Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 13/07/11№ 26 (650) В Ужгороді триває реформування системи опалення

Цієї середи на засіданні виконавчого комітету Ужгородської міської ради було розглянуто понад 30 питань. Зокрема, затверджено черговий перелік городян, яким електричне автономне опалення встановлять коштом міста. Наразі до нього додалася ще 61 адреса.

Раніше виконком уже затвердив, після розгляду відповідними комісіями, загалом понад 500 таких помешкань, у яких живуть одинокі малозабезпечені ужгородці. Рішенням виконкому визначено і порядок облаштування індивідуального опалення - вказано перелік технічних засобів, які городянам встановить місто, аби наступний опалювальний сезон ужгородці зустріли з власним теплом.

Нагадуємо: в місті триває системна реорганізація теплопостачання, завершується перехід мешканців на автономне опалення. Опікується міська влада і бюджетними закладами. Виконавчий комітет прийняв стратегічне рішення, встановивши, що експлуатацію та обслуговування джерел теплопостачання, теплових мереж і систем теплоспоживання в соціальних закладах буде здійснювати спеціалізована ліцензована організація. Причиною цього стали результати обстеження котелень бюджетних установ (закладів культури, освіти і медицини): комісійна перевірка виявила, що експлуатація в попередні 3-4 роки 30-и із 32 котелень несла загрозу виникнення аварійних ситуацій; здебільшого не дотримані й екологічні норми, адже котельні роками обслуговують не фахівці. Відтепер котельні бюджетних закладів обслуговуватиме КП “Уж-енергія” - саме це підприємство визначено надавачем послуг в Ужгороді.

В обласному центрі реорганізовують дві школи

На засіданні виконавчого комітету прийнято рішення про реорганізацію двох навчальних закладів - НВК “Горяни” і ЗОШ І-ІІ ступенів № 14. Як зазначив міський голова Віктор Погорєлов, необхідність оптимізації закладів освіти відповідно до розпоряджень центральних органів влади пов’язана з браком коштів: місто не може собі дозволити утримувати ненаповнені класи. Так, за інформацією начальника міського управління освіти Мар’яна Комарницького, з 96 учнів ЗОШ № 14 відвідували заняття щонайбільше 35.

14-у школу реорганізовують у навчальний заклад І ступеня, себто молодші класи продовжують роботу, а школярів старших класів (у ЗОШ діяли 5-ий, 8-ий і 9-ий класи, в котрих навчалося 39 учнів), переводять до інших шкіл. Що стосується НВК “Горяни”, то переведення старших школярів із цього закладу сприятиме підвищенню їхнього освітнього рівня, а також вивільнить місце для дошкільнят, котрих побільшало.

Що ж до ЗОШ № 14, яку в місті називають “ромською”, то її учні мають змогу перейти як у ЗОШ № 13, у якій теж навчаються здебільшого представники нацменшини, так і в будь-який інший заклад міста. Міський голова закцентував на тому, що, попри чутки, аж ніяк не йдеться про закриття єдиної “ромської” школи в місті (адже діє й 13-а школа), а в 14-ій і надалі виховуватиметься малеча. Як наголосив Мар’ян Комарницький, реорганізацію школи підтримали лідери провідних ромських товариств міста, а за ініціативою одного з них на базі реорганізованої ЗОШ № 14 може бути відкрито культурний центр для ромів. Усього дітей ромської народності в міських школах навчається 523: 219 із них - у ЗОШ № 13, 205 - в інших. Освітянин зазначив, що в Європі застосовується практика, за якою учнів ромської народності спрямовують до шкіл на загальних засадах, а не за національною приналежністю.

І ще конкретніше про НВК “Горяни”: в рішенні виконкому йдеться, що заклад реорганізується шляхом закриття школи ІІ ступеня (5-9 класи) та відкриття додаткових дошкільних груп. У закладі, в котрому навчалося 76 дітей, після реорганізації залишиться 46 учнів 1-4 класів і дошкільнята. Причина реорганізації - збільшення контингенту дітей дошкільного віку в мікрорайоні та відсутність нормативної наповнюваності старших класів, інформує прес-служба Ужгородської міської ради. Учні та батьки попереджені і обирають іншу школу. Вчителі обох шкіл, у яких відбувається реорганізація, працевлаштовуються в інші освітні заклади.

Як повідомляє відділ інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю, за пропозицією начальника Ужгородського міського управління УМВС України в Закарпатській області Івана Цьоки, на наступне засідання виконкому винесуть “ромське питання”, тобто розглядатимуть справи цієї національної громади в місті, шукатимуть способи вирішення проблем, торкнуться і теми самовільного будівництва.

Проїзд містом великовагового транспорту в спекотну погоду заборонено

На засіданні виконкому також вирішили обмежити проїзд великовагового транспорту дорогами загального користування при високих температурах повітря. Рішення прийняте відповідно до Законів України та інших нормативних актів з метою збереження дорожнього покриття.

Міська комісія з безпеки дорожнього руху та координації роботи автотранспорту має визначити і погодити перелік ділянок автодоріг, на яких необхідно обмежити рух автотранспортних засобів загальною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь 7 тонн з 10.00 до 22.00 при температурі повітря більш як 28 градусів за Цельсієм. Комісія має й розробити схему розміщення дорожніх знаків, які відтак виготовить КП “Міськсвітло”.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  13/07/11, 08:31


№ 26 (650) Фестивальна візитівка України

Наш край завжди славився різноманітністю та яскравістю своїх фестивалів. Не став винятком і цей фест-рік, у якому відбуваються заходи, що вже стали міжнародними та збирають дедалі більше відвідувачів.

Загалом, як зазначає викладач кафедри туризму УжНУ Олександр Коваль, усі фестивалі на Закарпатті умовно можна поділити за їх тематикою, місцем проведення і типом тих чи інших подій. Наприклад, “серцем” гастрономічного і винного туризму є традиційні фестивалі вина. П’ять із них - найбільші. Перший - фестиваль меду та вина у Мукачеві “Червене вино” - є найдавнішим (проводиться з 1996 року) і вже виробив свої традиції. Це свято відоме і за межами нашої області, тому туроператори, плануючи маршрути і продаючи тури на Закарпаття, не оминають його відвідин. Оскільки захід проводиться на Старий Новий Рік, учасниками його є не лише приватні винороби і продавці медової продукції, а й щедрувальники, які своїми виступами привертають увагу відвідувачів. Усе це підвищує анімаційність, атрактивність та привабливість самої події.

Щороку в березні відбувається фестиваль “Біле вино” у Берегові, який показує традиції цього виноробного краю.

Наступним фестивалем меду і вина є “Сонячний напій”, що проводиться у травні в Ужгороді. Знову ж таки, він допомагає продемонструвати продукцію великої кількості виноробів, адже не всі мають змогу відвідати іншу місцевість зі своїм продуктом.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  13/07/11, 08:31


№ 26 (650) Підзамковий парк уже відновлюють для ужгородців

Про те, які роботи планується провести у цій відпочинковій зоні вже найближчим часом, “Ужгороду” розповів її новий господар, депутат міської ради Тарас Румянцев.

“Першим із найнеобхідніших заходів, проведених нами для відновлення “Парку культури та відпочинку “Під замком”, стало генеральне прибирання парку два місяці тому. На участь у цьому заході зголосилося багато небайдужих ужгородців - близько 500. Протягом усього дня вони вирубували чагарники, розчищали зарослі доріжки, прибирали сухостій, сміття. Загалом із 2,5 га найстарішої паркової зони міста було вивезено 15 вантажівок із пляшками, обгортками, гіллям та листям. Також відповідними службами вже проведено аналіз території на можливість відновлення старої лінії електричної мережі для освітлення парку”, - розповів Тарас Анатолійович.

З цього й почалася велика робота, яка проводиться й нині. Вже з наступного понеділка у парку планують заасфальтувати декотрі доріжки, установити відремонтовані ворота й паркан. “Відтак ми хочемо огородити територію парку від проникнення небажаних гостей, щоб там не смітили, не малювали на стінах, не крали квіти, не ламали дерева, - ділиться задумами пан Румянцев. - Усі ці роботи ми плануємо провести, аби нарешті відновити відпочинкову зону, яку на певний час втратили ужгородці. Окрему подяку за надану підтримку від імені дирекції парку ми висловлюємо міській та обласній владі, що поєднали зусилля задля відродження Підзамкового парку”.

Олександра ЛЕОНОВА

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  13/07/11, 08:30


№ 26 (650) Ужгородська міська рада закликає городян відмовитися від практики спалювання опалого листя‚ сухої трави та чагарників.

З настанням теплої погоди пожежі, пов’язані з випалюванням трави, стали справжнім лихом для Закарпаття. Сухі гілки й трава легко займаються від сірника або цигарки. Здебільшого причиною загорянь стають необережність людей у поводженні з вогнем і занесенні сторонніх джерел запалювання. До речі, через необережне поводження з вогнем при спалюванні трави та сміття травмуються люди, горять автомобілі й надвірні споруди.

Хотілося б також зауважити, що шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і вкрай небезпечна. Вогонь випалює коріння первоцвітів, руйнує родючий шар ґрунту та знищує комах, які живуть у ньому. А ще дим негативно впливає на городян, дошкуляє сусідам.

Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини - одні з найотруйніших для людини речовин. А паліям слід пам’ятати, що відповідальність за їхні дії передбачена статтею 152 Адміністративного кодексу України, за порушення Правил благоустрою, зі стягненням штрафу в розмірі від 340 до 1300 грн.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  13/07/11, 08:30


№ 26 (650) Ділянки на підтоплених територіях хочуть врятувати дамбою

Традиційний прийом громадян міським головою Віктором Погорєловим, який він проводить у перший понеділок кожного місяця, зібрав цього тижня більш як півсотні ужгородців, котрі прийшли до мера з 44 зверненнями.

Найбільшою проблемою, яка спону-кала людей відвідати міськраду цього разу, стало виділення попередньою міською владою земельних ділянок у тих районах міста, де існує великий ризик сезонного підтоплення території. Дізнавшись про те, що ці райони абсолютно не придатні для житлового будівництва, люди опинилися в повній розгубленості, а тому вирішили поцікавитися в міського голови, як їм бути далі в цій украй складній ситуації. Віктор Погорєлов кожному відвідувачеві детально пояснював, що попередня міська влада роздала майже тисячу таких ділянок, не погодивши свої дії ані з управлінням екології, ані з водним господарством. Звісно, зводити будинки в умовах постійного підтоплення не можна. Єдиною можливістю хоч якось зарадити ситуації є зведення водозахисної дамби (з відповідним проханням Віктор Погорєлов уже звернувся до вищих інстанцій влади), та оскільки це потягне за собою величезні витрати, сподіватися на виділення коштів не дуже то й варто.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  13/07/11, 08:30


№ 26 (650) “Круг” на перехресті Легоцького - Заньковецької не витримав і року експлуатації

Минулої п’ятниці міський голова Віктор Погорєлов разом з комунальниками та керівниками міських служб, відповідальних за благоустрій Ужгорода, традиційно провів об’їзд міста.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

На вул. Боженка мер звернув увагу представника комунального підприємства “Агромікс” на гілки дерев, котрі так низько нахилилися над тротуаром, що людям доводиться пригинатися, аби пройти пішохідною зоною. На Собранецькій КП “Міськсвітло” отримало зауваження стосовно того, що вночі ця вулиця дуже погано освітлена. Представник підприємства пообіцяв почати перевірку кабелів і заміну ламп на опорах вуличного освітлення вже з цього тижня, тож незабаром Собранецька знову буде яскраво освітлена. До речі, у цього комунального підприємства, що відповідає за світло в нашому місті, новий директор. У зв’язку з незадовільною роботою В.Креса, на цю посаду міським головою призначений Едуард Домище.

Проїжджаючи вулицею Університетською, міський голова дав завдання почистити від кущів і сміття тротуар неподалік автобусної зупинки “УжНУ”, адже на цей час він настільки заріс бур’яном, що люди виходять на проїжджу частину - а це становить небезпеку для їхнього життя. Загалом, на буйні зарості Віктор Погорєлов звертав увагу не лише на Університетській, а й на вул. Гойди, Православній та Слов’янській набережних - словом, усюди, де з вини комунальників або приватників стояла некошена трава, а з самосіву почали формуватися кущі.

На перехресті вулиць Легоцького - Заньковецької міський голова звернув увагу своїх підлеглих на стан дорожнього покриття, яке на цьому відрізку прокладали всього лише 10 місяців тому. Поспішне завершення ремонтних робіт на “другому проспекті”, який колишній мер Ужгорода хотів здати до виборів, призвело до простого марнування бюджетних коштів, бо вже тепер дорожнє полотно рясніє тріщинками та ямами, а кришки каналізаційних люків просіли і покосилися, погрозливо виставивши під колеса автівок свої боки. Також міський голова дав доручення “транспортникам” встановити односторонній рух від перехрестя Легоцького-Заньковецької до вул. Капушанської.

В районі вулиці Ватутіна Віктор Погорєлов звернувся до представника муніципальної поліції з проханням пройтися приватним сектором і рознести повідомлення про те, що міські правила благоустрою зобов’язують мешканців приватних житлових будинків доглядати за прилеглою до будинку територією (це часто не виконується, а в результаті перед садибами виростають бур’яни, які роблять загальний вигляд вулиці неохайним).

Особисто поговорити з тими, хто зневажливо ставиться до дотримання правил, мер вирішив, побачивши, скільки автомобілів припарковано на площі Петефі перед виходом на пішохідний міст. Незважаючи на дорожній знак, який забороняє рух автотранспорту на цьому відрізку шляху, вже за заборонним знаком стояла вантажівка, яка привезла товар до сусіднього торгового лотка, та кілька легкових авто. Віктор Погорєлов підійшов до кожного водія і запитав, чому вони дозволяють собі порушувати правила і заважати пішоходам, та пригрозив, аби більше такого не повторювалося. Поки працівники ДАІ врегульовували паркування на Петефі, мер обійшов квіткові ряди і зробив зауваження комунальникам за те, що сходи на Київську набережну перекриті сміттєвими баками. Начальник КШЕПу зауважив, що контейнери тут дуже потрібні, але поставити їх просто нікуди, тому найближчим часом біля громадського туалету буде облаштований сміттєвий майданчик, який не заважатиме перехожим.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  13/07/11, 08:30


№ 26 (650) “ПораБуло” танцювати під парасольками!

Анонсований минулим номером газети “Ужгород” мистецький фестиваль “ПораБуло” почастував жителів та гостей Ужгорода смачним фаршем з усіх видів мистецтва. Уже втретє. Цього разу, на жаль, ложку дьогтю додала погода. Але незважаючи на дощі, майже всі заходи пройшли успішно, хоч і з деякими змінами.

Не вдалося провести театральний перформанс, а також пустити в небо повітряні ліхтарики. Адже інвентар би просто не витримав протистояння зливі. Любителі кіно також залишилися невдоволеними - ніч альтернативних фільмів відмінили, бо у зв’язку з холодною погодою захід залишив би по собі не так естетичне задоволення, як простудні захворювання. Всі, звичайно, розуміють, що погодні умови не зміниш. Проте слід би було подбати про людей, які чекали на вищезгадані заходи. Зокрема, першого дня, коли мало відбутися перформанс-відкриття фесту, на Театральній площі зібралися глядачі, та вони так і не дочекалися якогось дійства чи хоча б пояснення, що його не буде. А ввечері того дня ведучі пообіцяли, що за кілька хвилин розпочнеться кіно, але потім безслідно зникли на дискотеці - напевно, разом із тими людьми, які мали показувати фільми. І ще в останню мить відмовилася прибути кухня - тому багато гостей “помирали з голоду”, адже ресторан Амфітеатру не встигав обслуговувати величезну масу “порабульців”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  13/07/11, 08:29


№ 26 (650) З вершин атлетики

Серед видів, які посідають гідне місце в системі закарпатського спорту, виділяється атлетика. За 20 років і в легкій атлетиці, і у важкій, попри певні втрати, яскравих миттєвостей було чимало…

Володимир ТАРАСЮК, Ужгород

Легка атлетика Закарпаття має багаті традиції, адже перші відомості про королеву спорту в краї сягають 50-х років ХІХ ст. Пік її розвитку припав на середину 70-х - кінець 80-х рр. ХХ ст. Ряд рекордних результатів того часу не підкорено й сьогодні. Особливо відомі такі імена, як Анатолій Редько, Олександр Величко, Володимир Стекулін, Вікторія Канюк та ряд інших.

На жаль, початок 1990-х років приніс спад у цьому виді спорту. Як справедливо зазначає голова обласної федерації Анатолій Коломоєць, за останні 20 років в області не побудовано жодного стадіону з легкоатлетичними секторами; відсутні й арени зі стандартним синтетичним покриттям. Хронічним є недофінансування виду. Втім, без перемог закарпатські легкоатлети не обходилися. Особливо слід виділити майстра спорту міжнародного класу Олену Пластиніну. Вона була ще в лавах збірної СРСР і успішно свій досвід використовувала в роки незалежності України, неодноразово була призеркою й переможницею різних всеукраїнських та міжнародних змагань - вигравала міжнародний марафон у Стамбулі, була третьою на марафоні в Братиславі, фінішувала другою на чемпіонаті України (біг, 10000 м). Особливо пам’ятною є участь Пластиніної в І Всеукраїнських літніх спортивних іграх (Київ, 1999), коли вона здобула перше місце в напівмарафоні. Друге “золото” для області на цих же змаганнях виборов армієць Євген Кауров (естафета 4х400 м). На Кошицькому марафоні результат, гідний звання майстра спорту, показав Орест Баб’як.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  13/07/11, 08:29
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS