Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 21/05/12№ 20 (694) Виконком продовжує роботу

У середу відбулося чергове засідання виконавчого комітету Ужгородської міської ради. На порядку денному - близько 30 питань, що стосуються усіх сфер життєдіяльності міста.

Підсумки опалювального сезону

З ними та заходами з підготовки до опалювального сезону 2012-2013 р.р. членів виконкому ознайомив директор департаменту міського господарства Олексій Касперов. За його словами, найпроблемнішим питанням залишаються розрахунки установ міста за спожите тепло. “В першу чергу, це державні підприємства”, - відзначив Олексій Петрович.

“Опалювальний сезон ми закінчили з боргом по газу 2 мільйони 550 тисяч гривень, - доповів керівник КП “Уж-енергія” Василь Крайниківський. - На сьогодні нам вдалося оплатити 500 тисяч гривень боргу. Найбільшими нашими боржниками є установи СБУ (там обіцяють розрахуватися протягом цих двох місяців) та УжНУ”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  21/05/12, 12:14


№ 20 (694) На шляху інтеграції

Минулого тижня в Ужгороді за участі провідних спеціалістів з охорони здоров’я пройшло обговорення стратегії розвитку медичної галузі в регіоні. Враховуючи непросту ситуацію з її фінансуванням, було вирішено розпочати процедуру створення медичних центрів другого рівня, котрі об’єднували б Ужгород та Ужгородський район. На черзі - інтеграція й інших ближніх районів - Перечинщини та Вели-коберезнянщини. Мета - об’єднання зусиль і ресурсів заради надання ефективної медич-ної допомоги та створення умов для ком-фортного обслуговування мешканців. Про сьогодення і майбутнє нашої медицини - у розмові з ужгородським міським головою Віктором Погорєловим, начальником обласного управління охорони здоров’я Романом Шніцером, начальником відділу охорони здоров’я Ужгородської міської ради Іваном Ковачем і головним лікарем Ужгородської міської клінічної лікарні Іваном Курахом.

Ужгородський міський голова Віктор ПОГОРЄЛОВ вважає інтеграцію медицини Ужгорода і району дуже актуальною:

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  21/05/12, 12:14


№ 20 (694) В Ужгороді відзначили День матері

Традиційно у другу неділю травня в Ужгороді вітали святковим концертом дорогих, милих, працелюбних, ніжних і терплячих жінок-матерів.

Свято під назвою “Мамо, мамо, ніжна і кохана” відбулося за сприяння управління освіти Ужгородської міської ради. Святковий концерт розпочався з Благословення прот. Івана Тидіра, настоятеля Хрестовоздвиженського кафедрального собору м. Ужгорода. Це справжнє свято ніжності допомогли влаштувати вихованці творчих колективів художньої самодіяльності “Храм Душі” Концівської ЗОШ I-III ступенів Ужгородського району і зразкового художнього колективу “Продюсерський центр “Падіюн”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  21/05/12, 12:14


№ 20 (674) Мешканці п’ятиповерхівки на вулиці Марка Вовчка відстояли воду

Люди могли залишитись без водопостачання, яке вони налагодили власними силами.

Оселившись три роки тому в новому будинку, люди почали облаштовуватись. Було створено ОСББ, впорядковано подвір’я. На сьогодні цей будинок можна вважати зразковим у місті. Однак мешканці несподівано зіткну-лися з проблемою, яка загро-жує їм залишитись без води.

З самого заселення, щоб вирі-шити проблему цілодобового водопостачання, люди самостійно, власним коштом, встановили “безбашенки” в підвалах, які вони поділили між собою. Здавалось би, така ініціатива заслуговує на похвалу. Однак зі 40 власників квартир знайшовся один, якому це не сподобалось. Пишемо саме “власників”, а не “мешканців” - бо в самій квартирі її власниця фактично не проживає. Проте це не завадило їй уже більш як рік псувати життя людям. І почалося: скарги, позови, заяви… Головна вимога - щоб люди демонтували “безбашенки” і перестали користуватись підвалами, які вони поділили між собою.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  21/05/12, 12:13


№ 20 (674) До ужгородських освітян завітали колеги з Коломийщини

З 4-го по 6 травня 2012 року делегація профспілкових активістів - освітян Коломийщини Івано-Франківської області у складі 53 осіб відвідала управління освіти Ужгородської міської ради, міську організацію профспілки освіти.

У рамках візиту відбулися зустрічі з начальником управління освіти Ужгородської міської ради Мар’яном Комарницьким, головою міської профспілки Любов’ю Попович, працівниками методичного кабінету, директорами навчальних закладів, знайомство з матеріально-технічним оснащенням гімназії, ЗОШ № 7. Під час зустрічі укладено Угоду про міжрегіональне співробітництво в галузі освіти між відділом освіти Коломийської районної державної адміністрації та управлінням освіти Ужгородської міської ради. А також підписано договір про співробітництво між Спаським навчально-виховним комплексом імені Івана Франка і ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 ім. В. Гренджі Донського. Вчителька АНВК Катерина Шек і педагог ЗОШ № 5 Віктор Аврамчук розповіли гостям про найкращі історичні куточки міста. У планах - застосування досвіду педагогів Ужгорода з використання комп’ютерних технологій управління навчальними закладами, картотеки методичних здобутків, створення інформаційної бази даних з різних питань шкільництва в місті, профспілкового руху в міській організації.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  21/05/12, 12:13


№ 20 (674) Зі старими деревами в Ужгороді треба давати лад - Негода довела!

За три години негоди в обласному центрі впало 8 дерев, три верхівки дерев відчахнулися в Боздоському парку. “Деревопад” під час сильного вітру в Ужгороді довів: зі старими деревами слід давати лад.

У першій половині дня у четвер, 17 травня, комунальні служби працювали, зокрема, на вулицях Грушевського (там впали сухостійна тополя та клен), Другетів (вивернуло з корінням старий каштан), Митній (на подвір’ї гуртожитку УжНУ впала тополя), проспекті Свободи (розчахнулася черешня).

Загалом у місті росте понад 1700 дерев, які можна вважати аварійними через вік, або, як кажуть фахівці, перестиглість. Такі рослини потребують як не заміни, то кронування - процедура обрізання зменшує навантаження зеленої маси на кореневу систему. Кілька дерев у місті саме вивернуло з корінням. І в цьому контексті запитання, яке викликає в місті жваве обговорення, а саме: “Чи слід обрізати старі дерева?” - виглядає риторичним.

В Ужгороді ініційовано створення програми з упорядкування зелених насаджень. Утім, враховуючи стан справ і кількість аварійних дерев у місті, такі комплексні заходи можуть мати вартість до двох мільйонів гривень. Загалом же на цей рік бюджетом передбачено близько 200 тисяч гривень на обрізання та видалення аварійних дерев, уже виконано роботи на п’ятьох великих територіях-об’єктах, щодо понад півтисячі окремих дерев, інформує прес-служба Ужгородської міської ради.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  21/05/12, 12:13


№ 20 (694) Тиждень Європи влаштувала 5-та школа

Вчора в Ужгороді підбивали підсумки Європейського тижня, що його влаштував дружний колектив ЗОШ № 5. Цей заклад давно славиться тим, що втілює інноваційні проекти і співпрацює з міжнародними інституціями.

У школі діє кілька про-грам, спрямованих на нові методи освіти та співпрацю, інтеграцію у Європу. Заклад, який завдяки міжнародному проекту має статус “Європейська школа обміну досвідом”, має партнерські зв’язки із закладами Угорщини, Словаччини, Польщі та Румунії. А протягом “європейських днів”, що, за словами директора школи Петра Кіндюха, в такому форматі відбувалися вперше, пройшла ціла низка заходів - цікавих лекцій, інтерактивних уроків, вікторин, творчих змагань та навіть власний шкільний євро-чемпіонат. Тож і закривали Тиждень Європи гучно й весело - з атрибутикою, презентаціями, виступами тощо. Як наголосив, завітавши на свято, міський голова Віктор Погорєлов, він радий, що школа працює над цікавими проектами, котрі допомагають учням почуватися частинкою Європи. Це в Ужгороді є вельми доречним, адже наше місто - направду європейське. Мер висловив сподівання, що приклад 5-ої школи, креативність її колективу, сміливість у впровадженні цікавих проектів наслідуватимуть інші навчальні заклади Ужгорода.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  21/05/12, 12:12


№ 20 (694) “Рідна мова - дар Божий”. Вийшла у світ нова праця Івана Хланти

Релігія була і залишається важливим чинником у розвитку будь-якої цивілізації. Вона впливає на рівень розвитку суспільства, суспільну свідомість, літературу і мистецтво. В Україні Церква завжди була структурним елементом суспільства. Її вплив на суспільство в ті чи інші епохи був різним. Нині в Україні вона зберігає найвищий рівень довіри українських громадян, відіграє важливу роль в інтеграції українського суспільства, об’єднує його. Церква як інституція бере безпосередню участь у вихованні молодого покоління, формуванні суспільної моралі, світогляду мирян. Безперечно, важливе значення має те, якою мовою проводяться богослужіння в церквах України та Закарпаття зокрема. Тільки проповіді рідною українською мовою можуть знайти відгук у душах і серцях вірників.

Нині це розуміє багато представ-ників вдумливої інтелігенції нашого краю. Серед них і фольклорист, кандидат філологічних наук, заслужений діяч мистецтв України Іван Хланта. Він добре відомий як в Україні, так і за кордоном. Його чергова книжка “Рідна мова - дар Божий”, яка нещодавно побачила світ в Ужгородському видавництві “Патент”, висвітлює культуру мовлення священнослужителів Закарпаття, говорить про зросійщення віруючих, порушує питання, якою мовою здійснювати богослужіння у православних храмах та монастирях України. Висновки вченого ґрунтуються на Святому Письмі та висловлюваннях відомих письменників, діячів культури і мистецтва, що поглиблює і ширше розкриває тему.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  21/05/12, 12:12


№ 20 (694) Володимир Рудейчук: “Нині в культурі залишились тільки ті, що працюють за покликанням”

Культура - це всеосяжне поняття, яке включає всі види життєдіяльності людини. Важливою складовою культури нації є її народна культура, що безпосередньо впливає на літературу та мистецтво, визначає їхній характер. Цьогоріч Всеукраїнський день працівників культури і майстрів народного мистецтва відзначатиметься 20 травня. З цієї нагоди - наше інтерв’ю з директором Обласного організаційно-методичного центру культури Володимиром Рудейчуком.

- З якими успіхами очолюваний Вами заклад підійшов до свого професійного свята?

- Минулого року в Україні проходив Всеукраїнський огляд-конкурс центрів народної творчості та культурно-освітньої роботи. У грудні минулого року в Міністерстві культури України відбулося засідання журі, котре визначило переможців. Наш центр культури виборов друге місце, чим я дуже пишаюся. Перше місце було присуджено Кіровоградському обласному центру народної творчості. І це не дивно, адже ця область за територією і населенням набагато більша від нашої, а фінансування, як відомо, здійснюється, виходячи саме з цих показників. Тобто на культуру там виділяється більше коштів, ніж отримує наша область. Вважаю, що наше друге місце за таких умов - це гарний результат роботи нашого колективу.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  21/05/12, 12:12


№ 20 (694) В Олімпійський день Ужгородом пробігли 1500 спортсменів

Чимало мешканців та гостей міста були свідками забігу, приуроченого до Олімпійського дня, який став традиційним щорічним спортивно-видовищним заходом в Україні. На Театральній площі в обласному центрі Закарпаття зібралися учасники (дошкільнята, учні, студенти, аматори, інваспортсмени), а також представники міської та обласної влади. Відкриття Олімпійського дня в Ужгороді супроводжували учасники художньої самодіяльності, байкери.

До святкування долучилися навча-льні заклади Ужгорода, спортивні школи, інваспортсмени й пересічні любителі спорту. Відвідали захід і представники обласної та міської влади, зокрема міський голова Віктор Погорєлов і заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Сербайло. Вони залишилися цілком задоволеними організацією свята і тим, що мали нагоду приєднатися до пропаганди олімпійського руху та здорового способу життя загалом.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  21/05/12, 12:11
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS