Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Листопад 2010№ 47 (619) Віктор Погорєлов повернувся до практики щотижневих об’їздів міста

Минулої п’ятниці міський голова разом із представниками ключових служб, що забезпечують лад і благоустрій в обласному центрі, провів перший об’їзд міста. За минулої каденції Віктора Погорєлова такі “оглядини” Ужгорода були щотижневими, і, як засвідчила практика, давали відчутні результати. Недарма ж кажуть: краще раз побачити, аніж сто разів почути. Саме під час “нарад на колесах” виявлялися нагальні потреби й одразу віднаходилися шляхи їх розв’язання.

Перший об’їзд відбувся правобережною частиною міста. Стартувавши від мерії, його учасники проїхали по Митній та Собранецькій у бік українсько-словацького кордону, звідти - на “БАМ”, далі - вниз по Кошицькій, Собранецькій, Берчені, побували в мікрорайоні Шахта й повернулися до відправної точки мимо ФМК, по Підградській - Корятовича - Фединця. По ходу руху Віктор Погорєлов зауважував на недоліках і давав доручення керівникам відповідних служб усунути їх. Неестетичні фасади будівель і торгових будок, сміття, захаращені чи некошені зелені зони, обідрані рекламні щити, нефарбовані й обклеєні оголошеннями ліхтарні стовпи, каналізаційні ями без люків, вибоїни на дорогах, занедбані автобусні зупинки, розриття, несанкціонована торгівля, паркування транспорту в недозволених місцях - усе це й багато іншого потрапило в поле зору міського голови. Як і обіцяв Віктор Володимирович, цього разу він не був надто критичним. Проте дав чіткі вказівки міським службам, зокрема комунальникам, муніципальній поліції, МіськСЕС, Міськсвітлу, “Агроміксу”, управлінню архітектури і містобудування, ДАІ, службі дільничних інспекторів тощо, протягом тижня привести все до ладу. Крім того, кожен керівник отримає завдання й протокольно, оскільки всі зауваження мера сумлінно нотувала начальник відділу санітарії та благоустрою департаменту міського господарства Олена Гойда.

“Ми повинні зробити все, аби місто повернулося до нормального стану, - зауважив мер, підсумовуючи рейд. - Розумію, нині не маємо можливості капітально відремонтувати дороги, бо це потребує великих фінансових затрат, але принаймні зробити так, щоб не було відкритих люків, прибрати зелені зони та прибудинкові території, покінчити зі стихійною торгівлею - це нам під силу”.

Олена МАКАРА

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  29/11/10, 14:02


№ 47 (619) За землю відтепер платитимемо в добровільному порядку. Ужгородська міська рада відмінила один з обов’язкових земельних зборів

Минулого вівторка відбулася позачергова сесія Ужгородської міської ради. З-поміж іншого на ній була реалізована процедура дострокового завершення повноважень депутата Маргарити Мощак (”Єдиний центр”), котра на попередній сесії була обрана членом Ужгородського міськвиконкому. Замість неї депутатом став наступний у списку “Єдиного центру” - нинішній заступник міського голови Віталій Семаль.

Андрій АНДРУСЯК, “Ужгород”

Також ужгородські депутати затвер-дили порядок проведення конкурсів на право оренди майна територіальної громади міста. З метою покращення фінансового стану КП “Водоканал м. Ужгорода” міська рада у вівторок вирішила надати згоду підприємству на отримання кредиту у формі овердрафту на суму 500 тисяч гривень.

Одним із найважливіших рішень, прийнятих сесією, були і зміни до бюджету міста на 2010 рік, за якими збільшено витрати на соціальні виплати ужгородцям. Таким чином, цього року на пільги громадянам, котрі постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також окремим категоріям громадян із послуг зв’язку та компенсаційні виплати за пільговий проїзд певних категорій громадян на залізничному транспорті було виділено 450 тисяч гривень.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/11/10, 14:02


№ 47 (619) Ужгородський міський голова очолив регіональне відділення Асоціації міст України.

23 листопада в Ужгороді відбулися звітно-виборні збори Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України.

Його відвідали голови міст, сіл і селищ краю - нові й переобрані на свої посади. Учасники зборів вітали нових представників закарпатських міст в АМУ, зокрема, Володимира Кащука, котрий очолив Хуст, Івана Ланя зі Сваляви, Степана Бобика з Іршави тощо. І, звісно, нового ужгородського міського голову. Відтепер саме Віктор Погорєлов очолює регіональне відділення АМУ. Його заступниками стали Золтан Лендєл, який представляє Мукачево, та Іван Ковач, переобраний міський голова Тячева. Останній разом з ужгородським міським головою та мером Рахова Ярославом Думином представлять Закарпаття на загальних зборах АМУ в Києві.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/11/10, 14:02


№ 47 (619) Істину шукали в молодому вині. В Ужгороді вже вчетверте пройшов фестиваль “Закарпатське божоле”

Колоритне святкування, організоване Спілкою приватних виноградарів та виноробів Закарпаття за підтримки місцевої влади розгорнулося минулих суботи-неділі вздовж вул. Воло-шина та пл. Театральної. На ньому найкращі майстри-винороби нашої області представили вина, зроблені з урожаю 2010 року. Гості фестивалю мали змогу безкоштовно дегустувати всі напої та придбати те, що було до вподоби. А також дізнатися про історію виноробства на Закарпатті, специфіку вживання й особливості професії винороба.

Юлія ДУБ, Ужгород

Усі охочі могли придбати фірмовий бокал із логотипом свята “Закарпатське божоле”, до якого додавалися спеціальна картка “Народної дегустації” та лотерейний квиток для участі в розіграші “винної” лотереї. Картку “Народної дегустації” можна було обміняти на один літр вина будь-якого виробника. За задумом організаторів, винороб, котрий отримає найбільше карток, здобуде титул найкращого в області.

Офіційне відкриття відбулось у суботу о 13.00. Спочатку гостей вітали танцювальні, співочі та музичні колективи, а потім мер міста Віктор Погорєлов виступив з вітальним словом й оголосив відкриття свята. Цьогорічне “Закарпатське божоле” є першим фестивалем, який проводиться новою міською владою, тож Віктор Погорєлов вибачився перед гостями за можливі недоліки в організації свята, зазначивши, що його команда робитиме все, аби Ужгород справді став туристичним містом, зокрема, вельми відповідально ставитиметься до організації фестивалів в обласному центрі. Побажавши всім - і ужгородцям, і туристам - приємної дегустації та веселого святкування, міський голова, звісно, і сам скуштував доброго молодого напою з фірмового келиха, зазначивши, що хоч і не є прихильником вина, але на такому дійстві має за честь подегустувати, тим паче що вино - один із символів Ужгорода, міста, на гербі якого зображена виноградна лоза.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/11/10, 14:01


№ 47 (619) Співпраця зі словацькою громадою триватиме

У четвер Віктор Погорєлов зустрівся з Генеральним консулом Словаччини в Ужгороді Маріаном Сладечеком.

Ішлося про потреби словацької меншини міста. Мер запевнив: будуть дотримані всі домовленості з представниками крани-сусідки, спрямовані на розвиток словацької громади в Ужгороді й партнерські зв’язки між обласним центром і Словаччиною.

У першу чергу порушили тему школи зі словацькою мовою навчання. “Я у вівторок побував у ЗОШ № 21 і залишився задоволений побаченим. Там дійсно працюють спеціалісти. Також мені було приємно поспілкуватися з новопризначеним начальником управління освіти Петром Кіндюхом, з яким, упевнений, ми порозуміємося”, - зазначив Маріан Сладечек.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/11/10, 14:01


№ 47 (619) Народила 6-х доньок і втекла. Якщо діти не потрібні своїм батькам, їх захистить місто

Горе-батьків відтепер безжально позбавлятиме опіки відновлена комісія з захисту прав неповнолітніх, перше засідання якої відбулося цього тижня в міськвиконкомі.

Членам комісії довелося заслухати більше десятка справ із неналежного виховання й догляду дітей та розглядати заяви про позбавлення батьківських прав. Деякі історії вражали: одна ромка народила 6-х дітей, але покинула їх, поїхавши на “заробітки” до Львівської області, де була затримана за крадіжку. Тепер горе-мати вимагає повернути доньок, вилучених міською службою у справах дітей, оскільки хоче поїхати з усією родиною до Маріуполя, та, звісно, не знайшла підтримки у членів комісії, адже жінка не змогла пояснити, де проживатимуть там діти та чи матимуть належний догляд.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/11/10, 14:00


№ 47 (619) Рада старійшин відновлює роботу

Ужгородський міський голова запросив на зустріч колишніх керівників обласного центру.

Авторитетні екс-мери радо прийшли привітати нового міського голову, й усі спільно вирішили відновити Раду старійшин. До неформального дорадчого органу входять люди, котрі в різні роки очолювали обласний центр Закарпаття, - Микола Руснак, Степан Дьолог, Омелян Попович, Еміл Ландовський та Степан Сембер.

Усі вони привітали Віктора Погорєлова з перемогою на виборах, порадівши, що Ужгород очолила досвідчена й відповідальна людина.

Міський голова розповів про свою нову команду та перші кадрові рішення. Відтак екс-мери поділилися власними ідеями щодо налагодження роботи обласного центру. Так, приміром, Омелян Попович вважає дуже важливим те, що нинішня міська влада має бажання працювати на благо громади. І порадив: заглиблюючись у поточні проблеми, не слід забувати про стратегію розвитку Ужгорода. Степан Дьолог підкреслив, що треба звернути особливу увагу на прийоми громадян, які мають бути доступними для людей. Микола Руснак наголосив: кожному міському голові працюється непросто, і сказав, що мріє побачити Ужгород процвітаючим туристичним центром.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  29/11/10, 14:00


№ 47 (619) Трибуна депутата. Андрій Погорєлов: “Ужгород повинен позбутися клейма міста з переповненими смітниками і набути європейського вигляду”

Починаючи з цього номера, наша газета відроджує традиційну рубрику “Трибуна депутата”. Нині її гостем є депутат Ужгородської міської ради, голова депутатської групи “За розвиток Ужгорода”, начальник Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області Андрій Погорєлов, котрий у розмові зачепив питання екології міста, його забудови та роботи депутатів міської ради.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

- Андрію Вікторовичу, розкажіть, як пройшла адаптація в новому депкорпусі?

- Особисто я жодних труднощів не відчув. Відзначу, що всі нинішні міські депутати - відомі в Ужгороді люди, котрі добре знають один одного, та готові співпрацювати на благо міста.

- Відомо, що на одній із останніх сесій було створено депутатську групу “За розвиток Ужгорода”. Хто до неї увійшов, чому вона так називається та які першочергові завдання ставить перед собою?

- До складу цієї депутатської групи увійшло багато фахівців: економісти, освітяни, підприємці тощо. Виходячи з її назви, зрозуміло, що депутати групи робитимуть усе для того, щоб обласний центр відродився із того занедбаного стану, до якого його привела попередня влада. Група “За розвиток Ужгорода” ставить перед собою конкретні завдання, починаючи з покращення автошляхів та тротуарів, системного прибирання сміття, збільшення зелених зон у місті, цілодобового водопостачання та багато іншого. До слова, в Ужгороді на одного мешканця припадає лише 7,4 м2 зелених насаджень, тоді як у європейських столицях цей показник сягає 40 м2. Достатньо пройтися містом, щоб побачити, як наші попередники задля задоволення найрізноманітніших комерційних потреб намагалися знищити якнайбільше зелених насаджень. А загалом, екологічні проблеми обласного центру - це окрема розмова.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/11/10, 14:00


№ 47 (619) “Бліц” представить хореографічну виставу “Колись було. Колись буде…”

3 та 4 грудня народний художній колектив “Студія сучасного танцю “Бліц” запрошує ужгородців у Падіюн, де проходитиме прем’єра першої хореографічної вистави на Закарпатті “Колись було. Колись буде…”. Грандіозний проект із чудовими костюмами, музикою та улюбленими виконавцями обіцяє вразити всіх, хто цікавиться мистецтвом танцю.

Ідея створення в Ужгороді хореографічної вистави виношувалася студією “Бліц” уже давно. Упродовж цього року творчий задум удалося реалізувати у співпраці з відомими в Україні та Європі українськими хореографами-постановниками Тетяною Островерх і Юрієм Пристаєцьким. “Колись було. Колись буде…” - це 11 пов’язаних між собою історій, які демонструють зародження життя на Землі, еволюцію природи та людини, подальше прагнення суспільства робити своє життя легшим і комфортнішим, а відтак втрату магічного зв’язку з природою та пов’язані з цим негаразди. “Чи буде в нас шанс розпочати все спочатку? Чи, може, ми вже проґавили його?” Автори та виконавці вистави ставлять перед публікою питання, не відповідаючи на них, адже кожен глядач зрозуміє виставу по-своєму й отримає свої відповіді.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  29/11/10, 13:59


№ 47 (619) Діамант став кращим серед ужгородських котиків

Минулими вихідними в Ужгороді вже всімнадцяте проводилася щорічна виставка-конкурс “Міс-Кіс”, на якій кожен бажаючий міг продемонструвати свого улюбленця, отримати для нього смачний подарунок, а також надати йому можливість позмагатися за звання найкрасивішої кицьки в області.

Юлія ДУБ, Ужгород

На виставці були представлені коти найрізноманітніших порід: персидські, сіамські, сибірські, ангорські, а також безпородні, які, між тим, абсолютно не поступалися красою своїм чистокровним конкурентам. Загалом у конкурсі взяли участь 40 тваринок, і деякі з них помітно нервували, соромились камер та лякалися великої кількості людей, а інші, навпаки, були спокійними, гордо й поважно позували та дозволяли себе погладити.

Оксана Бєляєва, власниця кота Черчі британської породи, розповіла, що такі акції дуже потрібні, адже на них можна не тільки представити свого улюбленця, а й подивитися на мурчиків інших порід, поспілкуватися з власниками, знайти тваринці пару й, звісно, отримати моральне задоволення. Стосовно останнього, то його відчували не тільки учасники, а й глядачі, серед яких особливою зацікавленістю відзначалися малята. Організатор Світлана Лукач вважає, що дуже важливо прищеплювати дітям любов до тварин, і саме це є однією з основних цілей виставки, яка щороку проводиться в Палаці дітей та юнацтва.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  29/11/10, 13:59
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS