Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 24/01/11№ 2 (626) “Обійміться ж, брати мої…”. Україна святкує день соборності

“Сповнені патріотичної піднесенності, сьогодні ми відзначаємо свято об’єднання українських земель. І саме нині маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети - розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки”, - зазначив під час урочистостей із нагоди 92-ї річниці оголошення Акта злуки Української Народної Республіки із Західноукраїнською Народною Республікою та 65-річчя з дня утворення Закарпатської області у складі України міський голова Віктор Погорєлов.

Саме на згадку про ці знакові історичні події в Ужгородській міській раді відбулися збори за участю представників усіх галузевих управлінь, де були нагороджені городяни, котрі беруть активну участь у розбудові рідного міста. Відтак за вагомий особистий внесок та з нагоди свята розпорядженням міського голови почесними грамотами міськвиконкому нагороджено директора ВАТ “Ужгородський Турбогаз” Михайла Качура, директора ТОВ “Дастор - Ужгород” Роберта Горвата, начальника обласного управління з фізичного виховання та спорту МОН України Івана Риляка, директора ЗОШ № 19, заслуженого вчителя України Світлану Ващук, директора ЗОШ № 8 Ярослава Кирлика, директора Ужгородського театру ляльок Василя Чайковича, директора обласного краєзнавчого музею Василя Шебу, головного лікаря Ужгородської ДМКЛ Ігоря Рошка, декана біологічного факультету УжНУ Віталія Ніколайчука, протоієрея, настоятеля Греко-католицького кафедрального собору отця Івана Тидіра, протоієрея, настоятеля Свято-Преображенської української православної церкви отця Івана Моланича, народного художника України, члена Закарпатської організації Національної спілки художників України Василя Скакандія, завідуючу Центральною дитячою бібліотекою Олену Левко та першого заступника начальника Ужгородського ГУ МВС у Закарпатській області Володимира Кувика.

Опісля керівництво міста вшанувало пам’ять видатних історичних, політичних і культурних діячів нашої країни Августина Волошина й Тараса Шевченка покладанням квітів до їхніх монументів.

Анастасія ЛЕСІВ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Країна)  -  24/01/11, 15:03


№ 2 (626) Свята вода, дай нам сили! На Водохреща увесь християнський люд просить у води оновлення

19 січня увесь християнський світ відзначає одне з найбільших свят року - Богоявлення Господнє (Водохреща).

Цього дня церква здійснює велике освячення води на честь того, що Ісус Христос, котрий не мав гріхів, своїм зануренням у Йордан освятив його води. Тому й особливістю святкування Водохреща є Велике Богоявленське освячення води, яке проходить переважно на берегах річок, озер, чистих водойм та в християнських храмах. Її п’ють, окропляють нею оселі. Вважається, що саме Хрещенська вода зцілює від хвороб та очищує душу.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  24/01/11, 15:03


№ 2 (626) Очисним спорудам міста потрібні інвестиції

Учора міський голова Віктор Погорєлов провів черговий об’їзд міста, в якому традиційно взяли участь комунальники, керівники міських служб, що відповідають за благоустрій міста, та журналісти.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Перше, на що міський голова звернув увагу присутніх, була перенасиченість автотранспортом центральної частини міста. Найбільше проблем водіям завдають припарковані абияк автомобілі, котрі подекуди унеможливлюють транспортний рух вузькими центральними вуличками Ужгорода. На вул. Гойди Віктор Погорєлов звернувся до представників ДАІ з проханням записати номери припаркованих на тротуарі автомобілів та попередити їхніх власників про відповідальність. Далі ж спрямував автобус на саму околицю міста, де знаходиться фільтрувальна станція, яка займається очищенням води з міської каналізації перед її скиданням у річку. Після короткої екскурсії територією міський голова пояснив, що Євросоюз не дозволяє скидати неочищену воду до Ужа, який на території Словаччини впадає в р. Лаборець і далі через кілька річок з’єднується з головною водною артерією Європи - Дунаєм. Та, на жаль, ужгородські очисні споруди не надто добре справляються зі своєю роботою, адже кілька десятиліть не знали модернізації й наразі терміново потребують реконструкції. За словами міського голови, за попередніми підрахунками, для цього знадобиться понад 50 млн. гривень, яких, зрозуміло, в міському бюджеті немає, тож міська влада планує шукати інвестора.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  24/01/11, 15:03


№ 2 (626) Таланту меж немає. Це довів міський етап конкурсу “Учитель року-2011″

Позаду І (міський) тур XVI Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2011″, фінал якого відбувся цього четверга в Падіюні, а отже, названо імена найкращих педагогів Ужгорода.

Цього разу за звання “Учителя року” в 4 номінаціях “Початкові класи”, “Історія”, “Німецька мова” та “Образотворче мистецтво” змагалися 17 освітян із 12 навчальних закладів.

Серед них були як педагоги із солідним стажем, так і молоді, котрі вчителюють не більше 5 років, утім усі конкурсанти виявилися яскравими та неординарними особистостями з більш ніж переконливими педагогічними здобутками.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/01/11, 15:02


№ 2 (626) Ужгород отримає єдину на три області надсучасну лабораторію

У рамках програми зменшення біологічної загрози в Україні в Ужгороді на території Закарпатської обласної санітарно-епідеміологічної станції розпочато зведення й оснащення лабораторного комплексу. Обслуговатиме він нашу область і дві сусідні - Івано-Франківську та Чернівецьку.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  24/01/11, 15:02


№ 2 (626) Колядки з “Кантусом” під завісу новорічно-різдвяних свят

Яскраво, нестандартно, а головне - так, що запам’ятається надовго, завершилися Новорічно-Різдвяні свята для учнів багатопрофільного ліцею “Інтелект” - ЗОШ № 11: у переддень Водохреща в них із концертом побував академічний камерний хор “Кантус” під керівництвом Еміла Сокача.

Історія творчих контактів закладу із цим колективом обраховується не одним роком, а нинішні старшокласники добре пам’ятають позаторішні виступи артистів у рамках шкільної культурно-просвітницької програми. Тож коли директор школи Наталія Макара поцікавилася в учнів та учителів, чи хотіли б вони знову зустрітися з “Кантусом”, у відповідь почула одностайне “так”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/01/11, 15:02


№ 2 (626) Зустріч, на яку чекали понад 65 років. Саме стільки часу знадобилося рідним рядового Носенка, аби знайти місце його поховання

Про те, що їхній дід та прадід артилерист 650-го стрілецького полку 138-ї стрілецької Карпатської дивізії Іван Носенко похований у братській могилі № 217 на Пагорбі Слави в Ужгороді, рідні з полтавського Миргорода дізналися в переддень 65-річчя Перемоги. Доти вони мали лише інформацію, що Іван Андрійович загинув на Закарпатті у 1944 році, і весь цей час не припиняли пошуки бодай найменших відомостей про нього, які зрештою увінчалися успіхом. А цієї середи його онук та правнук Іван і Діма Кириченки разом із членами пошукової групи “Скіф” Миргородської міської станції юних туристів, якою керує Кириченко-старший, приїхали до нашого міста, аби вклонитися праху свого родича і земляка.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Свій візит до Ужгорода миргородці почали із зустрічі в міській раді за участю заступника міського голови Юрія Белякова; ветерана Великої Вітчизняної війни, котрий отримав бойове хрещення на Курській дузі, Миколи Вавіліна; голови первинної ветеранської організації при ЖРЕРі № 2, учасниці трудового фронту Ольги Писаревої; голови ради ветеранів міста Ужгорода Володимира Коваленка та пошуковців міської ЗОШ № 3, на базі якої на початку 60-х років був заснований перший на Закарпатті шкільний музей бойової слави, Віталія Айрапетова і Тамари Тімко. Саме тут присутні почули історію пошуку.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/01/11, 15:02


№ 2 (626) Ще ближче до влади, або те, що знає чиновник, тепер зможе знати будь-який громадянин

13 січня Верховна Рада ухвалила Закон України “Про доступ до публічної інформації”, який визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, котра знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та тієї, що становить суспільний інтерес.

Як пояснює автор законопроекту Андрій Шевченко, вже в найближчому майбутньому (закон набуде чинності після того, як його підпише Президент й опублікує газета Верховної Ради “Голос України”) в кожному органі влади повинен з’явитися підрозділ або ж посадова особа, яка відповідатиме за роботу з інформаційними запитами. Упродовж 5 робочих днів ця особа муситиме відповісти на запит, повідомивши ту чи іншу інформацію. Винятки становлять конфіденційні, таємні або службові дані. За відмову відповідати на запит, затримку чи неправдиву інформацію чиновників будуть карати. “Встановлюється штраф за порушення закону про публічну інформацію від 425 до 850 гривень”, - розповідає А. Шевченко.

Що очікувати від нового закону, ми вирішили дізнатися в людей, задіяних в інформаційному процесі, - ужгородських держслужбовців та журналістів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Країна)  -  24/01/11, 15:01


№ 2 (626) Нам пишуть. Щоб пасажир був задоволений

Гадаю, всі ужгородці та гості міста погодяться зі мною в тому, що останнім часом в обласному центрі значно поліпшилося транспортне обслуговування населення. Ще б пак! Замість не пристосованих для пасажирських перевезень маршруток, в яких люди горбились й оббивали один одному коліна, на лінії вийшли нові комфортабельні машини, зменшився інтервал руху, з’явилися нові маршрути.

Це говорить про те, що міська влада (позаяк із збільшенням кількості населення та розширенням Ужгорода зростає потреба в міських та позаміських перевезеннях) усерйоз узялася за розв’язання транспортної проблеми в обласному центрі. І полягає вона насамперед у вдосконаленні всього господарського механізму: збільшенні кількості рухомого складу на лініях, підвищенні його комфортності, продовженні часу роботи на лініях, підвищенні культури обслуговування пасажирів тощо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/01/11, 15:00


№ 2 (626) Освітянам роз’яснили положення нового Бюджетного кодексу

Цієї п’ятниці начальник фінансового управління Ужгородської міської ради Світлана Король провела нараду з керівниками освітнянських закладів міста з питань вивчення нового Бюджетного кодексу, зокрема щодо бюджетних призначень та асигнувань, виходячи з норм цього документа.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  24/01/11, 15:00
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS