Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Лютий 2012№ 8 (682) Плавучі надії

В Ужгороді почав відроджуватися такий вид спорту, як плавання. Завдяки функціонуванню басейнів гімназії і 20-ої школи, а також нещодавно відкритого басейну “Буревісника” ужгородські діти мають змогу долучитися до надзвичайно приємної форми дозвілля під пильним оком професійних тренерів. Щоб дізнатися більше про розвиток плавання та інших водних видів спорту в нашому місті, ми звернулися до людей, котрі знають про це не з чужих слів. Наші співрозмовники - тренер із водного поло Геннадій Мордвинцев і депутат Ужгородської міської ради, майстер спорту з плавання Андрій Погорєлов.

“Водне поло як вид спорту з’явилося на Закарпатті вже в післявоєнні часи, - починає розмову пан Мордвинцев. - Започаткували його тренери В’ячеслав Трифонов і Георгій Дробишевський. Плавання ж на теренах нашого міста почало розвиватися ще в 1938 році, коли було збудовано басейн “Спартак”. У ті часи на Закарпатті було дуже багато угорців, котрі, власне, й допомагали розвитку водного поло в краї, зокрема в нашому місті. Ті кадрові працівники, котрі працювали в Ужгороді до моєї появи, досягали певних вершин, набиралися досвіду в цьому виді спорту, після чого від’їжджали до угорських міст і заявляли про себе на першості України тільки іноді.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/02/12, 14:56


№ 8 (682) На Швабську чекає капітальний ремонт

Одну з ключових вулиць міста - Швабську - найближчим часом реконструюють. Міський голова Віктор Погорєлов наголосив, що її ремонт був серед пріоритетних планів міської влади ще торік, однак кошти використали для того, аби завершити Минайську. А цьогоріч передбачені реконструкція інженерних мереж, передовсім водогону та каналізації, котрі вже роками потребують ремонту, і капітальне оновлення дороги й тротуарів саме на Швабській. Як повідомив міський голова, у перспективі вулиця матиме однобічний рух, а реконструкція почнеться з частини від православного собору до перехрестя з вулицею Жемайте.

Дорога матиме асфальто-бетонне покриття, а бруківку, яка нині вкриває вулицю, використають для мощення в центрі міста. Складуватиметься “шашка” поблизу філармонії, аби відтак вкрити, зокрема, і Театральну площу. На Швабській суттєво збільшиться площа для паркування: це необхідно, адже вулиця вже давно має характер бізнесового осередку й там розміщено багато офісів і закладів торгівлі. До речі, підприємцям - власникам об’єктів, розміщених на вулиці, запропоновано долучитися до реконструкції тротуарів перед своїми закладами.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/02/12, 14:56


№ 8 (682) Меморандум про співпрацю уклали ужгородська школа № 4 і школа словацького міста Вранов-над-Топлею

Минулої п’ятниці в Ужгородській спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням словацької мови № 4 відбулася робоча зустріч дирекції закладу з представниками Словацької Республіки.

На зустрічі були присутні директор школи № 4 Марія Фединець, голова батьківського комітету школи Міхаел Пейтер, депутат Закарпатської облради і представник Ротарі-клубу Богдан Кинів, керівник Ужгородського Ротарі-клубу, депутат Ужго-родської міськради Ярослав Шафарь, директор школи міста Вранов-над-Топлею Блажена Матішова, голова обласної культурно-освітньої організації “Матіца словенська” Йосип Гайніш, а також Почесний Консул України в Словаччині Станіслав Обіцький.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/02/12, 14:56


№ 8 (682) Ціна життя. На харчі витрачаємо від 700 гривень

Держстат змінив склад споживчого кошика українців. До оновленого переліку ввійшло 335 товарів. Раніше у списку було 296 найменувань. Прожитковий мінімум з 1 січня 2012 року становить 1017 гривень. З першого квітня його підвищать на 20 гривень.

Звісно, середня заробітна платня дещо вища за прожитковий мінімум. Але не набагато - і не в кожного. За даними статистики, середня заробітна платня закарпатського працівника - в межах 1800-2000 гривень. Віднімемо звідти виплати за комунальні послуги, одяг, транспорт. Зупиняємось на головному - на харчуванні. У скільки воно обійдеться ужгородцю, ми й спробували дізнатися.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/02/12, 14:56


№ 8 (682) В Ужгороді на Масляну встановили новий рекорд країни

Під час свята проводів зими, яке організувала міська рада Ужгорода, морозна погода тривала, рясні снігопади залишили свої сліди. Але ні сніг, ні мороз не завадили ужгородцям святкувати “на повну”: на вул. Ракоці та на пл. Поштовій було розгорнуто цілий ярмарок, де торгували вином, боґрачем, шашликами і, звісно ж, млинцями.

Святкування почалося в суботу об 11 годині. Попередньо вже були встанов-лені намети, а також сцена, де виступив фольклорно-етнографічний ансамбль “Ужгород” і відбувались інші театралізовані дійства. У концертній програмі взяли участь колективи Ужгородського міського центру дозвілля, студенти Ужгородського державного музичного училища ім. Д. Задора, народний ромський фольклорний ансамбль “Сонячна Радванка” та інші юні таланти. На свято прибув і гість із Берліна - майстер сценічної дії Михайло Мільмейстер, який приємно вразив публіку.

За словами начальника управління у справах культури, сім’ї, спорту та молоді Ужгородської міської ради Євгена Боброва, свято вдалося: “Ми доклали немало зусиль, аби проводи зими організувати на високому рівні. Висловлюємо щиру подяку кожному, хто долучився до події: комунальним службам, службі МНС, усім учасникам святкового концерту”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/02/12, 14:55


№ 8 (682) Діти сонця. Ужгородець Володимир Демидчук зібрав до своєї колекції 250 видів кактусів

Володимир Тихонович Демидчук - людина з рідкісним хобі. На балконі його квартири помістилося аж 400 екземплярів кактусів, які походять з різних кінців світу! Щоб зібрати таку значну колекцію, кактусист потратив 40 років свого життя. Коли дивишся на кактуси Володимира Тихоновича, дивуєшся, наскільки вони не схожі на інші рослини на Землі. Вони просто - не такі. І тут річ не в зовнішньому вигляді, а у внутрішньому магнетизмі та неосяжності форм.

- Володимире Тихоновичу, звідки у Вас таке незвичайне захоплення?

- Я родом з прекрасного Полісся. Коли в пам’яті виринають спомини про дитинство, то я зразу згадую свою бабусю, в якої на підвіконнику росли кімнатні квіти. Ці згадки про просту, але затишну сільську хату, де на підвіконні завжди росли столітник та хінокактус, я проніс через життя. Мій дідусь свого часу був лісником, дуже любив природу. Ще одна моя бабуся - вона була родом із Бердичева - теж любила квіти. Її по праву колись вважали найкращою квітникаркою у місті. Бабуся досконало знала азбуку квітів. За допомогою одного букета вона вміла передати всі почуття - все залежало від події, на яку потрібні були квіти. А погодьтеся, що таке вміє не кожен. У неї росла неймовірна кількість квітів - самих тільки волошок аж 16 кольорів! Я вже навіть не кажу про троянди, півонії, жоржини…

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/02/12, 14:55


№ 8 (682) Всесвітньо відомий кобзар відвідав Ужгород

Нещодавно в читальному залі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Федора Потушняка (директор - заслужений працівник культури України Людмила Григаш) відбулася зустріч зі всесвітньо відомим кобзарем, лірником Василем Нечепою.

Він - унікальний співак-музикант, нині єдиний представник старосвітської чернігівської кобзарської школи. Такого визнання ще не мав жоден кобзар за всю багатовікову історію України. Першим його учителем був Олександр Сапіга. Потім свій талант шліфував у хорі “Десна”, військовому ансамблі групи радянських військ у Німеччині і нарешті, вже 23 роки, - у Чернігівській філармонії. Окрім дивовижного виконання ним народних пісень, вражає й сам репертуар кобзаря. Деякі твори сягають часів гомерівської “Іліади”, що свідчить про древню історію кобзарства й українського етносу. Своїми піснями Василь Нечепа наставляє молодь любити і берегти свою Батьківщину, бореться за припинення війн на Землі, намагається зробити нас добрішими і духовно багатшими.

За десятиліття артистичної діяльності кобзар побував з гастролями чи не в усіх країнах Європи й Америки. Неодноразово виступав у США, Канаді, Австралії і, звичайно, у багатьох містах України. Вперше В. Нечепа відвідав Ужгород у 2010 році на запрошення директора Обласного організаційно-методичного центру культури Володимира Рудейчука. У стінах цього закладу він дав інтерв’ю для Закарпатської обласної державної телерадіокомпанії (канал “Тиса”). Тоді ж виступив і перед студентами Ужгородського комерційного технікуму (дирек-тор П. Гаврилко).

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/02/12, 14:55


№ 8 (682) Легко і невимушено в західноукраїнському дербі перемагають “Карпати”

Україна в очікуванні нового чемпіона з гандболу. Вперше у своїй історії найкращою командою жіночої суперліги можуть стати ужгородські “Карпати”. Після 17 ігор у їхньому активі 32 очки, різниця м’ячів +163 і семиочковий гандикап від “Податкового університету”, що йде другим.

Другу половину сезону наші гандболістки розпочали домашньою грою з аутсайдером першості львівською “Галичанкою”. Вона закінчилася повним розгромом гостей зі Львова, хоча з перших хвилин “Галичанка” почала активно атакувати і перші два голи були на рахунку гостей. “Карпати” повільно входили в гру, кілька м’ячів пролетіли повз ворота, не вдалося виконати семиметровий. Але така розслабленість господарів тривала недовго. З п’ятої хвилини “Карпати” заворушилися і за кілька хвилин уже вели в рахунку 6:2. Перший тайм для “Карпат” можна поділити на три результативних періоди, коли вони проводили шість м’ячів підряд і заспокоювалися на кілька хвилин. Проти вісімнадцяти м’ячів ужгородок в першому таймі львів’янки забили десять. На початку другого тайму “на повну” відривалися Малюченко і Лебедєва, вражаючи по черзі ворота суперника: Інна - дальніми по центру, а Марина - забігами по правій стороні. Дівчата і стали найрезультативнішими в зустрічі, забивши по сім м’ячів. У другому таймі “Галичанка” була менш активною, тренер комбінував зі складом, були провали в захисті, слабка реалізацію в атаці. Однак “Карпати” при повній перевазі спокійно довели гру до переможного кінця - 34:19.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/02/12, 14:54


№ 6 (680) Дороге здоров’я

Боротися з “зимовими хворобами” кожен намагається по-своєму: хтось довіряє народній медицині, хтось - лікарям та лікарським препаратам. “Ужгород” дізнавався, скільки коштуватиме лікування, якщо при нездужанні просто піти в аптеку по ліки…

З добре знайомими симптомами недужі, буває, звертаються не до лікаря, а відразу до фармацевта. Вислухавши ваші скарги, аптекар обирає і пропонує ліки, які ви купуєте на касі, - і все, можна йти додому лікуватися… “Популярні препарати стають відомими через рекламу на телебаченні, - починає свою розповідь фармацевт однієї з міських аптек Людмила. - Люди вже не питають: “Що би ви мені порадили?” - а впевнено йдуть до каси і кажуть: “Мені, будь ласка, “Колдрекс”, “Терафлю”, “Парацетамол”…” - чи щось інше, що порадили знайомі, або ж просто впізнали свої симптоми в рекламах”. За словами аптекаря, найпоширеніші препарати - ті, які усувають симптоми, але не лікують саму хворобу. “Людям потрібен швидкий результат”, - каже працівниця аптеки.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  15/02/12, 15:36


№ 6 (680) Прибирати сніг і не розклеювати оголошення на фасадах - інакше штраф. Санкції за порушення Правил благоустрою - до 1700 гривень

На розгляд адміністративної комісії Ужгородської міської ради цього четверга було винесено понад півсотні протоколів, складених переважно за порушення Правил благоустрою. Штрафи за нехтування правилами становлять для фізичних осіб від 340 до 1360 гривень, для посадових осіб та суб’єктів підприємницької діяльності - від 850 до 1700 гривень.

“Найпопулярнішими” порушеннями є нехтування вимогою прибирати сніг на території, за яку відповідальні, відсутність урн біля торгових закладів (це суперечить рішенню виконкому про обов’язкову наявність сміттєзбирачів поблизу кожного кафе чи магазину). Штрафують і за банальне засмічування міста, а також - за “вертикальне сміття”, тобто розклеювання оголошень у місцях, для цього не призначених. Передбачені санкції і за самовільне встановлення рекламних носіїв, як-от штендерів, чи інакше - “спотикачів”.

Більшість осіб, що прийшли на засідання адмінкомісії, попередньо подбавши про усунення порушень, у яких звинувачені, були просто попереджені міським головою. Віктор Погорєлов підкреслив, що лише разом ми можемо зробити наше місто чистим і доглянутим, і попросив городян виконувати правила співжиття: не смітити, прибирати біля своїх будинків і об’єктів, ставитися до Ужгорода як до власної домівки. Водночас на адмінкомісії наголосили: після повторного складення протоколів уже не уникнути штрафів, які є доволі відчутними.

Окрім нехтування Правилами благоустрою, адмінкомісія також розглядає випадки, коли протоколи складені за куріння в громадських місцях, за порушення тиші тощо, інформує прес-служба Ужгородської міської ради.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  15/02/12, 15:36
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS