має фестивалю. Добре, що маємо таку потужну базу, як “Кантус”, і можемо проводити фестиваль, хоча він вимагає великих фінансових затрат. Це дуже болюче питання, адже практично не маємо підтримки: трохи виділяє кошти управління культури ОДА і час від часу підключаються поодинокі спонсори. На Закарпатті є дуже багаті люди, але їх переконати в тому, що необхідна підтримка і це справа потрібна, - надзвичайно важко”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/06/12, 11:39


№ 24 (698) Пам’ятки Радванки

Закінчення. Початок у попередньому номері

НА ЧЕСТЬ ГЕРОЇВ

Спустившись кам’яними сходами від храму Св. Іоанна Хрестителя, підходимо до своєрідного меморіалу, влаштованого на терасі з правого боку сходів. Майданчик-тераса (напевно, штучно створений), що завершується овальною кам’яною скелястою стіною, в якій влаштована невелика капличка зі статуєю Лурдинської Божої Матері, - це місце, де молилися римо-католики, греко-католики, а пізніше і православні.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/06/12, 11:39


№ 23 (697) За вкладами!

1-го червня розпочалися чергові виплати компенсацій вкладникам колишнього Ощадбанку СРСР. На цьогорічну виплату втрачених за часів СРСР вкладень претендують ті, хто зареєструвався на відшкодування втрачених коштів, але не отримав свою тисячу у 2008 році.

У реєстрі Ощад-банку налічує-ться близько шести мільйонів вкладників, які зареєструвалися в період з 2008 року до 1 січня 2012 року. Всі вони мають право на компенсаційні виплати. За словами начальника управління маркетингу, реклами та зв’язків із громадськістю Ощадбанку України Ярослави Тітової, певна частка людей, близько 1,5 млн., уже записалася на процедуру актуалізації, тобто ці люди вже знають дату і годину консультаційного прийому, під час якого у визначеному відділенні Ощадбанку вони отримають свою тисячу гривень: “Ніяких позачергових прийомів громадян не проводиться. Всі вони отримують гроші згідно зі встановленим порядком, який викладений у постанові Кабінету Міністрів України, їм заздалегідь призначають дату і час отримання ними виплат”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  13/06/12, 10:51


№ 23 (697) ЗНО пройшло спокійно

Позавчора офіційно відбулась остання сесія ЗНО-2012 - з біології. Попереду залишаються додаткові сесії, які триватимуть 18-22 червня в Івано-Франківську.

“Явка учасників на Закарпатті в середньому трохи нижча від явки в Україні в цілому - 92%. За підсумками кампанії спостереження за ЗНО не було виявлено грубих порушень з боку персоналу та учасників. При цьому хочемо відзначити хороший рівень організації роботи на пунктах тестування”, - розповів координатор кампанії спостереження ГМ “Опора” в Закарпатській області Святослав Бабіля. Абітурієнти не подали жодної апеляційної скарги на процедуру його проведення. Позбавлені права роботи над тестами 2 учасники ЗНО, в яких були виявлені мобільні телефони під час виконання роботи над тестами. Щодо використання металодетекторів на Закарпатті, то, за словами Святослава Бабілі, в одних пунктах тестування їх використовували в аудиторіях перед тестуванням та під час перевірки розміщення абітурієнтів, в інших - на вході та перед так званими рекреаційними зонами - у коридорах.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  13/06/12, 10:50


№ 23 (697) Перший день літа - свято дітвори

Свято дитинства відбулося на розі вулиць Грушевського та 8-го Березня за підтримки міського голови Віктора Погорєлова, підприємця Олега Адамчука, депутатів міської ради від цього мікрора-йону А. Ковальського, І. Адамчука, С. Травницького.

У концертній програмі взяли участь маленькі танцюристи ДВК “Дивосвіт” (завідувач - О. Чаварга), вихованці угорськомовної гімназії ім. Другетів, хореографічна студія “Веселка” (керівник - Л. Петрецька).

Було проведено цікаві конкурси “Вірастюки нашого району”, “Пекельна кухня”, “Давай познайомимось”, “Ігри патріотів” та інші. Веселою програмою дітлахів вітала музична студія “Ремікс” та її “зірочка” Рената Штіфель.

Переможці конкурсу малюнка - В. Сімонов (ЗОШ № 8) , В. Когутич (ЗОШ № 15), В. Манясова (ЗОШ № 12) - були нагороджені грамотами і подарунками. Юні мешканці району мали нагоду ще й послухати поради інспектора МНС Ю. Фурика щодо поводженням з вогнем.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  13/06/12, 10:50
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS