Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 23/04/12Мешканці вулиці Можайського відстояли подвір’я

Це один з небагатьох випадків, коли люди, згуртувавшись та набравшись терпіння, крок за кроком дійшли до своєї мети – захистили зелену зону від незаконної забудови, тим самим показавши приклад іншим, як варто боротися за свої права. Ця історія сягає березня 2009 року. Саме тоді рішенням Ужгородської міської ради громадянинові Тулайдану було погоджено місце розташування земельної ділянки під забудову – для зведення індивідуального житлового будинку, прибудинкових будівель та споруд. Це місце – між будинками № 32 та № 34 на вулиці Можайського в Ужгороді.

19-го червня того ж 2009 року відбулася ще одна сесія Ужгородської міської ради. Депутатами було прийняте рішення, яким вже затверджено проект відведення та передачі у приватну власність гр. Тулайдану іншої земельної ділянки (!) на тій же вулиці Можайського, але в привабливішому для забудови місці. «Цікаво, що ні комісією з раціонального використання земельних ресурсів Ужгородської міської ради, ні відділом Держкомзему в місті Ужгороді, ні природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, ні органом архітектури та охорони культурної спадщини, ні сесією Ужгородської міської ради вибір місця розташування не було погоджено! Тому ми звернулись по допомогу до секретаря міськради Віктора Щадея і до прокурора м. Ужгорода п. Штефанюка», – розповідає правозахисниця, мешканка вулиці Можайського, № 30 Наталія Майстренко. Вона, як ніхто, обізнана з цією ситуацією і на власному прикладі переконалася: для вирішення подібних проблем треба мати неабияке терпіння та витривалість. «У часи каденції минулого складу ради ми були позбавлені елементарної необхідної інформації щодо підстав прийняття міською радою такого рішення про забудову зеленої ділянки, – каже пані Майстренко. – Тодішнє керівництво міста оголосило нам жорсткий інформаційний бойкот у питанні обстоювання наших прав на здорове довкілля». Поки мешканці будинку били на сполох, у їхньому дворі з’явився паркан, що відгородив від них зелене подвір’я. «Ще зовсім недавно тут, у затишній альтанці, відпочивали пенсіонери. Тут були висаджені квіти, дерева та кущі, – розповідає мешканка Моніка Лайкун. – Тут гралися наші діти. І ось ми дізнаємося, що на цьому місці повинна з’явитися церква невідомої секти та ще й притулок для знедолених».

Та все ж будинкові активісти наполегливо намагалися вирішити проблему збереження зеленої зони по вулиці Можайського, і вони добилися свого. «Зі своєю проблемою мешканці звернулися до мене. Ми з колегами відвідали судове засідання по цій справі. Стало зрозуміло, що якщо не почати активних дій, то замість скверу люди отримають під своїми вікнами притулок однієї одіозної секти, – розповідає секретар Ужгородської міської ради Віктор Щадей. – Я підготував депутатський запит до прокурора міста і виніс його на розгляд сесії. Депутати підтримали цей запит більшістю голосів, відправивши до прокуратури. Прокурор зробив перевірку, знайшов факти порушення Закону і звернувся до ради з вимогою скасувати рішення, яким свого часу було виділене місце панові Тулайдану на забудову по вул. Можайського. Цей протест прокурора був розглянутий на нещодавньому сесійному засіданні міської ради і задоволений депутатським корпусом – попереднє рішення ради було скасоване».

Як розповів прокурор міста Ужгорода Іван Штефанюк, проблеми прибудинкових територій є актуальними не тільки в обласному центрі, а й загалом по Україні. «Дуже багато землі, зокрема і прибудинкових територій, було роздано в місті у 2008 році. І сьогодні виправити помилку не так вже й просто. Тому що, коли виділялася земельна ділянка, вона не виділялася в натурі – для будівництва того чи іншого багатоквартирного будинку. І сказати, що межа тут або тут, практично неможливо. Я знаю, що ми програвали позови у судах, намагаючись захистити право цих прибудинкових територій. Так що скоріше – це колізія в законі, і нині треба провести інвентаризацію цих земель та прокласти межі, щоб у майбутньому таких помилок не виникало».

P.S. Активісти мікрорайону висловлюють велику подяку депутатському корпусу Ужгородської міської ради, прокуратурі, кожному, хто своїм голосом у вирішенні цього питання довів відданість інтересам громади міста, незаангажованість та можливість об’єднуватися задля вирішення життєво важливих проблем мешканців міста.

Андрій Андрусяк

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  23/04/12, 09:16
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS