Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Березень 2012№ 12 (686) Мешканці з Заньковецької, 9 обороняються від підвищення квартплати

Секретар міськради Віктор Щадей на прохання мешканців звернувся до антимонопольного комітету і служби захисту прав споживачів з вимогою зупинити підвищення тарифів.

З усілякими житейськими проблемами мав “щас-тя” зустрітись майже кожен ужгородець. Відсутність коштів для проведення будь-яких ремонтних робіт - ця проблема існує вже давно. Занедбані під’їзди, дахи, що протікають, затоплені підвали… Кожен будинок вимагає догляду, щоб утримувати його в належному стані.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/03/12, 11:04


№ 12 (686) Паркомати й відеокамери з квітня будуть встановлені

Минулого тижня “Ужгород” писав, що незабаром 10 центральних вулиць міста будуть обладнані відеоспостереженням, а на паркувальних майданчиках з’являться паркомати. Виконання цього доручено комунальному підприємству “Ужгородпарквідео”. Детальніше про проведені роботи розповів його директор Юрій Мандич.

- Паркомати ми замовляли через підприємство “Амберман”, яке є єдиним дистриб’ютором цієї продукції в Україні, - розповідає Юрій Васильович. - Один паркомат коштує 24 тис. 200 гривень. Усього замовили 9 штук. Вони будуть розміщені на пл. Фединця, пл. Ш. Петефі, пл. Корятовича.

- Чи призведе встановлення паркоматів до звільнень паркувальників?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/03/12, 11:03


№ 12 (686) Спалювання листя - небезпечно і “дорого”

З початком весни пожежі, спричинені випалюванням сухої трави, опалого листя, інших рослинних залишків на полях і городах, стають справжнім лихом.

Екологи попереджають: вогонь випалює коріння первоцвітів, повністю знищує родючий шар ґрунту, комах та іншу фауну в ньому. Чистоту повітря теж псує спалювання: при згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря виділяється близько 9 кг мікрочастинок диму, до складу якого входять пил, окис азоту, чадний газ, важкі метали і канцерогенні сполуки. Разом із димом вивільняються й найотруйніші речовини для людини - діоксини.

“Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях або на газонах у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища чи при порушенні умов такого дозволу - тягне за собою адміністративну відповідальність. У цьому разі приватним особам доведеться заплатити штраф від 20-ти до 80-ти неоподатковуваних мінімумів (на сьогодні він становить 17 грн.)”, - прокоментував начальник муніципальної поліції Ужгородської міської ради Борис Борисов.

Ніколетта ДАНКУЛИНЕЦЬ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/03/12, 11:03


№ 12 (686) Боржників “Водоканалу” відключатимуть точково

Як розповів “Ужгороду” директор “Водоканалу” Юрій Омельяненко, жорсткі санкції для боржників таки мали ефект, оплата зросла до 118%. Відключеним кооперативним будинкам воду повернули, у сподіванні на погашення боргу.

А з травня, обіцяє Юрій Оме-льяненко, боржників відключатимуть точково: уже є проект договору з Водоканалом міста Полтави, який виконує такі роботи, очікується відповідне рішення виконкому

Шановні мешканці Ужгорода!

Щоб місто не залишилося без води, наполегливо просимо вас сплатити заборгованість за надані послуги з водопостачання та водовідведення!

Нагадуємо, що всі платежі, здійснені, починаючи з 21.03.2012 року, вважаються платою за березень і нараховуються за новими тарифами (6,78 грн. / куб. м), повідомили у КП “Водоканал м. Ужгорода”.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/03/12, 11:03


№ 12 (686) Від свята лялькаря до свята театру

Кінець березня нерозривно пов’язаний з театральними подіями, адже 27-го березня - Міжнародний день театру. А нещодавно відзначили професійне свято лялькарі.

Про торжества у Закарпатському обласному театрі ляльок розповіла головний режисер театру, заслужена артистка України Наталія Орєшникова:

- Напередодні Міжнародного дня лялькаря, 18 березня, ми показали глядачам спектакль з нашого золотого фонду “Про Янка-дурня, Чорта і сирітку Марисю”. Цей спектакль, поставлений режисером з Білорусі Олегом Жюгждою наприкінці дев’яностих років, до сьогодні вважається однією з найкращих у художньому відношенні робіт колективу. З ним колектив мав успіх на багатьох престижних фестивалях. Зокрема, в 1998 році на фестивалі “Інтерлялька” актори спектаклю Наталія Орєшникова й Андрій Опіок отримали призи за найкращу жіночу і чоловічу роль; у 2001 році за цю виставу колектив отримав Гран-прі Міжнародного фестивалю “Фольклорама-2001″ у м. Жешуві (Польща).

25-го березня, в неділю, театр представить ще один яскравий фольклорний спектакль - лялькову забаву Ірини і Яна Златопольських “Дерев’яне диво” у постановці заслуженого артиста України Олександра Куцика і чудового художника Ярослава Даниліва, де ролі виконують майстри сцени Світлана Кобзиста, Олена Пишка, Андрій Опіок і молодий талановитий актор Дмитро Малий.

Наступного дня, 26 березня, о 13.30 і 16.30 буде нагода подивитися прем’єрний спектакль теперішнього, 31-го театрального сезону - закарпатський мюзикл “Цирк Івана Сили” ужгородського драматурга Олександра Гавроша, в якому зайнята більшість акторів трупи. Сама п’єса, що розповідає про долю і всесвітню славу іршавського силача Кротона (Івана Фірцака), посіла торік перше місце в номінації “Драматургія для дітей” на престижному літературному конкурсі “Коронація слова”.

28-го і 29-го березня глядачі зможуть побачити свої улюблені спектаклі “Лісова пісня” Лесі Українки і “Недотепа із Вертепа” Дмитра Кешелі, які широко відомі й отримали визнання далеко за межами нашої країни.

Закінчиться цей тиждень у веселий недільний день 1 квітня також веселою виставою за Корнієм Чуковським “Бармалій”, у котрій спробують свої сили в ролі африканських аборигенів юні вихованці нашої театральної студії.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/03/12, 11:02


№ 12 (686) Про ОСББ та збереження енергії говорили на семінарі в Ужгороді

20-го березня в Ужгородськiй мiськiй радi департаментом мiського господарства проведено навчальний семінар для голiв об’єднань спiввласникiв багатоквартирних будинків (ОСББ), будинкових комiтетiв на тему: “Підготовка пілотних проектів з теплосанації (термомодернiзацiї) житлових будинків”.

Своїм досвiдом щодо проведення заходiв теплосанацiї подiлився з присутніми перший секретар Генерального Консульства Словацької Республiки в Українi Олександер Шкурла:

“Словаччина вступила до Євросоюзу, а в Євросоюзi на законодавчому рiвнi прийнятi закони щодо обов’язковостi впровадження заходiв з термомодернiзацiї. Згiдно з законодавством, до 2020 року всi громадськi будiвлi повиннi споживати “нуль енергiї”, тобто всi повиннi виконати термомодернiзацiю - утеплення фасадiв, пiдвальних примiщень, покрiвель, замiну вiкон та впровадити альтернативнi джерела енергiї в будинках. У Словаччині найпопулярнішими є сонячнi батареї, глибиннi помпи, а в гірських районах - мінікотельнi на вiдходах деревини. Тут створення товариств спiввласникiв було обов’язковим у кожному житловому будинку, проте утримувати будинок мешканці можуть або самостійно, або уклавши договір з керівною компанією. Товариства співвласників отримують кредити на проведення заходiв з термомодернiзацiї пiд пiльговi відсотки. Мешканцiв не потрiбно довго переконувати, оскiльки чiтко дiють вимо-ги законодавства i енергоресурси там дорожчi; окупаються затрати за досить короткий час”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/03/12, 11:02


№ 12 (686) У дітей канікули - в педагогів майстер-класи

З 12-го по 16 березня працювали методичні об’єднання класних керівників Ужгородської угорськомовної гімназії, вчителів біології на базі Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ст. № 7, вчителів хімії на базі спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 з поглибленим вивченням словацької мови та вчителів початкових класів НВК “Престиж” м. Ужгорода. Оскільки діти мали канікули, то особливістю роботи методоб’єднань були яскраві майстер-класи педагогів міста.

15-го березня на базі СЗОШ № 4 з поглибленим вивченням словацької мови відбулося засідання методичного об’єднання вчителів хімії міста Ужгорода на тему: “Робота з обдарованими дітьми на уроках хімії та в позаурочний час”. Одним із пунктів плану роботи методоб’єднання було проведення майстер-класу “Я роблю це так…”. Вчителька хімії СЗОШ № 4 Єва Дорогович поділилася досвідом з колегами міста, представивши роботу “Розвиток пізнавальної активності учнів на уроках хімії”, у практичній частині якої презентовано моделювання уроку-проекту “Спирти. Отруйність спиртів. Шкідливий вплив алкоголю на організм підлітка”. Вчителі з великою цікавістю включилися в проведення турніру “Знавці хімії” та пізнавальну гру (перероблену вчителькою хімії “на хімічний лад”) “Хто хоче стати мільйонером”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/03/12, 11:02


№ 12 (686) Василь Кручаниця: “Боротися потрібно не з наркозалежними, а з незаконним обігом наркотиків”

Наркотична й алкогольна залежності зруйнували тисячі людських життів і стали причиною розпаду не однієї родини. Скільки таких хворих нині в Ужгороді? Чи є взаємозв’язок між спадковістю та алкоголізмом? Які наркотики нині найпоширеніші? Яким чином проходить реабілітація хворих? Про все це в інтерв’ю з головним лікарем Закарпатського обласного наркологічного диспансеру Василем Кручаницею.

- Яка кількість наркозалежних перебуває на обліку в Ужгороді?

- За офіційними даними - 2000 осіб, а за неофіційними - у 5 разів більше. Проблема в тому, що люди, які страждають на алкогольну залежність, самі звертаються до нас досить рідко. Дехто просто соромиться, інші не хочуть визнати свою проблему, бо не вважають себе хворими. До того ж пацієнти, що перебувають на обліку, не мають права керувати транспортними засобами, працювати в тих закладах, де є доступ до наркотичних речовин, а також у силових структурах та на пожежо- і вибухонебезпечних виробництвах.

- Чому у Франції чи Італії - країнах з багатовіковою традицією виготовлення вина - людей, що страждають на алкогольну залежність, набагато менше, ніж в Україні?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/03/12, 11:01


№ 12 (686) Туберкульоз - не вирок. Закарпаття пишається найнижчим рівнем захворюваності в Україні

Сьогодні відзначають Всесвітній день боротьби з жахливою хворобою - туберкульозом. Туберкульоз присутній у всьому світі, однак хвороба особливо процвітає в бідних країнах. Високий рівень захворюваності і в Україні. Що стосується Закарпаття, то тут ця проблема існує здавна і зумовлена вона гірською місцевістю, недостатньо вітамінізованим харчуванням, а також урбанізацією. Та медики стверджують, що чинити опір цій хворобі можна і треба. Яка ситуація в Ужгороді щодо захворювання на туберкульоз, як відбувається його лікування, ми дізнавались у директора обласного клінічного територіального медичного об’єднання (ОТМО) “Фтизіатрія” Василя Скрипа.

- Василю Васильовичу, як нині здійснюється профілактика туберкульозу?

- Це в першу чергу вакцинація БЦЖ у новонароджених дітей. Минулого року вакцинація через перебої у постачанні вакцини була недостатньою: охопили тільки 86,2% новонароджених. До профілактичних заходів належать також туберкулінодіагностика серед дітей віком від року до 15-ти, рентгенофлюорографія підлітків і дорослих, а також мікроскопічне дослідження мокроти на виявлення кислотостійкої палички (КСП). Проводиться і флюорографія в пересувних пунктах (автобусах), роз’яснювальна робота у школах тощо. З метою профілактики туберкульозу дітям роблять пробу Манту. На жаль, є батьки, які відмовляються від неї, але наголошую: цього робити не слід. Дитина повинна проходити цей тест щорічно, тим паче, що в Україні замінника цієї проби поки що немає.

- Які результати проведених робіт в Ужгороді?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/03/12, 11:01


№ 12 (686) Валерій Товт: “У басейні “Буревісник” можна займатися всіма водними видами спорту”

Після капітального ремонту басейн “Буревісник” відкрито. Відтепер купальню можна буде використовувати протягом цілого року (раніше така можливість була тільки під час опалювального сезону). Про новий “старий” басейн, успіхи наших спортсменів та плани на майбутнє - у розмові з деканом факультету фізичного виховання і спорту Ужгородського національного університету Валерієм Товтом.

- Валерію Адальбертовичу, хто може користуватися принадами оновленої купальні? Чи правда, що басейн можуть відвідувати не тільки студенти УжНУ, а й жителі міста?

- У басейні можуть плавати як студенти, так і мешканці міста віком від 16 до 70 років, якщо у них немає медичних протипоказань. Для цього час роботи басейну розділений на проведення навчальних занять для студентів вишу і надання платних послуг для сторонніх осіб. На сьогодні вартість абонемента становить 35 грн. Слід зазначити, що калькуляція вартості послуг не передбачає жодної копійки прибутку, адже ДВНЗ “УжНУ” не є прибутковою організацією. Що стосується знижок для постійних клієнтів, то ця проблема, наскільки мені відомо, перебуває на стадії вирішення. Загалом розрахунки абонементної плати виконують фінансові та планові органи вишу.

- Яка кількість людей може користуватися послугами басейну одночасно?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/03/12, 11:01
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS