Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 21/10/10№ 40 (612) Графік подачі води розширено ще більше

У мікрорайонах, які ще не мають цілодобового водопостачання, графік подачі води черговий раз розширюється. Відтепер зранку ужгородці матимуть її протягом трьох годин, в обід - 2, а ввечері - 5 годин (відповідне рішення див. поруч).

Як пояснив нам директор КП “Водо-канал м. Ужгорода” Юрій Омельяненко, це стало можливим завдяки поетапному проведенню за останні кілька років цілого ряду заходів. Ідеться про впровадження автоматизованої системи управління двигунами на насосних станціях другого підйому на поверхневому й підземному водозаборах; установлення регуляторів тиску на водогонах Шахти, в районах вулиць Кавказької, Легоцького, Тлехаса; заміну насосного обладнання на менш енергомістке та більш продуктивне. Не останню роль відіграло й значне зниження аварійності мереж завдяки застосуванню передових технологій ремонту (без відключення водопостачання).

УЖГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА • ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

м. Ужгород № 332 від 15.10.2010 р.

ПРО ГРАФІК ПОДАЧІ ВОДИ У м. УЖГОРОДІ

Розглянувши клопотання комунального підприємства “Водоканал м. Ужгорода”, відповідно до Законів України „Про питну воду і питне водопостачання”, „Про житлово-комунальні послуги”, постанов Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630 „Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення”, Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 р. № 190, зареєстрованих Мін’юстом 07.10.2008 р. за № 936/15627, керуючись п. 5 ст. 30 Закону України „Про місцеве самоврядування”, виконком міської ради ВИРІШИВ:

1. Затвердити графік подачі питної води для всіх споживачів у місті Ужгороді на період з 01.10.2010 р. до 31.12.2011 р. у такі години доби: з 6.00 до 9.00, з 12.00 до 14.00, з 18.00 до 23.00. У періоди високої каламутності води в каналі та при аварійних ситуаціях, що є форс-мажорними обставинами, які викликають зменшення подачі води, дозволяється незначне відхилення від дотримання затвердженого графіка подачі води в місто.

2. Вважати таким, що втратив чинність, пункт 1.4. рішення виконавчого комітету Ужгородської міської ради від 25.07.2001 року № 116 “Про тарифи на водопостачання та водовідведення, норми споживання та втрат питної води”, з наступними змінами (рішення від 24.02.2010 р. № 27, пункт 1.1).

3. Опублікувати дане рішення в засобах масової інформації.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Адамовського М.Г.

Міський голова С.М. РАТУШНЯК

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  21/10/10, 08:54


№ 40 (612) Сергій Ратушняк: “Погорєлов у 2006-му передав нам місто у борговій ямі, а зараз обіцяє світле майбутнє”

Чергова традиційна вівторкова прес-конференція Сергія Ратушняка вийшла більш політизованою, ніж попередні. На ужгородців вилилися величезні тиражі безкоштовних газет, у котрих команда кандидата в мери Віктора Погорєлова звинувачує чинного міського голову у всіх можливих і неможливих муніципальних проблемах, тож Сергій Миколайович нагадав, у якому стані передав йому Ужгород у 2006 році сам Віктор Володимирович.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

ЗАБОРГОВАНІСТЬ КІЛЬКОХ КП СЯГАЛА РІЧНОГО БЮДЖЕТУ УЖГОРОДА

Нещодавно секретар Ужгородської міськради Юліанна Бедь розповідала журналістам, що попередня владна команда залишила нинішній 5 млн. грн. заборгованості по загальному фонду, 2,5 млн. - по спеціальному, та ще й 9 млн. грн. неповернутої позички на зарплати бюджетникам. Сергій Ратушняк продовжив перелік “спадку”, отриманого від мера-Погорєлова у ще не кризовому 2006-му. Так, борг “Ужгородтеплокомуненерго” становив 58 млн. грн., його довели до банкрутства. (Ліквідаційна комісія досі працює, збираючи старі борги, у тому числі з населення). Суд у будь-який момент міг почати реалізовувати майно цього комунального підприємства, тож, каже мер, щоб місто враз не залишилося без центрального опалення, він був вимушений піти на авантюрний крок і створити на базі “заліза” “Ужгородтеплокомуненерго” нове КП - “Ужтепло”. Водоканал навесні 2006 року теж мав солідні “хвости” у сумі 29 млн. грн. Нині уряд як компенсацію за різницю тарифів винен підприємству 19 мільйонів, саме ж воно за електроенергію та реагенти - 17 млн. А от як виглядала ситуація з виконаними роботами в оцінці Сергія Миколайовича: “На 12 мільйонів - це те, що ще можна було якимось чином перевірити, а на 6,7 млн. грн. були підписані цікаві акти виконаних робіт. Зокрема за стрижку трави заплачено у грудні, а на прибирання снігу в … серпні витрачено понад мільйон гривень. І оскільки акти за керівництва попередника підписали управління ЖКГ та фінуправління, я мусив виплатити ці їхні борги. Отже, бюджет міста тоді становив трохи більше 100 млн. грн., і кілька наведених цифр у сумі вже дають такий же борг. Місто знаходилося не просто в колапсі, воно мало бути проголошене банкрутом на рівні уряду! Півтора року, фактично, ми працювали тільки на те, щоб вилізти з цих боргів. Тому коли нам сьогодні обіцяють “світле майбутнє”, то виникає закономірне питання: чому ж ви довели Ужгород до такого страхіття тоді? Я вже не кажу про сміття, техніку й таке інше. Коментарі зайві”.

- Зараз ця команда отримує від Балоги гроші, купує електорат і йде на вибори, - продовжив Сергій Ратушняк. - Хай ідуть, нема питань. Я виграю у будь-якому разі: або як кандидат на посаду міського голови - і тоді матиму можливість реалізовувати цікаві проекти, бо люблю Ужгород і мені приємно щось для нього робити, або в іншому випадку, якщо аргументацією для виборців стануть 150 гривень, - як журналіст матиму вільний плацдарм для критики й очікування. За півроку всі хапатимуться за голови, мовляв, кого ж ми обрали. Чи можливий такий варіант? Так. З 1998 року Мукачево й Мукачівський район знаходяться під конвертами й кульками з гречкою. Зараз ця чума розповзається. Але я, повторюю, не буду в програші в жодному разі. Як Жванецький: або він популярний сатирик у недосконалому суспільстві, або помре як сатирик, зате житиме в демократичній благополучній країні.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  21/10/10, 08:54


№ 40 (612) Депутати врятували Леніна

На вчорашньому пленарному засіданні сесії Ужгородської міської ради, окрім робочих питань про внесення змін до бюджету та затвердження Програми підтримки розвитку малого підприємництва, розглядався ряд резонансних питань.

Так, міський голова Сергій Ратушняк “подякував” депутату Ігорю Барану за те, що його руками була втілена в життя змова завидівського клану щодо накладання безглуздого арешту на право реалізації надлишкового майна КАТП, через що місто не може виділити кошти на завершення будівництва проспекту на вул. Легоцького. Тому депутатам довелося проголосувати за надання дозволу на оформлення кредиту, гроші від якого допоможуть завершити новий проспект. Як розповів прес-секретар Ужгородської міської ради Олег Подебрій, таке рішення далося керівникам Ужгорода непросто, адже в подальшому кредит і виплати відсотків можуть стати тягарем для бюджету.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  21/10/10, 08:53


№ 40 (612) Міські податківці підбили підсумки роботи за 9 місяців

Цієї середи в актовому залі ужгородської ДПІ відбулося підбиття підсумків роботи інспекції за 9 місяців поточного року. У прес-конференції також узяли участь заступники начальника Любов Зюріна та Юрій Сарай.

Начальник ДПІ в м. Ужгороді Марія Бадида, яка відкрила засідання, наголосила, що напружена економічна ситуація в країні не могла не позначитися на показниках роботи інспекції, проте доводиться наповняти бюджет і в таких складних умовах. Завдяки проведенню різних дієвих заходів з посилення контролю за дотриманням податкового законодавства, ліквідації заборгованості перед бюджетом за 9 місяців 2010 року до Зведеного бюджету надійшло податків на загальну суму 309258,2 тис. грн., до Державного - 149886,3 тис. грн., до місцевого - 159371,9 тис. грн. По податку з доходів фізичних осіб, який є одним із основних бюджетоутворюючих і таких, що акумулюється в місті, за звітний період надійшло 130710,8 тис. грн., що становить 108,9% до відповідного періоду попереднього року. Найвищі темпи приросту сплачених сум у розрізі податків та зборів забезпечено: по платі за землю - 109,3%, податку з власників транспортних засобів - 167,6%, збору за забруднення навколишнього природного середовища - 120,1%. Основними причинами зменшення надходжень у розрізі окремих видів податків, за словами Марії Петрівни, є зменшення прибутків окремих бюджетоутворюючих підприємств, а також нестабільна ситуація на валютному ринку, внаслідок чого багато підприємств, які займаються імпортом, зазнають збитків.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  21/10/10, 08:53


№ 40 (612) Прем’єри органного фестивалю

Як і анонсувалося, минулого четверга, 7 жовтня, стартував ІІІ Міжнародний молодіжний фестиваль органної музики, організований Закарпатською обласною філармонією з ініціативи заслуженої артистки України органістки Наталії Висіч. Із самого початку захід мав на меті підтримку молодих талановитих вітчизняних і зарубіжних органістів, представлення різних органних шкіл та популяризацію кращих зразків світової органної спадщини. Таким чином ужгородці отримали чудову нагоду (і, звісно, скористалися нею) почути якісну музику в майстерному виконанні.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Не став винятком і цьогорічний фест, який теж підготував слухачам чимало цікавих відкриттів. Першим із них стало знайомство з безумовно талановитим та оригінальним сучасним композитором, автором філософсько-релігійної музики Михайлом Шухом. Його приїзд до Ужгорода зініціював голова Закарпатського осередку Національної спілки композиторів України Віктор Теличко. “Ми завжди прагнемо до того, щоб Закарпаття знайомилося з творчістю саме українських композиторів. Почавши з пропаганди творів наших метрів Мирослава Скорика та Євгена Станковича, Левка Колодуба, по можливості не обходимо увагою й творчість трохи молодших, утім уже відомих яскравих, неординарних композиторів. До таких належить Михайло Шух, із котрим я вже багато років знайомий і неодноразово слухав його музику. Хотілося, щоб її почули і в Ужгороді. А відкриття органного фестивалю стало гарною нагодою”, - розповів Віктор Федорович.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  21/10/10, 08:53


№ 40 (612) Два ювілеї в рамках одного концерту відзначатиме Закарпатський народний хор

Наступного четверга на Ужгород чекає яскрава подія - великим ювілейним концертом відзначить своє 65-річчя один із найстаріших хорових колективів України - Державний заслужений академічний Закарпатський народний хор.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Свій ювілей уславлений колектив зустрічає в хорошій творчій формі, з повністю укомплектованими складами виконавців (за однакової кількості чоловічих і жіночих голосів) та оркестрантів. “Таке було хіба за керівництва хором Михайла Кречка, - каже нинішній художній керівник та головний диригент Наталія Петій-Потапчук. - І саме завдяки цьому ми маємо можливість виконувати твори різних жанрів і складності”.

От і до ювілейного концерту Закарпатський хор узявся відновити монументальний твір Іштвана Мартона, написаний ним спеціально для ЗЗНХ, - ораторію “Карпатська рапсодія”. Цим твором, що досі не виконувався тривалий час, колектив і відкриє ювілейний концерт. Це символічно й актуально, оскільки двома днями раніше відзначатиметься 100-річчя корифея крайової школи малярства Федора Манайла, котрому інший видатний закарпатець і присвятив свою рапсодію.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  21/10/10, 08:51


№ 40 (612) Ужгород отримає унікальне обладнання для пологового будинку

На початку місяця ми повідомляли про досягнуті домовленості між міською владою та “Фондом Віктора Пінчука - соціальна ініціатива” щодо створення на базі відділення інтенсивної терапії новонароджених УМПЦ центру “Колиска надії” в рамках однойменної програми Фонду. Для цього Фонд береться оснастити відділення сучасними реанімаційними комплексами. А нинішнього четверга головний лікар Ужгородського міського перинатального центру Руслан Федько повідомив журналістам, що відкриття “Колиски надії” відбудеться вже зовсім скоро, наприкінці жовтня - початку листопада, щойно завершаться всі необхідні роботи.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Нагадаємо: проект “Колиска надії” працює 4 роки, і його метою є розбудова по Україні центрів надання допомоги новонародженим. За цей час при пологових будинках у кожній області створена 21 така структура й завдяки цьому врятовано життя 6500 малюків. На черзі Закарпаття, де вибір припав на Ужгородський перинатальний центр, який наразі є єдиним в області закладом вищого рівня надання допомоги в акушерстві та гінекології. Оскільки він ще й виконує функції обласного перинатального центру, то саме тут концентруються породіллі високої групи ризику зі складними патологіями вагітності, в тому числі й ризиком передчасних пологів, та народжуються 30% від усіх недоношених малюків краю. Тож, зрозуміло, й найвідчутнішою є потреба в апаратурі для виходжування немовлят із малою вагою. Це і взяла до уваги комісія Фонду Пінчука, котра попередньо вивчала медзаклади області. Щоправда, спочатку було прийнято рішення про оснащення іншого пологового будинку. Проте згодом, ознайомившись із системою та структурою надання допомоги жінкам із передчасними пологами, недоношеним дітям, які народжуються в таких пологах, в ужгородському, рішення було прийнято на його користь.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  21/10/10, 08:51


№ 40 (612) Мовою цифр

Опоненти міського голови Сергія Ратушняка по передвиборній кампанії останнім часом дуже люблять апелювати до свідомості городян заявами про наполеонівські плани очистити Ужгород від сміття, часто “забуваючи” про те, що будучи при владі, самі не спромоглися й копійки вкласти в те, щоб зробити місто чистим.

Аби дізнатися, скільки коштів діюча міська влада виділила на закупівлю техніки й інвентарю для прибирання та вивозу твердих побутових відходів протягом останніх років, ми звернулися до КШЕПу. Там повідомили, що в цьому напрямі міська влада Ужгорода веде активну роботу, зокрема у 2007 році для комунального підприємства була придбана вакуумна підмітально-прибиральна машина “Джонсон” вартістю 941 тис. 240 грн., вакуумна підмітально-прибиральна машина “Джонстон-С” (823 023,00 грн.), 25 контейнерів на суму 48 тис. 750 грн. та причіпна підмітально-прибиральна машина “Нордік” вартістю 518 тис.598 грн.

У 2008 році КШЕП поповнився на 31 пластмасовий бачок ємністю 1100 л (49 600 грн.), 10 великих контейнерів для сміття (16000 грн.), 31 контейнер для ТПВ ємністю 1100 л (49 600 грн.), сміттєвоз КО-432 на шасі МАЗ 437 (311 850 грн.), 2 сміттєвози КО-437 на базі МАЗ 5337 (кожен за 437 100 грн.), 300 пластмасових бачків (49 500 грн.) та 200 малих контейнерів для сміття (32 000 грн.).

2009 року для КШЕПу були закуплені 40 контейнерів для сміття (80 000 грн.), а 2010-го міська влада подбала про закупівлю 40 контейнерів для сміття ємністю 1100 л (99 600 грн.) та 372 малих контейнерів (93 000 грн.), таким чином загальна сума закупівель становить 3 986 961,19 грн.

КП “Уж”, котрий також займається вивозом сміття, протягом 2006 та 2007 років придбав 2 сміттєвози КО-432 та КО 437 (загальна вартість 409 000 грн.), 100 стаціонарних урн (25 300 грн.) та 187 контейнерів, витративши протягом 2-х років на оновлення техніки й інвентарю 800 735 грн.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  21/10/10, 08:50


№ 40 (612) “Fura kultura” - свято чи будні генерацій?

Проект формації “Garage Gang Kollektiv” із міста Києва, який має гучну назву “Fura kultura”, попри цікаві анонси дещо розчарував городян, котрі сподівалися побачити на Театральній площі справжню фуру (а не крихітний причіп) із десантом неординарних митців, що за тиждень мали перевернути уявлення ужгородців про нові можливості модернізації міста.

Десант, щоправда, дійсно був. Принаймні та ініціативна й розумна молодь, з якою журналісти могли поспілкуватися на прес-конференції, довела: приїхала до Ужгорода з цікавими ідеями. З нашого боку київських гостей зустрічав мистецький центр “Кубло”, що об’єднує багатьох непересічних ужгородців, котрі бажають розвивати культуру рідного міста. Культура, як було зазначено гостями, - це не якась конкретна установа чи будівля, а певний стан життя городян (при цьому, говорячи про загальну культуру, самі ж “фуракультурівці” не соромляться курити просто посеред Театральної, забуваючи про моральні норми й діючі закони), тому для того, щоб модернізувати місто, слід змінити в першу чергу свідомість людей.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  21/10/10, 08:50


№ 40 (612) Володимир Мишанич: “Мистецтво й журналістика для мене тісно пов’язані. Мабуть, не маючи за плечима художнього училища, писати б не став”

Постійний дописувач нашої газети, автор культурологічних матеріалів Володимир Мишанич цієї суботи святкує 50-ліття. Чим не привід запросити його на інтерв’ю до “Суботніх зустрічей”? Тим більше, що тем для розмови вистачає: наш колега паралельно є і художником, і провідним методистом обласного організаційно-методичного центру культури, більш відомого за старою назвою - Будинок народної творчості.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

- Володимире, не важко суміщати посаду чиновника від культури й покликання вільного художника та журналіста?

- “Чиновник від культури” - це про мою роботу в ООМЦК? Ні, не важко. На своїй посаді я зовсім не відчуваю, що маю стосунок до чиновницької братії. Працюю у відділі народної творчості та аматорського мистецтва, де організовуємо виставки самодіяльним художникам, ведемо облік майстрів народної творчості й промислів, вивчаємо та аналізуємо ситуацію в цій галузі - тобто займаємося певною мірою й науково-дослідницькою роботою. Хочеться вірити, що допомагаємо людям, тож хтось колись згадає про нас добрим словом (Сміється - авт). До речі, наш заклад незабаром святкуватиме 65-річчя. Будинок народної творчості створено відразу після приходу на Закарпаття радянської влади - у 1945-му. Першим його директором був Андрій Коцка, тут свого часу трудилися такі метри, як Федір Манайло, Адальберт Борецький, співпрацював і Адальберт Ерделі. Перед цією структурою стояло завдання підтримувати народне мистецтво і, чого гріха таїти, спрямовувати в потрібному ідеологічному напрямі. З одного боку, творчих людей цензурували, але з іншого - надавали серйозну допомогу. Як не крути, в радянські часи митці були затребувані суспільством, і чимало нині іменитих художників, танцюристів, співаків тощо саме тоді “розкрутилися”, стали відомими, хоч зараз намагаються відмежовуватися від соцреалістичного минулого.

- То ти подався в митці саме через престижність професії?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  21/10/10, 08:49
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS