Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 02/05/12№ 17 (691) На колишньому сміттєзвалищі у Барвінку ростимуть дерева і квіти…

У вівторок ужгородський міський голова Віктор Погорєлов і його заступник Віталій Семаль провели виїзну прес-конференцію, на якій торкнулись найактуальніших тем міста. Зокрема говорилося про травневі свята в рамках “Сакури-2012″, про нові дитячі майданчики, які влаштовуються тепер і плануються в майбутньому, і про сміттєзвалище поблизу цвинтаря у Барвінку.

СВЯТО САКУРИ ПРИВАБИТЬ ТУРИСТІВ

Розпочав прес-конференцію міський голова поблизу скверика біля СБУ. Саме тут він ознайомив журналістів із програмою “Сакури-2012″, розповів про свято вина й меду “Сонячний напій”, де будуть вино, солодощі, розваги. Мер сподівається, що травневі свята з такою різноманітною програмою дозвілля мають привабити туристів до нашого міста.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  02/05/12, 11:54


№ 17 (691) Про нові комунікаційні технології говорили на засіданні регіонального осередку Асоціації міст України

25-го квітня в Мукачеві у рамках роботи Закарпатського регіонального осередку Асоціації міст України працювала фахова майстерня - обговорювалися питання комунікаційних технологій задля розвитку партнерства.

Її тема була визначена як “Інформаційно-комунікаційна система “Пар-ламент транскордонного співробітництва” для пошуку партнерів і проектних можливостей”. У зустрічі взяли участь члени регіонального осередку АМУ, голови закарпатських міст, зокрема мер Ужгорода Віктор Погорєлов, представники крайових органів місцевого самоврядування, розробники інформаційно-комунікаційної системи “СВС-Парламент”, експерти. Був присутній на зібранні й Віце-президент АМУ з виконавчої роботи Мирослав Пітцик (на фото разом міським головою Ужгорода Віктором Погорєловим).

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  02/05/12, 11:54


17 (691) Питання меж міста залишається актуальним

В Ужгородському міськвиконкомі пройшла зустріч, на якій обговорювали стратегію розвитку Ужгорода, звернувши основну увагу на Генеральний план та спірні питання, що виникають між громадами міста і ближніх сіл.

Мешканці Ужгородського району використовують інфраструктуру міста - від комунального господарства (адже до міста звозять і сміття з району), доріг, транспорту, і до закладів соціальної сфери - освіти, охорони здоров’я тощо. Сьогодні в Ужгороді вчаться і працюють тисячі людей з навколишніх сіл. На ці теми міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов вів розмову з першим заступником начальника обласного Держкомзему Мафтеєм Поповичем. Йшлося про необхідність врегулювання питання меж Ужгорода.

Для ґрунтовного розгляду й обговорення цієї теми і вирішення проблемних питань в інтересах громади Віктор Погорєлов ініціює зустріч з керівництвом краю - головами обласної ради та обласної державної адміністрації, інформує прес-служба міської ради.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  02/05/12, 11:54


№ 17 (691) Ужгород готується до травневих свят прибиранням і ямковим ремонтом

Минулої п’ятниці ужгородський міський голова здійснив традиційний об’їзд міста з працівниками міської ради та начальниками комунальних підприємств, які відповідають за благоустрій міста. Під час об’їзду Віктор Погорєлов говорив про недоліки міста, зокрема стосовно сміття, реклами, що псує зовнішній вигляд міста, й інше.

На вулиці Митній мер звернув увагу на несправний світлофор і наказав одразу вирішити проблему; на вулицях Університетській та Грибоєдова - на купи неприбраного гілля й відкриті люки, що є вкрай небезпечним як для автомобілістів, так і для перехожих. “Дуже складна ситуація: люки крадуть для того, аби здати як металобрухт, а шкодять цим крадії значно більше”, - зазначив мер і пообіцяв встановити нові кришки.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  02/05/12, 11:53


№ 17 (691) “Важкому” транспорту до міста зась!

Ужгородські дороги потерпають від засилля “важкої артилерії” - містом і далі безперешкодно їздять кількадесятитонні фури, завантажені продуктами для супермаркетів, а також КРАЗи з утрамбованими по вінця будівельними відходами.

Як уберегти дороги міста від руйнації внаслідок таких перевезень, ми дізнавалися в заступника ужгородського міського голови Юрія Белякова.

За словами Юрія Белякова, для цього додатково встановлять понад 20 нових дорожніх знаків. Також будуть перевірятись наявні дорожні знаки - створено спеціальну комісію з представників ДАІ, транспортного відділу Ужгородської міської ради, відділу архітектури м. Ужгорода, депутатів міської ради.

“Насправді, переваги нашого невеликого міста в тому, що доїхати з точки в точку можна через об’їзну дорогу, минаючи центральні вулиці. Але багато перевізників не звертають увагу на заборонні знаки, виправдовуючись тим, що багато крамниць і супермаркетів розташовані саме в центрі.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  02/05/12, 11:53


№ 17 (691) Ужгород - перший на Закарпатті за капітальними інвестиціями

Підприємства й організації інвестували у 2011 р. в економіку міста Ужгорода 561,2 млн. грн. капітальних інвестицій, з яких 386,3 млн. грн. - інвестиції в основ-ний капітал, що становить 120,2% до обсягів попереднього року.

Частка нашого міста в загально-обласному обсязі капіталовкладень є найбільшою і становила 16,7%. У розрахунку на особу обсяг інвестицій в основний капітал становив 3362,4 грн., що на 42,7% більше, ніж у середньому по економіці області. За рівнем інвестицій на особу Ужгород посідає 4 місце по Закарпаттю, поступаючись Ужгородському району, містам Берегову й Чопу.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  02/05/12, 11:52


№ 17 (671) Ужгород фестивалить під цвітом сакур. Минулого вівторка в обласному центрі стартував фестиваль “Сакура-2012″

Першим заходом цього свята стало відкриття міжнародного конкурсу-фестивалю мистецтв “Закарпатський Едельвейс” у театрі ляльок “Бавка”. Вже сьомий рік поспіль фестиваль скликає до мальовничого Ужгорода учасників та гостей з різних країн. Цього року змагалися учасники з Азербайджану, Білорусі, Росії, Польщі й України. Засновником конкурсу є виконавець, композитор, педагог, заслужений артист України, заслужений діяч естрадного мистецтва України Сергій Барвік-Карпатський.

Конкурс-фестиваль “Закарпатсь-кий Едельвейс” дає шанс не лише проявити свій талант, а й хорошу можливість загартуватися морально. Адже участь у конкурсі не завжди закінчується перемогою. Один з учасників, танцівник Богдан Цимбаліст каже, що для нього важливою є не так перемога, як участь, але якщо його танцювальний колектив переможе - буде надзвичайно радий: “Для мене особисто перемога в цьому конкурсі - це спосіб самоствердження. До того ж, у хороші результати виступу нашого колективу вірить тренер, а це дуже важливо. Відчуття, що в тебе хтось вірить, - надзвичайно добрий стимул для перемоги”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  02/05/12, 11:52


№ 17 (671) Сквер на вулиці Заньковецької під загрозою

Післявеликодній тиждень в Ужгороді ознаменувався земельним скандалом. Усе сталося за вже класичним сценарієм: зранку в зелений сквер, у якому бавляться діти й відпочивають пенсіонери, прийшли робітники, аби огородити територію парканом. Мешканців про те, що їхній двір - уже не їхній, звісно ж, ніхто не повідомив.

Цього разу земельні пристрасті розгорілися за адресою: вул. Заньковецької, 36 (район кафе “Вітерець”). Тут під вікнами кооперативної п’ятиповерхівки розмістився доволі-таки просторий зелений сквер. Як тепер виявилося, ще у 2009 році депутати вирішили скоротити зелену зону.

“Робітники поводилися досить грубо, пояснити, що вони хочуть робити у нашому дворі і на яких підставах, не хотіли, - розповідає про події ранку 19 квітня голова кооперативу “Ювілейний” Тамара Васильченко. - Нас, кооператив як юридичну особу, ніхто про погодження будівництва у нашому дворі не питав”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  02/05/12, 11:52


№ 17 (691) Шанс на життя. В Ужгороді почались роботи з відновлення кладовища на Тимірязєва

Перша світова війна забрала життя мільйонів громадян багатьох країн світу. Зачепила вона і наше місто. На території Ужгорода полягли не тільки українські воїни - тут знайшли вічний спочинок чехи, словаки, угорці, поляки, представники інших національностей. Історію війни досі зберігає військовий цвинтар полеглих воїнів-іноземців, що в мікрорайоні Шахта. Згідно з підрахунками українських дослідників, ця місцина, схована нині від сторонніх очей за густими заростями, стала довічною домівкою для більш ніж тисячі воїнів. Про історію цвинтаря та його майбутнє відновлення - у розмові з віце-президентом громадської організації “Пошук-Захід” Богданом Пилипівим і громадським діячем, головою комісії з питань розвитку туризму й міжнародного співробітництва Ужгородської міської ради Павлом Чучкою.

- Історія цвинтаря дуже проста, - розпочинає розмову Богдан Пилипів. - У часи Першої світової війни військові, котрі були травмовані чи поранені в боях за Карпати, потрапляли до шпиталю, розташованого на теперішній вулиці Горького в Ужгороді. Ті, кому вдавалося вижити після отриманих ран, знову поверталися на фронт, а військових, котрі помирали, ховали на цьому кладовищі, яке розташоване на теперішній вулиці Тимірязєва, неподалік Ужгородського кардіологічного центру. Тут ховали воїнів багатьох національностей: австрійців, чехів, мадярів, німців, сербів, хорватів, поляків, румунів, італійців, росіян. Перше поховання на цвинтарі датоване жовтнем 1914 року. Це був австрійський солдат.

- Скільки всього людей поховано на цьому кладовищі?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  02/05/12, 11:52


№ 17 (691) БК “Ужгород” - третій на Західній Україні

В ужгородському спорткомплексі “Юність” проведено фінальний тур чемпіо-нату Західного регіону України з баскетболу (перша ліга) сезону 2011-2012 р.

Ігри визначали, в якому порядку команди-учасниці змагатимуться зі суперницями з центрального регіону на завершальному етапі боротьби за два тижні. Відповідно, перші місця двох груп зійдуться на ігровому майданчику з четвертими, а другі - з третіми.

У фінальному турі чемпіонату Західного регіону України з баскетболу в першій лізі на майданчик виходили 4 команди: БК “Ужгород”, “УАД” (Львів), “Тирлич” (Коломия) і “Будсервіс” (Сарни). Загалом усі суперники показали хорошу гру й засвідчили, що рівень розвитку баскетболу в Західному регіоні останнім часом помітно зріс. Невипадково в останні два роки саме західноукраїнські колективи посідали основну частину призових місць на чемпіонаті України.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  02/05/12, 11:51
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS