Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Липень 2011№ 28 (652) Віктор Погорєлов: “Ми творимо місто разом!”

26 липня міському голові Ужгорода виповнюється 60 років. Пріоритети в роботі, наміри і навіть мрії, а також те, як мер оцінює ставлення городян до Ужгорода - напередодні ювілею говоримо не лише про роботу, але й про життя, яке у Віктора Погорєлова спільне з його містом.

- Вікторе Володимировичу, Ви вдруге на такій ключовій посаді. Як відрізняється мер Погорєлов зразка минулої каденції від сьогоднішнього?

- Як на мене, ситуація перш за все відрізняється тим, що тоді економічний стан був кращий… Що ж до мене особисто, то за роки людина набуває досвіду, мудрості. Усвідомлюєш: не завжди слід бути аж таким прискіпливим у певних питаннях, і навпаки - коли протягом певного часу людина не виконує завдань і доручень, то слід із нею прощатися… Можливо, раніше я б не завжди йшов на дуже жорсткі кроки, але тепер розумію, що часом це необхідно.

- Колись Ви сказали, що в минулій каденції допустили кадрові помилки. Ваші підходи до формування команди змінилися?

- Під час виборів були певні домовленості й були зобов’язання, які сьогодні виконані. Але якщо кадри, щодо яких ми домовлялися, протягом року не зможуть увійти в резонанс з моїми намірами, з інтересами міста, з тим, що я б хотів утілити в життя в Ужгороді, то будемо вирішувати…

- Знаємо про Вашу передвиборну програму, про стратегію розвитку міста… Що саме неодмінно хочете втілити?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  26/07/11, 12:46


№ 28 (652) Ужгородська освіта: від навчання до здорового відпочинку

Завершився ще один навчальний рік. Позаду контрольні та підсумкові роботи, державні підсумкові атестації, навчальні екскурсії, зовнішнє незалежне оцінювання. Яким для Ужгорода видався освітній “сезон” 2010-2011 рр. - звітує начальник управління освіти Ужгородської міської ради Мар’ян Комарницький.

- Мар’яне Несторовичу, для початку трохи статистики: скільки школярів цього року здобувало освіту в обласному центрі Закарпаття?

- У 2010-2011 навчальному році школи відвідувало 12744 учні, які навчались у 501 класі; середня наповнюваність класів становила 25 учнів. У школах працювало 50 груп продовженого дня для молодших школярів. Дошкільну освіту в 20 дошкільних навчальних закладах та 10 навчально-виховних комплексах здобувало в минулому навчальному році 5112 малюків, що становить 68% дітей віком від 1-го до 6 років. Зі 199 дошкільних груп у 34 групах виховувалося 789 дітей ясельного віку, а в решті, 165 групах, - 4325 дітей віком від 3-х років до 6-и.

- Якими були здобутки наших школярів на всеукраїнських олімпіадах?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  26/07/11, 12:46


№ 28 (652) Міськвиконком затвердив положення про допомогу на встановлення опалення

На засіданні Ужгородського виконавчого комітету цієї середи, окрім робочих рішень, затвердили й стратегічні документи, такі як: Положення про порядок надання одноразової допомоги на встановлення індивідуальної (автономної) системи електричного опалення на території м. Ужгорода, Порядок забезпечення доступу до публічної інформації і Порядок оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна.

Під час розгляду питань щодо надання дозволів на розміщення торгових об’єктів та цілодобову торгівлю, члени виконкому обговорили проблеми із наповненням міського бюджету. Так ішлося про те, що чимало товариств і підприємців, котрі працюють на території міста, мають реєстрацію в інших населених пунктах краю, ба навіть в інших регіонах, через що бюджет обласного центру втрачає кошти від податків. За ініціативою першого заступника міського голови Віктора Трикура міський юридичний відділ детально з’ясує правові аспекти, буде запропоновано механізми, які б стимулювали підприємців реєструватися в Ужгороді. Йшла мова і про оформлення найманої робочої сили - комісія, котра розглядає надання дозволів, вивчає і те, чи зареєстровані працівники, як того вимагає закон. А також звертається увага на заробітну платню: в усіх, хто працює на території Ужгорода, вона має бути не нижчою за середню в місті. Відповідні міські служби й надалі це контролюватимуть і нагадують підприємцям про належне оформлення працівників та гідну “білу” зарплату.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  26/07/11, 12:45


№ 28 (652) Ужгород фестивалить

24-го липня в обласному центрі Закарпаття відзначатимуть День чеського побратима та в рамках “Ужгородської регати” відкриють перший діючий маяк.Депутатська комісія з питань розвитку міжнародної співпраці та туризму (голова - Чучка П. П., секретар - Буланов Р. М.) вперше запропонувала відзначати в обласному центрі дні добросусідства з поляками, румунами, угорцями, словаками, а також чехами, які у 20-х - 30-х роках минулого століття будували тут Чехословацьку державу. Це мають бути міжнародні культурно-кулінарні фестивалі, у яких братимуть участь генеральні консульства, навчальні та наукові національні заклади, мас-медіа, громадські організації.

“День чеського побратима - це лише початок, - зауважив Павло Чучка. - Надалі плануються свята угорського, словацького, румунського та польського побратимів. Якщо фестивалі будуть вдалі, то вони будуть проводитися щорічно”. За його словами, у День чеського побратима для делегації з Чехії відбудеться екскурсія довоєнним містом, потім учасники дійства покладуть квіти до пам’ятників А. Волошину і Т. Масарику. Далі відбудеться конкурс із перетягування пива з Ужа та ще багато різних атракцій. Завершиться святкування концертом.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/07/11, 12:45


№ 28 (652) В ім’я віри і слугуючи людству Ужгородські лікарні отримали допомогу від Мальтійського Ордену

З нагоди урочистої передачі гуманітарного медичного устаткування медичним закладам міста Ужгорода у вівторок, 19-го липня, відбулася зустріч представників благодійного фонду “Мальтійський Хрест” з обласною та міською владою й медиками.

Представники вищевказаної орга-нізації надали гуманітарну допомогу Ужгородській міській центральній клінічній лікарні та міському перинатальному центру (витратні матеріали - шприци, крапельниці, катетери та інше медобладнання вагою близько 4 тонн і вартістю у 20 тисяч у.о.). З ініціативи членів Ордену від Закарпаття, за підтримки Великого Пріора України Валерія Виноградного та Командора Ордену Анастасії Зеленської, які були присутні на зустрічі, було започатковано отримання гуманітарної допомоги методом постачання медичного устаткування лікарням міста Ужгорода від Великого Пріорату Флориди. І таке надання допомоги має стати систематичним. З цього приводу хочеться відмітити зусилля міського голови Ужгорода Віктора Погорєлова, який всіляко сприяв оформленню цієї гуманітарної допомоги. “Ця допомога - неначе перша ластівка, яка дасть хорошу можливість для вирішення подальших подібних питань, - зазначив Віктор Володимирович. - Дуже приємно те, що на шляху передачі медичного устаткування часто зустрічалися корінні ужгородці, а це надзвичайно сприяло пришвидшенню отримання передачі”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  26/07/11, 12:45


№ 28 (652) Вандали пошкодили обладнання Водоканалу на 60 тисяч гривень

Ужгородський Водоканал потерпає від вандалів. Як повідомив директор комунального підприємства Юрій Омельяненко, цієї неділі були пошкоджені павільйони свердловин Минайського водозабору.

“Були зламані двері, розбиті щити керування, знятий кольоровий метал, перед чим вандали перерубали кабелі… Павільйони свердловин - розгромлені. Крадіжка становила не так багато - може, кілограми зо два кольорових металів. Але через дії вандалів, які пошкодили електроживлення, згоріли два потужні насоси. Вартість кожного - 18 тисяч гривень”, - каже Юрій Омельяненко.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  26/07/11, 12:45


№ 28 (652) Про дитяче дозвілля подбають ЖРЕРи

За дорученням міського голови до підприємств, які обслуговують житла, залучатимуть спеціалістів по роботі з дітьми. Працюватимуть вони при ЖРЕРах на громадських засадах. На них покладено завдання організовувати дозвілля школярів, котрі цієї пори не відпочивають у літніх таборах, тобто проводять свої канікули, як то кажуть, на асфальті.

Заступник начальника Головного управління міського господарства Олександр Костенчук розповідає, що спеціалісти по роботі з дітьми мають дбати про стан дитячих майданчиків на територіях, які обслуговують комунальні підприємства, організовувати різноманітні спортивно-розважальні заходи із залученням наймолодших мешканців мікрорайонів тощо.

Отож, аби зорієнтувати городян, повідомляємо контакти спеціалістів: ТОВ “ОІР-Сервіс” - Галина Стець (вул. Собранецька, 74 а, тел.: 61-33-72); ТОВ “Підзамок” - Алла Семенюк (вул. Підгірна, 42, тел.: 61-32-05); КП ЖРЕР-1 - Валентина Снітко (вул. Бєлінського, 17, тел.: 3-33-00); КП ЖРЕР- 4 - Андрій Шевченко (вул. Польова, 4 а, тел.: 2-65-94); КП ЖРЕР-5 - Віталія Мігель (вул. 8 Березня, 28, тел.: 66-37-81); КП ЖРЕР-8 - Тетяна Зуб (вул. Ген. Свободи, 9, тел.: 66-54-03); ТОВ “Житло-Сервіс” - Еріка Гал (вул. Легоцького, 15, тел.: 65-34-22).

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  26/07/11, 12:44


№ 28 (652) Роботи з благоустрою кладовища на вулиці Перемоги тривають

Минулої п’ятниці Віктор Погорєлов разом із комунальниками та керівниками служб, відповідальних за благоустрій, провів черговий об’їзд міста. Окрім контролю за виконанням робіт для покращення благоустрою міста, цього разу в полі зору мера опинився стан міських доріг.

Якщо не брати до уваги відремон-товані артерії міста над Ужем, загалом дороги, в тому числі і внутрішньоквартальні, перебувають, м’яко кажучи, у незадовільному стані. Асфальтове покриття здебільшого понищене ремонтними роботами, які здійснюють різні відомства. Розривши яму, вони таки “забувають” залатати її, тому й маємо такі дороги, як-от на фото - тут зображений відрізок вулиці Перемоги, що вже місяць чекає на своє відновлення. Проінспектувавши всі ділянки, комісія включить кілька доріг у план ремонту вже наступного року.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  26/07/11, 12:44


№ 28 (652) Відсутність гумору - страшний діагноз!

Після перерви, що тривала 5 років, фестиваль українського гумору “Карпатський словоблуд” знову відбувся у корчмі-музеї “Деца у нотаря”. Ідейний натхненник та головний організатор Павло Чучка підкреслив, що цьогорічне свято - це підготовчий етап до фестивалю 2012 року, який повинен стати міжнародним. Взявши курс на український гумор українською мовою, першими виступили чемпіони Закарпатської ліги КВН, володарі кубка КВН - команда “До лампочки”, відома як “От фонаря”.

Як зазначили організатори, фестиваль має на меті дати путівку у світ сміху маловідомим, але талановитим колективам. Тому були запрошені початківці у світі КВН “Шалені діти” з Мукачева, яких по праву називають цьогорічним відкриттям. Далі доводили своє вміння розсмішити публіку гості свята - команда з Івано-Франківська “Хлопці за викликом”. Вони завершили виступ жартом: “Піди в мавзолей, вкуси Леніна за коліно… Відчуй смак легенди!”. Жарт, що надовго підкріпив настрій публіки.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/07/11, 12:44


№ 28 (652) Поле, гуляй!

Літо - час відпочинку й фестивалів, які звично проходять не у великих містах чи навіть селищах, а ближче до лона природи.

Зморений клопотами та спекою, мимовільно й сам прагнеш долучитися до землі, води, гармонії звуків. Переважно такі місцини й обираються для фестивалів різного спрямування. Чудово, коли організаторам вдається поєднувати такі принади з цікавою програмою фесту. Так ось, агенція подій “АртПоле” вже вдев’яте за рахунком вдало втілила в життя такий фестиваль. Цього разу “АртПоле 2011″ (він - перевтілення “Шешор”, що вперше відбулися 2003 р. в Карпатах) було біля Унежа, де прекрасні краєвиди Дністра (каньйон), яблуневий сад (наметове містечко) й куди приїхали митці з 9-ти країн: України, Білорусі, Польщі, Чехії, Угорщини, Великобританії, Франції, Австралії і Росії.

Ужгородці, що завітали на “АртПоле”, провели кілька прекрасних днів літа серед синергійних (від грецького syn - разом, ergos - дія) звуків/дій у просторі. Адже “АртПоле” - завжди більше, ніж подія. Це поле для народження і втілення творчих ідей, які з часом захоплюють сцени та галереї в різних містах і країнах. Так народжений, завдяки “АртПолю”, спільний проект тріо з Мінська “Port Mone” та української “ДахаБрахи” (які й з “Перкалабою” цього разу вдало поєдналися). Британці “Trio VD” і австралійці “Wild Marmalade” творили на фесті разом з українськими віджеями, результати їхньої співпраці схвально оцінила публіка. Вперше було представлено “Билину” - музичний перформанс Уляни Горбачевської, відомої по проектах Майстерні пісні. “Гайдамаки” видали програму, аналогічну фортмісійній. “Перкалаба” порадувала 3-годинним марафоном, їхній фронтмен мав спільний виступ з польською “Паприкалабою” - аматорським оркестром, організованим з відпочивальників, що виконав перкалабські композиції на зроблених з овочів інструментах.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  26/07/11, 12:43
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS