Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 08/09/11№ 33 (657) Ужгород відтепер з новою школою

1 вересня 250 школярів та 28 педагогів колишньої ЗОШ № 21 з поглибленим вивченням словацької мови офіційно переїхали до нової домівки - відреконструйованої старовинної (зведена ще 1904 року) будівлі нової ЗОШ № 4.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

На свято відкриття при-їхало чимало поважних гостей. Українську делегацію очолили міністр МНС України Віктор Балога, керівник ОДА Олександр Ледида, голова обласної ради Іван Балога, ужгородський міський голова Віктор Погорєлов, посол України у Словацькій Республіці Олег Гаваші; словацьку делегацію (яку за попередньою інформацією мав очолити міністр закордонних справ Словаччини Мікулаш Дзурінда) представляли Надзвичайний і Повноважний Посол Словаччини в Україні Павол Гамжік, голова культурного товариства “Матіца Словенска” Маріан Ткач, депутат словацького парламенту Душан Чаплович та інші.

Головними гостями свята стали, як і годиться, першокласники - їх до словацької школи зарахували 30. Саме першачків у першу чергу вітали всі гості, котрі, до речі, прийшли не з порожніми руками. Так Віктор Балога подарував школі мультимедійний комплекс, а словацькі гості свій подарунок не афішували, проте запевнили, що він також стане в пригоді школярам. Після вітального слова, наданого гостям, міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов подарував першокласникам символічні ключі від школи. Коли ж перші господарі будівлі - малі першачки - увійшли до класів, високопосадовці урочисто перерізали синьо-жовту стрічку, таким чином офіційно відкривши ЗОШ № 4.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  08/09/11, 09:20


№ 33 (657) скоро В Ужгороді на конкурсі визначать підприємство, котре опікуватиметься вивозом та складуванням відходів

На позачерговому засіданні виконавчого комітету цього понеділка йшлося про те, щоб школі, яку 1-го вересня відкриють на Жупанатській як заклад із поглибленим вивченням словацької мови, офіційно повернути “історичний” номер - № 4. Пропозицію підтримали одноголосно.

Відтак міський голова Віктор Погорєлов виніс на розгляд виконкому й питання прибирання міста, а саме - запропонував оголосити конкурс, який визначить підприємство, що здійснюватиме в Ужгороді вивезення та складування твердих побутових відходів. Міську владу не влаштовує ситуація з цією роботою в місті: обладнання застаріле, контейнерні майданчики неохайні, бракує техніки для вивозу сміття, і тому є потреба у нових підходах до цієї справи.

Члени виконкому пропозицію підтримали. Мер зазначив, що конкурс, який буде проведений за його дорученням, передбачатиме участь і підприємств з іноземними інвестиціями. Вивчатимуться умови, які фірми зможуть запропонувати місту, і те, що вони готові вкласти в інфраструктуру. Мета - налагодити вивезення і складування сміття, зробити місто чистішим, а в перспективі - запровадити роздільний збір відходів та навіть розпочати роботу сміттєпереробного заводу.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  08/09/11, 09:19


№ 33 (657) День угорського сусіда - гарний початок щорічної традиції

Минулої суботи в Ужгороді пройшов День угорського сусіда, організований міською владою та Генеральним консульством Угорської Республіки в м. Ужгороді.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Це свято міжнародної співдружності стало початком чудової традиції щороку відзначати в обласному центрі дні добросусідства, адже минулого тижня депутатська комісія міської ради з питань розвитку туризму і міжнародної співпраці визначила, що у травні ми щороку відзначатимемо День польського сусіда, у червні - День румунського сусіда, у серпні - День угорського сусіда, а у вересні - День словацького сусіда.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  08/09/11, 09:19


№ 33 (657) Ужгород чепурився до Першовересня. Контролював хід виконання робіт міський голова

Минулої п’ятниці Віктор Погорєлов разом із комунальниками та керівниками служб, відповідальних за благоустрій міста, провів черговий об’їзд міста.

Анастасія ЛЕСІВ, “Ужгород”

Цього разу міського голову занепокоїв стан вулиці Університетської. На фото нижче видно, що на тротуарах, які вже кілька років ніхто не прибирав, повиростали справжні кущі. Віктор Погорєлов дав вказівку відповідним службам ліквідувати цю небажану поросль у пішохідній зоні, аби студенти ходили на лекції не по дорозі, що вкрай небезпечно, а по тротуарах.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  08/09/11, 09:19


№ 33 (657) Світлана Король: “У сфері охорони здоров’я міста заборгованість по заробітній платі, енергоносіях, медикаментах та харчуванню відсутня”

Нинішня наша зустріч у традиційній рубриці “трибуна депутата” - зі Світланою Король, котра є народним обранцем в Ужгородській міській раді і начальником фінансового управління міської ради.

- Світлано Ігнатівно, як пройшла адаптація в новому депкорпусі?

- В цілому спокійно та досить швидко. Уже після першого пленарного засідання міської ради розумієш, що бути депутатом - це відповідально.

- У яку фракцію входите, в якій депутатській комісії працюєте і чим вона займається?

- Входжу до депутатської групи „За розвиток Ужгорода”. Наразі працюю в комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення. У зв’язку з тим, що за фахом я фінансист, хочу проінформувати громадян про стан фінансування медицини у місті.

- Які показники бюджету для фінансування медицини у 2011 р.?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  08/09/11, 09:18


№ 33 (657) Ужгород від давнини і за 20 років незалежної України. (Продовження. Початок у № 32 за 27 серпня 2011 року)

19-го вересня 1919 року на підставі рішення Сен-Жерменського договору Ужгород став центром Підкарпатської Русі, яка на правах автономії увійшла до складу Чехословацької Республіки. У 1920 році Чехословацьким парламентом було затверджено герб і гімн Підкарпатської Русі. Замість Унґвара, місто отримало назву Ужгород і стало не тільки адміністративним, а й промисловим та культурним центром краю. В 1923 році губернатором Підкарпатської Русі став др. Антонін Бескид, а мером Ужгорода - о. Константин Грабарь (1933-1935 рр.).

У 1926 році перед синагогою (нинішня філармонія) було встановлено другий пам’ятник у місті - бюст Є. Фенцика, греко-католицького священика, поета, письменника, журналіста і редактора духовно-літературного журналу “Листок”. А в 1928 році в Ужгороді з’явився пам’ятник першому президентові Чехословацької республіки Томашу Ґаррігу Масарику, який був розташований на площі, що отримала його ім’я (нині це площа Шандора Петефі). Обидва ці пам’ятники були виготовлені нашою землячкою Оленою Мондич-Шиналі.

У 1920 році виникло культурно-просвітницьке товариство “Просвіта” проукраїнського спрямування, а в 1923 році - Общество ім. Александра Духновича русофільського та русинського спрямування.

Тоді, у 1920 році, переписом населення в Ужгороді було зафіксовано 20 601 мешканця, а через 10 років, другим переписом населення 1930 року - вже 26 675 мешканців. На розбудову Ужгорода та перетворення його на місто європейського типу чехословацьким урядом було виділено 150 млн. чеських крон. Чи не першими почали розбудовувати Малий і Великий Галагов, які стали потім одними з найбільш імпозантних районів міста. Архітектором і містобудівником Адольфом Лібшнером був виготовлений план Галагова (площа району 60 тис. кв. м). На заболоченій місцевості від сучасної лінгвістичної гімназії, яка часто потерпала від повеней на річці Уж, і до вулиць Собранецької та Митної розпочалося будівництво адміністративних і житлових будинків у стилі конструктивізму.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  08/09/11, 09:18


№ 33 (657) Дрібнокаліберна бомба впала у Літній сад готелю “Берчені” І вбила трьох югославських футболістів

Газета “Ужгород” завжди намагалася, окрім огляду новин за минулий тиждень, подавати матеріали на історичну тематику, зокрема такі, що розкривають невідомі сторінки історії нашого міста. І нам приємно, що городяни відгукуються на наші заклики писати до редакції листи з власними спогадами про Ужгород. Цього тижня публікуємо дуже цікавого листа, який надійшов від давньої дописувачки, доброго товариша редакції, доньки першого мера Ужгорода Петра Сови Світлани Совіної.

“Доброго дня, шановна газето “Ужгород”. Я дуже рада, що останнім часом ви відновили, на мій погляд, дуже актуальну і потрібну рубрику “Ужгород колись і сьогодні”. Матеріали, які в ній публікуються, не лише нагадують про минуле, а й навівають як приємні, так і сумні спомини. Наприкінці цих статей ведуча рубрики зазвичай закликає читачів газети відізватися і написати про власні спогади стосовно того чи іншого історичного місця в Ужгороді. Оскільки я зі своїх 82 років більш як 70 прожила в Ужгороді (причому в старій його частині), то спогадів про місто у мене дуже багато, відповідно й жалкувати є про що.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  08/09/11, 09:18
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS