Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 14/09/11№ 34 (658) Ужгородські побратими зустрінуться у День міста

Традиція встановлювати дружні взаємини між містами різних держав зародилася в часи Другої світової війни і з тих пір розповсюдилась по цілому світу. Дружити містами, як виявилося, не лише цікаво, а й корисно: культурний, освітній, спортивний, господарський обмін завжди спонукав до розвитку міст, набуття досвіду та нових можливостей. Такий зв’язок між містами стали називати побратимським, іноземці ж на свій лад переінакшили, називаючи міста-побратими “sister cities”, тобто міста-сестри.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Ужгород після Другої світової війни також долучився до традиції побратимства, однак наразі відомо тільки, що в радянські часи наше місто офіційно “дружило” зі словацьким Міхаловце. Після 1991 року міжнародна співпраця Ужгорода з представництвами іноземних міст активізувалася - цьому неабияк сприяв і той факт, що прикордонне Закарпаття нарешті мало змогу зазирнути за кордон. Найпершим містом-побратимом Ужгорода з часів незалежності України став угорський Сомботгей, з яким ужгородська делегація підписала договір про співпрацю в 1991 році. Нині, як розповідає начальник відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Вікторія Тарахонич, Ужгород може похвалитися побратимськими зв’язками з 19 містами: Сомботгей (Угорщина), Корвалліс (США), Дармштадт (Німеччина), Ніредьгаза (Угорщина), Ческа Ліпа (Чехія), Орел (Росія), Міхаловце (Словаччина), Бекешчаба (Угорщина), Ярослав (Польща), Горсенс (Данія), Кошице (Словаччина), Москва (Росія), Каяни (Фінляндія), Кросно (Польща), Улцинь (Чорногорія), Сату-Маре (Румунія), Іглава (Чехія), Трогір (Хорватія) і Шарошпоток (Угорщина).

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  14/09/11, 09:28


№ 34 (658) На засіданні виконкому вирішили відновити роботу груп продовженого дня

На засіданні міськвиконкому цієї середи затвердили мережу навчальних закладів - усього їх у місті є 50, зокрема, 3 школи, де провадиться навчання мовою нацменшин, і 7 загальноосвітніх навчальних закладів нового типу, а також 8 навчально-виховних комплексів типу “дошкільний заклад - школа” та 21 дитсадок.

Цьогоріч кількість учнів збільшилася на 339 дітей, тобто майже на 8%, у місті сформовано 504 класи, де всього навчаються 13 083 юних ужгородців.

Цього навчального року в місті відновлено роботу груп продовженого дня, нині їх 70. Як зазначив Віктор Погорєлов, міська влада, виконуючи цей пункт своєї передвиборчої програми, відшуковуватиме для роботи груп усі можливі ресурси.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  14/09/11, 09:28


№ 34 (658) Ужгород із Ярославом розробляють проект на грант від Євросоюзу

8-го вересня в адмінбудинку міськради робочі групи з представників Ужгорода і польського Ярослава почали роботу над спільним проектом для виграшу гранту ЄС. Такий досвід для цих міст не є першим, адже співпраця між Ужгородом і Ярославом розпочалася ще у 2002 році, тобто з моменту підписання договору про побратимство.

Під час офіційної зустрічі з членами делегації мерії польського міста Ярослава на чолі з керівником департаменту інвестицій пані Агнєшкою Буковою-Єдинак голова міста над Ужем Віктор Погорєлов зауважив, що він задоволений партнерством з поляками, яке налагоджується не лише в напрямку обміну делегаціями та культурних і спортивних зв’язків, а й в економіці. “Як Ужгород, так і Ярослав - стародавні європейські міста, котрі мають чимало історичних пам’яток, які потребують особливої уваги. Тому проект, що стосується збереження історичної архітектурної спадщини, є дуже важливим для нашого міста, - зауважив мер. - Я радий, що представники міської влади налагодили партнерські стосунки з представниками Ярослава, готовими до активної роботи”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  14/09/11, 09:27


№ 34 (658) Встановлення автономного опалення самотнім малозапезпеченим городянам триває

Цього понеділка на черговий прийом Віктора Погорєлова прийшли понад півсотні ужгородців. Як і завжди, серед проблем мешканців Ужгорода найбільш наболілими є ті, що стосуються житла і комунального обслуговування, зокрема встановлення опалення, ремонту ліфтів та дахів.

Щодо автономного опалення міський голова пояснював, що робота з “автономізації” міста триває. Він запевнив городян у тому, що за кілька місяців коштом міста буде встановлено опалення майже в сотні квартир самотніх малозабезпечених городян.

Численними були також звернення громадян, котрі просять матеріальної допомоги. Усі ці випадки керівник міста виніс на відповідну комісію під контроль управління праці та соціального захисту населення.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  14/09/11, 09:27


№ 34 (658) “Монархії” в Ужгороді аплодували стоячи

3-го вересня один із найвідоміших угорських ансамблів “Гонвед” привіз до Ужгорода свою музичну виставу на 2 дії “Монархія (Танці народів)”. Заснований ще 1949 року під егідою Міністерства оборони Угорщини, цей Театр танцю (до його складу входить і дуже відомий у Європі чоловічий хор) швидко став популярним не лише в Угорщині, а й у багатьох інших країнах світу, де виступи колективу, учасниками якого є найкращі танцюристи і співаки з аматорських і професійних угорських колективів, неодмінно відбувалися з аншлагом.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Нині Театр танцю “Гонвед” нараховує 140 танцюристів, більша частина з яких у супроводі оркестру Антала Салаї приїхала з виставою “Монархія” до нашого міста. Квитки на це танцювальне дійство коштували від 100 грн., та все ж зала обласного муздрамтеатру була заповнена вщерть (щоправда, частина глядачів прийшла на запрошення Генерального консульства Угорщини в Ужгороді).

Наскрізною темою вистави була історія Угорщини у ті часи, коли вона входила до складу Австро-Угорської Монархії. Оскільки імперія охоплювала величезну територію, на якій проживало багато різних народів, кожен куточок Австро-Угорщини вирізнявся своєю самобутньою культурою, що проявлялася, зокрема, в народних танцях. Режисер і хореограф-постановник “Монархії”, народний артист Угорської Республіки Золтан Журафскі зібрав у своїй виставі традиції народного танцю більшості регіонів Австро-Угорщини, поєднав їх зі зразками аристократичного бального танцю кінця XIX сторіччя і з народним співом та костюмами, що збереглися з давніх часів, створивши справді феєричне дійство.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто)  -  14/09/11, 09:27


№ 34 (658) Ужгород від давнини і за 20 років незалежності України

Продовження. Початок у минулих номерах.

27-го жовтня 1944 року Ужгород був звільнений від німецько-фашистських та угорських військ. Розпочалася нова сторінка в історії міста над Ужем. Ужгород став столицею, фактично, самостійної Закарпатської України. У місті створився Ужгородський міський народний Комітет, головою якого було обрано Петра Петровича Сову (1894-1984) - вченого, культурно-політичного діяча, публіциста і краєзнавця, якому належить видана у 1937 році книга “Прошлое Ужгорода” та багато інших публікацій. Постановою Народної ради Закарпатської України у 1945 році прийнято рішення про створення в Ужгороді Народного Музею Закарпатської України на основі колишніх музейних зібрань Товариства “Просвіта”, Земського Музею, Общества ім. А. Духновича, Ужгородської гімназії.

У жовтні 1945 року було засновано Ужгородський державний уні-верситет, Ужгородський вчительський інститут, Ужгородську картинну галерею, український театр, філармонію, художнє та музичне училища. Від січня 1946 року Ужгород - обласний центр УРСР.

Радянська тоталітарна система втілювалася в місті поступово. У 1946 році відбулися вибори до Верховної Ради СРСР, УРСР та місцевих рад народних депутатів. Головою виконкому міської ради народних депутатів був обраний С. М. Стасєв (до 1949 року).

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  14/09/11, 09:26
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS