Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Вересень 2010№ 34 (606) Першовересень із подарунком від мера

Нинішній Першовересень в Ужгороді розпочався з сюрпризу: школярів та їхніх батьків, котрі цього ранку прямували до своїх шкіл через сквер на площі Петефі, вітав розмальований веселковими барвами ведмідь, другий із десятка, що невдовзі оселяться на міських вулицях. Його ужгородським дітлахам до Дня знань подарував міський голова. “Карпатський ведмедик прикрасив цей сквер тому, що це улюблене місце відпочинку дітей. Це мій подарунок до 1 вересня - закарпатський ведмідь знань”, - зазначив Сергій Миколайович.

Аще цього дня Сергій Ратушняк устиг побувати на святі Першого дзвоника в 3 ужгородських школах: 6-й ім. В.С. Ґренджі-Донського, багатопрофільному ліцеї “Інтелект” та початковій ЗОШ № 1, куди привів у перший клас свою молодшу донечку Аліну.

Вітаючи батьків, учнів та педагогів ЗОШ № 6 зі святом, міський голова наголосив, що в полі зору влади постійне зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів міста, зокрема встановлення енергоощадних вікон, забезпечення їх власним теплом, облаштування внутріквартальних територій, свідченням чого є й уведена в дію напередодні 1 вересня дорога до цього закладу. Натомість директор школи Христина Мещерякова подякувала Сергію Ратушняку, а також Володимиру Приходьку, котрий вітав шкільну громаду від імені губернатора та передав сертифікат на отримання шкільних меблів і навчального обладнання за кошти обласного бюджету, за підтримку і вручила їм іменні подяки.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  08/09/10, 15:25


№ 34 (606) Журнал “Фокус” відзначив Ужгород як одне з найкомфортніших міст в Україні

Уже четвертий рік поспіль всеукраїнський журнал “Фокус” проводить масштабне дослідження великих і малих міст України, метою якого є визначення найкомфортніших для проживання населених пунктів. За цей час Ужгород жодного разу не потрапляв до першої десятки “Фокусу”, але цьогоріч за сумарними показниками посів восьме місце серед 55 міст України, що брали участь у дослідженні, показавши найкращі показники за розвитком інфраструктури.

З цієї нагоди минулого тижня привітати Ужгород та особисто міського голову Сергія Ратушняка приїхала представниця “Фокусу” в Західній Україні Оксана Омельченко, котра розповіла, що, окрім традиційних балів за сприятливу екологію, розвинену інфраструктуру, зайнятість населення та інші складові комфортного життя, міста-учасники одержували оцінку ділової активності, всього ж показників було 17.

У підсумку рейтинг кращих для життя міст завдяки своїм бізнес-успіхам та забезпеченню городян новими робочими місцями очолив Харків (до цього 3 роки поспіль верхні рядки в списку займали Івано-Франківськ, Чернівці та Львів), а Ужгород, за словами Оксани Омельченко, отримав найвищий рейтинг (444 бали із 450) за розвиток інфраструктури, випередивши і столицю, і лідера загального рейтингу. “Відрадно, що у вашому місті спотерігається тенденція до зростання багатьох показників, які формують поняття комфортності, - сказала представниця “Фокусу”. - Сподіваюся, що для Ужгорода це буде не остання нагорода”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  08/09/10, 15:25


№ 34 (606) Ужгород лідирує в Україні за темпами підключення до швидкісного Інтернету

Тисяча користувачів за 2 місяці підключилася в Ужгороді до послуги “Beeline Інтернет вдома”. А ювілейним абонентом стала працівниця однієї зі страхових компаній Валентина Тапченко. Це й стало приводом зустрічі, що відбулася днями в малому залі Ужгородської міської ради за участю першого заступника міського голови Миколи Адамовського та директора Ужгородського відділення ЗАТ “Українські радіосистеми” (ТМ Beeline) Юрія Чомоляка.

Будівництво широкосмугового швидкісного Інтернету розпочалося 3,5 місяця тому за сприяння міської влади. Як розповів Юрій Чомоляк, “ми звернулися до міськвиконкому по дозвіл для будівництва цієї мережі. Оперативно було прийнято відповідне рішення та отримано всі необхідні дозволи, й за 1,5 місяця ми виконали 80% запланованих робіт. А з 1 липня почали продаж послуги. І от протягом 2 місяців отримали тисячного абонента”. Наразі темпи будівництва та продажу послуги в місті з розрахунку на 1 багатоповерховий будинок найвищі по Україні. Мережею високошвидкісного доступу до Інтернету охоплено 16797 квартир 236 будинків лівобережного Ужгорода. Найближчим часом до них додасться ще 931 помешкання в 15 домах. Таким чином, Інтернет Beeline стане доступним у 70% багатоповерхової забудови міста. Водночас розпочато безкоштовне надання цієї послуги закладам соціальної сфери, які розміщені в зоні будівництва мережі, й невдовзі Інтернетом користуватимуться, зокрема, ЗОШ № 8, ЗакДУ, коледж культури та мистецтв.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  08/09/10, 15:25


№ 34 (606) Міський голова - проти свавілля облгазу

Не секрет, що майже 80% квартир у багатоповерхівках Ужгорода городяни власними силами перевели на індивідуальне опалення. І процес цей триває, зважаючи на те, що минулий опалювальний сезон, швидше за все, для ужгородських житлових будинківбув останнім. Не виключено, що незабаром наше місто стане першим обласним центром в Україні з повною “автономкою”. Проте останнім часом щось дуже почастішали випадки, про які неодноразово писала наша газета, коли до редакції у відчаї звертаються з різних мікрорайонів міста мешканці тих будинків, котрі “Закарпатгаз” відключає від газопостачання.

Зважаючи на вищесказане, на початку цього тижня міський голова Ужгорода Сергій Ратушняк звернувся із листом до першого віце-прем’єра України Андрія Клюєва.

У ньому до відома посадовця мер доводить неоднозначну ситуацію, яка склалася навколо встановлення інди- відуального опалення мешканцями багатоквартирних будинків міста Ужгорода. Зокрема йдеться про дії Ужгородської міської ради, котра поставила собі за стратегічну мету сприяння населенню в цьому питанні, та деструктивну позицію облгазів, у тому числі й ВАТ “Закарпатгаз”, які приватизовані всупереч інтересам держави й у своїй діяльності займають антидержавницьку та антинародну позицію. У листі Сергій Ратушняк наголошує, що вищезгадані облгази безкоштовно користуються магістральними та газорозподільчими мережами, не вкладають ніяких коштів в їх розвиток, усіляко перешкоджають та гальмують перехід житла на економний вид опалення.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  08/09/10, 15:24


№ 34 (606) У День знань на пл. Петефі встановили чергову скульптуру ведмедя

Цього тижня у прес-центрі ГО “Нове Закарпаття” із журналістами зустрівся випускник Ужгородського коледжу мистецтв та Львівської національної академії мистецтв, молодий скульптор Михайло Колодко, автор архітектурної новинки міста - композиції “Ужгородські ведмедики”.

Він розповів, що Закарпаття має чудесний герб, і тому митцю захотілося обіграти його у скульптурі закарпатського символу - ведмедя. За словами автора, ці архітектурні форми створено атракційними, мобільними, вони легко демонтуються та переносяться в будь-яке місце. За бажання їх можна подарувати місту-побратиму.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  08/09/10, 15:24


№ 34 (606) Сергій Ратушняк: “Не треба державі вирощувати олігархів. Треба вирощувати Державу!”

Україна на порозі місцевих виборів. Добігає кінця нелегка каденція чинної міської влади, котра запам’ятається ужгородцям як складними моментами, коли доходило до блокування роботи міської ради силовими структурами, так і багатопунктовим переліком зробленого, попри всі завади. Як ведеться, на завершення кожного терміну перебування на керівних посадах обраних нами людей ми любимо підбивати підсумки: а що ж вони зробили для нас, виборців, чи можна їм довіряти й надалі? Про злободенні проблеми, з якими бореться міська влада, ми вирішили поспілкуватися з ужгородським міським головою Сергієм Ратушняком.

- Отож які позитивні зрушення ви могли б відзначити, а що є проблемою, котра потребує вирішення?

- У нас у правильному напрямі був заданий хороший тон міліції Павлом Кононенком. Переконаний: ми ще десятки років будемо вдячні йому та Віталію Глуховері за те, що допомогли мені звільнити історичну вулицю Фединця, фактично наш ужгородський Хрещатик.

Думаю: ми ще дамо оцінку й діям так званого еколога, який займається практично криміналом, здирництвом, не дав побудувати аквапарк і не визнає результати референдуму, а це норма прямої дії. Вважаю, що нарковиробникам із мукачівської банди, котра вже розмістила і нарколабораторію в Ужгороді, міліція також дасть оцінку. Моє власне переконання, хай воно буде й непопулярним: за наркотики (виробництво, розповсюдження), за насильство - треба розстрілювати. Причому розстрілювати публічно!

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  08/09/10, 15:24


№ 34 (606) Ювіляри 2010 року: покровська церква, транспортний міст, пам’ятник Петефі

У цьому номері газета “Ужгород” вирішила зробити невеличкий історичний екскурс у минуле нашого міста і з новими подробицями пригадати історію появи трьох ювілярів 2010 року: Покровської церкви, зведення якої завершилося 80 років тому, великого транспортного мосту, будівництво котрого розпочалося 75 років тому, та бронзового пам’ятника Шандору Петефі, якому через кілька тижнів “виповниться” 20.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Покровська церква

Про одну з найгарніших у місті Покровську церкву наша газета писала не раз, у рубриці “Невідомий Ужгород” згадували про неї й наші читачі, чиї спогади дозволили більш повно розкрити історію храму та розвіяти деякі міфи, пов’язані з його будівництвом. Зокрема майже в усіх довідкових матеріалах говориться про те, що він є точною копією Коломенської церкви Вознесіння Господнього, тоді як насправді ці храми тільки стилістично схожі. На доказ цих слів пропонуємо читачам порівняти світлини древньої церкви Вознесіння, що була зведена в 1528-1532 роках на честь народження князевича Івана IV, згодом більш відомого, як Іван Грозний, у підмосковному Коломенському (нині входить до числа архітектурних шедеврів, внесених до Світової спадщини ЮНЕСКО), з нашою маленькою, але такою затишною Покровською церквою, котра наче перенеслася до Ужгорода зі сторінок Пушкінських казок. Вона справді має молодшого близнюка - храм св. Василія у словацькому містечку Медзилаборце (на фото), його автором також був о. Коломацький.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  08/09/10, 15:20


№ 34 (606) Один тиждень міської влади мовою фактів і конкретних справ

Продовжуємо друкувати перелік зробленого управліннями та підрозді-лами міської влади протягом тижня.

Відділ економіки з 26 серпня підготував та подав на сесію проект рішення „Про зміни до Програми економічного і соціального розвитку міста на 2010 рік”. Програмою передбачено додаткові бюджетні призначення на капітальний ремонт покрівель ДНЗ № 6 по вул. Капітульній, 20 (170,0 тис. грн.) та ДНЗ № 15 по вул. Л.Українки, 8 (70,0 тис. грн.), а також на облаштування резервного вводу стаціонару дитячої лікарні з АВР та встановлення автономного генератора й електромереж для аварійного живлення (49,6 тис. грн.). Розроблена “Програма підтримки розвитку малого підприємництва в м. Ужгороді на 2011-2012 рр.”, яка розміщена на сайті міської ради для обговорення та надання пропозицій. Спеціалісти відділу залучалися до роботи в складі робочої групи з перевірки правовстановлюючих і дозвільних документів суб’єктів господарювання та регулювання трудових відносин із найманими працівниками.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  08/09/10, 15:20


№ 34 (606) Микола Адамовський проти брудних PR-технологій

Цього тижня прес-центр “Нове Закарпаття” обговорював незаконний початок передвиборної агітації та брудні PR-технології, які наразі застосовують деякі ужгородські претенденти на посаду міського голови. Закликав майбутніх кандидатів до проведення чесних виборів і перший заступник ужгородського міського голови Микола Адамовський.

Зокрема Миколу Григоровича неабияк обурив сюжет, відзнятий телекомпанією “Тиса-1″, в якому колишні працівники КШЕПу (до слова, давно звільнені за пияцтво), вбрані в “робочу” оранжеву жилетку, розповіли на камеру про нібито велику заборгованість зарплатні на цьому комунальному підприємстві, після чого, оперуючи мільйонними цифрами, взагалі піддали аналізу складне соціально-економічне становище Ужгорода. Здавалося б, що такого в бажанні журналістів опитати працівників комунальних служб, якби не подальша присутність у кадрі ужгородського бізнесмена Миколи Жолтані, котрий не приховує свого бажання стати наступним мером нашого міста й уже опустився до того, що наймає пияків для зйомки підставного телесюжету.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  08/09/10, 15:20


№ 34 (606) Місцеві вибори-2010 на Закарпатті будуть інтригуючими, а передвиборна кампанія - швидкою та жорсткою

У вівторок в Ужгородському прес-клубі реформ відбулося засідання, лейтмотивом якого став майбутній перебіг місцевих виборів-2010 на Закарпатті. Із журналістами зустрілися Федір Шандор, кандидат соціологічних наук, директор Карпатського фонду полінгових досліджень, Ярослав Фриндак, голова обласного відділення комітету виборців України, та Володимир Феськов, представник громадської мережі “Опора”.

Цьогоріч “опорівці”, як і раніше, моніторитимуть виборчу кампанію, відстежуватимуть усю інформацію про вибори в ЗМІ й ту, яка надходитиме від учасників виборчого процесу, стежитимуть за роботою ТВК. Окремим напрямом роботи громадського спостереження стане моніторинг виконання кандидатами своїх передвиборних обіцянок. “Як тільки новоспечені депутати отримають мандати, ми одразу почнемо відстежувати, чи відповідає їхня політика тим обіцянкам, які вони дали громаді”, - сказав Володимир Феськов.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  08/09/10, 15:20
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS