Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 06/07/11№ 25 (649) Навести лад у місті можна лише спільними зусиллями

Минулої п’ятниці міський голова Ужгорода черговий раз здійснив об’їзд міста, щоб перевірити, як комунальні служби справляються зі своїми завданнями.

Анастасія ЛЕСІВ, “Ужгород”

Як і зазвичай, маршрут розпочався від міської ради. Одразу ж привернули увагу Віктора Погорєлова непідстрижені гілки дерев у скверику біля Закарпатського управління СБУ, адже вони значно погіршують там видимість, заслоняючи ліхтарі, що освітлюють сквер. Тому мер тут же дав розпорядження начальнику відповідного підрозділу підстригти гілки, кущі та самосіви.

Особливу увагу Віктор Володимирович приділив вулиці Собранецькій, яка, власне, першою вітає іноземних гостей, котрі перетинають кордон зі Словаччиною. Уздовж цієї артерії міста трапляються стовпи з розклеєними оголошеннями і занедбані рекламні щити, а ще - крони дерев затуляють і вуличні ліхтарі, і дорожні знаки, вказівники. Звернув міський голова увагу і на засміченість будівельними, побутовими відходами прилеглих до Собранецької вулиць Кавказької, Керченської, Вірменської, Гуса, Закарпатської та інших. Тому дав доручення начальнику муніципальної поліції Борисові Борисову проконтролювати, щоб зовнішній вигляд будинків та огорож відповідав загальному вигляду вулиць. Розпорядження мера стосувалося інспектування не тільки установ та об’єктів, де здійснюється підприємницька діяльність, а й житлових будинків, що перебувають у приватній власності городян.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум, Влада, Країна)  -  06/07/11, 09:05


№ 25 (649) Олександр Шеба: “більшість історичних будівель Ужгорода не зазнала суттєвих перебудов - тому ще не все втрачено”

Вчора Україна відзначила професійне свято всіх архітекторів - фахівців, котрі дбають про те, щоб будівлі, у яких ми живемо, працюємо і до яких ходимо за покупками, були і максимально комфортними, і дуже красивими. Звісно, виходить це далеко не у всіх, тому нинішні “Суботні зустрічі” ми присвятили людині, котра не лише добре розуміється на архітектурі, а й відповідальна за те, як змінюється архітектурне обличчя нашого міста. Це головний архітектор міста, начальник міського управління архітектури та містобудування Олександр Шеба.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

- Олександре Васильовичу, ваш батько є багаторічним очільником Закарпатського краєзнавчого музею. Ви ж ніколи не хотіли пов’язати своє життя з історією?

- Чому ж, колись, як і кожен хлопчик, мріяв стати археологом, знайти скарб. Але батько сам мене відговорив, адже в 1986 році, коли я закінчив школу, історичний факультет тоді ще УжДУ не давав гарантій нормального працевлаштування. Натомість я поїхав до Києва, де вступив до інженерно-будівельного інституту і здобув спеціальність архітектора.

- Повернувшись до Ужгорода, ви одразу почали працювати за спеціальністю?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  06/07/11, 09:05


№ 25 (649) Вино для Президента

Цього тижня в дегустаційній залі Ужгородського замку консульство Угорської республіки в місті Ужгороді організувало символічну передачу естафети головування в ЄС Польщі, котра виконуватиме цю поважну місію протягом другої половини 2011 року.

Для того, аби головування Польщі було таким же успішним, як Угорщини, естафету вирішено було зробити особливою. Для цього в закарпатському селі Шаланки були виготовлені спеціальні бочки, які наповнили в угорському Шарошпотоку знаменитим токайським вином (сухе “Токайське самородне” 2002 року). 1 липня у Варшаві відбулася церемонія передачі найбільшої бочки прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном польському колезі Дональдові Туску - як дружній жест з нагоди початку головування Польщі в ЄС. Токайське самородне розливали всім присутнім на урочистостях.

Друга, 60-літрова, бочка знаменитого напою цього тижня поїхала до Києва. Начальник консульського відділу Посольства Угорщини в Україні Янош Колар пообіцяв, що найближчим часом її передадуть особисто Президентові України Віктору Януковичу - на знак вдячності за плідну співпрацю і дружні відносини наших країн. Третю ж, меншу бочку, виготовлену закарпатськими умільцями, повезуть до Будапешта - цю місію взяв на себе поважний гість, депутат угорського парламенту Ріхард Гьорчик.

Тетяна ЛІТЕРАТІ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто)  -  06/07/11, 09:04


№ 25 (649) Кубок Радванки виграли найсильніші

25 червня на стадіоні ЗОШ № 7 відбувся перший турнір з міні-футболу серед команд мікрорайону “КУБОК РАДВАНКИ”, в якому взяли участь 7 команд: “Автосервіс” (вул. Українська), команди вулиць Тельмана, Сидоряка, Донської, Козацької, команди “Рома” та “Ветерани”.

За підсумками матчів у групах визначилася четвірка найкращих, яка взяла участь у півфіналах. У першому півфіналі перемогу здобули команда “Ветерани” і команда вулиці Сидоряка, подолавши команди вулиць Донської та Тельмана відповідно

Фінал, у якому змагалися “Ветерани” і команда вулиці Сидоряка, довелося грати до серії післяматчевих пенальті. Перемогу святкувала команда вулиці Сидоряка, яка була нагороджена перехідним кубком.

Призери в командному заліку отримали заслужені нагороди, які вручали їм ініціатори турніру, депутати міської ради Юрій Мандич, Михайло Чурило і Василь Гомонай. Депутати ради висловлюють щиру подяку підприємцям Імре Кайло, Русланові Цмуру, Іванові Кузьмі, Іванові Свадебі, Віктору Негрешу, Володимиру Кураху і Юрію Кішу за допомогу в проведенні турніру.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  06/07/11, 09:04


№ 25 (649) Реконструкція словацької школи вийшла на фінішну пряму

25 червня у ЗОШ № 4 відбулася робоча зустріч за участю голови обласної ради Івана Балоги, міського голови Віктора Погорєлова, його першого заступника, депутата облради Віктора Трикура з представниками підрядних організацій, які працюють на об’єкті. Очільники краю і міста вирішили щотижня контролювати хід та якість виконання робіт, аби вчасно відкрити заклад до Дня Незалежності.

Станом на сьогодні реконструкція третього поверху добігає кінця. Тут вже виконані оздоблювальні роботи, пофарбовані підлоги. Голова облради Іван Балога зазначив, що цей проект має неабияке значення для краю та міста і його реалізація повинна бути взірцевою. Адже, перш за все, йдеться про відкриття соціального закладу - школи зі словацькою мовою навчання, а також словацького культурного центру, що має неабияке значення у плані підтримки зв’язків із сусідньою державою. Крім того, це реконструкція старовинної будівлі - окраси Ужгорода. Голова облради висловив вдячність міській владі за вирішення усіх питань, за сприяння справі відновлення будівлі.

У свою чергу Віктор Погорєлов схвально висловився щодо темпів та якості реконструкції. Утім, він не припиняє жорстко контролювати процес і вимагати відмінного виконання робіт.

Олександра ЛЕОНОВА

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  06/07/11, 09:04


№ 25 (649) В Ужгороді відзначили День Конституції та річницю угоди про Возз’єднання

У великій залі Ужгородської міської ради напередодні двох важливих для України дат відбулися урочистості, з відзначенням міських активістів. Лунав державний гімн, школярі поклали квіти до пам’ятників Тарасові Шевченку й Августинові Волошину. З побажанням успіхів та наснаги для нових звершень в ім’я процвітання міста, краю, держави міський голова Віктор Погорєлов вручив грамоти і подяки міської ради управлінцям, освітянам, представникам соціально-культурної сфери життя міста.

Основний закон нашої держави - Конституцію незалежної України - було прийнято 15 років тому, 28 червня 1996 року. А 29 червня виповнилося 66 років від дня підписання радянсько-чехословацького договору про Закарпатську Україну, який офіційно завершив возз’єднання нашого краю з Радянською Україною. Обидві історичні події - як ту, котра сталася 66 літ тому, так і ту, що відбулася перед 15-ма роками, - важко переоцінити. “Символічно, що два ці свята майже збігаються в часі. Адже йдеться про єдність нашої держави як передумову її процвітання”, - зазначив у своєму вітальному слові міський голова Віктор Погорєлов. І наголосив: “Для влади, держслужбовців День Конституції - знакове свято. До вас, як до людей, відповідальних за сьогодення і за майбутнє Ужгорода, я звертаюся із побажанням бути свідомими своїх цілей і своїх обов’язків, вповні зрозуміти, що ми служимо народу України”.

Анастасія ЛЕСІВ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто)  -  06/07/11, 09:04


№ 25 (649) Парад наречених очима… весільної сукні

Сонце заглядає у вікно, розсипаючи промені на весільну сукню. Та вона вже й не біла, а якась сірувата, сумна… Забилась у куток кімнати і гірко плаче… Їй ще так хочеться красуватися на юному жіночому тілі, їй хочеться, щоб на неї всі дивилися, щоб нею захоплювалися. Вона хоче знову відблискувати від об’єктивів фотокамер та заздрісних поглядів дівчат… Але її час минув. Наречена стала дружиною, і свою сукню вона вже ніколи не одягне… Ось і чорна шафа зачиняє свої двері перед білосніжним обличчям пишної красуні.

Минули роки… Та неждано її знову дістають із темної тихої схованки. Сукня так солодко спала, і не може зрозуміти, що відбувається навколо. Вона вже почувається старою і лінивою, їй уже навіть не хочеться розстібатися - не те щоб її хтось одягав! Але в пам’яті ще залишився той день, коли вона була на висоті, - день весілля.

Марічка ЧЕРНИЧКО, “Ужгород”

- Невже знову? Я так довго про це мріяла, що вже навіть забула, про що ж саме… Стоп, це якась не та наречена, яку я пам’ятаю. Гей, не одягай мене! Хоча… О, а я ще таки гарна. О, а який у мене класний довгий хвіст! А як я виблискую діамантами! Ні, таки не постаріла! Ах, а коли весілля? Ото б уже побачити костюм нареченого. Сподіваюся, він буде достойним моєї білосніжної краси! Будемо чекати…

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  06/07/11, 09:04


№ 25 (649) Ужгородські “Лісоруби”: курс на оновлення

Сьогодні наша газета розпочинає серію матеріалів, які підсумують здобутки закарпатського спорту за 20 років незалежності України. Цикл публікацій відкриваємо таким екзотичним видом спорту, як американський футбол.

Володимир ТАРАСЮК, Ужгород

Уже понад десятиліття палітру ігрових видів спорту в краї доповнює американський футбол. Цей вид у 1998 році з-за океану перекочував на Закарпаття завдяки християнським місіонерам канадцеві Ренді Фрізену та росіянину Олександрові Дмитрієву. Уже наступного року офіційно на базі Ужгородського національного університету з’явилася перша обласна команда - “Лісоруби”. Завдяки благодійній підтримці зі штату Огайо вдалося обзавестися екіпіровкою. 11 вересня 1999 р. відбулася перша гра. В обласному центрі, на стадіоні спорткомплексу УжНУ, “Лісоруби” змагалися з вінницькими “Вовками”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  06/07/11, 09:03
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS