Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Липень 2010№ 27 (599) Майбутнє Ужгородського аеропорту під питанням. Ліцензію йому продовжили тільки на 3 місяці

Комісія Державного департаменту авіаційного транспорту Мінтрансу України провела перевірку міжнародного аеропорту “Ужгород” і в підсумку, висловивши певні зауваження, продовжила йому ліцензію тільки на 3 місяці. Власне, за цей час потрібно усунути всі недоліки, інакше майбутнє летовища - в тумані. Зважаючи на ситуацію, у середу голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида відвідав це госпрозрахункове підприємство, аби обговорити з колективом його проблеми та перспективи.

З’ясувалося, що крайовому аеропорту столична комісія висунула 3 претензії: не проведено навчання технічного персоналу (щоправда, з цим наразі вже впоралися); слід замінити старий інтроскоп, за допомогою якого оглядають багаж, на що потрібно 900 тис. грн.; є питання й щодо периметра летовища. Під останнім мається на увазі забудова прилеглої території - швидше, потенційна (ділянки навколо роздані в приватну власність), бо наразі поблизу злітної смуги росте тільки один будинок, та й зведення того призупинено. Що і на якій відстані можна будувати - зараз вивчає інститут “Украеропроект”, висновки якого й стануть визначальними. Проте за сучасними європейськими нормами, яких має дотримуватися й Україна, за 150 м від злітної смуги може розташовуватися невисокий одноповерховий котедж, за 250 - двоповерховий.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  21/07/10, 09:57


№ 27 (599) Річку Уж підкорили!

Минулої неділі жителі нашого міста мали змогу спостерігати за цікавим спортивно-розважальним дійством під назвою “Ужгородська регата”. Захід являв собою сплав по річці Уж на плавзасобах різної конструкції, які представили 11 команд і з-поміж яких були піратська шхуна, зібрана з шин вантажівок, надувний м’яч, судно з футбольним полем, м’ячем і рефері на борту та багато інших. “Ужгородську регату” приурочили до Дня працівника морського та річкового флоту. Мета ж - розважити глядачів і самих учасників. А також акція мала соціальний характер: привернути увагу і закликати закарпатців не засмічувати річки.

Розпочався сплав у районі Підзамкового парку, а фінішував біля транспортного мосту, довжина маршруту склала близько 2 км. “Судна” стартували з інтервалом в 20 секунд, щоб уникнути зіткнень. На пішоходному мості зі-бралося багато глядачів та вболівальників. Тут була встановлена звукова апаратура, а коментатори з Корпорації свят “Не понял” вели репортаж і розважали присутніх. Учасники дотрималися всіх вимог - плавзасоби мали рухатися тільки за допомогою течії і самих плавців та не розгубити дорогою свій екіпаж. На фініші “кораблі” зустрічали дівчата в купальниках із фінішними прапорцями, а також головний суддя змагань Олег Муртазін (він же начальник міського управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді) з секундоміром, який і визначив переможця.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  21/07/10, 09:57


№ 27 (599) Реформування й розвиток житлово-комунального господарства обговорювалося на громадських слуханнях

Програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства була прийнята в травні сесією міської ради без достатнього обговорення громадськістю міста, тож її винесли на громадські слухання, які відбулися у четвер. У великій залі міськвиконкому зібралися представники ОСББ, КШЕПу, РМЕО та ініціативні групи будинків, щоб внести свої пропозиції та висловити власну думку.

Любов ДЕЯК, “Ужгород”

Заступник міського голови Воло-димир Химинець сказав, що всі ужгородці зацікавлені в тому, яким бути нашому місту. Про нього треба подбати краще, щоб було комфортно і його мешканцям, і гостям. Основною метою Володимир Васильович вбачає те, щоб у всіх комунальних об’єктів з’явився ефективний власник, тому програма потребує доопрацювання, а не критики. Він зазначив, що з бюджетних 340 млн. грн. лише 34 млн. направлено на розвиток шкіл, дитячих садків, доріг тощо. Звичайно, цих коштів мало, щоб утримувати місто, у власності якого 1044 будин-ки, з них 37 дуже старих, а 3 - аварійні, як і 3 тисячі дерев по місту. Відслужили своє й ліфти та покрівлі, ремонту потребують і дороги. Саме це питання вирішується у співпраці з обласною владою, яка взяла на свій баланс усі в’їзні автотраси.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  21/07/10, 09:57


№ 27 (599) Установа виконання покарань має нового начальника

Цього четверга особовому складу відділу Державного департаменту України з питань виконання покарань в Закарпатській області заступник голови державного департаменту України з питань виконання покарань Сергій Зінченко представив нового керівника. Ним став 38-річний майор внутрішньої служби Михайло Соханич.

Присутній на представленні голова Закарпатської обласної державної адміністрації Олександр Ледида сказав, що кандидатуру нового очільника ЗУВК серед інших він вибрав особисто, і вірить, що Михайло Іванович виправдає його сподівання. Привітали М. Соханича з новим призначенням і прокурор Закарпатської області старший радник юстиції Анатолій Петруня, начальник ГУ МВС України в Закарпатській області Віктор Русин, а також благочинний м. Ужгорода настоятель Святопреображенського храму протоієрей о. Іоан Моланич.

Михайло Соханич подякував за привітання та довірену йому посаду й пообіцяв працювати так, щоб не було нарікань на його роботу.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум, Влада)  -  21/07/10, 09:56


№ 27 (599) Не захворіти на туберкульоз допоможе ромським дітям масова профілактика

На початку червня ми повідомляли, що міський відділ охорони здоров’я в рамках місячника боротьби з туберкульозом ініціював виїзне обстеження ромського населення мікрорайону Радванка з метою вчасного виявлення хвороби і попередження її розповсюдження. А наприкінці місяця в найнеблагополучніших щодо захворювання на туберкульоз районах Ужгорода - на вулицях Тельмана та Пирогова - стартувала суцільна хіміопрофілактика ромських дітей, аби убезпечити їх від цієї недуги.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Удатися до такого кроку медиків спонукала непроста санітарно-епідемічна ситуація в місті з туберкульозу. Зокрема цього року проти відповідного минулорічного періоду дещо погіршилися показники по туберкульозу, виявлено більше занедбаних форм, каже Ірина Столярова, начальник відділу охорони здоров’я Ужгородської міської ради, що здебільшого є наслідком несвоєчасного проходженням дорослими ужгородцями флюорографічних оглядів (навіть при тому, що показник охоплення таким обстеженням в Ужгороді найвищий по області), пізнього звернення по медичну допомогу, переривання курсу хіміопрофілактики. Непокоїть і те, що в місті зареєстровано 2 випадки активного туберкульозу серед контактних осіб. Усе це стало предметом розгляду на засіданні міської координаційної ради щодо боротьби з туберкульозом, яку очолює заступник міського голови Федір Апшай, 8 червня. Учасники зібрання, серед котрих був і голова обласного ромського об’єднання “Ромська зірка” Мирослав Горват (до речі, він єдиний із очільників численних ромських товариств відгукнувся на запрошення), були одностайні в тому, що ситуація вимагає посиленого контролю за організацією протиепідемічних заходів в осередках туберкульозної інфекції, яких у місті 56, включно з повним обсягом клінічних та рентгенологічних обстежень контактних осіб, проведенням заходів заключної та поточної дезінфекції в осередках захворювання, епідобстеженням та патронажем цих осередків згідно з планом оздоровлення.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  21/07/10, 09:56


№ 27 (599) Один тиждень міської влади мовою фактів і конкретних справ

Продовжуємо друкувати перелік зробленого структурними підрозділами Ужгородської міської ради протягом тижня.

Управління з питань інноваційних впроваджень, інвестицій та сталого розвитку міста цього тижня провело моніторинг стану реалізації інвестиційних проектів відповідно до законодавства України про території пріоритетного розвитку за І півріччя поточного року. Підготовлено проект рішення “Про Програму розвитку туристичної галузі в м. Ужгороді на 2010-2012 роки” та проект рішення міськради про створення будинкового комітету за адресою вул. Українська, 18. Здійснювався супровід інвестиційних проектів з технічного переоснащення та капремонту житлових будинків, в яких створені ОСББ та які подані в Міністерство ЖКГ України для отримання фінансування у рамках Загальнодержавної програми реформування ЖКГ на 2010 рік. Працівники управління взяли участь у проведенні міжнародної конференції “Конкурентоспроможність та кластеризація в автомобільній промисловості”. Проведено організаційні заходи щодо підготовки Громадських слухань з обговорення Програми реформування ЖКГ в м. Ужгороді на 2010-2014 роки, які відбулися 15 липня. Підготовлено інформацію про Ужгород для участі в Міжнародному економічному форумі в місті Криниця (Польща). Управлінням надано консультації, інформаційно-методичну допомогу представникам 7 ініціативних груп з питань створення органів самоорганізації населення: БК та ОСББ.

Управління освіти Ужгородської міської ради здійснило виплату заробітної плати за червень та відпускних педагогічним працівникам. Проведена інструктивно-методична нарада керівників дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів з питань ведення документації по організації харчування та виконання грошової норми в дитячих садках. В журналі “Вихователь-методист дошкільного закладу” вийшла стаття “Тривожна дитина” завідувача центру практичної психології та соціальної роботи управління освіти Ужгородської міської ради Шевчук В. В., в якій описані тренінги, проведені цього начального року з методичними об’єднаннями педагогів м. Ужгорода. Розпочато виплату одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення ними 18-річного віку. Здійснюється контроль за виконанням ремонтних робіт у навчальних закладах м. Ужгорода. В навчальних закладах розпочато атестацію робочих місць за умовами праці. Управління освіти розробило дозвільний документ щодо готовності навчальних закладів до початку навчального року. Підготовлений план покращення санітарно-технічного стану навчальних закладів для створення безпечних умов перебування, виховання, навчання дітей.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  21/07/10, 09:55


№ 27 (599) Новий Бюджетний кодекс пропонує органам місцевого самоврядування вводити додатковий податок на прибуток, а плату за землю повністю залишати на місцях

Нещодавно Верховна Рада України прийняла Бюджетний кодекс, і заступник міського голови Ужгорода Володимир Химинець у прес-центрі “Нове Закарпаття” розповідав журналістам про нові положення, запроваджені ним, та аналізував, як це позначиться на нашій муніципальній казні.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Власне, якихось радикальних змін не відбулося, тож, вважає Володимир Васильович, можна було обійтися і внесенням змін до чинного законодавства. Важливими моментами є обмеження повноважень парламенту в бюджетному процесі (він уже не подає бюджетну резолюцію) і розширення можливостей Кабміну в цьому плані. Цікаво, що відхилення бюджету Верховною Радою взагалі не передбачено, та й президентське вето на нього - теж (Президент може просто повернути документ на доопрацювання). Досить двозначно виглядає новація, згідно з якою у ВР забрали функцію щодо ратифікації запозичень - уряд може їх брати (як внутрішні, так і зовнішні) без необхідного раніше погодження. Відсутня і колишня норма, що залучені позики повинні використовуватися виключно на бюджет розвитку. Іншими словами, з’явився ризик, що ці кошти можуть просто “проїдатися” соціальними потребами.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  21/07/10, 09:55


№ 27 (599) Діти і комп’ютер: літнє загострення проблеми

Літо. Канікули. Саме тепер дітям час якомога більше бувати на свіжому повітрі, бігати, стрибати, кататися на велосипедах. Але натомість багато з них “зависають” перед комп’ютерами і з однолітками спілкуються переважно через Інтернет. Де межа безпечної дружби з віртуальними іграми, чим може обернутися надмірна захопленість ними і як цього уникнути, ми розпитували провідного спеціаліста (психолога) Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ужгородської міської ради Світлану Хоркаву.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Причина залежності - брак живого спілкування й уваги

Перша комп’ютерна гра під назвою “Зоряні війні” з’явилася 1962 року, а про комп’ютерну залежність як таку, що йде на рівні з алкогольною чи наркотичною, заговорили наприкінці ХХ століття. Спершу суспільство захоплювалося ПК, бачило в них можливості широкого розвитку, а згодом стало зрозуміло, що є і зворотний бік медалі. Фахівці стверджують: комп’ютер, у принципі, не може бути безпечним, оскільки він - джерело електромагнітного випромінювання і неіонізуючої радіації, яка, і це давно відомо, негативно впливає на генофонд та може позначитися на здоров’ї майбутніх поколінь. Але навіть якщо не забігати так далеко вперед, мінуси все одно вилазять: надмірне захоплення комп’ютером приводить користувачів до розладів нервової системи, психосоматичних захворювань і зрештою може спровокувати навіть інфаркт чи інсульт. І оскільки ПК стають щоразу доступнішими для широкого загалу, а розвиток технологій невпинно йде вперед, пропонуючи все більш захоплюючі ігри та масу різноманітної інформації в Інтернеті, ризик потрапити в полон віртуального світу дедалі відчутніший.

Світлана Хоркава каже, що найбільш уразлива в цьому плані категорія - діти від 12 до 18 років. До цього віку комп’ютерні ігри, ігрові приставки, мультики теж присутні в житті підростаючого покоління, але, з одного боку, чим менше чадо, тим більше уваги приділяють йому батьки і тим легше вони можуть вплинути на нього, обмеживши доступ до техніки, а з другого - і самі малюки не так зациклюються на чомусь, їм нецікаво довго зосереджувати увагу на однотипному занятті. Зі старшими важче. Вони самостійніші, відтак не дозволяють грати дома - підуть в інтернет-клуб. До того ж будь-які заборони підлітки сприймають болісно, як посягання на їхню особистість.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  21/07/10, 09:55


№ 27 (599) Степан Пономаренко: “Моє життя - кучерява зачіска”

Степан Порфирович Пономаренко - вчитель з великої літери. Понад 36 років свого життя він віддав викладанню історії в СШ № 1, або, як вона називається нині, лінгвістичній гімназії ім. Т.Г. Шевченка. Минуло вже кілька десятиліть відтоді, як Степан Порфирович вийшов на заслужений відпочинок. Його учні виросли, стали шанованими науковцями, лікарями, освітянами, політиками тощо, але й досі не забувають свого вчителя. Пригадують, що Степан Порфирович майже ніколи не ставив “двійок”, завжди вражав дітей врівноваженою реакцією на будь-які несподіванки, не дозволяв собі зверхнього ставлення до школярів, а ще надзвичайно цікаво викладав дітям історію, хоч і мусив розповідати лише те, що дозволялося. 19 липня ужгородський учитель Степан Пономаренко відзначатиме 90-літній ювілей, тож “Ужгород” запросив його стати гостем наших традиційних “Суботніх зустрічей”.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

- Степане Порфировичу, 90 років не кожному пощастить прожити. Поділіться секретом свого довголіття.

- Секрету немає. Я сам ніколи не думав, що доживу до такого поважного ювілею, тим більше, що кілька років перед цим уже однією ногою був на тому світі. Завдяки дочці, котра зуміла мене виходити, я й сиджу перед вами, от тільки пересуватися майже не можу - хвороба позначилася на опорно-руховій функції мого тіла. Так у 4-х стінах квартири я й перебуваю вже понад 4 роки. На щастя, друзі мене не забувають, навідуються й учні. Що й сказати: приємно, коли ти відчуваєш, що комусь потрібен.

- Знаю, родом ви не з Ужгорода. Розкажіть про своє походження.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  21/07/10, 09:54


№ 27 (599) Ужгородці побували на Міжнародних спортивних іграх школярів у Бахрейні

У столиці Королівства Бахрейн місті Манама проходили 44-ті Міжнародні спортивні ігри школярів, в яких брали участь юнаки та дівчата 12-15 років із 64 міст 32 країн світу. Як повідомляє член Комітету міжнародних дитячих ігор Анатолій Коломоєць, понад 2500 учасників змагалися у 8 видах спорту: легкій атлетиці, плаванні, міні-футболі, гандболі, волейболі, настільному тенісі, тейквондо й вітрильному спорті. Нещодавно, до речі, виповнилося 20 років, як Ужгород приймав ХІХ за ліком такі змагання, названі Дитячою олімпіадою. Що ж до нинішніх ігор, то в них виступила й делегація Ужгорода, яка спробувала сили в трьох видах спорту - легкій атлетиці, плаванні та міні-футболі.

Легка атлетика - обов’язковий вид на цих змаганнях, тому вони й задали змагальний настрій у команді Ужгорода. У перший день Владислав Беззаботнов, пробігши 100-метрівку за 11,77 сек., забезпечив собі право змагатися в півфіналі наступного дня. Дмитро Йовбак опинився за бортом півфіналу, показавши результат 12,52 сек. У дівчат на 100 м далі попередніх забігів не потрапила Ольга Бєлкіна. Наймолодшій учасниці - Аліні Коломоєць (1998 р. н.) - не вистачило 0,12 сек., щоб потрапити у півфінал. Її час - 13,80. Будемо вважати це попередньою пристрілкою, адже Аліна ще три роки поспіль зможе брати участь у цих іграх. Тож у спортсменки ще все попереду.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  21/07/10, 09:54
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS