Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 10/01/11№ 52 (624) Віктор Погорєлов: “Ми тільки почали…”. Ужгородський міський голова про перші результати у 2010-му і плани на прийдешній рік

Іще не минуло й двох місяців, відколи в Ужгороді при владі нова команда. Утім вона одразу заявила про себе помітними й резонансними кроками і прийняла кілька принципових для життєдіяльності міста рішень.

До прикладу, цьогорічний грудень ужгородцям запам’ятається, зокрема, й війною зі стихійною торгівлею… 2010-й завершився черговим засіданням сесії міської ради, на котрому депутати вирішили, за яким бюджетом Ужгород житиме в новому році. Тим часом говоримо з міським головою Віктором Погорєловим про те, що вдалося у році, що відходить, і чого чекає від року прийдешнього.

- Вікторе Володимировичу, однією з найрезонансніших тем стало ваше звернення до обласної ради, в якому ви просите передати Ужгородський палац дітей та юнацтва на баланс області. Обґрунтуйте своє рішення.

- З уведенням нового Податкового кодексу багато питань, що стосуються формульних розрахунків, ще не до кінця осмислені відповідними службами. Але ми вже відчуваємо, що буде дефіцит бюджету… Відразу провести оптимізацію, скоротивши вчителів або медиків, я не вважаю за можливе, поспішних кроків не робитимемо, вивчаємо ситуацію. Але дефіцит у 10 мільйонів за галуззю освіти хочемо закрити хоча би 5 млн. саме таким чином - передавши Падіюн області. Цей заклад - центр дитячої творчості, і, на мою думку, в обласному центрі ним повинна займатися не лише міська влада. Чому область не задіяна у фінансуванні цього процесу? Переконаний: має долучитися. За Бюджетним кодексом, подвійне фінансування неможливе, і ми з командою, з якою я йшов на вибори, порадилися й вирішили прийняти таке рішення.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  10/01/11, 11:10


№ 52 (624) Близько 20000 туристів відзначатимуть Новий рік на Закарпатті

По закінченні літнього туристичного сезону Христофори Колумби починають цікавитися поїздками до засніжених Карпат. Як розповідає фахівець з якісного відпочинку Віра Гончарко, за останні два місяці найбільше у місцевих продавців путівок цікавилися турбазами Красія, Пилипець, Драгобрат, Буковель.

Відтак, за словами начальника управління з питань євроінтеграції, туризму і курортів Закарпатської ОДА Олександра Марченко, турбази та готелі області вже заповнені на 95%. Таким чином близько 20 000 туристів відзначатимуть Новий рік на Закарпатті. Воно й не дивно, адже за 990 гривень їм пропонують спеціальний п’ятиденний тур. “Новий рік в Ужгороді”, до якого входять відвідини визначних місць області (Ужгородський, Мукачівський замки, замок графа Шенборна, винних підвалів у с. Середньому і т.д.), виїзд на гірськолижний комплекс “Красія” (катання на лижах), купання в термальному басейні в Берегові. Також у вартість входять проживання, харчування, транспорт та екскурсії.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  10/01/11, 11:09


№ 52 (624) Василь Васильців: “Я знаю, що пишу краще за деяких виконавців”

Минулої неділі в Ужгороді можна було зустріти епатажного українського співака Василя Васильціва, котрий майже цілий день гуляв нашими вуличками, а ввечері виступив у “Jazz Cafе”, де виконав старі й нові пісні зі свого репертуару. Зірка Інтернету Васильців радо спілкувався з жителями міста та журналістами, а для газети “Ужгород” погодився дати ексклюзивне інтерв’ю.

Юлія ДУБ, Ужгород

- Василю, як ти почав займатися музикою?

- У 6 років батько записав мене до капели духовного співу. Я не вірив, що будь-яка людина отак просто може співати, та викладачка пояснила: це саме так, треба лише розвивати голос. З хором ми виступали на різних українських фестивалях і навіть у Польщу їздили. Потім була музична школа, де з третього класу почав писати пісні. Власне тоді я й став по-справжньому цікавитися музикою, розуміти її. Далі вступив до музичного училища, паралельно здобуваючи освіту за спеціальністю “Маркетинг”.

- Про що була твоя перша пісня?

- Першу пісню я написав 31 серпня 2001 року. Вона називалася “Миті життя”, а йшлося в ній про те, що в житті хороші моменти чергуються з поганими, і саме це робить його таким, яке воно є.

- Знаю, що ти випустив збірку “Мої перші 100 пісень”. Є й інші?

- Так, після того вийшли ще 4 збірки. Найновіша називається “Де шукати щастя?”, в ній є нові пісні з акордами. А незабаром планую випустити ще одну зі скромною назвою “Мої перші 200 пісень” (Сміється, - авт.).

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  10/01/11, 11:07


№ 52 (624) Ужгород на спортивній карті-2010

Завершення року - привід підбити його підсумки в різних сферах суспільної діяльності. Яким же запам’ятався нам спортивний Ужгород у 2010 році?

Володимир ТАРАСЮК, Ужгород

У зв’язку з недофінансуванням галузі 2010-й рік для спорту (не лише ужгородського) був важким, але загалом продуктивним. Так, на зимовій Олімпіаді у канадському Ванкувері Україну представляли 5 закарпатців із 47 атлетів, відібраних до національної команди. Це третій показник у державі. Що особливо приємно, найкращий результат серед олімпійців краю показала саме представниця Ужгорода. Зокрема сноубордистка Аннамарі Чундак у паралельному гігантському слаломі стала 16-ю. Хоч і без медалі, але з хорошою перспективою на майбутнє.

А взагалі понад 100 закарпатців здобували лаври призерів і переможців чемпіонатів і кубків України, Європи та світу. І більшість із них - ужгородці. Приміром, ужгородський фехтувальник Анатолій Герей у змаганнях на шпазі серед дорослих на етапі Кубка світу в Буенос-Айресі (Аргентина) здобув третє місце, сноубордистка Аннамарі Чундак виграла світову першість серед юніорів у Новій Зеландії в паралельному гіганті. Справжній фурор зчинили пауерліфтери Сергій Олеоленко й Андрій Яремус. За версією WUAP вони зуміли стати одразу чемпіонами Європи та світу, володарями Кубка планети та ще й зі світовими рекордами!

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  10/01/11, 11:06
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS