Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Лютий 2011№ 7 (631) Незаконні павільйони приберуть із вулиць міста

Цього тижня муніципальна поліція спільно з головним управлінням міського господарства проводили демонтаж малих архітектурних форм та тимчасових споруд, котрі не мають відповідних дозволів і розміщені на вулицях Ужгорода незаконно.

За словами начальника муніципальної поліції Бориса Борисова, виконавчий комітет Ужгородської міської ради затвердив порядок демонтажу самовільно встановлених торгових павільйонів, тож протягом цього і наступного тижнів комунальні служби приберуть МАФ з вулиці Закарпатської, 28 та тимчасову споруду, встановлену на зеленій зоні біля 16-поверхового будинку на пр. Свободи. А початок боротьбі з незаконними павільйонами було покладено вже цього тижня під час демонтажу тимчасової споруди на перехресті вулиць Джамбула - Бородіна. Виявляється, недобудований павільйон був зведений без жодних потрібних на це документів. Як розповів Борис Борисов, муніципальна поліція намагалася знайти власника цієї споруди, та, оскільки це виявилося неможливим, павільйон демонтували без його згоди.

Секретар Ужгородської міської ради Віктор Щадей підтвердив, що торговий кіоск не мав жодних дозвільних документів, тож, імовірно, його власник мав надію провадити підприємницьку діяльність без сплати відповідних податків. Наразі павільйон перевезли на зберігання на територію однієї з міських комунальних служб, і якщо його власник все ж таки знайдеться, павільйон йому повернуть, щоправда, тільки після повної оплати всіх витрат, пов’язаних із демонтажем цієї тимчасової споруди. На переконання Віктора Щадея, МАФів у місті повинно бути небагато, а ті, що є, мусять мати акуратний вигляд та вписуватися в загальний архітектурний стиль міста.

Тетяна ЛІТЕРАТІ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  28/02/11, 14:13


№ 7 (631) Білбордів-”нелегалів” в Ужгороді не буде! У місті демонтували щити, встановлені без дозволів

Зовнішня реклама не має захаращувати місто! В Ужгороді триває виконання цього принципового рішення міського голови Віктора Погорєлова. І цього тижня в обласному центрі вже поменшало зовнішньої реклами на кілька нелегально встановлених носіїв. Першими демонтували щити-”нелегали” на площі Богдана Хмельницького.

Враховуючи Правила благоустрою та розглянувши скарги мешканців, зокрема водіїв, котрі скаржилися, що щити перешкоджають огляду дороги, міська муніципальна поліція здійснила перевірку білбордів. Як з’ясувалося, деякі з них (у тому числі певні встановлені на площі Хмельницького), не мають ані маркувань, ані жодних дозвільних документів. “Власники не зголосилися навіть після нашого оголошення, яке ми оприлюднили 5 лютого, і тепер ми ці самовільно встановлені щити демонтовуємо - відсьогодні в місті буде на 5 білбордів менше, - розповідає начальник Муніципальної поліції Борис Борисов. - Згідно з рішенням виконкому від 1 лютого, демонтувати слід не тільки деякі білборди на Хмельницького, а й щит на вулиці Грушевського (поблизу офісу Торгово-промислової палати), на Минайській біля будинку №29 і на Проспекті Свободи біля обласної бібліотеки. Крім того, наші працівники спільно зі співробітниками ДАІ продовжують здійснювати перевірки - щодо того, чи дотримані правила встановлення щитів. Зазначу, що за ними рекламний щит не можна встановлювати ближче ніж за 5 метрів від дороги, і, як бачимо, білборди, особливо перед виборами, розташовували, ігноруючи ці вимоги - фактично, хто як хотів. Сьогоднішній демонтаж - один із перших кроків. Сподіваюся, за пару місяців ми наблизимося до порядку з зовнішньою рекламою в Ужгороді”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  28/02/11, 14:13


№ 7 (631) Вулицю Швабську реконструюють

В Ужгороді планують реконструкцію однієї з ключових вулиць обласного центру - Швабської. Загальна вартість робіт разом із заміною не лише шляхового покриття і тротуарів, а й усіх комунікацій, наближається до 8 мільйонів гривень.

Міська влада вважає, що неодмінно участь у фінансуванні реконструкції мають взяти і підприємства, котрі розміщені на Швабській. До роботи підключається і “Закарпатобленерго”, котре замінить свої застарілі мережі. Крім того, реконструюватимуть мережі зв’язку. Йдеться і про новий водогін та ремонт каналізації. Триває розробка технічних умов і кошторису. Саме про це цього тижня йшлося на нараді при міському голові.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  28/02/11, 14:13


№ 7 (631) Угорські фестивалі приїдуть в Ужгород

Міська рада спільно з угорським консульством налагоджує контакти з сусідами.

“Кочоня Фест” (Фестиваль холодцю) - найбільший зимовий фестиваль Північної Угорщини, славиться найсмачнішим холодцем, якого там готують кільканадцять різновидів. Також гості фестивалю можуть скуштувати різноманітні страви угорської кухні, взяти участь у театралізованих конкурсах, послухати етномузику та поспостерігати за роботою народних майстрів.

У нашій області фестивальний рух також стрімко розвивається, тому делегація з Ужгорода минулої суботи відвідала місто Мішкольц, де проводиться знаменитий фестиваль. Завдяки допомозі угорського консула Ендре Саліпскі було налагоджено контакт з владою Мішкольца, тож представники Ужгорода мали можливість побачити зсередини процес організації свята. Голова комісії з питань розвитку туризму Ужгородської міської ради Павло Чучка та завідувач кафедри туризму УжНУ Федір Шандор зустрілися з керівником управління туризму Мішкольца та з безпосередніми організаторами фестивалю.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  28/02/11, 14:12


№ 7 (631) За несплату оренди земельних ділянок та приміщень з боржниками розриватимуть угоди

Так вирішили члени комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків, погашення заборгованості із заробітної плати, стипендій та інших соціальних виплат, чергове засідання якої відбулося цього понеділка.

Утім, не лише питання заборгованості за оренду земельних ділянок та приміщень, що перебувають у комунальній власності, були предметом розгляду. Йшлося й про несвоєчасну сплату податків і зборів, відрахувань до Пенсійного фонду, заробітної плати, а також про борги “Уж-теплу” та “Водоканалу” за отримані послуги близько 40 підприємств, установ та організацій міста, чиї керівники були запрошені до малої зали міськвиконкому. “З цих напрямів формуються як Державний та міський, так і бюджети наших комунальних підприємств, які при несвоєчасній сплаті за надані послуги не зможуть вирішувати соціальні питання в місті”, - зазначив, відкриваючи засідання комісії, міський голова Віктор Погорєлов.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  28/02/11, 14:11


№ 7 (631) Ужгород став “International”

Міжнародний фестиваль культур “Uzhhorod International” відбувся минулої суботи в ужгородському барі “Кактус”.

Такий фест у нашому місті відбувається вже вдруге. Його влаштовує організація “АЙСЕК в Ужгороді”. За словами президента організації Галини Білей, метою події було продемонструвати молоді Закарпаття культури інших країн, а також представити нашу країну на рівні з іншими.

Цьогоріч на фестивалі представили культури Бразилії, Китаю, Болгарії та України. Усміхнені обличчя і радісні, привітні очі одразу ж наповнили зал позитивом. Дев’ять осіб різної національності по черзі представлялися та кількома словами розповідали про себе. Та найбільш виразними були студенти з Китаю. Їх приїхало аж шестеро, і дехто був навіть у національному костюмі.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  28/02/11, 14:10


№ 7 (631) Катальпи в центрі міста доведеться замінити

Таке рішення було прийняте внаслідок обговорення проблеми захворюваності дерев із кулеподібними кронами на тутову щитівку, яке провели цього тижня екологи, науковці УжНУ, представники громадських організацій та міської влади.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Висаджені 2003 року молоді катальпи на вул. Волошина вже кілька років потерпають від тутової щитівки та тлі. Директор КП “Агромікс” Петро Харевич, виступаючи на громадських слуханнях, зауважив, що його підприємство марно намагалося вилікувати деревця - жодні дії (коронація та обробка з обгортанням у поліетилен) не дали бажаного результату. Більше того: хвороба почала прогресувати, заражуючи сусідні дерева та загрожуючи небезпечним шкідником унікальному зібранню Ботанічного саду УжНУ та всім культурним сортам рослин у цьому районі міста. Виявити причини зараження нині надзвичайно важко. Карантинна інспекція схиляється до думки, що дерева на вул. Волошина підхопили шкідник від старої катальпи, що росла перед римо-католицьким собором (свого часу її не зрубали разом з іншими старими деревами через етичні причини, адже поблизу цього дерева сталася трагедія зі смертельним наслідком), але науковці УжНУ не такі впевнені в цій теорії. Власне, об’єктом обговорення були не причини зараження, а можливості його подолання. Міський голова Віктор Погорєлов зауважив, що зрізати дерева, висаджені за його минулої каденції, надзвичайно шкода, адже вони неабияк прикрасили пішохідну частину міста. Та, на жаль, думка науковців була категоричною: з хворими катальпами треба розпрощатися.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  28/02/11, 14:10


№ 7 (631) “Бліц” запрошує на повторний показ “Колись було, колись буде…”

Перша хореографічна вистава колективу “Студія сучасного танцю “Бліц” “Колись було, колись буде…”, показана публіці в грудні минулого року, викликала чимало позитивних і критичних відгуків, та, головне, не залишилася непоміченою.

Як розповіла під час цьоготижневої прес-конференції керівник студії Олена Камінська, у результаті численних звернень глядачів творчий колектив “Бліцу” вирішив влаштувати повторний показ вистави, який глядачі зможуть побачити 12 березня в приміщенні Закарпатського облмуздрамтеатру. Цікаво, що поглянути на своє спільне творіння до Ужгорода приїдуть співпостановники проекту Тетяна Островерх та Юрій Пристаєцький. Приємною новиною для глядачів стане й зменшення вартості квитків, адже багато хто з ужгородців не міг собі дозволити прийти на прем’єрні покази вистави саме через високу ціну вхідного квитка. Олена Камінська розповіла, що учасники проекту взяли до уваги всі критичні відгуки, тож на повторному показі можна буде побачити заміни в складі танцюристів та вдосконалені декорації.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  28/02/11, 14:10


№ 7 (631) І все ще в нас може бути! Закарпатський фристайліст Станіслав Кравчук знову на вершині

Здавалося, невдача на минулій Олімпіаді, часті травми, солідний, як за спортивними мірками, вік і, як наслідок, немилість столичних функціонерів поставили хрест на продовженні кар’єри у збірній України акробатичного фристайлу Станіслава Кравчука. Однак наш фристайліст довів, що все повинно вирішуватися тільки на змагальних схилах, і за короткий період потрапив до головної команди країни знову, доводячи свій рівень майстерності на головних стартах року.

Володимир ТАРАСЮК, Ужгород

Справді, тільки в серпні 32-річний Стас отримав дозвіл від лікарів стрибати, у грудні лише розпочав відновлювати стрибкову програму, а вже в лютому записав до свого активу чотири “медалеві” перемоги. Та ще й які! Спочатку в канадському Монт Габріелі було “срібло” на Кубку Північної Америки та “бронза” на 7 етапі Кубка світу. Окремі фахівці сприйняли це як випадковість, щасливий збіг обставин. Проте С.Кравчук не зважав на подібні думки і продовжував готуватись. Тренувався стратегічно виважено. Пропускав ті змагання (або не ставив у них за мету перемогти), на яких через процес відновлення чи не до кінця відпрацьовану програму ще не повністю був готовим. І навпаки, навіть ризикував - тоді, коли відчував у собі впевненість та готовність поборотися за найвищі нагороди. Показовими в цьому відношенні стали два завершальні старти сезону - етапи Кубка світу в Москві та Мінську.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  28/02/11, 14:09


№ 7 (631) Олександр Садварій: “Це чудово, коли людина несе добро в різних проявах”

Минулого тижня з успіхом пройшов перший із циклу ювілейних концертів до 65-річчя Закарпатської обласної філармонії, на якому представив свою програму Олександр Садварій. “Заслужений артист України (тенор), соліст-вокаліст Закарпатської обласної філармонії з 2006 року. Талановитий співак з чудовими вокальними даними, природна обдарованість та працездатність якого дозволяють виконувати різні як за характером, так і за манерою виконання твори. Плідно співпрацює з симфонічним та духовим оркестрами філармонії. Працює як у класичному так і в естрадному жанрах. Його репертуар складають твори українських, закарпатських та зарубіжних авторів. Неодноразово гідно представляв мистецтво Закарпаття на найпрестижніших сценах України, твори у його виконанні були окрасою звітних мистецьких програм Закарпатської області (Національний палац культури “Україна”), брав участь у міжнародних мистецьких проектах (Німеччина, Франція). Член журі мистецьких конкурсів та фестивалів краю. Веде активну концертну діяльність на Закарпатті та за межами області”, - це найвичерпніші дані, які вдалося знайти про Олександра Садварія, - їх подає сайт Закарпатської обласної філармонії. Інші ж джерела доволі скупі на відомості про артиста. А все тому (про це дізналася вже під час інтерв’ю), що він не любить публічності.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

- Я не люблю світитися. Просто люблю співати, - зізнається Олександр.

- Коли це усвідомили?

- З перших кроків, а радше, з маминим молоком. Бо в сім’ї співали всі. Бабуся з дідусем були учасниками церковного хору. Тому цілком логічно, що тато, котрий мав баритон широкого діапазону (до речі, невдовзі після повернення з фронту йому навіть пропонували залишитися у львівській опері), вибрав духовну стезю. Після духовної семінарії близько 40 років був протодияконом у Мукачівському кафедральному соборі. Мама, у свою чергу, була хористкою. І всі ми, їхні діти: і мої сестра та брат, і я поступово знайшли себе у співі. Зо-крема я змалку разом із мамою стояв на хорах (до речі, й нині в яке б місто не приїжджав, відвідуючи храм, завжди йду туди). У школі був активним учасником художньої самодіяльності. Пригадую, хресний подарував мені гітару, і я, щойно вивчивши перші 3 акорди, вже акомпанував на конкурсі політичної пісні. А ще співав у хорі хлопчиків під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Володимира Волонтира.

- А як потрапили до духовної школи?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  28/02/11, 14:09
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS