Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Травень 2011№ 19 (643) “Ми будемо вивчати цей позитивний досвід і розповсюджувати його по всій країні”, -

так під час робочої поїздки на Закарпаття Президент України Віктор Янукович прокоментував те, що найближчим часом наш край збирається стати першою в державі областю, яка повністю відмовилася від централізованого теплопостачання.

Подібні дії Віктор Федорович назвав вдалим прикладом, коли керманичі обласної та місцевих рад не чекали вказівки “зверху”, а самі розпочали вирішувати економічні питання та проблеми житлово-комунального господарства з урахуванням місцевих можливостей.

Також 19 травня у рамках робочого візиту Глава держави відвідав одну з найбільших принад обласного центру - Закарпатський краєзнавчий музей, після чого поїхав на соломонівське приватне акціонерне товариство “Єврокар”, що є одним із найбільших виробників автомобілів та деталей до них. Створене у 2000 році підприємство випускало автомобілі марок Skoda, Volkswagen, Audi, SEAT, наразі ж виробляє автівки всього модельного ряду марки Skoda. На “Єврокарі” Президент країни ознайомився з виробництвом підприємства, де йому продемонстрували технологію зварювання кузовів автомобілів. Віктор Янукович позитивно оцінив роботу заводу, висловивши своє задоволення тим, що тут створені робочі місця та стабільно виплачується заробітна плата. “Той шлях, який пройшло це підприємство, - яскравий досвід наполегливої праці, приклад можливостей, котрі є в Україні”, - зауважив Президент. Та все ж, на думку головного керманича держави, треба ще попрацювати над законодавчою базою і використанням вже існуючої. “В автомобілебудуванні, - роз’яснив він, - є ще чимало роботи для виконавчої влади. Тому ми створюємо робочу групу, до якої включимо фахівців цієї галузі та представників влади й відпрацюємо ті напрями, в котрих нагально потрібно щось вирішувати”.

За словами Президента, нині ведеться активна робота з покращення державної регуляторної політики, себто фактичне зняття перешкод для розвитку бізнесу в нашій країні, створення умов для інвесторів. “Це той шлях, яким Україна йтиме найближчим часом. Це шлях реформ, що створюють умови для розвитку економіки, різних напрямків життєдіяльності держави”, - резюмував Віктор Янукович.

Після візиту до одного з найпотужніших товариств краю під головуванням Президента відбулося засідання регіонального Комітету з економічних реформ при Закарпатській облдержадміністрації.

Анастасія ЛЕСІВ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Країна)  -  24/05/11, 09:45


№ 19 (643) Пляж чи басейн? Цього літа ужгородці матимуть змогу обрати, де відпочити на воді

Не секрет, що в минулі роки літня спека перетворювалася для багатьох ужгородців на справжнє випробування, адже в межах міста на берегах Ужа не працював жоден нормально обладнаний пляж, а басейнів було надзвичайно мало. Що ж чекає на городян цього купального сезону?

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Для того, аби ужгородці цього літа мали змогу комфортно відпочити біля річки, міська влада вже зараз починає готувати відпочинкові зони. Оскільки в місті діє рішення про заборону купатися на радванському кар’єрі (влада вкотре переконує, що у глибокому кар’єрі, де навіть не вивчене дно, самовільно організовувати відпочинкові зони та купатися категорично заборонено), городянам вирішено запропонувати альтернативний варіант, який передбачає облаштування одразу кількох пляжів неподалік центру міста.

Цього тижня виконавчий комітет Ужгородської міської ради виніс рішення, яким визначив місця літнього відпочинку ужгородців. Перший пляж обладнають біля дитячої залізниці в межах Ботанічної набережної. На площі в 1000 кв.м, за попередніми планами, будуть розміщені роздягальні, санвузол, бювет із питною водою, а підприємцям дозволять облаштувати тут місця для виносної торгівлі та встановити тимчасові дитячі атракціони. Другий пляж простягнеться від транспортного до підвісного мосту в межах Студентської набережної. Там комунальники покосять траву і розчистять підходи до води. Можливо, зацікавляться ідеєю облагородження пляжів і підприємці, котрим міська влада пропонує спробувати побудувати свій бізнес на забезпеченні умов комфортного відпочинку ужгородців біля води. Третій пляж розташується біля кафе “Венеція” (власник цього закладу вже почав підготовку до облаштування пляжної зони), а четвертий - займе площу в 3000 кв. м від Боздоського парку вверх по течії з лівого боку річки.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/05/11, 09:44


№ 19 (643) Ювілей великого митця

23 травня в Ужгороді, в меморіальному будинку-музеї (вул. Віннична, 20), о 16.00 відбудеться урочистий вечір з нагоди відзначення 100-річчя від дня народження народного художника України Андрія Коцки.

Цей видатний закарпатський ми- тець відомий перш за все як живописець. Менше його знають як графіка, автора численних малюнків та акварелей. З перших кроків у творчості він багато сил віддавав малюнку. Однією з найбільш ранніх робіт, що зберігаються в його будинку-музеї і будуть показані під час ювілейної виставки, є “Чоловічий портрет”, створений у 1928 році. Художнику тоді виповнилося лише 17, але вже в такому юному віці в його творі простежується надзвичайний талант, уміння передати емоційний стан людини та її характер.

Майстерність Андрія Коцки визначали такі головні елементи малюнка, як тон і лінія, без яких неможливий творчий процес. Користуючись тоном, Коцка досягав незвичайної сили та глибини в розкритті психологічного стану героїв; майстерно володіючи лінією, давав винятково точні портретні характеристики людей. Однією з таких робіт є портрет дружини художника Марини Лосієвської-Коцки, який зображує виразно промальоване обличчя вродливої жінки та спокійний погляд великих прекрасних очей. Цей твір також є окрасою ретроспективної виставки, що відкриється в будинку Коцки 23 травня. Працюючи у 1950-х роках над роботою “Старенька в хустці”, художник ставить перед собою інше завдання. Він не тільки досконало передає обличчя, кожну зморшку літньої жінки, але й детально промальовує другорядні речі: хустку з усіма складками, сиве волосся, яке видніється з-під неї. Андрій Коцка свідомо ускладнює характер своїх героїв, але ніколи не драматизує. Його моделі завжди гармонійні та врівноважені.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/05/11, 09:44


№ 19 (643) Виконком продовжує роботу

У середу відбулося чергове засідання міського виконавчого комітету. Серед низки так званих “робочих” питань було розглянуто й затверджено такі актуальні для Ужгорода рішення.

Визначено місця для пляжів

До таких належать кілька ділянок на берегах Ужа. А саме: поблизу дитячої залізниці в межах Ботанічної набережної (1000 кв. м); відтинок від транспортного мосту (наб. Студентська) до підвісного (парк “Боздоський”) (5000 кв. м); на лівому березі від транспортного мосту до ресторану “Венеція” (3000 кв. м) та від Боздоського парку вверх за течією (3000 кв. м). Міська влада приймає заявки на обслуговування місць відпочинку й розміщення розважально-торгових об’єктів.

Соціально вразливим верствам - установлення теплопостачання коштом бюджету

Виконком затвердив список із 217 осіб, які належать до соціально вразливих категорій і в чиїх помешканнях буде встановлене автономне теплопостачання коштом бюджету (на минулому засіданні затвердили перелік із 278 осель). У найближчий час відбудеться тендер, котрий визначить виконавця робіт з облаштування опалення, і наступний опалювальний сезон ці городяни зустрінуть із власним теплом.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/05/11, 09:43


№ 19 (643) Казкова ніч, яка поєднала серця двох закоханих

Багатовічні стіни Ужгородського замку приховують чимало історій, серед котрих найбільш таємничі - про любов.

За однією з них, у XII столітті якийсь із сусідніх воєвод вирішив захопити замок і, щоб дізнатися, як це можна зробити, переодягнувся незнайомцем. Приїхавши в Ужгород, він познайомився з красунею-дочкою графа Другета. Вони покохали один одного, і згодом дівчина розповіла всі таємниці замку, в тому числі і про потаємний хід, про який знали тільки в її родині. Довідавшись про це, батько наказав живцем замурувати дочку в стіні замку, а воєводу - стратити. За легендою, з того часу опівночі на території з’являється привид - Біла Діва, яка шукає свого коханого.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/05/11, 09:43


№ 19 (643) Міський голова вирішує проблеми городян

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/05/11, 09:43


№ 19 (643) Пам’ятник Яну Непомуцькому освячений

“Ужгород” уже писав про відкриття пам’ятника святому Яну Непомуцькому на вулиці Тихій, яке проходило 24 квітня, на Великдень. Освятити ж його запланували 16 травня, у день цього святого, - рівно через 85 років потому, як на цьому ж місці, біля підніжжя Кальварії, був освячений перенесений сюди з мосту в центрі міста перший пам’ятник покровителю Праги.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Незважаючи на дощову погоду, взяти участь у церемонії освячення вирішило кілька десятків городян. Багато було серед них і міських старожилів, кожен з яких розповідав свою історію появи і зникнення з Кальварії першого пам’ятника Непомуцькому. Загалом історія цього монумента така заплутана, що в ній годі розібратися і професійним історикам. Так, автор книжки “Ужгород відомий і невідомий” Йосип Кобаль подає відомості, що капличка зі скульптурою Яна Непомуцького перенесена з мосту біля готелю “Берчені” (”Червона ружа”) на Кальварію у 1925 році. Коли ж 1937-го була збудована римо-католицька церква на Радванці, скульптуру встановили біля її бокової стіни (нині і церква, і повалена на землю скульптура перебувають у занедбаному стані). Отже, за словами історика, виходить, що пагорб, на якому розміщувався пам’ятник на Кальварії, від того року був порожній. Натомість міські старожили добре пам’ятають його аж до 1957-го. Пан Дьордь, котрий прийшов на освячення, розповів, що в дитинстві часто грався на Кальварії разом з іншими хлопчаками, тож бачив, як у 1957 році скульптуру демонтовували за допомогою крана і навіть танка. “Та не так то все було! - перебиває інший сивий чоловік. - Пам’ятник знесли у 1948-му. Залишився на його місці лише пагорб, який засипали землею й засадили квітами”. Суперечка між римо-католицькими вірниками перед освяченням розгорілася запекла, але врешті всі зійшлися на тому, що ідея відновлення пам’ятника була справді чудовою. “Він, звісно, зовсім не схожий на той, що стояв тут раніше, - розмірковували вони, - зате цей, безперечно, красивіший”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/05/11, 09:42


№ 19 (643) ТЕТЯНА КОЗАК: “Людина може себе реалізувати повною мірою і бути щасливою, коли їй комфортно жити та працювати”

Сьогоднішня наша розмова - із Тетяною Козак, депутатом Ужгородської міської ради, членом постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення й головним лікарем Ужгородської міської поліклініки.

- Тетяно Юріївно, як пройшла адаптація в новому депкорпусі?

- Депутатська діяльність в Ужгородській міській раді для мене - нова відповідальна й водночас цікава робота. Власне політикою я почала займатися свідомо, вже знаючи, що б хотіла змінити в місті, у житті, як своєму, так і близьких мені людей. Що стосується адаптації, то в раду наша політична сила прийшла потужною командою із чітко сформованою позицією, яку ми змогли донести до виборців. Особисто мені працюється комфортно.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  24/05/11, 09:41


№ 19 (643) День добросусідства українців зі словаками

Традиційно раз на 2 роки на словацько-українському переході “Ужгород - Вишнє-Нємецьке” пункт пропуску закривається для перетину і з серйозної установи перетворюється на гамірне й неофіційне місце зібрання делегацій зі Словаччини та України, котрі з’їжджаються на День добросусідства.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, Анастасія ЛЕСІВ, “Ужгород”

Цьогоріч свято добросусідських словацько-українських відносин проходило 14 травня і зібрало дуже багато поважних гостей. Участь у святкових заходах з української сторони взяли голова ОДА Олександр Ледида, голова обласної ради Іван Балога, Надзвичайний і Повноважний посол України в Словацькій Республіці Олег Гаваші, міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов, обласні та міські депутати, делегація Івано-Франківської області, представники культурницьких організацій і підприємці. Словацьку сторону представляли віце-прем’єр міністр словацького уряду Ян Фігель, колишній президент Словаччини Рудольф Шустер, Надзвичайний і Повноважний посол Словацької Республіки в Україні Павол Гамжік, голови Кошицького та Пряшівського самоврядних країв Зденко Требуля й Петер Худік, депутати Народної Ради Словацької Республіки, мери міст та учасники професійних й аматорських народних колективів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/05/11, 09:41


№ 19 (643) “Абра&Кадабра”, або що б було, якби…

Відома закарпатська письменниця Галина Малик днями видала нову книжку - повість-сюр “Абра&Кадабра”.

Власне, новим цей твір назвати важко, адже написаний він близько 7 років тому. Та лише тепер Галина Малик вирішила, що настав час показати його українському читачу, і звернулася до “Поліграфцентру “Ліра”. Книжка незвична, адже написана в жанрі сюрреалістичної повісті, що майже не зустрічається на теренах країни. Письменниця має надію, що сюрреалістичне забарвлення приверне до видання увагу не тільки дітей, а й підлітків і навіть дорослих. “Абра&Кадабра” - це така собі фантазія на тему “А що було б, якби…”

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум, Країна)  -  24/05/11, 09:41
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS