Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Листопад 2011№ 45 (669) Зливову каналізацію розчищатимуть за графіком

Минулого тижня під час традиційного об’їзду міського голови Віктора Погорєлова та керівників комунальних служб, які відповідають за благоустрій міста, особливий акцент робився на прибиранні листя та сміття з вулиць Ужгорода.

Найбільше зауважень отримав керівник КШЕПу Іван Довбак, адже на кількох смітниках, окрім невивезених побутових відходів, були гори негабаритного сміття (вивозити його на полігон мешканці повинні самостійно). Зокрема, на вул. Докучаєва, навпроти магазину “Ера”, залишки сміття розкидані на всі боки довкола майданчика, тому ця територія завжди має дуже неохайний вигляд. На вул. Берчені, навпроти кардіоцентру, міський голова також зауважив переповнений смітник - там якраз порпалися собаки, розкидаючи відходи з контейнерів. Ще один неохайний майданчик під час об’їзду виявився на вул. Лавріщева. Ромська пара, яка “сортувала” відходи, вибираючи з них ПЕТ-тару, навіть розклала там вогнище, тож Віктор Погорєлов не міг не зреагувати на таке зухвальство і зупинив автобус, аби керівник муніципальної поліції Борис Борисов і представник міського управління міліції вийшли й оштрафували ромів за те, що порозкидали сміття з контейнерів.

Другим проблемним моментом, на який звертав увагу міський голова, було прибирання опалого листя. Комунальникам і керівникам ЖРЕРів мер дав доручення частіше вивозити прибране листя, муніципальній же поліції нагадав, щоб тісніше контактували з мешканцями приватного сектору, котрі прибране з власних подвір’їв сміття й листя складають біля своїх обійсть, вважаючи, що комунальники мусять це вивозити. Вчасне прибирання листя важливе для міського господарства хоча б тому, що потім, коли почнуться дощі, воно не засмічуватиме зливову каналізацію. Для її очищення від того, що вже встигло туди потрапити, з цього тижня розпочалися роботи за графіком, які мають забезпечити безперебійне функціонування зливових стоків.

Тетяна ЛІТЕРАТІ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  30/11/11, 10:32


№ 45 (669) Турнір з художньої гімнастики “Карпатія” cтартував у спорткомплексі “Юність”

Цими днями Ужгород став центром краси і грації, адже у спорткомплексі “Юність” у п’ятницю урочисто відкрився VI Міжнародний турнір з художньої гімнастики “Карпатія”, який цьогоріч повернувся до Ужгорода і проходить за підтримки міського голови Віктора Погорєлова.

Як розповіла організатор дійства, керівник обласного молодіжного спортивного клубу гімнастики Валентина Плавайко, турнір “Карпатія” був започаткований в Ужгороді 6 років тому як невеличкі змагання гімнасток. За цей час він “переселився” до Мукачева, став більш знаним (навіть за кордоном), а тепер повернувся до Ужгорода, аби показати новий рівень. Нині на “Карпатію” з’їхалися 39 команд, 6 із яких представляють зарубіжжя: Словаччину, Угорщину, Латвію, Росію. Турнір охопив різні вікові категорії цього виду спорту: наймолодшою учасницею є 3-річна вихованка однієї з крайових шкіл, а найстаршою - 20-річна. Крім індивідуальних програм, дівчата демонструватимуть і групові вправи, які обіцяють бути дуже видовищними.

Отже, сьогодні у спорткомплексі “Юність” з 9.00 до 20.00 триватимуть змагання, а завтра, в неділю, також з 9.00 глядачі матимуть змогу побачити показові виступи і згадувані вже групові вправи. О 13.00 відбудеться церемонія нагородження і закриття турніру “Карпатія”. Вхід на змагання вільний.

Тетяна ЛІТЕРАТІ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  30/11/11, 10:32


№ 45 (669) Театральний сезон відкрито

Минулої неділі виставою “Назар Стодоля” відкрився 66-ий театральний сезон Закарпатського обласного україн-ського музично-драматичного театру ім. Юрія-Августина і Євгена Шерегіїв.

Перед виставою директор театру Любов Оленчук і головний режисер Анатолій Філіпов спілкувалися з журналістами, зокрема, провели екскурсію невеличким музеєм, який відкрився цьогоріч у стінах театру. Зі слів Анатолія Філіпова, театр можна назвати “цілим світом на долоні”. Відомий артист із великим захопленням розповідає про своє дітище, та коли заходить мова про відвідувачів, - тихо опускає очі. Каже, що доклав усіх зусиль, аби зацікавити театром молодь, залучити до вистав більше глядачів, - проте ні походи до університету, де він особисто запрошував молодих людей до театру, ні інші заходи результату не дають. І все ж це не заважає такій відданій театру людині, як він, готуватися до кожного відкриття сезону, шукати нові ідеї та можливості їхнього втілення.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  30/11/11, 10:32


№ 45 (669) Чистоту прикордонних річок разом перевіряли закарпатські й словацькі природоохоронці

Нещодавно в Ужгороді відбулася зустріч Робочої групи з питань охорони якості прикордонних вод Українсько-словацької комісії по прикордонних водах, яка ще з 1994 року спільно проводить моніторинг якості води у річках Уж, Латориця, Тиса, Улічка та Ублянка.

Від Закарпаття у роботі українсько-словацької групи брали участь фахівці Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області та Державної екологічної інспекції в Закарпатській області. Вони оцінили результати досліджень, проведених лабораторіями Сторін, що співпрацювали, у 2010 році, проаналізували стан виконання Плану робіт, передбачених на 2011 рік, і погодили План робіт на 2012 рік.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  30/11/11, 10:31


№ 45 (669) Вино, лицарі і сови на “Закарпатському божоле-2011″

Минулими вихідними в Ужгороді успішно пройшов п’ятий районний винний фестиваль “Закарпатське божоле”, який відкрив ужгородцям та численним гостям нову локацію для міських свят - старовинні підвали “Совиного гнізда” на вул. Ракоці.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Схоже, що ідея міського голови Віктора Погорєлова, котрий зініціював проведення цьогорічного свята молодого вина саме в цьому місці, припала до душі всім гостям фестивалю. Багато хто з них щиро казав, що кращого винного фестивалю не бачив. Цьому сприяло все: і не дуже холодна погода, і весела концертна програма, і засилля торгових наметів з усілякими наїдками і напоями, а головне - підвали, в яких постійно перебувала така величезна кількість людей, що час від часу доводилося навіть стояти в “корках”.

Ще задовго до проведення фестивалю туристичні агенції заявили, що цьогоріч інтерес до “Закарпатського божоле” в українського туриста дуже великий, тож організатори очікували на приплив людей. Та, мабуть, ніхто не розраховував, що поціновувачів закарпатського вина буде настільки багато! 150-метровий підвал, якого, здавалося, має вистачити на всіх зацікавлених, мало не тріщав від тої кількості людей, що в ньому зібралася. Самі ж гості неквапом походжали рядами з винами (серед них були представлені, крім виноградних, також фруктові, медові, ягідні), з виноградним соком, домашньою горілкою, а взявши для дегустування обраний напій, відходили, аби посмакувати.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  30/11/11, 10:31


№ 45 (669) Еміл Ландовський: “Вважаю, що Україна отримала незалежність саме 1 грудня 1991 року”

Наступного тижня, а саме 1 грудня, Україна відзначатиме 20-річчя проведення Всеукраїнського референдруму, під час якого майже всі жителі нашої країни офіційно підтвердили, що хочуть жити в незалежній державі. Ці часи на зламі епох, безперечно, були дуже складними для наших громадян, але багато хто проявив тоді небачену стійкість, патріотизм та хоробрість. Про те, що Ужгород у ті дні був одним із найсвідоміших міст, де не побоялися відкрито висловитися проти радянського режиму, знає багато хто, але сьогодні ми попросили детальніше розповісти про життя нашого міста від подій путчу до дня проведення референдуму тодішнього міського голову Еміла Ландовського.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

- Еміле Федоровичу, чи пам’ятаєте, які почуття у вас викликало повідомлення про те, що Верховна Рада УРСР ухвалила Акт про незалежність України?

- Звісно, пам’ятаю. І мушу визнати, що почуття в мене були двоякі. Те, що Україна повинна стати незалежною країною, сумніву не викликало, бо Радянський Союз на той час уже довів свою неспроможність і ми бачили, що кожна з союзних республік прагне йти своїм суверенним шляхом. Та з другого боку, мене не надто влаштовувало те, що коїлося тоді у Верховній Раді, адже ми спостерігали, як вчорашні комуністи ставали найбільшими поборниками української незалежності, завдяки чому зуміли закріпитися і в новій владі. Тепер я переконаний у тому, що якби тоді було прийнято рішення провести дострокові вибори у Верховну Раду і представницькі органи на місцях (як це було зроблено в більшості країн Східної Європи й Балтії), то історія України була б зовсім іншою і нам би вдалося швидко подолати чимало кризових явищ. Натомість при владі залишилися, фактично, ті ж самі люди, які всіма силами чіплялися за свої посади. І Закарпаття в цьому плані не було винятком.

- А як сприймали ужгородці перетворення в країні?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  30/11/11, 10:31


№ 45 (669) Секрет зеленого вогника розкрили дітлахам у “Бавці”

20-го листопада в Обласному театрі ляльок “Бавка” відбулася прем’єра вистави “Секрет зеленого вогника”, режисером-постановником якої став колишній ужгородець Михайло Мільмейстер.

Під час попередньої прес-конференції задіяні у створенні вистави митці розповіли, що ідея показати дуже веселу, але повчальну історію, яка в ігровій формі навчала б дітей грамотно поводитись на дорозі, виникла в театрі давно. Та для втілення її в життя потрібна була відповідна п’єса. Саме таку написала ужгородка Хава Ейзель (це творчий псевдонім мисткині). Вона розповіла, що хотіла добитись якомога меншого морального тиску на дітей, щоб не було сухої повчальності; натомість у дітей мають виникати переживання, викликані небезпекою аварійних ситуацій. Найважчим, на переконання авторки, було знайти головних персонажів, котрі, за задумом, мали абсолютно нічого не розуміти в правилах дорожнього руху. Такими героями стали інопланетяни Піпіп, Папап і Пупуп, яких навчають розуму братик і сестричка - Миколка і Наталочка, а також добрий інспектор ДАІ Степан Степанович Соловейко. Не менш важливим персонажем п’єси є й кіт Мурчик, який втік з дому, тож діти були змушені його розшукувати.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  30/11/11, 10:30


№ 45 (669) “Закарпатські ведмеді” зупинили львівський “Експрес”

У суботу на щойно відкритій ужгородській льодовій арені “Ice Land” завершився хокейний матч між “Закарпатськими ведмедями” та лідером Західноукраїнської аматорської хокейної ліги львівським “Експресом”.

Протистояння на льодовій арені було запеклим і завершилося з нічийним рахунком 4:4. У першому періоді “Закарпатські ведмеді” постійно перебували на вістрі атаки, під час другого - ініціативу перебрав на себе львівський “Експрес”. Третій період лише посилив інтригу. Гравці виклалися на всі сто і влаштували глядачам справжнє свято. У перерві між періодами спеціальна машина приводила ковзанку до ідеального стану, а тим часом уболівальники брали участь у конкурсах на хокейну тематику. Звісно, без призів тут не обійшлося, серед них - абонементи до фітнес-центру та на ковзанку “Ice Land”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  30/11/11, 10:30


№ 45 (669) Завдання - прем’єр-ліга та… рідні вболівальники. Олександр Севідов хоче, аби в “Говерлі-Закарпаття” грали самі закарпатці

“Десь, напевно, ми навіть стрибнули вище голови, бо, чесно кажучи, навіть для нас самих було несподіванкою, що змогли створити команду, яка вийде наступного року в прем’єр-лігу”, - зазначив головний тренер ФК “Говерла-Закарпаття” цього вівторка у прес-центрі “Закарпатської Правди”.

Олександр Севідов не заперечує, що були й авральні моменти, є й проблеми, недоробки, але головне, що команда працювала з душею, з повною самовіддачею, і, відповідно, відчувається результат. Відзначивши, що на матчі приходить не так багато глядачів, як би хотілось, пан Олександр пообіцяв працювати в цьому напрямку: “Ідеться про спільні зусилля тренера, керівництва й команди. Футбол має бути святом для всіх, а не приводом попити пива для чоловіків і полузати насіння. Коли зможемо досягти цього - люди сім’ями підуть на матчі”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  30/11/11, 10:30


№ 45 (669) Мігай Фінцицький в історії Ужгорода

Коли ми заходимо у фойє Ужгородської міської ради, перед нами постає галерея портретів міських голів, чи то пак, як їх ще сьогодні називають, мерів. Однак представлені там лише керівники обласного центру радянських часів та років незалежності України, хоч і до того наше місто мало багатьох управителів, котрі заслуговують на те, щоб громада знала про них більше. Одним з таких був направду великий ужгородець Мігай Фінцицький.

Людвіг ФІЛІП, краєзнавець

Ужгород вже у ХІІІ ст. став центром Ужанського комітату, управителі якого - жупани - й призначали старостів. Називалася посада міського старости полгармештер (polgбrmester). Лише згодом міських управителів почали обирати депутати і городяни, проте в усі часи вважалося, що полгармештером може стати лише людина знана і достойна, яка вже раніше чимало зробила для блага містян.

Хоч не корінний, але ужгородець

Одним із таких шанованих керівників Ужгорода був відомий в Угорщині (до складу якої у ХІХ ст. входив Ужгород - адміністративний центр Ужанського комітату) Мігай (Михайло) Фінцицький. Його знали в місті як освічену людину, адвоката, плідного фольклориста, історика, а ще більше - як перекладача на угорську мову творів російських письменників. У кріслі міського старости він побував двічі: з 1890-го по 1894-ий роки та з 1904-го по 1916-ий. З обов’язками градоначальника він справлявся перфектно, мав авторитет у людей і протягом своїх каденцій демократично вислуховував кожного з критикою на свою адресу. Не любив сенсацій, позування, зате поважав своїх підлеглих, жителів міста, а Ужгород любив понад усе, хоч корінним ужгородцем і не був. Можна довго хвалити його толерантний характер, працьовитість, однак, мабуть, краще за всі слова скаже той факт, що на посаду полгармештера його знов обрали, коли він мав уже 72 роки!

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  30/11/11, 10:30
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS