Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 24/04/12№ 16 (690) На свято сакури й вина!

Перші, напіврозпущені, квітки японської вишні засвідчують: на часі - найочікуваніша пора ужгородців - Дні цвітіння сакури. Свято ужгородської сакури триватиме близько двох тижнів і під час нього відбудеться низка заходів. У рамках “сакурового” святкування пройде і Фестиваль вина і меду “Сонячний напій”, який триватиме на вул. Ракоці з 28 квітня до 2 травня, будуть також концерти, виставки, мистецькі й масові заходи.

За словами началь-ника управління у справах культури, сім’ї, молоді та спорту Ужгородської міської ради Євгена Боброва, у рамках фесту “Сакура - 2012″ важко виокремити кілька заходів, але наймасштабнішими очікуються Міжна-родний конкурс-фестиваль мистецтв “Закарпатський Едельвейс - 2012″, де будуть митці не тільки із Закарпаття, а й з інших країн, експрес-пленер учнів образотворчого відділення дитячої школи мистецтв під назвою “Цвіт сакури”, міжнародні спортивні змагання (з фехтування, легкої атлетики, баскетболу тощо), а також змагання зі спортивного танцю “Uzhgorod open - 2012″.

Культурно-мистецькі та спортивні заходи до свята “Сакура - 2012″

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  24/04/12, 10:17


№ 16 (690) 257 взірців вина відібрано до фестивалю “Сонячний напій”

Як зазначив голова “Спілки приватних винограда-рів та виноробів Закарпаття” Олександр Ковач, це рекордна кількість за всі роки проведення заходу. Стало відомо, що серед відібраних взірців 15 вин отримали золоті медалі, 26 - срібні і 44 - бронзові.

Із представлених на дегустацію вин експертами було відбраковано два взірці. Всього ж на дегустацію зголосились подати свої вина 37 виноробів з усієї області. Таким чином, на фестивалі будуть представлені вина майже з кожного регіону, розповів Олександр Ковач.

Аби відібрати взірці вина, три дегустаційні комісії (всього 12 експертів - по чотири в кожній комісії) три дні їздили Закарпаттям. Однак такої кількості дегустаторів замало, каже Олександр Ковач, і тому наступного року кожна комісія обов’язково складатиметься з 7 осіб. Більше того, одразу після цьогорічного “Сонячного напою”, який триватиме від 28 квітня до 3 травня, буде оголошено про прийом заявок на вакантну посаду дегустатора. Ним зможе стати будь-хто з охочих, що достатньо знається на вині. Адже, за словами Олександра Ковача, “є люди - зовсім не сомельє, але котрі розуміються на винах ніяк не гірше”.

Серед представлених вин - понад 50 вин європейських сортів, купажні вина на основі європейських сортів винограду. Також традиційно на фестивалі буде представлено і багато авторських купажів. Поціновувачі зможуть скуштувати, наприклад, такі вина, як “Чорний принц”, “Сонце в бокалі”, “Космічне”, “Біла принцеса”.

Урочисте відкриття фестивалю відбудеться 29-го квітня о 13.00, але винороби готуватимуться за день до свята.

Ніколетта ДАНКУЛИНЕЦЬ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/04/12, 10:17


№ 16 (690) В Ужгороді злісних боржників “Водоканалу” відключатимуть “полтавським методом”

На засіданні Ужгородського міськвиконкому ухвалено рішення про припинення водопостачання та/або водовідведення споживачам-боржникам. Підприємство отримало дозвіл на укладання угоди з “Полтававодоканалом” на поквартирне відключення боржників від мереж комунального водопроводу та каналізації на 5 робочих днів.

Ідеться про те, що через значні борги споживачів за надані послуги “Водоканал Ужгорода” не може виконувати власні фінансові зобов’язання, у тому числі перед “Закарпаттяобленерго”. Ця компанія після зміни власника зробила вимоги щодо розрахунків “Водо-каналу” за спожиту електроенергію ще жорсткішими і попереджає про відключення об’єктів комунального підприємства від електроживлення в разі недотримання вимог. У свою чергу “Водоканал” закликає своїх боржників розрахуватися за отримані послуги і має намір вдатися до радикальних дій - відключення неплатників. Для цього виконком і затвердив рішення, в якому дано дозвіл на залучення “Водоканалом” фахівців, які володіють технологією з відключення індивідуальних боржників від послуг водовідведення.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/04/12, 10:16


№ 16 (690) На сміттєзвалищі в Барвінку триває рекультивація

Починаючи з листопада минулого року, на сміттєзвалищі запущена друга і третя карти котлованів, таким чином там рекультивовано вже 50 відсотків площі.

“Згідно з проектом, спочатку звалище засипалося 50-сантиметровим шаром піску, потім - півметровим шаром ґрунту (разом з піском - це близько 50 тисяч кубічних метрів!), тут пробурено 50 свердловин для відводу біогазів, - розповідає заступник директора ужгородського КАТП Василь Грамотник. - Тепер рекультивація сміттєзвалища на завершальному етапі: його засиплють ґрунтом, у тому числі й родючим, засіють травою і висадять тут дерева”.

Андрій АНДРУСЯК

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  24/04/12, 10:16


№ 16 (690) Запобігти лептоспірозу в Ужгороді допоможе профілактика

У нашому місті, як і в багатьох інших містах світу, є чимало чинників, котрі становлять загрозу для здоров’я людини. До них належать і всілякі збудники інфекційних захворювань. Небезпечним інфекційним захворюванням є, наприклад, лептоспіроз - хвороба, яку переносять гризуни, зокрема щурі й миші. Нещодавно в Ужгороді був виявлений випадок захворювання на лептоспіроз. Чи варто боятись епідемії і як подолати проблему, розповів головний лікар Ужгородської дезінфекційної станції Юрій Ухаль та завідувач епідеміологічного відділу Ужгородської СЕС Людмила Пономарьова.

“Одразу кажу, що епідемії не варто боятись, але контролювати ситуацію дуже важко. За останні три роки в Ужгороді було зафіксовано 8 випадків, а в Україні щорічно - 700-800, - розповідає Юрій Ухаль. - Відомо, що збудника інфекції гризуни виділяють із сечею. Боротися з проблемою потрібно комплексним методом, а це профілактичні дератизаційні заходи, контроль рівня “щурячої заселеності” в місті тощо”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/04/12, 10:16


№ 16 (690) Писанкова карта України з’явилася в Ужгородській мерії

Писанкова карта України відтепер прикрашає хол перед першою приймальнею та малою залою засідань Ужгородської міської ради. Оригінальне панно, на якому розміщені писанки, розмальовані в традиційний для регіонів держави спосіб, виготовили педагоги і вихованці НВК “Дивосвіт”, інформує прес-служба Ужгородської міської ради.

Карта з прекрасними й різноманітними великодніми яйцями під гаслом “Писанка - пам’ятка мого народу” до душі як працівникам мерії, так і відвідувачам міськради: твір розглядають у деталях, цікавлячись великодніми орнаментами різних областей і сперечаючись, яка писанка гарніша чи тоншої роботи, фотографують на телефони…

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/04/12, 10:15


№ 16 (670) Задля блага хворого

Ще в древні часи люди, що вміли лікувати хворих, викликали в оточення повагу і страх. Вважалося, що вони володіють таємничими, магічними здібностями. Відтоді багато що змінилося - як медицина та уявлення про неї, так і суспільство загалом. Але нині можна з упевненістю стверджувати, що доки буде існувати людство, доти будуть і лікарі. Адже роль хорошого спеціаліста важко переоцінити в житті кожної, навіть здорової, людини. Чим живе медицина в обласному центрі Закарпаття, “Ужгород” дізнавався з перших уст. Наші співрозмовники - завідувач кафедри хірургії факультету післядипломної освіти УжНУ, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Ужгородської міської ради Богдан Пацкань, головний лікар Ужго-родської міської поліклініки Тетяна Козак та головний лікар центральної міської лікарні Іван Курах.

На шляху реформ

Нині в Україні кошти на медикаментозне забезпечення розподіляються на загальну кількість населення, а не на кількість хворих. Часто лікарям доводиться надавати складну медичну допомогу з мінімальними фінансовими ресурсами. Нерідко медичні заклади не забезпечені найнеобхіднішими медикаментами, інструментами та обладнанням. Пацієнти змушені самостійно купувати найелементарніше: бинт і шприци. Особливо ця проблема є актуальною для міських лікарень. Тут забез-печення державою пацієнта в лікарні становить усього 6 гривень на добу. Зважаючи на те, що іноді хворому в реанімації на добу потрібно не менш ніж 1200 гривень, - ця сума є просто мізерною.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/04/12, 10:15


№ 16 (690) Іван Риляк: “Недоліком олімпійського руху нашого краю є те, що тренувальні бази, на яких раніше проходили тренування молодих спортсменів, перейшли до приватної власності”

Світовий спортивний простір завмер в очікуванні… Вже незабаром у Лондоні відбудуться ХХХ Літні Олімпійські ігри, Сочі ж прийме Зимову Олімпіаду. Національний Олімпійський комітет України, як завжди, планує гідно представити нашу країну на світовому рівні. Це, безперечно, стосується всіх областей і регіонів, і Закарпаття не є винятком. Наскільки ретельно відшліфовують свої таланти закарпатські спортсмени, готуючись до світового змагання? Як їм допомагає влада? Хто є фаворитами мільйонів? На ці й багато інших запитань “Ужгороду” відповідав голова Закарпатського обласного відділення Національного Олімпійського комітету України, начальник обласного управління фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України, майстер спорту СРСР Іван Риляк:

- Іване Івановичу, розкажіть про олімпійський рух на Закарпатті.

- Кажучи про олімпійський рух на Закарпатті загалом, варто зазначити, що він у нас багатоступеневий: починаючи з дитсадочків і завершуючи ветеранами. В нашому краї проходить багато різноманітних конкурсів і змагань для молодого покоління спортсменів. Нещодавно у спорткомплексі “Юність” відбулися обласні фінальні змагання “Олімпійське лелеченя”, участь у яких взяли учні 5-6 класів. Перемогу виборола досить перспективна команда зі села Лінці. 1-го червня, у Міжнародний день захисту дітей, вони поїдуть до Криму, де візьмуть участь вже у всеукраїнських змаганнях, які проходитимуть у Міжнародному дитячому центрі “Артек”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/04/12, 10:14


№ 16 (690) Старовинна школа на Цегольні досі береже свою історію

Школи, як стверджують історичні джерела та праці окремих дослідників, спочатку виникали при монастирях. Так наприкінці ХІV ст. в Ужгороді, у володінні графа Другета, діяла школа при монастирі Св. Павла. Згадується школа і при Грушівському Свято-Михайлівському монастирі - у ХV ст.

У ХV-ХVІІ століттях на території нашого краю виникають і діють перші парафіяльні школи при церквах. Наприклад, у 1401 р. в Ужгороді діяла така початкова парафіяльна школа. В історичних джерелах згадується нова парафіяльна школа в Ужгороді у 80-их роках ХVІ ст. Одна з таких шкіл діяла при Ужгородському Преображенському храмі на Цегольні в середині ХVІІ ст. - у ній навчав дітей грамоти “руський вчитель” М. Мамойдович . Саме про цю, одну з перших парафіяльних шкіл нашого міста над Ужем, і хочеться розповісти детальніше.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/04/12, 10:14


№ 16 (690) Інна Галіна: “Самодіяльні колективи міста є тим фундаментом, на якому й працює Ужгородський міський центр дозвілля - будинок культури”

Ужгород славиться своїми співочими й танцювальними талантами. Ужгородські колективи беруть участь у багатьох культурних заходах, які відбуваються на теренах міста, області, країни. Звідки виходять ці таланти, “Ужгород” запитував у керівника Міського центру дозвілля - будинку культури Інни Галіної.

- Пані Інно, якою є історія очолюваного Вами Центру дозвілля.

- У нашому місті існує багато закладів культури, та наш Центр є єдиною міською клубною установою. З історії заснування цього закладу відомо небагато. Ми знаємо, що він почав функціонувати ще в повоєнні роки. За час свого існування заклад пережив чимало складних періодів. Коли міський центр дозвілля тільки починав своє буття, він розташовувався у звичайній квартирі, яка, хоч і мала великі розміри, та все ж для будинку культури, де могли б репетирувати самодіяльні колективи, цієї площі було замало. Зважаючи на це, творчі колективи, котрі тоді функціонували в межах міського центру дозвілля, були розкидані містом: деякі працювали у школі мистецтв, якісь - при музичній школі або ж при культосвітньому училищі. Варто зазначити, що саме завдяки налагодженим товариським стосункам між закладами культури, що функціонують в Ужгороді, колективи завжди мали змогу безперервного тренування своїх талантів. Ця традиція збереглася й сьогодні. Наше місто, як обласний центр, потребує існування багатьох колективів. В Ужгороді проходить безліч заходів, на яких без самодіяльних талантів просто не обійтися.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  24/04/12, 10:14
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS