Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 14/12/11№ 47 (671) Вулиця 8 Березня буде зі зливневою каналізацією

Минулотижневий об’їзд міського голови Віктора Погорєлова вулицями міста показав: комунальники успішно впоралися з прибиранням опалого листя з вулиць і скверів Ужгорода, тому на цей момент місто виглядає охайно.

Разом із керівниками управлінь, які відповідають за благоустрій міста, начальниками ЖРЕРів та комунальних підприємств мер обговорив готовність до зими, необхідність бути напоготові, аби зробити пересування пішоходів та автомобілістів комфортним щойно випаде перший сніг.

На вул.8 Березня учасники об’їзду радилися, як провести там зливневу каналізацію, відсутність якої у дощову погоду призводить до того, що воді нікуди відходити і вона накопичується на проїжджій частині. Оскільки ця частина міста є густонаселеною, а вулицею щодня проходять і проїжджають тисячі автівок і людей, зробити її комфортнішою для пересування хочуть вже найближчим часом. Тож, ймовірніше за все, скоро на вулиці 8 Березня розпочнуться роботи з прокладання зливневої каналізації, яка дозволить відводити зайву воду і зробить вулицю чистішою.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  14/12/11, 10:29


№ 47 (671) “Шанхай” на площі імені святих

Несанкціонована торгівля. Наша газета вже неодноразово торкалася цієї теми та все ж незаконна торгівля у місті продовжує існувати. Цікаво, про що ж думають покупці, купуючи продукти харчування у місцях, де говорити про санітарію навіть язик не повертається. До речі, в Ужгороді таких місць є чимало. Взяти до прикладу, хоча б “міні - ринок” на площі Кирила і Мефодія, біля універмагу “Україна”. Там можна знайти будь-що: починаючи з кисломолочних продуктів і закінчуючи фруктами та овочами, які розкладені просто на площі вздовж тротуару…

Кореспондент газети “Ужгород” побував на площі й поспілкувався з одним із підприємців, який реалізовує продукцію (овочі, фрукти, кисломочну продукцію) поблизу “5D кінотеатру”. Неофіційно той розповів, що дозволу на торгівлю біля “України” у нього немає - необхідні папери на стадії розробки і подані на розгляд виконкому Ужгородської міської ради. Більше того, підприємець зазначив, що доки йде розробка документації для видачі дозволів він має право тут торгувати.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  14/12/11, 10:29


№ 47 (671) Малозабезпеченим ужгородцям продовжують встановлювати автономне опалення

Серед звернень ужгородців до міського голови, цього разу було найбільше тих, що стосувалися встановлення електричного опалення малозабезпеченим родинам та оформлення технічних умов. Міський голова запевнив: робота ведеться і більшість із тих городян, хто ще не отримав проектну документацію, дочекаються її протягом найближчих 10 днів. Водночас комісія розглядає заяви від городян і визначає наступні адреси, за котрими місто допоможе обладнати електричне опалення тим, хто має на це право згідно з відповідним положенням.

Багато городян зверталося до мера із проханням надати матеріальну допомогу, санаторні путівки для оздоровлення. Усі ці випадки Віктор Погорєлов виніс на відповідну комісію під контроль управління праці та соціального захисту населення. Звернулася по допомогу й жінка, у якої дитинка має складну хворобу. На лікування сім’ї потрібно чимало коштів, тому й прийшла до міського голови за допомогою (детальніше на стор. 11). Віктор Погорєлов одразу ж звернувся до власників торгових центрів, аби ті встановили у своїх закладах під охороною кошики для збору коштів. Адже мер переконаний, що у місті проживає чимало небайдужих мешканців, котрі відгукнуться на їхні проблеми і допоможуть родинам зібрати гроші.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  14/12/11, 10:28


№ 47 (671) Мар’ян Комарницький про тепло, олімпіади та групи продовженого дня

Забезпечення шкіл теплом, оптимізація навчального процесу, функціонування груп продовженого дня в місті - ці та багато інших актуальних завдань сьогодні є першочерговими для місцевого управління освіти. Чим живе освітня галузь у місті, газета “Ужгород” дізнавалася у начальника управління освіти Ужгородської міської ради, Мар’яна Комарницького, отож:

- Мар’яне Несторовичу, якою є ситуація з теплозабезпеченням шкіл Ужгорода? Чи всі навчальні заклади готові до зимового опалювального сезону?

- На сьогоднішній день, всі п’ятдесят навчально-виховних закладів міста забезпечені теплом. Температурний режим в класах відповідає санітарно-епідемічним нормам.

- Стосовно груп продовженого дня в Ужгороді… Нещодавно в ЗМІ поширилася інформація про те, що в місті немає закладів, де діти мали б змогу безкоштовно залишатися впродовж дня. Як, насправді, функціонують групи продовженого дня в місті: скільки платних, чи є безкоштовні групи?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  14/12/11, 10:28


№ 47 (671) Зима холодною не буде

Цьогоріч останній місяць осені - листопад, був помірно теплим та, як і вся осінь, майже без опадів. Як розповіла заступник начальника ЦГМ Василина Блох, така суха осінь спостерігалась у області майже 50 років тому - у 1962 та 1963 роках.

Що стосується грудня, то у давні часи його називали “студень” (адже все стине від морозів). Була й інша назва - “хмурень”, причиною якої були, ймовірно, найкоротші дні та найдовші ночі.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  14/12/11, 10:28


№ 47 (671) Кордон - не завада для теплих стосунків

Днями місто обласного значення Ніредьгаза (Угорщина) у особі мера Ференца Ковача та Ужгород у особі міського голови Віктора Погорєлова власними підписами підтвердили спільне бажання щодо зміцнення більш ніж двадцятирічної співпраці між містами-побратимами. Посилаючись на Європейську хартію про місцеве самоврядування, обидві сторони затвердили свій намір сприяти протягом наступних років двосторонній співпраці та розвитку дружніх відносин.

Як зауважив ужгородський міський голова, впродовж 20 років Ніредьгаза стала для Ужгорода справжньою сестрою. “Увесь цей час ми йшли пліч-о-пліч, працюючи над втіленням різних проектів в області економіки, науки, освіти, культури, спорту, захисту навколишнього середовища й туризму, - розповів Віктор Погорєлов. - І така співпраця є передбачуваною, адже з угорцями ми маємо спільне минуле, живемо на одній землі, яка через ряд історичних факторів була розділена державними кордонами. Також чимало ужгородців мають тісні дружні та родинні зв’язки із угорцями, зокрема із жителями Ніредьгази. Тому я вважаю, що кордон - не завада для побратимських стосунків і ми співпрацюватимемо і надалі”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  14/12/11, 10:28


№ 47 (671) Електродвигун готовий віддати свої площі у безоплатну оренду

У четвер відбулося чергове засідання виконавчого комітету ужгородської міської ради, на якому було обговорено та прийнято близько двох десятків питань.

Першим члени виконавчого комітету заслухали керівника ужгородського заводу “Електродвигун” Йосипа Горвата. За його словами, нині підприємство через брак замовлень продовжує знаходитися у кризі: “За роки економічної кризи замовлення нашої продукції упали у 10 разів, так само як і кількість працівників - досвідчених майстрів та управлінців. Сьогодні на “Електродвигуні” працює всього 120 чоловік”. Основна причина такої ситуації, на думку пана Горвата, у всеукраїнському упадку машинобудівної галузі. Сьогодні основними замовниками “Електродвигуна” є Угорщина, Італія та Польща, і тільки десять відсотків від усієї продукції реалізовується в Україні. “Ми з радістю взялися б за розробку генераторів альтернативної енергії, що актуально сьогодні. Натомість, щоб якось вижити, пропонуємо сьогодні виробництво навіть вікон та дверей. Ми готові віддати частину території заводу, не взявши при цьому грошей за оренду, тому, хто налагодить там виробництво та забезпечить працівників зарплатою”, - резюмував Йосип Горват.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  14/12/11, 10:27


№ 47 (671) Екологія Закарпаття під пильною увагою громадських екологічних організацій

Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області вже не вперше підтримує ініціативи неурядових громадських організацій природоохоронного спрямування, які бажають працювати над проблемою збереження екології нашого краю. 25 листопада під патронатом управління проходило засідання Громадської ради громадських екологічних організацій, яке дозволило напрацювати ряд важливих питань.

На порядок денний природо-охоронці, зокрема, винесли питання про погодження “Регіонального списку тварин, які підлягають особливій охороні на території регіону”, який буде запропонований для затвердження обласною радою. Після детального обговорення члени організацій вирішили погодити до затвердження лише ту частину списку, яка стосується хребетних тварин. Переліки ж інших видів тваринного світу, запланували доопрацювати та винести на обговорення згодом. У ході засідання торкнулися й інших нагальних питань, що турбують громадськість: стану поводження з небезпечними відходами в регіоні, розширення природно-заповідного фонду, затвердження схеми екомережі тощо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  14/12/11, 10:27


№ 47 (671) Два століття духовної історії

У підніжжя Малої Дайбозької гори, на старовинній Цегольнянській вулиці, відомій ще з 1691 року, височіє під старими липами старовинний греко-католицький храм. У народі він отримав назву Цегольнянського, а пов’язана з ним історія має продовження зараз, коли громада відновлює історичну справедливість й ініціює вшанування священиків, котрі працювали над його розбудовою.

На Цегольні правили службу Михайло Лучкай та Августин Волошин

Уперше храм східного обряду в Ужгороді згадується у історичних джерелах 1575 року. Це була дерев’яна церква, розташована у районі сучасного автовокзалу на вулиці Підградській. В ті часи в безпосередній близькості від храму та розташованого поруч із ним цвинтарю протікав Малий Уж, води якого під час сезонних повеней завдавали споруді та місцям поховання ужгородців чималої шкоди. У 1678 році церкву перебудували, але у XVIII ст. було вирішено спорудити в Ужгороді новий храм для вірників, яких з кожним роком ставало все більше. Міська казна (таку назву мала тодішня місцева влада) ухвалила знайти для будівництва церкви більш зручне місце і у 1787 році викупила земельну ділянку родини Долинаїв на Цегольні. Саме за сприяння казни, намісника Ужанського отця Івана Шустая та за проектами інженера й архітектора казни Йожефа Фрідгофера почалося будівництво нового греко-католицького храму, яке завершилося у 1802 році. Освячений він був на честь Преображення Господнього, ймовірніше за все, храм освячував сам єпископ Андрій Бачинський, з іменем якого пов’язаний “золотий вік” Мукачівської греко-католицької єпархії.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  14/12/11, 10:27


№ 47 (671) “4исла” презентують свій перший альбом

Ужгородський гурт “4исла” - це Геннадій Донецький, Олександр Полончак та Станіслав Копча. Хлопці разом грають вже не перший рік, та лише тепер наважилися зібрати свої найкращі композиції у російськомовний альбом “Гражданин толпы”, який презентують усім небайдужим під час двогодинного концерту, який проходитиме 11 грудня у Театрі ляльок “Бавка”.

Під час “музичної” прес-кон-ференції, яку учасники гурту провели просто у залі театру, вокаліст “4исел” і автор текстів до усіх пісень Геннадій Донецький розповів, що альбом “Гражданин толпы” - це одночасно музичний і соціальний проект, адже кожна пісня у ньому несе глибоке смислове навантаження. Зокрема, музиканти прагнуть донести до людей думку, що кожен із нас є унікальною особистістю, що не варто йти за натовпом - краще сміливо висловити свою думку, почати із себе у глобальному питанні “як змінити світ на краще”, першому спробувати зламати устої та стереотипи, думати, а не сліпо коритися суспільній думці.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  14/12/11, 10:26
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS