Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Квітень 2011№ 15 (639) Ужгородським малозабезпеченим дадуть знижки. Громадські активісти та секретар міської ради Віктор Щадей представили програму соціальної підтримки

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого став початок роботи проекту “Підтримка вразливих верств населення міста Ужгорода в період кризи шляхом упровадження системи соціальних знижок”.

Детальніше про оригінальний соціальний проект розповів його керівник Олександр Коваль. За його словами, для 6000 малозабезпечених громадян міста буде запроваджено систему соціальних знижок, щоб допомогти їм пережити фінансово-економічну кризу. До участі в проекті залучать не менше 100 торгово-сервісних закладів Ужгорода. Безкоштовну дисконтну картку даватимуть одразу із каталогом знижок, в якому міститиметься інформація про торгові точки, що надають знижку.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/04/11, 09:59


№ 15 (639) За кращий благоустрій - сакури від мера

В Ужгороді підбили підсумки конкурсу на найоригінальніший благоустрій. Відтак, у ньому переможених нема. Натомість є 5 переможців. Оскільки таке незвичне “змагання” мерія проводила вперше, учасників було не надто багато, втім їхній внесок у благоустрій міста - значний і помітний.

Першу сакуру за перемогу в конкурсі Віктор Погорєлов вручив громаді двору по вул. Залізничній, 4/22 - людям, котрі власними силами протягом трьох років облагороджують своє подвір’я. Мешканці, очікуючи на приз, уже підготували й лунку для дерева.

Дісталась японська вишня і пані Марії, підприємниці, яка облаштувала територію, прилеглу до своєї кав’ярні, що на проспекті Свободи. Як повідомляє прес-секретар міського голови Алла Хаятова, дерево від мера отримала також аптека на вулиці Ракоці. Йдеться про заклад, на території якого зацвіли перші сакури в місті. Звісно, свій приз отримали і мешканці будинку по Кошицькій, 35. Понад 20 тутешніх родин зробили на своєму подвір’ї, крім клумб, ще й альтанку та водограй. П’яту сакуру міський голова подарував ініціативній групі, яка здійснила акцію “Зелені біціглі” і створила клумби зі старих велосипедів у міському альпінарії. Це деревце ростиме у скверику по вулиці Довженка, де цього тижня запрацював міський фонтан.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/04/11, 09:59


№ 15 (639) Боротьба з МАФами триває

Згідно з рішенням, прийнятим на засіданні виконкому, в місті продовжують демонту-вати незаконно встанов-лені будки, адже виз-начено: торгівля повинна бути цивілізованою і мати вигляд, гідний Ужгорода.

Відтак працівники ко-мунальних служб спершу очистили підхід до пішохідного мосту з боку площі Петефі, ліквідували МАФи на вулиці Фединця, потім розібралися і з парканом, що загороджував зелену зону на проспекті Свободи, тощо. А днями забрали контейнер із пішохідної частини на Фединця та торговий кіоск із Капушанської.

Наразі можна констатувати, що в обласному центрі війна із сумнозвісними малими архітектурними формами, несанкціонованою торгівлею та іншими забудовами триває. Цього тижня виконком також затвердив порядок демонтажу самовільно встановлених МАФів і на інших вулицях міста.

Олександра ЛЕОНОВА

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/04/11, 09:58


№ 15 (639) Підзамковий парк: історія успіху, занепаду і нинішнього відновлення

Підзамковий парк Ужгорода має напрочуд багату історію, що сягає своїм корінням XVI століття. Історики не сходяться в думках про бодай приблизну дату його виникнення, а легенда про найстаріше тутешнє дерево - платан Другета - з роками обростає все неймовірнішими даними про те, що йому не 300, а всі 500 років! В очікуванні обіцяного відродження парку, який колись був одним з найулюбленіших місць відпочинку городян, “Ужгород” підготував матеріал про те, як він закладався, чим вабив ужгородців, як став спортивним центром міста, чому врешті спорожнів і що планує зробити задля його відродження новий господар - КП “Парк культури і відпочинку “Під замком”.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Як пише у книжці “Ужгород відомий і невідомий” крайовий історик Йосип Кобаль, парк, котрий у різні часи називався Звіринцем, Горького, Підградським і Підзамковим, імовірніше за все, виник у середині XVI століття. Про це можна судити з історичних документів, у яких згадується, що 1553 року Ференц і Гашпар Другети напали на павлікіанський монастир (його місцезнаходження досі залишається для дослідників Ужгорода таємницею), побили монахів, пограбували їхні маєтки і захопили земельні володіння. У 1587-му ображені монахи покинули Ужгород, а через кілька десятиліть удова Міклоша Другета Маргарета Зріні подала в суд на іншого члена родини за те, що він і надалі тримає в руках Монаший сад, або Звіринець. Судячи з цієї назви, вже з середини XVI століття колишній сад вигнаних павлікіанців використовувавсь як місце, де володарі замку проводили полювання (подібні обгороджені звіринці на той час були типовим явищем).
Коли в 1631 році конскріптори описали місто, то згадали і Звіринець, зазначивши, що в ньому вирощують фруктові дерева та косять траву. Опис 1691 року теж згадує Звіринець, проте в ньому вже давно не було ніяких звірів. Тут заготовляли сіно, вирощували горіхи, яблука та груші, котрі йшли на потреби замку. Про первісні розміри парку судити важко, але він точно був у кілька разів більшим, ніж сьогодні, адже підходив безпосередньо до стін фортеці.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/04/11, 09:58


№ 15 (639) Збережемо архітектурну спадщину обласного центру!

З нагоди відзначення 18 квітня Міжнародного дня пам’яток історії та культури за коментарем із приводу загального стану багатьох значущих архітектурних споруд Ужгорода ми звернулися до Михайла Мегеша, депутата міської ради, директора лінгвістичної гімназії ім. Т.Г. Шевченка:

- Особливу турботу викликають будівлі економічного ліцею - колишньої ЗОШ № 9 на площі Ш. Петефі - та лінгвістичної гімназії ім. Т.Г. Шевченка - колишньої ЗОШ № 1, - які є пам’ятками архітектури минулого століття.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/04/11, 09:58


№ 15 (639) Cтарим меблям не місце на загальному смітнику

Минулотижневий об’їзд міського голови Віктора Погорєлова за участю комунальників та керівників міських служб, відповідальних за благоустрій Ужгорода, проходив у рамках підготовки до Великодніх свят.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Оскільки об’їзд відбувався напере-додні суботника акції “Чисте місто”, на вулицях міста активно проводилися прибирання та роботи з благоустрою. Зокрема група студентів очищала від сміття пагорб поблизу словацько-українського кордону і пам’ятника “Україна - визволителям”, ще одна прибирала від непотребу береги Ужа на Слов’янській набережній, трудилися люди й на захаращеному пустирі на вулиці Баб’яка, а колектив турбази “Світанок” вичищав тротуари на Кошицькій.

Та незважаючи на те, що місто активно готується до свят, міський голова звернув увагу на роботи, які ще треба встигнути виконати до Великодня. Так, Віктор Погорєлов дав вказівку комунальникам запустити до Пасхи фонтан у скверику між вулицями Довженка і Ракоці. Також доручив привести до ладу стелу з надписом “Ужгород” на в’їзді до міста з боку словацького кордону, а щоб під’їзди до пункту пропуску не виглядали через недоглянуті торгові павільйони неохайно, начальнику муніципальної поліції Борису Борисову доручили підготувати папери на демонтаж кількох із них.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/04/11, 09:58


№ 15 (639) Ужгородський міськвиконком постановив демонтувати МАФи та затвердив склад науково-художньої ради міста

На засідання виконкому, яке відбулося цієї середи, винесли понад 30 питань. Крім проектів так званих “технічних” рішень, як-от: про реєстрацію власності, надання адрес та вихідних даних, погодження цілодобового режиму роботи закладів тощо, зокрема, підбили підсумки опалювального сезону.

Його перебіг оцінили позитивно, але, звісно, зараз ідеться про те, як готуватися до наступного. Як уже повідомлялося, місто продовжує курс на “автономізацію” - центрального опалення в Ужгороді однозначно не буде. І на виконкомі затвердили черговий перелік улаштування індивідуального опалення коштом міста ужгородцям, які належать до соціально вразливих верст населення; усього під час підготовки до опалювального сезону таких помешкань буде понад 700.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/04/11, 09:57


№ 15 (639) До опалювального сезону 2011/2012 готуємось уже сьогодні

Минулого вівторка в приміщенні Закарпатської ОДА відбулася нарада щодо оптимізації теплопостачання населених пунктів області. Як завершити перехід на автономне опалення бюджетних установ та квартирних будинків спільно вирішували голова обласної адміністрації Олександр Ледида, його перший заступник Іван Бушко, міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов, заступник мукачівського очільника Ігор Радиш, голова правління ВАТ “Закарпатгаз” Юрій Рибачок.

Як розповів Віктор Погорєлов, в обласному центрі вже обстежено понад 6 тис. квартир. У 2,3 тис. помешкань необхідно встановити індивідуальне опалення. Зокрема у 860 квартирах робити це треба за бюджетні кошти, адже там проживають малозабезпечені ужгородці.

“Нова схема теплозабезпечення вже розроблена. У п’ятницю депутати затвердили її на сесії міськради. Сьогодні розпочинаємо процес отримання дозволів та узгодження плану з обласними службами”, - зазначив Віктор Володимирович.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/04/11, 09:57


№ 15 (639) На знак шани героям Чорнобиля вже найближчим часом у місті назвуть вулицю

Минуло чимало років із моменту вибуху на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, але прикро констатувати, що з плином часу проблеми, пов’язані з соціальними, економічними, побутовими умовах життя людей, у всій країні не розв’язуються, а лише накопичуються. Саме в цьому розрізі в переддень відзначення 25-ї річниці з дня світового лиха керманичі міста зустрілися з ініціативною групою чорнобильців міста.

Напередодні голова міської гро-мадської організації “Союз чорнобильців України”, заступник головного лікаря обласного онкологічного диспансеру Олександр Чемет уже мав нагоду зустрічатися з мером і надав Віктору Погорєлову перелік наболілих запитань, на які представники спільноти з числа ліквідаторів та постраждалих усе ж прагнуть отримати відповіді. За словами голови Союзу, крім вищезгаданого, за чверть віку в людей цієї категорії медики відстежують зростання різних захворювань, що прогнозували свого часу експерти. В їхніх дітей також діагностують ряд онкологічних захворювань, які пов’язують з аварією: лейкемію, рак щитовидної залози тощо. “Тому ми занепокоєні й наданням послуг у медичних закладах міста, що тягнуть за собою величезні витрати на лікування, процесом розподілу путівок на санаторне лікування, обмеженістю фінансування на зубопротезування, - каже пан Олександр. - Крім того, просимо назвати одну із вулиць міста іменем героїв Чорнобиля, адже відомо, що чимало закарпатців брали участь у роботах із ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/04/11, 09:57


№ 15 (639) Тиждень українського кіно: старт узято

У студентському центрі дозвілля “Ювентус” пройшов Тиждень українського кіно. З 11 по 15 квітня ужгородці мали змогу дивитися на великому екрані шедеври українського кінематографу.

Організувала захід молодіжна гро-мадська організація “Сокіл”. Як розповів один з організаторів Тижня українського кіно Сергій Білей, основною мотивацією для його проведення стало бажання прищепити ужгородцям любов до українського кіно, показати, що ми маємо багато фільмів будь-яких жанрів: як історичних, документальних, так і розважальних.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/04/11, 09:56
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS