Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 20/07/11№ 27 (651) Іван Крайниківський: “з проблемою в ліфтовому господарстві поступово справляємося”

Цього понеділка першим у форматі “гарячої лінії” газети “Ужгород” з ужгородцями спілкувався начальник управління міського господарства Ужгородської міської ради Іван Крайниківський. За дві години телефоном до нього надійшло близько 50 запитань, що вкотре засвідчило: проблеми житлово-комунального господарства - одні з найгостріших у місті.

Звісно, питали і про найбільш нагальне - про дерева, пошкоджені буревієм останньої ночі. Іван Васильович поінформував, що таких випадків у місті близько 20-ти і наслідки кожного ліквідовують міські служби. Принагідно нагадав і телефон міської аварійно-диспетчерської служби - 15-67, що приймає сигнали про збої в міських системах і мережах та спрямовує їх відповідним комунальним підприємствам. До уваги читачів запитання, з якими зверталися городяни до “головного комунальника міста”.

• • •

- Іване Васильовичу, турбує вас ужгородка Ганна Сербайло. Розкажіть, що виграло місто і жителі Ужгорода від передачі будинків у приватні ЖРЕРи та який контроль здійснюється управлінням ЖКГ за використанням приватними ЖРЕРами коштів, сплачених населенням за утримання прибудинкових територій?

- Сьогодні місто Ужгород розділено на 7 територіальних одиниць - житлових площ, які обслуговуються ЖРЕРами. Це було зроблено для того, щоб кожний господарюючий суб’єкт мав приблизно однакові умови для обслуговування та утримання житла. Сьогодні ми маємо 3 приватні ЖРЕРи: “Підзамок”, “ОІР-сервіс” та “Житло-сервіс”. Що стосується, скажімо, “ОІР-сервіса”, то це підприємство весною виграло конкурс на утримання та обслуговування житлового фонду відповідної території, договір з ним укладено на рік. У свою чергу, право обслуговувати будинки комунальними підприємствами надається рішенням сесії міської ради. Зараз проводимо аналіз роботи всіх ЖРЕРів, у тому числі приватних, і не виключено, що вже за підсумками нового конкурсу, який відбудеться через рік, буде оголошено нового переможця.

Що виграло місто від передачі будинків у приватні ЖРЕРи? В такій ситуації не потрібно створювати підприємство, поповнювати його статутний фонд, утримувати його, чекаючи, поки воно стане рентабельним. Що стосується контролю, то всі підприємства, незалежно від форми власності, раз на місяць звітують управлінню житлово-комунального господарства про суму надходжень, свою роботу, використання коштів.

- Алло, “гаряча лінія”? Турбують вас мешканці вулиці Минайської… Знаємо, що зараз почалися роботи з реконструкції нашої вулиці. Чи входить у проектно-кошторисні роботи ремонт тротуарів та освітлення на Минайській?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/07/11, 09:43


№ 27 (651) Обласний центр Закарпаття приймав потенційних інвесторів з Японії та друзів із Данії

Нині Ужгород відроджує дружні взаємини із закордоном, дещо занепалі протягом останніх років, а саме: поновлює угоди про побратимські стосунки з європейськими містами і прагне укладати нові. Тож цілком можливо, що до 18 міст-побратимів Ужгорода додадуться й один із районів Нью-Йорка, а також міста Японії та Китаю.

У середу Віктор Погорєлов разом зі своєю командою приймав почесного громадянина Ужгорода з Данії Зіґфрида Нільсена. Гість, що завітав із Браммінга, є головою організації “Данська допомога Сходу”. Минуло вже 12 років відтоді, як пан Зігфрид організував місії, котрі привезли до нашого краю кілька томографів та безліч іншого медичного обладнання - загалом десятки гуманітарних вантажів.

Під час зустрічі зі своїми давніми знайомими, Віктор Погорєлов зазначив, що місто і донині відчуває допомогу, яка надійшла від данців, адже привезене медичне обладнання далі працює на благо ужгородців. Так на томографі, котрий у 2002 році отримала Ужгородська центральна міська лікарня, пройшли обстеження вже 30 тисяч пацієнтів. Крім того, данці доставили в якості гуманітарної допомоги діагностичне обладнання для обласного онкодиспансеру, шпиталю УМВС в Ужгороді, медичних закладів Перечинщини тощо, а також велику кількість різноманітного устаткування для міських оздоровниць. За їхній значний внесок міський голова вшанував гостей почесними грамотами міськради.

Наступного дня, 14 липня, до міста над Ужем завітали представники бізнесу із японського міста Нагано. Віце-президент компанії “RDG” пан Шоу Хасімото разом зі своїми колегами завітав до найзахіднішої точки України, аби вивчити інвестиційний потенціал краю та розглянути можливості для реалізації проектів у різних галузях.

Під час зустрічі Віктор Погорєлов зауважив, що наш край славиться не тільки своїми горами, лісами, а й великою кількістю мінеральних і термальних вод, корисних копалин тощо. До того ж географічно Закарпаття лежить у центрі Європи і межує з країнами ЄС (Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією), що дозволяє розвивати перспективне транскордонне співробітництво.

Пан Хасімото розповів, що “RDG” є консорціумом, який складається з розгалуженої мережі підприємств різних напрямків, що, зокрема, співпрацюють із країнами СНД. Найбільшу зацікавленість в ужгородців викликали напрямки, пов’язані з транспортом, очищенням води, та інші муніципальні проекти. Японським гостям у мерії презентували каталог інвестиційних пропозицій Ужгорода. Учасники зустрічі досягли домовленості працювати над перспективою спільних проектів і вирішили підписати протокол намірів.

На згадку про Ужгород Віктор Володимирович подарував гостям скульптуру ведмедика, який вважається символом Закарпаття, а у відповідь отримав ляльку, що уособлює красу всіх японських жінок.

Олександра ЛЕОНОВА

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/07/11, 09:42


№ 27 (651) До Дня міста Ужгород отримає фонтани

Цьогоріч Ужгород відзначатиме свій день народження 18 вересня. І вже відомо, що в подарунок до свята місто над Ужем отримає кілька діючих фонтанів.

Як розповів міський голова Віктор Погорєлов, нині вже є домовленості з меценатами, котрі профінансують відновлення старих водограїв. Серед тих, які запрацюють, буде й фонтан поблизу економічного факультету УжНУ. Відновлять роботу й водограю, розташованого в альпінарії. Мер повідомив, що небайдужі ужгородці вже зголосилися допомогти його відродити. Також підприємці міста ініціюють облаштування фонтану на площі Петефі.

• • •

Та, мабуть, не всі в місті раді такій ініціативі. Коли номер газети готувався в друк, в Ужгороді вкотре відбулась акція вандалізму, внаслідок якої постраждав фонтан у сквері навпроти СБУ. За словами очевидців, тут влаштували свої “ігрища” восьмеро малолітніх ромів. Як наслідок - порушено систему очистки води (два фільтри малолітні вандали просто витягнули з басейна). Прикро, що за їхніми забавами спокійно спостерігала жінка, котра прийшла разом із ними.

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ МІСТА! Якщо ви стали свідками подібних злочинних діянь, телефонуйте за номером 102.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/07/11, 09:42


№ 27 (651) Львівська залізниця має намір передати ужгородську “дитячу вузькоколійку” місцевій владі

В Україні вже є аналоги подібних рішень. Зокрема - в Дніпропетровську, де місцева дитяча залізниця, відновивши роботу після тривалої перерви, сьогодні є базою підготовки юних залізничників.

Про май-бутнє ужгородської дитячої залізниці йшлося під час зустрічі 12 липня в Ужгороді керівника Львівської залізниці Богдана Піха з головою Закарпатської ОДА Олександром Ледидою та міським головою Віктором Погорєловим.

“Є порозуміння всіх сторін щодо цього, тепер ми вирішуємо правові аспекти передачі “малої залізниці” Закарпатській області і незабаром визначимося. І голова ОДА Олександр Ледида, і керівник Львівської залізниці Богдан Піх підтримують це, адже всі вважають, що ця вузькоколійка має залишитися, повинна працювати для дітей і туристів і бути привабливим об’єктом у краї і місті”, - сказав після зустрічі міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов.

Керівник міста поінформував, що Львівська залізниця не бажає лишати ужгородську “малу колію” в себе на балансі, бо вона збиткова; тому тривають перемовини про передачу її закарпатській владі, а вже міська управа, швидше за все, орендуватиме об’єкт за умовну суму і шукатиме можливості для його утримання.

Прес-служба Ужгородської міської ради нагадує, що Віктор Погорєлов наголошував на потребі відродити дитячу залізницю як туристичну атракцію міста. Втім, він акцентував і на тому, що перспективи її відродження залежатимуть від можливостей фінансування.

Для довідки: Ужгородська дитяча залізниця, котру старожили ще й досі називають “піонерською”, збудована 1947-го року. Вона має протяжність близько кілометра і є однією з дев’яти подібних в Україні (всі вони, на жаль, є збитковими).

Що ж до станції “Турист” на вул. Електрозаводській та прилеглої території (колись там зупинялися туристські потяги, але вже понад 20 років триває занепад), керівництво Львівської залізниці має намір передати об’єкт на баланс міської влади. Залізничники висловлюють упевненість, що в такому разі це місце буде використане на благо ужгородців - тим паче, що зруйноване приміщення станції й ділянка під старою колією розташовані поблизу парку “Підзамок”, інформує міська прес-служба.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/07/11, 09:42


№ 27 (651) Тротуари - не для машин, а для людей!

Саме на цьому наголосив міський голова Ужгорода комунальникам під час чергового об’їзду міста.

Кілька місяців тому в обласному центрі було відновлено сотні метрів тротуарів. Нині ж Віктор Погорєлов став свідком того, що зону, призначену для пішоходів, водії автівок використовують для паркування (фото з вулиці Цегольнянської). Обурений тим, що автомобілісти не поважають інших городян, які не користуються транспортом, міський голова одразу ж дав вказівку начальникам відповідних структур встановити знаки про заборону паркуватися в пішохідній зоні; а тих, хто, попри заборону, залишатиме свій транспорт у недозволеному місці, наказав інспекторам ДАІ карати з усією суворістю.

Також під час об’їзду увагу Віктора Погорєлова привернули непідстрижені гілки дерев, що заважають як пішоходам, так і водіям, адже значно погіршують видимість, заслоняючи ліхтарі, дорожні знаки. Тому мер тут же дав розпорядження начальнику відповідного підрозділу підстригти гілки, кущі та самосіви, а також повисмикувати траву з-під бордюрів.

Знову ж таки особливу увагу Віктор Володимирович приділив вулиці Собранецькій - уздовж неї й донині трапляються стовпи з розклеєними оголошеннями і занедбані рекламні щити, будівельне сміття, побутові відходи тощо. Вжити заходи для зміни такого стану речей на краще мер доручив представникові муніципальної поліції. Також наголосив на тому, щоб працівники цього структурного підрозділу проконтролювали, аби зовнішній вигляд будинків та огорож приватного сектору в усіх районах міста відповідав загальному вигляду вулиць.

Контролюючи виконання своїх доручень комунальниками, Віктор Погорєлов кілька разів зупинявся біля сміттєвих майданчиків, де у контейнерах копирсалися безпритульні. Занепокоїло мера те, що в пошуках поживи вони розмітують усе сміття із контейнерів, чим спричиняють безлад у місті. Розібратися з ними Віктор Володимирович доручив представникам міліції.

Також серед вказівок головного господарника були й ті, що знову ж стосувалися приведення до належного вигляду торгових павільйонів, парканів, прилеглих до різних установ територій тощо. На переконання мера, тільки достатній темп роботи комунальних служб забезпечить порядок і чистоту в місті.

P.S. Як повідомляла газета “Ужгород”, минулого тижня працівники міського відділу міліції провели огляд подвір’я на вул. Айвазовського, 7. У результаті обшуку було виявлено підпільний майданчик прийому металобрухту, зокрема предмети комунальної власності: електричні стовпи, кожухи до них, труби та кілька елементів із дитячих майданчиків. Редакція газети “Ужгород” звертається до працівників міськвідділу міліції з проханням проінформувати ужгородців про перебіг розслідування цього злочину.

Анастасія ЛЕСІВ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/07/11, 09:41


№ 27 (651) Ужгород - в активній фазі підготовки до опалювального сезону

12 липня міський голова Віктор Погорєлов скликав нараду з керівниками, відповідальними за житлово-комунальну галузь, - начальником і фахівцями відповідного управління, директорами ЖРЕРів тощо. Пріоритетним на зустрічі було питання передачі міських газопроводів “Закарпатгазу”.

Віктор Погорєлов дав вказівку до найближчого понеділка провести остаточну, уточнену інвентаризацію автономного опалення в житлових будинках - її результати мають бути подані на затвердження виконкомом, засідання якого відбудеться 20 липня. Також мер доручив Управлінню міського господарства разом з обласним Управлінням житлово-комунального господарства та керівництвом “Закарпатгазу” визначитися щодо механізму проведення проектних і підрядних робіт із заміни підвідних газопроводів до житлових будинків. Кошти на це виділяє Міністерство регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ.

Міське Управління праці та соціального захисту населення має продовжити визначення пільгових категорій не забезпечених теплом ужгородців, котрі звертаються до міської влади щодо встановлення індивідуального опалення коштом міста. Заступник міського голови Віталій Семаль щотижня братиме участь у засіданнях обласного штабу з підготовки до опалювального сезону, де доповідатиме про ситуацію в Ужгороді. Прес-служба Ужгородської міської ради нагадує: наступний опалювальний сезон у місті розпочнеться вже без централізованого теплопостачання в житлових будинках.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/07/11, 09:41
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS