Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Грудень 2010№ 51 (623) Що чекає на Ужгород архітектурний у 2011-му році?

Тема збереження архітектурного обличчя Ужгорода в засобах масової інформації порушується постійно. Ми говоримо про те, що наше місто є самобутнім і неповторним, тож слід постійно працювати над оновленням його архітектурної спадщини. Натомість нинішній головний архітектор Ужгорода Олександр Шеба переконаний: колишні міські керманичі настільки “плідно” діяли в цьому напрямі, що наразі її треба знову “зістарювати”.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Роботи - непочатий край

Начальник міського управління архітектури та містобудування у своїй справі не новачок - під час минулої каденції міського голови Віктора Погорєлова Олександр Шеба також очолював управління, тому добре знайомий з усіма архітектурними проблемами міста. Незважаючи на короткий термін нинішнього перебування на посаді, архітектор уже зумів у загальних рисах оцінити масштаби й методи роботи попередньої влади, але не втомлюється дивуватися, коли чи не щодня дізнається про нові забудівельні сюрпризи. “Цього тижня, - розповідає він, - на прийомі громадян я випадково почув про те, що зелену зону просто посеред двох 9-поверхівок на вулиці Можайського віддано для індивідуального будівництва на 2 ділянках. Мешканці, звичайно, виступають проти такого рішення, і це не дивно, адже від них забирають територію, на якій могли би гратися діти або відпочивати старенькі”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  27/12/10, 13:03


№ 51 (623) У похід за новорічними красунями! Де і за скільки ужгородці можуть придбати ялинки

Святкові приготування в місті над Ужем розпочалися ще минулого тижня. Відтак для зручності мешканців обласного центру влада організувала торгові майданчики для продажу ялинок. До речі, санкціонованих у місті лише 5: на автостоянці вулиць Собранецької та Гойди, майданчику поблизу готелю “Атлант” (пл. Корятовича, 27), на базарі по вул. Бє-лінського, у Боздоському парку й на вул. Бородіна навпроти магазину “Аль-біон”. Також визначено місця, де жителі й гості міста можуть придбати ялинкові прикраси, подарунки та інші вироби. Нині такий “Різдвяний ярмарок” знаходиться біля пішохідного мосту на пл. Петефі.

Анастасія ЛЕСІВ, “Ужгород”

Щодо лісових красунь, то на ринках можна придбати ялинки, смереки, ялиці, сосни. Основні їх постачальники - Великоберезнянський, Міжгірський, Воловецький райони. Найбільшим попитом серед городян користується ялина срібляста. Продавець із Березнянщини Еміл розповідає, що таке деревце заввишки до півтора метра коштує 30 гривень, такої ж висоти сосни - удвічі дорожчі. Словом, вартість новорічних деревцят коливається від 20 до 300 гривень. А взагалі все залежить від зовнішнього вигляду та висоти стовбура. “То лиш для покупців у “блатних топанках” вартість зелених красунь удвічі вища!” - жартує продавець.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/12/10, 13:03


№ 51 (623) Ужгородські ринки повинні піднятися до європейського рівня

Робота 15 ринків, що наразі працюють в Ужгороді, була предметом розгляду чергового засідання виконкому, яке відбулося цієї середи за участю запрошених представників контролюючих служб міста та керівників ринків.

Показником ефективності роботи ринків є величина сплати ними ринкового збору, зазначив начальник управління економіки та підприємництва Михайло Станкович. Надходження до міської казни за цим видом місцевого збору за 11 місяців поточного року знизилися на 0,4% проти відповідного періоду минулого. Директори ринків пояснюють такий спад зменшенням кількості торговців. Так, загальний показник завантаженості базарів по місту в ІІІ кварталі - 54%. Утім, зокрема, на ДП “Шанс”, що на вул. Тіхого, 11, вона на рівні 7%, ТОВ “Кадуцей” - ринок “Шахта” - 10%, п/п Чурей В.В. на Краснодонців, 35 - 15%, ТОВ “Нива” - 19. “Завантаженість ринків на 54% - такого не може бути, - вважає начальник ДПІ в м. Ужгороді Марія Бадида. - Контролюючі органи під час перевірок бачать, що вільних місць на більшості майже немає. Так, на ринку на Краснодонців, 35 не пройти, а завантаженість його керівники показують одну з найнижчих”. Такій практиці треба покласти край, переконана Марія Петрівна. “Ми маємо вийти на завантаженість не менше 90%, як це є в інших містах України”. А ще запропонувала знову порушити питання роботи ринків по завершенні І кварталу наступного року, і вже тоді за наслідками роботи приймати відповідні рішення.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  27/12/10, 13:02


№ 51 (623) Про благоустрій Ужгорода в першу чергу повинні дбати його мешканці

Перший сніг добряче попсував комфортність переміщення громадян вулицями міста. Воно й не дивно - за кілька діб снігопаду, підкріпленого стійким морозом, Ужгород щільно вкрився біло-холодним покривом.

Уприбиранні снігу були задіяні відповідні комунальні служби міста. Допомагати їм, за рішенням міської влади, мали й мешканці міста, зокрема власники торгових павільйонів та офісів, які повинні очищати тротуари, прилеглі до їхніх закладів. Однак долучитися до прибирання снігу захотіли не всі підприємці. Тих, хто вважав, що цього робити не потрібно, справедливо оштрафувала муніципальна поліція.

Як розповів міський голова Віктор Погорєлов, на початку 2000-х рр. в Ужгороді були затверджені правила благоустрою, подібні до тих, що діють у багатьох містах Європи. “Саме зараз я вирішив застосувати їх і пояснити людям, що вони теж відповідальні за порядок. Якщо мешканці міста чи підприємці прибрали на своїй території, міські служби мають вивезти сміття”, - зазначив мер.

Утім, справжні господарі в Ужгороді не перевелися. Так, для Ольги, власниці кафе, запорукою привітності клієнтів є в першу чергу дотримання чистоти навколо її закладу: “Як господар я просто не можу собі дозволити, щоб моя будівля перебувала в неохайному вигляді. Звичайно, взимку роботи додається, адже потрібно ще й прибирати сніг. Однак якщо ти вже працюєш у сфері послуг - надавай їх якомога якісніше”.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  27/12/10, 13:02


№ 51 (623) прийняті Єдині “правила гри” щодо оренди землі в місті

21 грудня сесія Ужгородської міської ради прийняла рішення, згідно з яким проведені деякі уточнення та доповнення до рішення № 482 від 27 вересня 2007 року.

Попереднім рішенням було вста-новлено розмір орендної плати за МАФи на рівні 50 грн. за 1 кв. м у центральній частині міста, 40 грн. - у середній та 30 грн. - у периферійній, а також за розміщення тимчасових літніх терас - 5 грн. за 1 кв. м у центрі, 4 грн. - у середній частині та 3 грн. - на периферії.

Департамент міського господарства, проаналізувавши ситуацію, зробив такі зміни. По-перше, чітко визначив поняття “літня тераса” (це тимчасова споруда, яка має межі й використовується в літній сезон для здійснення підприємницької діяльності, переважно - торгівлі). По-друге, окреслив обов’язкові умови для розміщення літніх терас. Це, зокрема, наявність вбиральні в закладі, при якому розміщується літня тераса, або ж біотуалету.

Урешті, дорівняли вартість оренди землі в центральній частині міста для розміщення літніх терас до вартості оренди землі для МАФів.

“Ми пропонуємо прозорий і зрозумілий для всіх мешканців міста підхід. Він полягає в тому, що оренда квадратного метра землі коштуватиме для всіх підприємців однаково. Ми не надаємо комусь преференцій і не створюємо подвійних стандартів. Раніше за метр землі в центрі міста одні підприємці сплачували 50 грн., а інші 5 грн.”, - коментує начальник департаменту міського господарства Олексій Касперов.

У департаменті уточнюють: ідеться винятково про короткострокову оренду для здійснення підприємницької діяльності з МАФ (вартість оренди не змінилась) і літніх терас (вартість яких буде 50 грн. за 1 кв. м у центральній частині, 30 грн. - у середній і 10 грн. - у периферійній).

“Таким чином ми досягаємо впорядкування стосунків з орендарями, для яких пропонуємо “правила гри”, себто працюємо на винятково чесних і прозорих засадах. Хочу звернути увагу, що ми підготували механізм контролю за виконанням цього рішення. Буде створена комісія, яка постійно стежитиме за відповідністю розміщення МАФів і літніх терас із підписаними договорами оренди. І якщо за незаконне розміщення підприємець отримає адміністративне покарання, то повторне порушення тягне кримінальну відповідальність”, - акцентує Олексій Касперов.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  27/12/10, 13:02


№ 51 (623) За “льодові” травми відповідатимуть підприємці. Міська влада контролює прибирання торговцями власної території

Цього року вже протягом перших сніжних днів до травмппункту Ужгородської міської центральної клінічної лікарні звернулося чимало городян із приводу ушкоджень під час падінь.

За словами головного лікаря УМЦКЛ Івана Кураха, лише 19 грудня до травматологів потрапило 36 осіб, з яких 35 - через падіння. Але цей показник значно менший, ніж минулого року, коли на добу звернень було щонайменше 43-45. Прикро, та через недбалість підприємців люди тимчасово втрачають працездатність, адже отримують серйозні переломи, зокрема променевої кістки руки, ушкодження гомілкового суглоба.

Тож міська влада звертається до власників торгових точок із проханням прибирати сніг та лід із територій, прилеглих до їхніх закладів. Адже відповідальність за травму, яку людина, боронь Боже, може отримати, приміром, на непочищених слизьких східцях крамниці або на вкритому втоптаним снігом тротуарі перед банком, лежить на адміністрації закладу, повідомили у прес-службі Ужгородської міської ради.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  27/12/10, 13:01


№ 51 (623) Павло Чучка: “Твій Ужгород, твоя вулиця, твій двір - це і є твоя держава, твоя Батьківщина, твоє Закарпаття”

Сьогодні у “Трибуні депутата” зустріч із Павлом Чучкою, депутатом Ужгородської міської ради (фракція БЮТ), головою депутатської комісії з питань розвитку міжнародної співпраці та туризму, кандидатом філологічних наук.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

- У першу чергу познайомте читачів із тими, хто входить до складу вашої комісії.

- Золтан Кулін - заступник директора обласної телерадіокомпанії, Світлана Пахомова - доктор наук, завідуюча кафедрою словацької філології УжНУ, Ростислав Буланов - учитель, організатор фестивалів, Михайло Рошко - доцент факультету романо-германської філології УжНУ, письменник. Як бачите, випадкових людей тут немає.

- В якому стані зараз міжнародні зв’язки Ужгорода?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  27/12/10, 13:01


№ 51 (623) Обгрунтування вартості проїзду в маршрутках, установленої попередньою владою, перевірять на спеціально створеній депутатській комісії

Понад півсотні питань були винесені на пленарне засідання сесії Ужгородської міської ради, котре відбулося у вівторок, 21 грудня. Спочатку депутати затвердили низку програм на 2011 рік, серед яких про додаткові гарантії соціального захисту малозабезпечених громадян, підтримку діяльності громадських організацій міста соціального спрямування, підтримку роботи з організації масового дозвілля КП “Парк культури та відпочинку “Боздоський”, активізацію роботи для перетворення стадіону “Авангард” на базу олімпійської підготовки та ін. Також народні обранці погодили “Програму розвитку водних видів спорту на 2011-2015 роки”, згідно з якою на відродження плавання в Ужгороді протягом найближчої “п’ятирічки” планується витратити 1 мільйон гривень.

Актуальним рішенням стало й те, що наступного року в місті будуватимуть пішохідний міст на пл. Б. Хмельницького, а також школу й садок у мікрорайоні Боздош. Депутати міськради скасували рішення міськвиконкому, згідно з якими в Ужгороді дозволялося встановлення близько 170 так званих малих архітектурних форм. Минула влада, порушуючи певні нормативні акти, встигла прийняти в експлуатацію 12 із них. Тепер же засилля МАфів зупинено. На виділення ділянок у місті накладено своєрідний “мораторій” до завершення аудиту стану справ із міською землею. Рішення ж про порядок надання землі в оренду залишили на доопрацювання.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/12/10, 13:01


№ 51 (623) Сергій Олексіюк: “Протягом 20 років наш колектив ріс і вдосконалювався, тому й визнаний найкращим”

Працівники Ужгородського міського центру зайнятості стали переможцями професійного конкурсу на звання “Кращий колектив року” серед міських, міськрайонних та районних центрів. Сьогодні, у переддень відзначення 20-ї річниці утворення Державної служби зайнятості України, про професійні якості персоналу кращих кореспондент газети спілкувався з директором міського центру Сергієм Олексіюком, котрий також отримав звання “Кращого керівника 2010 року”.

- Сергію Максимовичу, колектив, який очолюєте, став переможцем професійного конкурсу. В чому полягає ваша формула успіху?

- Налагодження ділових та партнерських стосунків з роботодавцями - це щоденна копітка праця кожного спеціаліста Ужгородського міського центру зайнятості. Ми надаємо їм широкий спектр послуг, серед яких якісний підбір необхідних працівників відповідно до особливостей та ви-мог конкретного виробництва, професійне навчання підібраних громадян, інформування працедавця про професійно-кваліфікаційний склад осіб, зареєстрованих у центрі зайнятості, консультування їх щодо дотримання норм законодавства про працю і зайнятість, державне соціальне страхування на випадок безробіття та інші.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/12/10, 13:00


№ 51 (623) “Елегантно зіпсовані” знову на сцені

Група “Елегантно зіпсовані”, відома ужгородським прихильникам рок-музики ще з 1998 року, після кількарічної перерви знову зібрала старих і нових друзів на концерт, який став своєрідним поверненням на сцену, поєднаним із символічними проводами 2010 року.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Слід сказати, що виступ “Елегантних…” зразка 2010 року і порадував, і спантеличив. Очікувалося, що в “Кактусі” того вечора зберуться всі ті, хто веселився на концертах у кінці 90-х, хто скучив за тією атмосферою та старими знайомими. Врешті виявилося, що знайомих майже не було, початок дійства “затягнули” на цілих 40 хвилин, а половина публіки за барною стійкою, повернувшись спиною до музикантів, і взагалі не звертала уваги на виступ та гуділа, мов бджолиний вулик.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/12/10, 13:00
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS