Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Березень 2011№ 11 (635) Протипаводкові заходи відновлюють в Ужгороді

Міський голова Віктор Погорєлов домовився з представниками Управління водного господарства області про захист міста від “великої води”. “Зустріч мала на меті продовжити роботу, котру я вже провадив під час минулої каденції, а саме захистити місто від паводків. Я розумію, що сьогодні в Ужгороді є “больові точки”, які в разі сильного підняття Ужа завдадуть значного клопоту його мешканцям. І ми працюємо, аби цього не сталося”, - зазначив мер.

Ідеться насамперед про Радванку, зокрема район вулиці Прикордонної, де компактно проживають роми, і, звісно, центр міста, де на набережній Незалежності при катастрофічному паводку можливе підтоплення площі Народної.

“На щастя, Бог нас береже, але все ж треба подбати про захист. І ми подали заявку, домовившись із керівником обласного Управління з меліорації та водного господарства Володимиром Чіпаком про включення до державної програми захисту річки Тиси та її приток, а також проекту, який розроблятиметься в її рамках, і Ужгорода, щоб убезпечити його від паводків. Вирішуватиметься питання про укріплення дамби в районі Радванки й установлення захисного парапету на набережній Незалежності протягом 2011 року”, - розповідає Віктор Погорєлов.

Також очищуватиметься й русло. Буде проведений тендер, і за проектом, який розроблять, прибиратимуть острови, що утворюються в Ужі з наносів.

Крім того, Віктор Погорєлов зазначив: опорну стінку над Ужем (наб. Незалежності), котра осипається, ремонтуватимуть й укріплюватимуть коштом міста. Поки що за це не бралися через погоду, адже в морози та під час дощів такі роботи не ви-конуються, повідомляє прес-служба міськради.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/03/11, 09:17


№ 11 (635) На Минайській буде капітальний ремонт

Міський голова обласного центру Віктор Погорєлов повідомив: із понеділка розпочинається ямковий ремонт доріг Ужгорода, а місяця через півтора - суцільний капітальний ремонт Минайської.

Вулицю приводитимуть до ладу від в’їзду в місто і до проспекту Свободи, а відтак, можливо, візьмуться і за Швабську - до площі Петефі.

“Коштів на це держава виділяє дуже мало. Відомо, що гроші, котрі могли б бути спрямовані на ремонт місцевих доріг і раніше надходили з транспортного податку, тепер як своєрідний “акциз” акумулюються в центрі. І за розподілом Укравтодору ми отримаємо суму, втричі меншу, ніж ту, яку минулого року збирали в Ужгороді. Це дуже неприємна новина, але все одно вулиця Минайська сьогодні - пріоритет”, - цитує Віктора Погорєлова прес-служба Ужгородської міської ради.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/03/11, 09:16


№ 11 (635) Назустріч громаді влада міста вже робить помітні кроки

23 березня в Ужгородському прес-клубі президент КАПЛ “Вестед” Марія Менджул, радник проекту з демократичного врядування Павло Білак та секретар міської ради Віктор Щадей розповіли про стан прозорості та відкритості Ужгородської міської ради.

Президент КАПЛ “Вестед” Марія Менджул наголосила, що дослідження проводили з метою виявлення проблем, щоб у підсумку розробити відповідні пропозиції й рекомендації для того, аби змінити ситуацію на краще, полегшити доступ громадськості до інформації про роботу своїх обранців. За її словами, міськрада відповіла на інформаційні запити громадської організації, надала для ознайомлення статут територіальної громади.

Та разом із цим було виявлено кілька недоліків щодо прозорості роботи міськради. Наприклад, мешканці міста не мають змоги дізнатися, хто з депутатів як голосував за те чи інше рішення. Крім того, на сайті міськради відсутні біографічні дані міського голови та депутатів, не оприлюднені їхні декларації про доходи. “Подавати таку інформацію депутати й чиновники, за законом, не зобов’язані, водночас самі вони не демонструють бажання бути відкритими перед виборцями”, - каже Марія Менджул.

Радник проекту з демократичного врядування Павло Білак розповів про спосіб, у який зібрали необхідну інформацію: для цього були використані права громадян на практиці. Зокрема це участь у пленарних засіданнях міської ради, відвідування прийомів депутатів, виконкому, зустрічей депутатів з мешканцями, громадськими організаціями, а також інформаційні запити, анкетування та опитування. Також радник проекту озвучив рекомендації, які були розроблені для підвищення прозорості, підзвітності та відкритості органів місцевого самоврядування. Серед них - внесення змін до Статуту громади щодо проведення громадських слухань. Найбільше рекомендацій стосуються наповнення веб-сайту, оскільки, за його словами, світова тенденція місцевого самоврядування свідчить про ефективність застосування електронних ресурсів, коли мешканці можуть ознайомитися з інформацією через Інтернет у зручний час та в зручному місці.

У свою чергу, секретар Ужгородської міської ради Віктор Щадей подякував організаторам моніторингу за здійснене дослідження, та також пообіцяв на наступній сесії запропонувати депутатам визнати сайт міської ради офіційним джерелом інформації про її діяльність.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/03/11, 09:16


№ 11 (635) Найкращих вихователів визначили в Ужгороді

18 березня в Ужгородському палаці дітей та юнацтва відбувся суперфінал конкурсу “Кращий вихователь дошкільного закладу”. Його організаторами виступили управління освіти Ужгородської міської ради та міський комітет профспілки працівників освіти.

Започатковуючи його, освітяни мали на меті виявити кращих майстрів педагогічної справи, адже це сприятиме вдосконаленню професійної майстерності вихователів, підвищенню престижу професії, стимулюванню педагогічної творчості, поширенню педагогічних ідей та інновацій.

Завідувач методкабінету управління освіти Ужгородської міської ради Тетяна Палько розповіла, що охочих позмагатися за звання найкращих цьогоріч було шестеро: “Всі вони показали свої вміння під час двох заочних етапів - теоретичного та творчо-практичного, і сьогодні на завершальному - суперфіналі - змагаються четверо найкращих. Хочу відзначити, що родзинкою нашого конкурсу є те, що ми не визначаємо призові місця. Власне всі учасниці, котрі вийшли нині на сцену, і є переможницями, просто кожна у своїй номінації: винахідник, новатор, ерудит, творець. А розподілили їх між собою Магдалина Рубець (ДНЗ № 1), Катерина Іїрчак (НВК “Дзвіночок”), Ганна Мошкола (АНВК), Ганна Стець (ДНЗ № 99)”.

Завітав на свято інтелекту із привітаннями голови Закарпатської обласної ради Івана Балоги і депутат Закарпатської обласної ради, перший заступник ужгородського міського голови Віктор Трикур. Він виконав почесну місію - вручив суперфіналісткам грамоти за сумлінну працю, високий професіоналізм та значний внесок у галузь освіти.

Анастасія ЛЕСІВ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/03/11, 09:16


№ 11 (635) Кумедні олімпійські ігри чекають на спортсменів з гумором

1 квітня Корпорація свят “Не понял”, Закарпатська ліга КВН, кафедра туризму УжНУ, Студентська республіка та Туристично-інформаційний центр Закарпаття за підтримки Ужгородської міської ради проведуть у Боздоському парку “Перші закар-патські кумедні олімпійські ігри”.

Захід відбудеться в рамках щорічної “Закарпатської гуморини”, яка веселить ужгородців у День сміху вже 4 рік поспіль. Як розповіли організатори гуморини, “Кумедні олімпійські ігри” неодмінно піднімуть настрій усім, хто 1 квітня відвідає Бордоський парк, адже до програми заходу входитимуть спортивні змагання, перекручені на свій лад та доповнені закарпатським колоритом. Так, одними з таких нових “видів спорту” будуть весняний біг на лижах та забіги на мітлах для дівчат. Відвідувачів, яких не надто цікавить спортивна складова заходу, очікуватиме сцена, де всі бажаючі зможуть позмагатися в умінні розказувати анекдоти. Не забули організатори й про тих, хто любить народні гуляння за можливість поласувати чимось смачненьким, щоправда, через піст кількість підприємців, запрошених узяти участь у заході, буде обмежена, а людям продаватимуть не лише смачні, але й корисні наїдки.

Уже зараз можна реєструвати команди учасників. Організатори обіцяють, що найактивніші спортсмени отримають не лише порцію хорошого настрою, а й багато різних призів, тож запрошують реєструватися у спеціально створених групах соціальних мереж або приходити безпосередньо 1 квітня до Боздоського парку, де о 12-й годині стартують найкумедніші спортивні змагання сезону.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/03/11, 09:15


№ 11 (635) За комунальний метал позбавлять ліцензії

Минулого тижня заступник ужгородського міського голови Юрій Беляков звернувся до представників підприємств, які мають ліцензії на приймання металобрухту, з переконливим проханням не приймати так званий “комунальний метал” - зливоприймачі, труби, “кожухи” електричних опор, люки тощо.

Також у мерії наголосили та тому, що будуть можливі перевірки пунктів прийому саме на предмет вищезгаданого металу й попросили з розумінням поставитися до вимог мерії та співпрацювати з нею в інтересах міста.

Але вже за кілька днів робоча група з обстеження приймальних пунктів спеціалізованих підприємств та спеціалізованих металургійних переробних підприємств, які діють на території міста, спільно з працівниками силових структур провела перевірку з виконання ліцензійних умов ТОВ “МАКСФЕР”. Так, під час огляду майданчиків підприємства на Болгарській, 5 та Чурговича, 4 комісія виявила комунальний металобрухт: 2 сміттєві баки, 2 бокові фрагменти лавиць та труби, що можуть належати теплокомуненерго. Також експерти зазначили: обидва майданчики не відповідають ліцензійним умовам.

Майно міста вилучено, а на фірму-зловмисника готуються документи в Міністерство промислової політики на позбавлення її ліцензії.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/03/11, 09:15


№ 11 (635) На проблемному перехресті - новий світлофор та розмітка

Унаслідок ДТП, яка сталася на перехресті вулиць Легоцького - Перемоги - Баб’яка в ніч із 12 на 13 березня, необачним водієм було знесено стійку світлофора, що регулював рух цієї важливої транспортної розв’язки.

Як повідомили нам у відділі благоустрою Ужгородської міської ради, пошкоджений діодний світлофор вартістю 8,5 тисячі гривень, який тільки рік тому було встановлено, відновленню не підлягає. Поки його замінили звичайним ламповим.

До речі, в цьому мікрорайоні дорожні служби міста замінили й існуючу дотепер розмітку. Внаслідок погодженого експерименту, з боку вулиці Баб’яка в напрямку с. Сторожниці змінено схему руху транспорту, що дозволяє проїжджати в напрямку Сторожниці на червоне світло (у такий спосіб “трафік” на перехресті значно розвантажується). Зважаючи на те, що стара розмітка не відповідає новим знакам, її замінили на нову - три “полоси” в бік Сторожниці й Легоцького та одна - в напрямку “Епіцентра” і “Нової лінії”.

Андрій НЕСМАЧНИЙ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/03/11, 09:15


№ 11 (635) Нове медичне обладнання привезли до Ужгорода британські ротарійці

Представники “Ротарі” Великої Британії привезли до обласного центру Закарпаття найбільший гуманітарний вантаж за всю історію співпраці.

Три каміони медичного об-ладнання приїхали до міста цієї суботи, а вже в понеділок британським ротарійцям висловлювали вдячність у мерії. Гостей прийняв міський голова, який коротко репрезентував Ужгород і висловив свою подяку людям, котрі, незважаючи на кордони, налагоджують гуманітарну співпрацю і є справжніми друзями нашого міста. Віктор Погорєлов, вручивши гостям відзнаки міського голови, засвідчив особливу повагу Брайану Ірлі - лікареві, який і започаткував цю місію понад 10 років тому. Мешканець маленького містечка на півночі Англії є Почесним громадянином Ужгорода, називає наше місто не інакше як своїм і тішиться кожній можливості побувати в ньому. Наступного разу пан Брайан приїде на День міста й неодмінно - з продовженням благодійного проекту.

Цьогорічний “конвой”, як його традиційно називають ротарійці, - черговий результат співпраці клубів Англії та “Ужгород-Скала”. Окрім різноманітного специфічного медичного обладнання й інвентарю, більшу частину вантажу трьох каміонів становлять сучасні лікарняні ліжка.

Головний лікар Ужгородської ЦМКЛ Іван Курах розповідає: завдяки тривалій місії ротарійців Ужгород має, зокрема, комп’ютерний томограф, рентгенологічне обладнання, а із застосуванням лапароскопічної установки вже проведено 800 операцій (ця сучасна результативна методика, як розповідають медики, значно зменшує період реабілітації хворого). Також співпраця з британцями дозволила ужгородським лікарям стажуватися в Англії та перейняти майстерність у провідного хірурга-травматолога, котрий навчав медиків в Ужгороді.

Тим часом клуб “Ужгород-Скала” продовжує контакти з британськими побратимами й планує нові гуманітарні проекти, повідомили в прес-службі Ужгородської міської ради.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/03/11, 09:15


№ 11 (635) Мерія привітала комунальників

З нагоди професійного свята минулої п’ятниці в Ужгородській міськраді вітали найкращих комунальників та працівників сфери послуг.

Міський голова Віктор Погорєлов подякував комунальникам за їхню нелегку працю, наголосивши, що саме від неї залежить комфорт ужгородців. “Ваша щоденна робота дуже потрібна людям і, без сумніву, позначається на житті кожного ужгородця, - наголосив мер. - Я дуже вдячний за вашу працю й бажаю вам не тільки всіх людський гараздів, а й щоденних подяк мешканців міста. Заслужених!” - підсумував Віктор Погорєлов.

Відтак вручив грамоти від обласного управління житлово-комунального господарства, подяки Закарпатської облради, обкому працівників ЖКГ та, звісно, грамоти Ужгородської міської ради кращим представникам галузі. До відзначених належать як управлінці, спеціалісти відповідних структур, підрозділів комунальних підприємств, так і бухгалтери, водії, озеленювачі, машиністи спецтехніки, слюсарі, сантехніки, електрики, двірники… “Усього в галузях комунального господарства і сфери послуг в Ужгороді працює близько 5 тисяч людей, і, дякуючи за роботу вам, я вітаю кожного з них!” - зазначив мер, ушанувавши, звісно, і представників сфери побутового обслуговування. Грамоти міськради отримали ті, хто найкраще сприяє тому, аби наше щоденне життя було комфортнішим. Цьогоріч це переважно приватні підприємці, котрі працюють у сфері побутових послуг.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/03/11, 09:14


№ 11 (635) Простіше добудувати мансардний поверх, ніж постійно ремонтувати плоский дах

Чи не кожна друга ужгородська сім’я, яка живе на останньому поверсі комунального багатоквартирного будинку, хоча б раз стикалася з проблемою протікання покрівлі. Це й не дивно, оскільки ЖРЕРи через брак коштів та низький рівень оплати городянами за надані послуги можуть виконати лише невеликий відсоток робіт із ремонту дахів. Що стосується плоских покрівель, то в більшості багатоповерхових будинків вони є суміщеними, тобто виконують одночасно і функцію перекриття, і даху. Через це мешканці верхніх поверхів влітку потерпають від надлишку тепла, взимку - холоду, а навесні та восени - вологи. Що ж можуть зробити пересічні городяни для забезпечення надійного даху в себе над головою?

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

У першу чергу напрошується від-повідь: замість того, щоб чекати на ремонт у старій “хрущовці”, вони можуть залучити інвестора, який відремонтує дах і добудує мансардний поверх, а навзамін отримає в оренду приміщення.

Інвестором можуть бути й самі мешканці будинку, до того ж мати мансардний поверх вважається престижним і вигідним, оскільки в такому випадку загальна площа дому використовується по максимуму.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  29/03/11, 09:14
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS