Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 22/12/11№ 48 (672) У Підзамковому парку відновлять амфітеатр та звіринець

“Ужгород” неодноразово торкався теми позитивних змін, які відбувалися протягом цього року в Підзамковому парку Ужгорода. Відновлювальні роботи на його території розпочалися ще в кінці березня. За цей час паркова зона отримала новий квиток у життя.

Що зроблено за минулий рік та якими є плани на майбутнє, розповідає директор КП “Парк культури і відпочинку “Під замком”, депутат Ужгородської міської ради Тарас Румянцев.

Іннеса МАНЗУЛИЧ, “Ужгород”

- Отож, пане Тарасе, розкажіть про процес відновлювальних робіт. Який вигляд мав парк, коли ви взялися упорядковувати ділянку?

- Протягом останніх 15-20 років цим парком ніхто не займався, і ця дивовижна паркова зона Ужгорода перетворилася на сміттєзвалище.

Кошти на відновлення зони виділила обласна влада Закарпаття, також багато в чому початку “нового життя” парку посприяла міська влада. Окремо я хотів би подякувати депутатам від фракції “Батьківщина” Ужгородської міської ради, котрі відгукнулися на пропозицію виділення коштів на ремонт доріжок та підтримували більшість рішень, які стосувалися реконструкції парку.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  22/12/11, 11:55


№ 48 (672) Ужгород має нову програму реконструкції міського освітлення

Загалом на засіданні XI сесії міської ради VI скликання, на порядок денний якого було винесено більш як вісімдесят питань, затвердили близько тридцяти програм соціально-економічного розвитку міста. Серед них - програми, які стосуються підтримки ОСББ та органів самоорганізації населення, програми, присвячені охороні здоров’я, розвитку фізкультури і спорту, покращенню інвестиційного іміджу та розвитку туристичної галузі тощо. Щодо останньої, то депутати проголосували за збільшення фінансування на потреби розвитку туризму - замість пропонованих ста бюджетних тисяч затвердили 150, відтак програма доопрацьовуватиметься.

Сесія погодила і нову програму благоустрою міста, розраховану до 2015 року. Також депутати затвердили “Програму реконструкції та капітального ремонту системи зовнішнього освітлення міста Ужгорода на 2012-2016 роки”. Вона передбачає модернізувати систему зовнішнього освітлення, впровадивши сучасні інноваційні світлодіодні світильники, перевагами яких є ощадне енергоспоживання, більша тривалість експлуатації та екологічна безпека. Згідно з програмою, загальний кошторис якої перевищує 7 мільйонів 300 тисяч гривень, вкладення міського бюджету становитимуть близько мільйона. На ощадні планується замінити тисячу ламп - передовсім на тих вулицях, які найбільше цього потребують. Виконання програми матиме за результат не лише підвищення комфорту городян, а й економію бюджетних коштів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  22/12/11, 11:54


№ 48 (672) Ганна Сухар: “З упевненістю можу сказати, що покладені на наше управління Пенсійного фонду завдання будуть успішно виконані”

У грудні Пенсійний фонд України відзначає 21-у річницю. Це вагома нагода, щоб озирнутися в минуле, оцінити здобутки та недоліки й окреслити подальші перспективи. Адже добре відомо, що Пенсійний фонд виконує одну з найважливіших функцій у державі - здійснює пенсійне забезпечення наших громадян. Але це не обмежується лише призначенням та виплатою пенсій. Пенсійний фонд повинен зібрати кошти, необхідні для їх виплати.

Нинішній начальник управління Ганна Сухар була серед перших, хто починав цю відповідальну справу, а з 2001-го очолила установу. Тому напередодні свята ми вирішили розпитати в Ганни Михайлівни про минуле і сьогодення підпорядкованої їй структури.

- Які, на вашу думку, найважливіші етапи становлення Пенсійного фонду?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  22/12/11, 11:54


№ 48 (672) Не рубай ялинку, най ся зеленіє!

Проблема вирубки лісів не втрачає актуальності ніколи, та перед новорічними святами про неї говорять особливо багато, адже щороку задля того, аби всього тиждень втішати людей на перетині років, в українських лісах гинуть сотні тисяч вічнозелених дерев.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Чомусь традиційно склалося так, що у передноворічні дні ужгородські ринки рясніють ялинками, завезеними до нас із сусідніх областей. Як розповіли нам у Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, така тенденція пояснюється тим, що в нашому краї ялицевих і смерекових лісів не так вже й багато, натомість у Галичині та Буковині шпилькові види дерев ростуть надзвичайно рясно. Майже немає на Закарпатті і спеціальних ялинкових плантацій, які б висаджували винятково задля їх вирубування до новорічних свят. Тому щороку у крайових лісогосподарських підприємствах заготівля новорічних ялинок стає все менш активною і кількість їх на ринку зменшується.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  22/12/11, 11:54


№ 48 (672) Новий рік на кожен смак і гаманець

Уже за два тижні весь світ відзначатиме прихід Нового року. Для когось - це яскраве свято, сповнене веселощами і сміхом, для інших - зовсім навпаки. Хтось прагне вирватися за межі міста і в час, коли б’ють куранти, вдихнути на повні груди свіжого морозного повітря засніжених гір, а можливо - ніжитися на пляжі під сонячним промінням у якійсь екзотичній країні; хтось бронює місця у гламурних ресторанах, а є й такі, що просто мріють про родинний затишок і тепло. Та все ж не секрет, що для того чи іншого варіанту проведення свята потрібно ретельно “потрусити” свої гаманці.

Анастасія ЛЕСІВ, Ніколетта ДАНКУЛИНЕЦЬ, “Ужгород”

Власне, у цьому розрізі сьогодні “ужгородці” вирішили розглянути всі вищеперелічені варіанти відзначення Новорічно-Різдвяних свят і дізнатися, який із них найбільше до вподоби мешканцям міста над Ужем.

Засніжені гори чи сонячні пляжі

Фахівці з туризму переконують, що Новорічні тури до будь-якої країни - це можливість відірватися від щоденної метушні і відчути задоволення від прекрасного відпочинку. В Ужгороді є чимало охочих скористатися послугами туроператорів і чкурнути на всі свята за кордон. “Нині наші клієнти цікавляться відпочинком у горах Польщі, Словаччини, Австрії, - розповідає директор однієї з місцевих туристичних агенцій Меліта Рішко. - Як правило, люди їдуть туди на власному транспорті, а нас просять надати їм допомогу в оформленні віз та бронюванні готелів. Уже кілька років поспіль ми спостерігаємо таку практику, адже ужгородці давно переконались у тому, що українські курорти поступаються європейським як за сервісом, так і за ціною”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  22/12/11, 11:53


№ 48 (672) Анна Сабадош: “Я планую поєднувати юриспруденцію з модельним бізнесом”

Нещодавно в Луцьку відбувся конкурс краси “Міс Принцеса України - 2011″. У конкурсі брали участь 22 дівчини з різних куточків нашої країни. Кожна з дівчат намагалася показати себе з найпривабливішого боку і, безперечно, приміряти корону “Міс Принцеси України”. Але найкращою визнали все ж ужгородську красуню Анну Сабадош. Кореспондент газети “Ужгород” вирішила дізнатися, як це - відчувати себе найгарнішою дівчиною країни, і поспілкувалася особисто з Анною.

Іннеса Манзулич, “Ужгород”

- Анно, розкажи, будь ласка, про себе. Чим цікавилася в дитинстві?

- В дитинстві я полюбляла читати. Завжди під рукою в мене була якась цікава книга. Крім читання, я захоплювалася танцями: спочатку відвідувала гурток народних танців, потім деякий час займалась у студії сучасного танцю “Бліц”.

- В якому віці ти вперше взяла участь у конкурсі краси?

- Мій дебют відбувся ще в десятому класі. Спочатку мені було трохи страшно, я почувалася не досить впевнено, хоча друзі мене підтримували. Після першої спроби мені сподобалося. Пізніше, на першому курсі університету, я брала участь у конкурсі краси “Міс юридичного факультету УжНУ”, а наступного року - в конкурсі “Міс Студентство Закарпаття”. Після останнього - кілька років взагалі не брала участі в жодному з подібних конкурсів.

- Хто був ініціатором твоєї участі в конкурсі “Міс Принцеса України - 2011″?

- Пропозиція щодо участі в “Міс Принцеса України - 2011″ надійшла від представника модельної агенції “One Models Agency”. Я подумала - і вирішила спробувати.

- Як до цього поставилися твої батьки? Чи підтримують вони твій вибір?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  22/12/11, 11:53
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS