Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Січень 2012№ 3 (677) Цілюща вода Йордану. 19 січня ужгородці відзначили одне з найбільших свят року - Богоявлення Господнє

Особливістю святкування Водохреща є Велике Богоявленське освячення води, яке відбувається переважно на берегах річок, озер, чистих водойм і в християнських храмах. Освячену воду п’ють, окропляють нею оселі. Вважається, що саме Хрещенська вода зцілює від хвороб та очищує душу.

Аби взяти участь у святковому богослужінні й освятити воду, у четвер на Православній набережній в Ужгороді зібралося чимало віруючих нашого міста.

Службу Божу транслювали через гучномовці, розташовані по всій набережній. Натовп був величезний: машини стояли навіть на тротуарах та на прилеглих подвір’ях. Більшість присутніх мали з собою графини з водою. Набережну осяяли запалені свічки.

Під час церемонії освячення води чимало людей виявило бажання скупатися в Ужі, оскільки вважається, що цього дня звичайна вода набуває цілющих властивостей. Той, хто пірнає в крижану воду, змиває з себе всі гріхи. Незважаючи на мороз, наші моржі безстрашно роздягалися і стрибали в річку - очищались.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/01/12, 14:04


№ 3 (677) В Ужгороді засідав обласний комітет з економічних реформ

У роботі взяли участь голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида, заступник начальника управління дозвільної системи у сфері господарської діяльності Департаменту державної регуляторної політики та розвитку підприємництва Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олена Лепіска, ужгородський міський голова Віктор Погорєлов, заступники керівника області, начальники обласних управлінь.

Наразі законом визначено понад 140 документів, які мають видавати дозвільні центри. У 2012 році одноосібне право на видачу таких документів мають тільки місцеві та регіональні дозвільні центри. В області такі установи вже створено. А Закарпатський регіональний дозвільний центр діє на базі Ужгородського.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/01/12, 14:04


№ 3 (677) Стихійній торгівлі на “п’яному базарі” повинні покласти край керівники ринку

Минулої середи відбулося чергове засідання виконавчого комітету Ужгородської міської ради. Всього на розгляд членів виконкому було винесено близько двох десятків питань, як от: про реєстрацію права власності на новозбудовані об’єкти нерухомого майна; про надання дозволів на внутрішнє перепланування і переобладнання житлових приміщень; про погодження цілодобового режиму роботи; про обслуговування житлового фонду; про приватизацію державного житлового фонду; про опіку над недієздатними особами тощо.

Окремо члени виконкому заслухали інформацію начальника управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Анатолія Салая про план заходів щодо виконання концепції реалізації державної політики у сфері протидії поширенню наркоманії в Ужгороді, а також інформацію про роботу ринку СП ТОВ “Альбіон” по вул. Бородіна, більш відомого ужгородцям як “п’яний базар”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/01/12, 14:03


№ 3 (677) Віктор Погорєлов звертається до прокуратури щодо перевірки робіт у Боздоському парку

Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов прокоментував роботи з розчистки Боздоського парку. “У Боздоському парку триває розчистка території, усі роботи проходять у рамках чинного законодавства, за погодженням з екологічними службами.

За роки бездоглядності це місце перетворилося з парку на занедбану лісопосадку і зараз потребує санітарної розчистки, аби повернути цій території вигляд справжнього парку відпочинку. Роботи проводяться заради комфорту і безпеки відвідувачів, і, звісно, є всі відповідні дозволи. Подібне, а саме санітарна розчистка, відбувалося і в парку “Під замком”, і це місце набуло охайного вигляду, парк проглядається, ним безпечно ходити, і тепер ця територія повертає собі статус улюбленої зони відпочинку городян. Те саме буде і з Боздоським парком. Якщо ж ужгородці хочуть відвідувати ліс, а не парк, то вони мають таку можливість, до прикладу, на Червениці або ж на території Ботанічного саду УжНУ на Шахті. Ужгород має немало гарних зелених зон, і міська влада робить усе можливе, аби підтримувати їх у належному стані”, - цитує мера прес-служба міської ради.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  24/01/12, 14:03


№ 3 (677) До сторіччя Гаврила Глюка живописцю встановлять пам’ятник

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, присвячене відзначенню 100-річчя з дня народження одного з найталано-витіших представників закарпат-ського живопису - Гаврила Глюка.

“Низка урочистостей з приводу ювілеїв видатних земляків, які відзначались у 2011 році, цьогоріч матиме продовження. Закарпатський художній музей розпочинає у травні святкування 100-річчя від дня народження заслуженого діяча мистецтв України Гаврила Глюка, - розповіла заступник директора з наукової роботи Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая Людмила Біксей. - Саме 18 травня, в Міжнародний день музеїв, відбудеться відкриття ювілейної ретроспективної виставки творів митця”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/01/12, 14:03


№ 3 (677) Остання МАФ покинула площу Петефі

Тема архітектури Ужгорода, малих архітектурних форм, порушується в багатьох ЗМІ, обговорюється мешканцями міста. Коли МАФи тільки почали з’являтися, громадяни чітко виявили свою позицію “проти”. Особливе обурення викликали “будки” у сквері на пл. Шандора Петефі. Тут планувалося встановити їх аж 11 штук!

Під час опитування люди відверто ділилися своїми думками. Наприк-лад, пані Валентина впевнена: “Звичайно, це неправильно - забудувати зелену зону. Це приємне місце: коли йдеш по місту, можеш тут сісти, подихати свіжим повітрям. А якщо на кожному кроці ці будки будуть, то що з цього буде?”

Тепер, коли власник демонтував останню МАФ, скверик набув свого колишнього вигляду. Взимку тут діти бігають по сніжку, а з приходом весни сквер знову стане для всіх городян та гостей Ужгорода місцем відпочинку і прогулянок, а не базаром зі стихійною торгівлею, як це комусь хотілося.

Ніколетта ДАНКУЛИНЕЦЬ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/01/12, 14:03


№ 3 (677) Максим Богодист: “Фан-зона ЄВРО-2012, розміщена у Боздоському парку, не буде комерційним об’єктом”

Останнім часом у місцевих ЗМІ прокотилася хвиля критичних матеріалів про улюблене місце відпочинку ужгородців та гостей міста - “Парк культури та відпочинку Боздоський”. Мовляв, роботи з благоустрою парку не ведуться, а якщо й ведуться, то їх результати у вигляді коштів, залучених від продажу деревини чи роботи атраціонів, осідають не у місцевому бюджеті, а в кишені адміністрації “Боздоша”. Дійшло навіть до того, що, як стверджують окремі ЗМІ, під виглядом санітарної очистки парку замасковане не що інше, як підготовка місця для фундаменту майбутнього котеджу одного з високопоставлених чиновників. “Ужгород” спробував розібратися в ситуації, запросивши на розмову керівника Боздоського парку Максима Богодиста.

- Пане Максиме, нещодавно звільнений адміністратор парку Андрій Орос в інтерв’ю одному з Інтернет-видань розповів, що парк не має жодних договорів із будь-яким підприємством про вивіз деревини, а також актів оприбуткування вивезеної деревини та оціночної вартості вирубуваного. За його ж підрахунками, з парку вже вивезено близько 20 лісовозів здорової промислової деревини ясена, дуба, платана та черешні. Як можете це прокоментувати і за що все-таки був звільнений пан Орос?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/01/12, 14:02


№ 3 (677) Кожен мешканець повинен дбати про чистоту рідного міста

Під час традиційних п’ятничних об’їздів міський голова Віктор Погорєлов не тільки вказує на проблеми міста, а й поступово вирішує їх. Об’їзд, у якому завжди беруть участь комунальники, керівники міських служб, відповідальні за благоустрій міста, а також муніципальна поліція, охоплює всі частини нашого міста, як на правому, так і на лівому березі Ужа.

Як відомо, головним ворогом Ужгорода є сміття, що псує зовнішній вигляд, “імідж” нашого міста. Цього разу міський голова знову мав багато зауважень: поблизу словацького кордону - розвалені павільйони; в інших місцях, як наприклад на вул. Університетській, головною проблемою є відсутність освітлення та зрізані гілки; не прикрашають місто й викинуті на вулицю з закінченням Новорічно-Різдвяних свят ялинки.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/01/12, 14:02


№ 3 (677) Цьогорічний бюджет Ужгорода - понад 400 мільйонів гривень

Напередодні Нового року перед депутатами Ужгородської міської ради постало серйозне завдання, від якого залежатиме життєдіяльність обласного центру весь наступний рік: затвердження міського бюджету на 2012-ий. Його народні обранці ухвалили своїм рішенням за № 416 від 30 грудня на четвертому пленарному засіданні XI сесії Ужгородської міської ради VI скликання. Бюджет Ужгорода на цей рік, окрім поточних робочих доходів та видатків, спрямований, зокрема, на покращення харчування дітей у дитсадках і школах, збільшення закупівель медикаментів для лікарень, заміну ліхтарів вуличного освітлення та багато іншого. Повністю з головним фінансовим документом міста, який складається із 75 сторінок, можна ознайомитися на інтернет-сайті Ужгородської міської ради.

Не секрет, що цей бюджет приймався в досить корот-кий термін та в жорстко обмежених рамках, які встановив Мінфін своїми формульними розрахунками. Справді, можливості повпливати на щось у цьому випадку в ужгородської влади були вкрай обмеженими. Як наслідок, надто оптимістично про цей бюджет говорити не можна, проте варто пам’ятати, що за містом залишається право коригувати план соціально-економічного розвитку Ужгорода протягом року. Це стосується багатьох питань життєдіяльності міста, які міська влада й депутати вирішуватимуть у 2012-му.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/01/12, 14:02


№ 3 (677) Дві дози вакцини проти кору дадуть імунітет на все життя

Починаючи з листопада, в Західній Україні почали реєструвати перші випадки захворювання на кір. Більша частина хворих - підлітки, які у 2009 р., за рекомендаціями ВООЗ, мали пройти додаткову імунізацію, проте не зробили цього через антивакцинальну кампанію у ЗМІ після смерті хлопчика в Краматорську.

На Закарпатті, в Ужгороді і загалом по Україні ситуація з цим захворюванням може бути ускладнена в цьому році. ВООЗ попередила Україну про ймовірне зростання захворюваності на кір у 2012 р. В першу чергу у зв’язку з напливом туристів на чемпіонат Європи з футболу може спостерігатися так зване явище реекспорту кору, адже сьогодні в Європейському регіоні складна епідемічна ситуація - зареєстровано понад 26 тис. випадків захворювання, що втричі більше, ніж за аналогічний період минулих років.

Як повідомив головний санітарний лікар Ужгорода Микола Ващенко, з початку сезону в місті зафіксовано 10 випадків захворювання на кір. “Загалом ситуація контрольована, нічого страшного не відбувається. Всього зафіксовано на 2 випадки захворювання більше, ніж за аналогічний період минулого року”, - відзначив Микола Ващенко.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/01/12, 14:02
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS