Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Вересень 2011№ 36 (660) Ужгород святкує іменини

Святкування 1118-річчя Ужгорода триває (попереду ще традиційний ярмарок “Золота осінь”, який проходитиме 1-2 жовтня в парку культури та відпочинку “Боздоський”), але основні заходи відбулися минулими вихідними. Ідея перенести відзначення головного свята міста на кінець вересня виправдала себе: погода була чудовою, а організація заходів сподобалася більшості ужгородців тим, що була розрахована на всі вікові категорії та смаки.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, Марічка ЧЕРНИЧКО, “Ужгород”

Старт святкуванню Дня міста дала ювілейна десята виставка “Тур’євроцентр Закарпаття”, котра тривала з 15-го по 17 вересня на набережній Незалежності. Цьогоріч її учасниками стало не так багато підприємств, пов’язаних з розвитком туризму, як зазвичай, але все ж ужгородці жваво цікавилися нею. Тут вони мали можливість більше дізнатися про ціни й послуги, які пропонують закарпатські санаторії та турбази; великою популярністю користувалися й інформаційні намети наших міст-побратимів Міхаловце, Кошице й Ніредьгази. Загалом же, починаючи з минулої п’ятниці, в усіх куточках Ужгорода проходили культурні, освітні та спортивні заходи: концерти, змагання, тематичні виставки, конкурси для дітей тощо. Найбільше їх припало на вихідні.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/09/11, 09:14


№ 36 (660) Спалюй калорії, а не бензин!

Під таким гаслом цього четверга пройшов “День без автомобіля” в рамках Європейського тижня мобільності 16-22 вересня).

За умовами хартії, під-писаної міським голо-вою Віктором Погорєловим, у місті відбулося святкування “свободи від авто” - для цього перекрили Слов’янську набережну, на якій зібралися учасники заходу. Прийшли на набережну і школярі, аби позайматися гімнастичними вправами і просто весело провести час. Вони робили зарядку з командою дівчат-чірлідерів, розмальовували сірі дороги різнокольоровою крейдою (в рамках акції “Живі вулиці”), дивилися виставу пантоміми, яку для них підготували вихованці “Падіюну”.

Цього дня на набережній можна було також поїздити на унікальних велосипедах, які привезла з собою Федерація велосипедного спорту м. Ужгорода. Серед експонатів - двомісний байк, жіночий велосипед із дерев’яною корзинкою на рамі, а ще - той самий велосипед, на якому вранці мер Ужгорода В. Погорєлов відкривав новеньку доріжку. На жаль, саме останній “залізний кінь” наприкінці акції отримав травму - пробилося колесо.

Організатор дійства, начальник міського відділу сім’ї та молоді Володимир Кєнсіцький, пообіцяв щорічно проводити такі акції, адже вважає, що потрібно популяризувати альтернативний транспорт, зберігаючи тим самим довкілля: “Ми хо-чемо покращити життя усіх учасників дорожнього руху, переконати водіїв авто, що є інші способи пересування. І, звісно, допомогти велосипедистам почуватися більш спокійно й комфортно на дорогах”. Перша велосипедна доріжка - вагомий крок, який уже зроблено. Сподіваємось, і надалі робота буде проводитись, і Ужгород стане прикладом для велосипедного наслідування!

Варто зауважити, що заходи в рамках Тижня мобільності тривають. Так у суботу в парку “Підзамковому”, за сприяння “Пласту” і Федерації велосипедного спорту, відбудеться змагання серед юних велосипедистів віком від 2 до 15 років. Реєстрація починається о 10.30.

Марічка ЧЕРНИЧКО

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/09/11, 09:14


№ 36 (660) Готуємось до “Золотої осені”. 1-2 жовтня місто ярмаркуватиме

У перші вихідні жовтня в Ужгороді вже традиційно відбуватиметься ярмарок “Золота осінь”. Розгорнеться торговиця на вулиці Толстого та площі Петефі, рух якими перекриють ще напередодні, з 2-ої години ночі. Натомість, як виняток, у вихідні буде відкритий автомобільний рух центральною частиною міста (котра зазвичай у суботу, неділю та на свята є пішохідною зоною).

Передовсім на ярмарку пред-ставлять сільськогосподарську продукцію від фермерських господарств Ужгородщини та інших районів області. Торгуватимуть на ярмарку овочами, фруктами, м’ясом, птицею, сиром, медом тощо. Покупцям запропонують і товари промислової групи, а також сувеніри.

До речі, виробників і торговців, які бажають взяти участь у ярмарку “Золота осінь”, Управління економіки Ужгородського міськвиконкому запрошує звертатися у відділ торгівлі та захисту прав споживачів управління економіки та підприємництва Ужгородського міськвиконкому (пл. Поштова, 3, каб. 331-332; тел. 61-36-68; 61-71-04).

А оскільки ярмарок - це ще й свято, то відповідний настрій ужгородцям та гостям міста забезпечать організоване громадське харчування, продукція закарпатських виноробів та розважальна програма. Урочисте відкриття відбудеться в суботу, 1 жовтня, о 12-ій годині, а на ярмаркові закупи можна вирушати вже зранку, інформує прес-служба міської ради.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/09/11, 09:13


№ 36 (660) у місті триватимуть перевірки щодо незареєстрованої найманої праці

На засіданні Ужгородського міськвиконкому цієї середи, окрім інших робочих питань, підбивали попередні підсумки перевірок, спрямованих на легалізацію праці в місті. Робоча група протягом літніх місяців цікавилася в роботодавців, чи уклали вони трудові договори з найманими працівниками.

За результатами 117 перевірок виявлено порушення трудових відносин у 40 роботодавців, у котрих неофіційно працювало 77 людей. Відтак укладено 18 трудових договорів, а щодо трьох порушників законодавства про працю матеріали передано у Територіальну державну інспекцію праці в Закарпатській області.

З 5-го по 19 вересня перевірено 16 суб’єктів підприємницької діяльності, 4 з яких порушили законодавство про працю щодо оформлення трудових відносин (у них працювало 7 людей, котрі не були офіційно зареєстровані). Робочою групою запропоновано укласти трудові договори.

Як було наголошено на засіданні міськвиконкому, такі перевірки, що проводяться спільно з податківцями і мають на меті легалізацію робочої сили в Ужгороді, триватимуть.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/09/11, 09:13


№ 36 (660) Перші велодоріжки виховуватимуть у городян повагу до велосипедистів

У четвер в Ужгороді урочисто відкрилися перші велодоріжки. Стрічку на початку однієї з них (біля лінгвістичної гімназії на набережній Незалежності) перерізали особисто міський голова Віктор Погорєлов та один з ініціаторів цього нововведення Ігор Баран.

Поява спеціальної доріжки для безперешкодної їзди на велосипеді викликала серед городян багато неоднозначних суджень, мовляв, і покриття тут не дуже якісне для катання, і автомобілі часто паркуються просто по руху велосипедистів. Проте більшість усе ж погоджувалася: таке нововведення, безперечно, є потрібним кроком, який наближає наше місто до європейських стандартів. Хоч поки що велосипедисти ігнорують наявність доріжок і за звичкою далі їздять там, де їм зручно, та скоро, на переконання міського голови, вони самі зрозуміють, що краще пересуватися по спеціально влаштованому для них “коридору”. Наразі велодоріжки облаштували на набережній Незалежності та Слов’янській набережній, але, як повідомив журналістам після відкриття першої доріжки Віктор Погорєлов, щойно завершиться ремонт вул. Минайської, з обох її боків обов’язково буде також відведено місце для велосипедних доріжок. На те, що ужгородські водії та й самі велосипедисти за один день призвичаяться до нововведення, мер не сподівається, однак наголошує, що ДАІ стежитиме за тим, аби кожен учасник руху користувався відведеним йому місцем на дорозі. “Головне - це почати з виховання, - зауважив міський голова, - а з часом кожен пішохід зрозуміє, що не можна ходити велосипедною доріжкою, велосипедист - що він мусить їздити там, де для нього облаштоване місце, а водій - що велосипедист теж є повноцінним учасником руху, котрого треба поважати”.

Тетяна ЛІТЕРАТІ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/09/11, 09:13


№ 36 (660) Ужгородці проти раку молочної залози

Цього тижня Ужгородська міська поліклініка спільно з благодійною організацією “Амазонки Закарпаття”, американськими партнерами з проекту “TOUCH” і “Асоціацією міст-побратимів Корвалліс - Ужгород” провели громадську акцію “Профілактика та рання діагностика раку молочної залози допоможе врятувати сотні життів”.

Ця акція була спрямована на боротьбу з захворюванням, яке посідає чільне місце серед патологій у населення Закарпаття, а також домінує серед причин смертності осіб працездатного віку в Україні. Головною причиною високої смертності жінок від раку молочної залози є пізнє виявлення хвороби. Тому медики Ужгорода і Корвалліса вирішили піти шляхом інформування населення щодо необхідності регулярного обстеження, яке допомогло б виявити цю страшну хворобу на ранній стадії.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/09/11, 09:13


№ 36 (660) У свій день народження Ужгород приймав вітання від братніх міст із зарубіжжя

На відзначення 1118-ої річниці міста над Ужем до нас з’їхалися гості не лише з різних куточків України, а й з-за кордону. Ужгород зустрів представників міст-побратимів - словацьких Кошице й Міхаловце, польських Кросно та Ярослава, чеських міст Їглава й Чеська Ліпа, угорських міст Сомботгей та Ніредьгаза і румунського Сату-Маре.

Міський голова Віктор Погорєлов вітав поважних гостей на урочистому прийомі в Ужгородському замку. Найкращі побажання місту і його мешканцям прозвучали у вітальному адресі голови Закарпатської ОДА Олександра Ледиди, а також у виступах членів делегацій міст-побратимів. Останні підкреслили важливість дружніх взаємин між містами в культурній, освітній, спортивній, господарській галузях. Віктор Володимирович наголосив на тому, що йому приємно вітати в обласному центрі Закарпаття давніх партнерів, які готові до подальшої співпраці. “Традиція запрошувати на святкування Дня міста гостей із братніх міст має стати новою точкою відліку у відновленні взаємин, які були втрачені між нами за останні кілька років”, - зауважив мер.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/09/11, 09:12


№ 36 (660) “Побратимський ведмедик” - до Дня Ужгорода

Ведмедик, котрий мешкає в альпінарії, з нагоди Дня Ужгорода “полиняв” та отри-мав у лапи новий атрибут - великий золотавий “нуль”, адже статуя тепер є знаком “нульового кілометра”. Скульптура набула густо-коричневого забарвлення і на своєму кремезному тілі містить назви міст-побратимів Ужгорода, зазначено й відстані до них.

Автор статуї Михайло Колодко втілив задум перетворити Ведмедя на символ “нульового кілометра”: таку “точку відліку” відстаней до інших міст традиційно розміщують поблизу поштамтів. В Ужгороді знак “нульового кілометра”, певно, найоригінальніший, до того ж скульптура постала в новій якості дуже вчасно. Саме в ці вихідні з нагоди відзначення Дня міста Ужгород приймав гостей із 9 міст-побратимів: угорських Ніредьгази та Сомбатгея, словацьких Кошице й Міхаловце, польських Кросно і Ярослава, чеських міст Їглава та Чеська Ліпа і румунського Сату-Маре. Ужгород також відвідали й представники міста Корвалліс, котрі перебувають на Закарпатті з благодійною місією. Американське місто штату Орегон - не лише найбільш географічно далекий побратим Ужгорода, а й один із найдавніших: наші міста “побраталися” ще у 1992 році. Загалом сьогодні в обласного центру два десятки побратимів, і скульптор Михайло Колодко зі своєю командою лишив можливість вписувати на Ведмедеві нові назви дружніх міст, інформує прес-служба міської ради.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/09/11, 09:12


№ 36 (660) Ужгород готується до зими

Щойно відсвяткувавши своє 1118-річчя, обласний центр Закарпаття розпочинає планову підготовку до зимового періоду. Минулого понеділка комунальні служби міста отримали доручення міського голови Віктора Погорєлова мобілізувати всі необхідні ресурси при підготовці до найхолоднішої пори року. Перш за все управлінню міського житлово-комунального господарства потрібно провести інвентаризацію всіх необхідних технічних засобів - зокрема перевірити, у якому стані снігоприбиральна техніка і чи в достатній кількості нею забезпечені відповідні комунальні служби.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/09/11, 09:12


№ 36 (660) Ужгородські побратими

(Закінчення. Початок у минулих номерах)

Кошице

Друге за величиною і значимістю місто Словаччини стало побратимом Ужгорода у 2003 році. Кошице - надзвичайно красиве старовинне місто, яке розташоване біля підніжжя гірського масиву Чєрна Гора в долині річки Горнад. Уперше його назва була згадана в письмових джерелах 1230 року. Згодом місто виросло і з невеличкого поселення перетворилося на центр антигабсбурзьких повстань 1701-1711 років та неофіційну столицю їх очільника Ференца Ракоці II. Постать Ракоці досі важлива для мешканців Кошице: одним із туристичних напрямків відвідин міста є ознайомлення з музеєм Ференца Ракоці, де можна побачити його помешкання, і з собором святої Альжбети, у крипті якого похований цей герой угорського народу. Сам по собі собор святої Альжбети є неабияким дивом готичної архітектури. Будівництво його було розпочате ще 1378 року і тривало понад століття, але простояв собор усього 48 років, поки не був знищений пожежею. Реконструкція трохи змінила храм зовні, але в основному зберегла його в історичному вигляді. Загалом центральна частина Кошице становить чудовий ансамбль старовинних будівель з красивим міським театром у центрі, позаду якого міститься “співочий” фонтан, що підсвічується вночі. Неподалік можна оглянути й підземні тунелі з залишками старовинних мурів міста, котрі зовсім випадково були виявлені у ході ремонтних робіт. Заслуговують на увагу також старовинна вежа ратуші та Домініканський собор 1290 року. На цьогорічний День міста до Ужгорода делегація з Кошице приїхала на чолі з мером цього міста Ріхардом Раші. Попри певний період затишшя у побратимських відносинах між Ужгородом та Кошице, мери цих міст домовилися про відновлення спільних культурних, спортивних та освітніх програм.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум, Влада)  -  29/09/11, 09:11
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS