Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Червень 2011№ 24 (648) З усім, що турбує, ужгородці йдуть до міського голови

Цього понеділка на черговий прийом міського голови Віктора Погорєлова прийшли близько сотні ужгорождців. Зокрема, мешканці багатоповерхівок на вулицях Минайській, Джамбула і Грушевського скаржилися, що в їхніх будинках не працюють ліфти. Міський голова повідомив, що з понад чотирьох сотень міських ліфтів протягом останніх двох-трьох тижнів, за приписом Держгірпромнагляду, були відключені більш як 30 міжповерхових підйомників. Свої дії установа мотивує тим, що термін експлуатації ліфтів закінчився; вони потребують експертизи, яка визначить, чи можуть такі пристрої працювати далі.

Відтак Віктор Володимирович пояснив скаржникам, що з ліфтовим господарством у місті ситуація складна. До прикладу, через те, що протягом тривалого часу кошти на їх ремонти не акумулювалися, зростали також і борги споживачів. У більшості ліфтів закінчується термін експлуатації і майже всі вони потребують якщо не реконструкції, то хоча б ремонту.

Скаржилися городяни і на рівень надання послуг ЖКГ: не відремонтовані покрівлі багатоповерхових будинків, несправні каналізаційні системи тощо. Прикро, та зверталися до Віктора Погорєлова й мешканці, які потребують матеріальної допомоги. Усі ці випадки мер виніс на відповідну комісію під контроль управління праці та соціального захисту населення.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/06/11, 09:12


№ 24 (648) Ужгородське сміттєзвалище упорядкують

Наразі обласний центр обслуговує єдине сміттєзвалище, котре майже вичерпало свій ресурс. Протягом останніх кількох років відходи складувалися там із порушенням технологій. Тому, з приходом до влади, нова команда одразу ж перейнялася цим питанням.

“Ми шукаємо інвесторів для того, щоб почати сортування сміття, - розповідає Віктор Погорєлов. - Нині ж ведемо переговори з фірмою AVE, яка готова встановити контейнери для роздільного збору відходів у мікрорайонах Ужгорода, виконуємо ряд робіт з рекультивації сміттєзвалища (засипка глиною наявного сміття)”.

Як розповів міський голова, до кінця цього літа будуть завершені роботи з його упорядкування і вже восени тут можна буде розміщувати новий шар сміття. Тобто планується використовувати сміттєзвалище принаймні ще протягом 2 років.

Олександра ЛЕОНОВА

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/06/11, 09:12


№ 24 (648) Близько тисячі ділянок, розданих Ратушняком, перебувають у зоні затоплення

Прокурор Ужгорода Іван Штефанюк піддав критиці рішення Ужгородської міської ради про виділення тисячі земельних ділянок у заплаві Ужа, адже це місце є зоною потенційного затоплення в разі будь-якого паводка. Ділянки, виділення яких вивчає прокуратура, розміщені переважно в районі вулиць Саксаганського, Ярослава Мудрого.

Водночас ставиться під сумнів і законність виділення двох сотень земельних ділянок під забудову в охоронній зоні аеропорту “Ужгород” (цьогоріч Ужгородська транспортна прокуратура вже видавала приписи щодо припинення будівельних робіт на приаеродромній території). Причиною таких протестів стало те, що виділення землі відбувалося без жодних експертиз і погоджень, у тому числі і з Управлінням меліорації та водного господарства у Закарпатській області.

“Землі видавалися подекуди в місцях, заборонених та непридатних для будівництва. Люди навіть не розуміли, де їм видають ділянки - у заплаві річки, поблизу аеропорту, на озерах… Бувало, що особам, котрі не проживають у місті, видавалися городи, які роками обробляли ужгородці. Ці цинічні рішення обурюють мене і мешканців міста!”, - прокоментував міський голова.

Віктор Погорєлов повідомив: восени місто матиме новий Генеральний план, і відтак усі земельні питання вирішуватимуться згідно з ним, себто відповідно до стратегії розвитку Ужгорода та висновків фахівців різних напрямків. Тим часом у місті триває інвентаризація стану справ із землею, і до її завершення діє мораторій на розгляд питань виділення та приватизації земельних ділянок, інформує прес-служба міської ради.

Для довідки: як свідчать попередні результати інвентаризації землі в місті, протягом 2006 - 2010 років міською владою під головуванням Сергія Ратушняка було виділено понад 4 тисячі земельних ділянок.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/06/11, 09:12


№ 24 (648) Благоустрій міста - понад усе

Минулої п’ятниці Віктор Погорєлов разом із комунальниками та керівниками служб, відповідальних за благоустрій міста, провів черговий об’їзд міста. Цього разу в полі зору опинилися вулиці Шумна, Електрозаводська, Айвазовського, Тельмана, Руська та інші.

Дорогою Віктор Володимирович звертав увагу на недоліки і давав доручення керівникам відповідних служб усунути їх. Вкотре наголосив начальникові муніципальної поліції Борису Борисову про необхідність контролю за фасадами будівель і стовпами, аби їхній вигляд знову не псували наліпками та оголошеннями. Постійним приводом для акцентів міського голови є занедбані паркани будинків та захаращені газони приватного сектору.

Найбільше занепокоєння викликало у міського голови те, що комунальники не надто поспішають виконувати доручення, які він дав під час попередніх об’їздів. Серед них і доручення про відстеження заростання міських скверів травою, яку потрібно регулярно косити.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/06/11, 09:11


№ 24 (648) Наступного тижня в Ужгороді боротимуться з борщівником

Оскільки кількаразові покоси берегів Ужа ще не звільнили місто від борщівника, з прикрою рослиною боротимуться ще запекліше. Як уже повідомлялося, міська влада підписала угоду з Ужгородським міжрайонним Управлінням водного господарства, і вже наступного тижня фахівці оброблятимуть отруйний борщівник спеціальними засобами.

Міська влада наполегливо просить ужгородців зважати на застережні таблички, не відвідувати узбережжя і не купатися у річці протягом часу, коли триватиме обробка, та протягом 4-5 днів після неї і, звісно, особливо пильнувати дітей, обмежуючи їх пересування берегами. Обробку борщівника фахівці Управління водного господарства мають провести одразу після вихідних - 29 і 30 червня, відтак щонайменше до вівторка узбережжя не буде придатне для відвідування і відпочинку. Утім, корективи в плани винищення борщівника може внести погода - через дощ заходи можуть перенести. Міська влада дякує ужгородцям за розуміння й інформуватиме про перебіг “антиборщівникової кампанії”, - повідомляє прес-служба міської ради.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/06/11, 09:11


№ 24 (648) Словацьку школу в Ужгороді відкриють до Дня Незалежності

В обласному центрі активізувалася підготовка до відкриття школи зі словацькою мовою навчання та культурного центру “Матіца Словенська”. Нагадаємо, цей проект спільно фінансує Україна (гроші виділяються з обласного бюджету) і Словаччина - кожна зі сторін вкладає близько шести мільйонів гривень. До цього йшли доволі довго, втім, нарешті, відомо: заклад відкриється цьогоріч - до двадцятої річниці Незалежності, відтак у новому навчальному році школа вже прийме учнів, почне діяти й культурний центр.

“Роботи з реконструкції приміщення Ужгородської ЗОШ № 4 тривали й у 2007 році, проте до кінця 2010-го вони відбувалися надто повільними темпами, переважно через затримки з фінансуванням. І лише після зміни місцевої влади справа стала упевнено наближатися до фінішу: новообрані голова Закарпатської обласної ради Іван Балога та Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов одразу ж наголосили, що роботи слід активізувати й завершити проект”, - каже перший заступник Ужгородського міського голови Віктор Трикур, який особисто курує реконструкцію і підготовку до відкриття. На початку цього року відбулася нарада безпосередньо на об’єкті, за участю Генерального консула Словацької Республіки в Ужгороді Маріана Сладечека. Під час зустрічі поставили завдання - відкрити школу і культурний центр до річниці Незалежності України. Голова облради Іван Балога гарантував фінансування, потрібне для завершення справи (йдеться про 2 мільйони 276 тисяч гривень, виділення коштів затвердили обласні депутати). Своєю чергою, Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов поручився, що виконавці дотримають зобов’язань і об’єкт буде завершений вчасно.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/06/11, 09:11


№ 24 (648) Час відпусток. Літній відпочинок: які курорти обирають ужгородці?

Літо традиційно є для нас періодом, коли організм прагне відпочинку, тому не дивно, що всіх нас тягне у мандри.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Проте уявлення про ідеальний відпочинок у всіх людей різниться: хтось хоче банально лежати на сонці і слухати шум моря (або хоча б річки), комусь до вподоби так звані пізнавальні тури з відвіданням музеїв і визначних пам’яток, а хтось бачить найкращий відпочинок у можливості спокійно попорпатися у власному городі чи полежати на дивані з цікавою книжкою. Власне, наше міні-дослідження згодиться саме тим, хто все ж таки бажає цього літа вибратися з дому, відірватися від роботи, аби поніжитися у хвилях моря. Що і почім нині пропонують ужгородські туристичні агентства для мандрівників та як не бути обдуреними при виборі місця відпочинку?

Завідувач кафедри туризму УжНУ Федір Шандор про ужгородські турагентства знає багато, адже йому і його студентам часто доводиться їздити по роботі різними країнами світу та порівнювати слова турагентів з тим, що насправді чекає туриста по приїзді на запропоноване оператором місце відпочинку. Він розповідає, що у зв’язку з минулорічним прийняттям закону про відміну ліцензування на ведення турагентської діяльності, на ринку надання туристичних послуг з’явилося чимало фірм, працівники яких, не маючи досвіду в цій роботі, а іноді й свідомо обдурюючи клієнтів, роблять так, що замість відпочинку в шикарному готелі, обраному за світлинами в каталозі, туристи потрапляють в недобудоване помешкання з вікнами на смердючу птахофабрику. Нині на Закарпатті працює близько 300 туристичних фірм, але Федір Шандор зауважує, що не більше 150 з них відповідають усім вимогам професійності. То що ж робити, аби не потрапити на гачок недобросовісних турагентів?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/06/11, 09:10


№ 24 (648) Олексій Кіндрат - про деякі аспекти життєдіяльності міста

У рамках традиційної “трибуни депутата” ми поспілкувалися з народним обранцем до Ужгородської міської ради від “Єдиного Центру” Олексієм Кіндратом.

- Олексію Олексійовичу, як пройшла адаптація в новому депкорпусі?

- Говорити про адаптацію буде недоречним хоча би з тієї причини, що я був і є в тій команді, яка виграла вибори міського голови і депутатського корпусу Ужгородської міської ради IV та VI скликань. Що стосується спроможності вирішувати стратегічні застарілі та нинішні нагальні проблеми життєдіяльності обласного центру, то, на мою думку, діючий депутатський корпус Ужгорода, без винятків, укомплектований високоосвіченими, добре підготовленими фахівцями за всіма напрямками народного господарства, за що окрема подяка виборцям та всім жителям нашого міста.

- У яку фракцію входите та в якій депутатській комісії працюєте?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/06/11, 09:10


№ 24 (648) Прихована правда про Велику Вітчизняну

22 червня виповнилося 70 років із дня початку Великої Вітчизняної війни. Давно пригасла слава інших “великих звершень” радянської епохи - Жовтневої соціалістичної революції, колективізації, індустріалізації та побудови “розвиненого соціалізму”, а безприкладний подвиг народу в жорстокій війні з нацистською Німеччиною залишається предметом його законної гордості.

У якій війні ми брали участь

За офіційною версією, війна для СРСР почалася 22 червня 1941 р. У промові, що пролунала по радіо 3 червня 1941 р., а потім у доповіді з нагоди 24-ї річниці Жовтневої революції (6 жовтня 1941 р.) Сталін назвав два чинники, які, на його думку, призвели до наших невдач на початку війни:

1) Радянський Союз жив мирним життям, зберігаючи нейтралітет, а відмобілізована і до зубів озброєна німецька армія віроломно напала 22 червня на миролюбну країну;

2) наші танки, гармати й літаки - кращі за німецькі, але їх було дуже мало, набагато менше, ніж у противника.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  29/06/11, 09:10


№ 24 (648) Яскравий “фарш” із усіх видів мистецтв, або Що чекати від “ПораБуло”

Уже третій рік поспіль в Ужгороді проходитиме масштабний мистецький фестиваль “ПораБуло”. Цього року це станеться 2-3 липня в ужгородському Амфітеатрі. Дійство справді претендує на титул літньої візитівки міста, оскільки з кожним роком розширюється та покращується. До того ж цього разу він набуде статусу міжнародного, бо до нас приїдуть гості з Китаю і Туреччини.

Програма цьогорічного “ПораБуло” буде досить масштабною і складатиметься з більш як 40 заходів. Фест поєднає 4 сфери: мистецтво, музику, кіно та спорт. Мистецька програма складатиметься з різних виставок (живопису та поезії) і майстер-класів (кераміка, видування скла, малювання хною, виготовлення повітряного змія тощо). Навчатимуть на “ПораБуло” і мистецтва зав’язування вузлів. Буде також показ мод від молодих дизайнерів. Багато чого можна буде не тільки побачити, а й забрати з собою - на території Амфітеатру розмістять ярмарок сувенірів, крім того масу речей можна виготовити власноруч: від картин на одязі до виробів із глини та скла.

Серед інших розваг - шоу великих мильних бульбашок. Спочатку спеціалісти покажуть своє мистецтво на сцені, а потім кожен гість зможе спробувати створити бульбашку власноруч. Також на фестиваль запрошені перукарі, отже буде можливість змінити зачіску. Поки що в секреті організатори тримають ще одну атракцію “ПораБуло” - аукціон арт-стільців.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/06/11, 09:09
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS