Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Червень 2010№ 23 (595) І знову “газова війна”?

До редакції у відчаї звернулися мешканці багатоповерхівки на вул. Перемоги, 149: їхній 160-квартирний будинок уже вдруге відключають від газопостачання. Спершу, кажуть вони, працівники ВАТ “Закарпатгаз” просто зняли вентиль, і дві труби великого діаметра протягом трьох днів залишалися роз’єднані - будь-хто за бажання міг напхати в них сміття, і невідомо, чим це ще обернеться. У четвер їх знову з’єднали (не перевіривши, чи нема сторонніх предметів), проте блакитне паливо так і не з’явилося: з відкритих конфорок іде сморід, проте горіти - не горить.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

По-перше, люди бояться, що десь щось може вибухнути, адже, чого гріха таїти, є в будинку чимало п’яничок, для яких перекрити конфорку - річ далеко не першочергова. З іншого боку, відключення від газопостачання несе масу побутових незручностей. Мешканці з жахом згадують той період у найлютіші холоди, коли вони тиждень сиділи без газу. Автономне опалення не працювало (а власне через нього й почався конфлікт), кухонні плити - теж, масові спроби зігрітися камінами чи приготувати їсти на електроплитці регулярно закінчувалися вибиванням електропостачання. Тепер, звісно, трохи легше, хоч холод не допікає, та в багатоповерхівці чимало сімей із маленькими дітьми, котрим ані їсти всухом’ятку, ані митися холодною водою небажано. Хоч і для дорослих у цьому приємного мало.

Люди запевняють, що неодноразово зверталися до “Закарпатгазу”, намагаючись вичерпати конфлікт. Вони зізнаються: дійсно, не дозволили газовикам відрізати “автономки” у квартирах, мовляв, не ви їх установлювали. Але 2 під’їзди здали по 400 грн. з квартири для заміни зовнішніх труб, передали їх працівникам ВАТ, проте через деякий час ті… повернули гроші, так нічого і не зробивши. Мешканці не розуміють: чому ж не привести систему у відповідність із технічними умовами хоча б тим, хто готовий це фінансувати? Технічна можливість є, впевнені вони. “Включіть нам газ, а потім тих, хто не хоче виконувати ваші техумови, подавайте до суду. Але індивідуально, а не всіх гамузом!” - просять замучені протистоянням городяни. Вони готові знову “скинутися” по 400 і навіть 500 гривень із сім’ї, проте платити “за того дядю” не хочуть. Кожен хай відповідає за себе.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  29/06/10, 08:59


№ 23 (595) Словаки й українці зустрічалися з нагоди нашого Дня прикордонника

Зустріч делегацій Словаччини та України, приурочена нашому Дню прикордонника, відбулася в неофіційній обстановці - в будинку відпочинку Міністерства оборони СР. Обидві країни представляли по 4 чоловік, причому з боку господарів були такі високі посадовці, як директор Служби національної безпеки СР генерал-майор Франтішек Бланарік та генеральний директор митного уряду доктор Елеонора Крочанова. Україну репрезентували Закарпатська обласна та Ужгородська міська організації МУСУВ.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  29/06/10, 08:58


№ 23 (595) Делегація Ужгородської міськради побувала в Їглаві

Минулого тижня представники Ужгородської міської ради на чолі з міським головою Сергієм Ратушняком побували в Чеській Республіці - у м. Їглава краю Вісочіна.

Офіційний візит виявився плідним і насиченим подіями. Наша делегація зустрічалася з мером Їглави та губернатором краю, вивчала досвід зарубіжних колег щодо наповнення муніципального бюджету, співпраці з підприємцями, взаємодії різних гілок влади. Приглядалися ужгородці й до роботи тамтешнього комунального господарства, відвідали сміттєпереробний завод. Словом, набралися вражень і заодно запозичили цікаві й корисні ідеї.

Підсумком візиту стало підписання декларації про співпрацю та спільні проекти. Сподіваємося, невдовзі вони будуть втілені в життя.

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  29/06/10, 08:58


№ 23 (595) Незвичайні гості міської друкарні

Накінець настала довгоочікувана пора канікул. Хоч по-справжньому вони почнуться лише по закінченні літньої практики, але для учнів 5, 6, 7, 8, 10-х класів зараз найцікавіший час - час прогулянок, екскурсій, поїздок, який дуже зближує, об’єднує. За ці 12 днів учні дізнаються один про одного більше, ніж протягом усього навчального року, міцніє дружба, з’являються нові знайомства, зароджуються перші справжні почуття.

Скажу чесно, багато хто з педагогів не дуже любить цей період. Адже кожну прогулянку треба ретельно спланувати, продумати, кожен вихід у місто має бути цікавим, змістовним, а незвіданих місць із кожним роком стає все менше. Адже побували вже і в Боздоському парку, і Закарпатському краєзнавчому музеї, і Художньому музеї імені Бокшая, театрах і кінотеатрах…

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  29/06/10, 08:58


№ 23 (595) Ужгород може похвалитися найвищою в області кількістю медиків на тисячу населення

Професійні свята зазвичай стають приводом оглянутися на галузеві проблеми й досягнення, підбити підсумки й намітити плани на майбутнє. Власне, саме це до Дня медика в прес-клубі “Нове Закарпаття” робили заступник міського голови й очільник надзвичайної протиепідемічної, протиепізоотичної комісії при Ужгородській міській раді Федір Апшай, начальник відділу охорони здоров’я Ірина Столярова та головний лікар міської дитячої лікарні й головний позаштатний педіатр управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Ігор Рошко.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Оскільки прес-конференція була святкова, то й розпочалася вона з теплих вітальних слів на адресу медиків від Федора Васильовича. Він констатував, що, попри кризу, наша галузь охорони здоров’я має непогані показники. В місті працюють близько 500 лікарів (53 відсотки з них мають вищу категорію) та 700 медсестер, а в підсумку на тисячу ужгородців припадає значно більше медиків, ніж у середньому по області. Галузь представлена 5-ма муніципальними бюджетними закладами: ЦМКЛ, міською поліклінікою, “швидкою допомогою” та МДКЛ і перинатальним центром. Усі вони пройшли акредитацію, а останні два отримали статус “Лікарні, доброзичливої до дитини”. Тут пропагують і всіляко сприяють повному якомога довшому грудному вигодовуванню, працюють за програмою раннього втручання щодо дітей, які народилися з патологіями. А ще 2 наші установи визнані у 2009-му флагманами вітчизняної медицини.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  29/06/10, 08:57


№ 23 (595) Галузь охорони здоров’я області дієздатна, зазначає головний медик Закарпаття

На прес-конференції в переддень професійного свята - Дня медичного працівника - начальник управління охорони здоров’я ОДА Роман Шніцер говорив про досягнення, проблеми й перспективи обласної медицини.

Роман Іванович вважає суттєвим те, що, попри відсутність до середини травня бюджету, галузі охорони здоров’я області вдалося втримати дієздатність. Більше того, покращити показники по окремих важливих напрямах, зокрема зменшити показник малюкової смертності з 13 до 9,8%, стабілізувати ситуацію щодо якісної рододопомоги. А розподіл коштів відповідно до бюджету-2010 вселяє оптимізм, каже Р. Шніцер.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  29/06/10, 08:57


№ 23 (595) Краєзнавчий музей відзначає ювілей

Цими днями один із найулюбленіших музеїв усіх гостей Ужгорода відзначає 65-ту річницю з дня заснування. Історія Закарпатського краєзнавчого розпочалася 20 червня 1945 року, коли Народна Рада Закарпатської України прийняла постанову про відкриття в місті Народного музею Закарпатської України. За 65 років функціонування він став справжньою скарбницею історичної та культурної пам’яті всіх народностей, які здавна населяють край. А те, що музей знаходиться в древніх стінах Ужгородського замку, додає йому неперевершеного колориту, який приваблює і краян, і численних туристів.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Свій ювілей Закарпатський крає-знавчий вирішив поєднати з відзначенням Міжнародного дня музеїв, який цьогоріч минув незвично тихо. Працівники закладу розповідають: туристи й городяни настільки звикли до цікавих і гучних святкувань Дня музеїв, що просто обривали телефонні лінії, намагаючись з’ясувати, з яких причин свято переноситься на цілий місяць. З огляду на ситуацію в державі та спричинені цим фінансові труднощі музею й справді важко було організувати одразу 2 масштабні заходи, тож вирішили зосередити сили лише на одному святі - відзначенні 65-річного ювілею. Цього четверга до Ужгородського замку з’їхалися науковці з найбільших музеїв України та сусідніх країн - тут проходила Міжнародна наукова конференція “Музеї Карпатського регіону: стан і перспективи розвитку”. Слід сказати, що наш музей і справді може похвалитися багатьма досягненнями, тож на конференції науковці мали змогу поділитися досвідом успішної наукової, просвітницької та екскурсійної роботи. Зокрема, як розповіла нам завідувач відділу науково-освітньої роботи Ольга Бугір, статистика свідчить, що популярність Закарпатського краєзнавчого музею зростає з року в рік. Якщо в 1950 році музейні експозиції оглянуло 10 826 відвідувачів, то за минулий, 2009 рік їхня кількість зросла до 101 817. Свій успіх музейні працівники пояснюють новим підходом до роботи та залучення відвідувачів. Протягом кількох років проводилися різноманітні анкетування та експрес-опитування, з яких науковці й фахівці з музейного маркетингу змогли дізнатися більше про сучасну музейну аудиторію: хто нині приходить до музеїв, чого очікують відвідувачі від знайомства з музейною експозицією, що цікавить їх найбільше, які додаткові послуги вони бажають отримати. Виявилося, що сучасний відвідувач - глядач уважний і вимогливий, котрий прагне отримати якомога більше знань про історію, культуру, легенди нашого краю. Все частіше нинішні гості Ужгородського замку звертаються за послугами екскурсоводів, котрі проводять оглядовий показ усього музею, охоплюючи великий хронологічний період та відповідаючи на індивідуальні питання. Загалом працівники музею розробили різноманітні форми екскурсійного обслуговування: залежно від інтересів, кількості вільного часу та знань відвідувачів екскурсоводи можуть проводити показ усієї експозиції або виключно території замку, тематичні екскурсії, екскурсії-семінари тощо. Перспективною формою роботи вважаються цикли лекцій для окремих груп: учнівської молоді, студентів, військовослужбовців, ветеранів. Але найбільшою популярністю ужгородців та гостей міста користуються музейні свята, виставки, зустрічі та інші заходи, які давно вже стали традиційною формою культурно-освітньої роботи закладу. Так, краєзнавчий музей щороку приймає міжнародні делегації до Дня міста, організовує чимало цікавого у День музеїв, у грудні відзначає “Музейного Миколая”, у січні влаштовує “Різдвяні зустрічі”, запрошує на Великодні та храмові свята тощо. Проводять у замку й інші культурно-розважальні заходи, такі, як показ вистави “Лісова пісня” від Театру ляльок “Бавка” або анонсований на липень концерт гурту “Океан Ельзи”. Звісно, не всі вони відповідають атмосфері музею. Багато років його працівники працюють над тим, щоб сформувати певний рівень його сприйняття як осередку високої культури, збереження та збагачення історії краю, прищеплення шани до природи та культури Закарпаття, бажаючи зробити музей закладом справді європейського рівня. І якщо вистави на зразок “Лісової пісні” сприймаються у стінах замку дуже органічно, то різноманітні рок-концерти аж ніяк не вписуються в тутешній колорит. Натомість сувенірна крамничка, ресторан і дегустаційна зала, існування яких часто закидають директорові музею, на думку його працівників, абсолютно не шкодять закладу, а навпаки, допомагають доповнити спектр усіх послуг, яких потребує сучасний турист.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  29/06/10, 08:57


№ 23 (595) Найближчі до народу правоохоронці відзначають професійне свято

“Найближчі до народу правоохоронці” - це про дільничних інспекторів. Рік служби їм іде за півтора, що саме по собі є визнанням особливої напруженості їхньої роботи. Без дільничних інспекторів не обходиться жодне відпрацювання і жоден масовий захід. Вони займаються таким широким спектром діяльності, що зрештою стають “донорами” для всіх міліцейських структур: набравшись кількарічного досвіду як ДІМ, людина стає спеціалістом широкого профілю і сміливо може долати кар’єрну драбину хоч у ВБНОНі, хоч у карному розшуку. І от 18 червня представники цієї “кузні кадрів” відзначають професійне свято й 87-му річницю заснування служби. Що й стало приводом поспілкуватися з начальником сектору дільничних інспекторів Ужгородського МУ ГУМВС капітаном міліції Едуардом Голомбом.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

- Едуарде Васильовичу, з усього розмаїття виконуваних вашою службою функцій яка все-таки є найважливішою?

- Вважаю, що наше основне завдання - профілактика злочинів. Саме тому ми регулярно, практично щотижня, відвідуємо за місцем проживання раніше судимих (а таких в Ужгороді немало - 1180 чоловік), постійно тримаємо в полі зору наркоманів, “важких” дітей, підлітків із неблагополучних сімей, п’яниць-дебоширів (57 чоловік у нас є “постійними клієнтами”), душевнохворих. А ще - розважальні заклади, котрі мають репутацію місць тусовки різних підозрілих осіб. Відвідуємо й громадян - власників нарізної, мисливської чи газової зброї. Крім того, дільничних інспекторів задіюють для охорони громадського порядку під час масових заходів, для проведення різних спецоперацій і відпрацювань у місті, при розслідуванні резонансних злочинів. Наприклад, коли шукали вбивцю киянина, знайденого мертвим у Підзамковому парку, всі наші співробітники, незалежно від того, їхня це дільниця чи ні, опитували продавців довколишніх торгових точок, переглядали їхні відеозаписи, проводили подворові обходи городян. Тож у швидкому розкритті того злочину була і наша частка роботи.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  29/06/10, 08:56


№ 23 (595) Ірина Пацкань: “Бачити радість материнства, бути першим свідком народження нової людини - невимовне задоволення”

Першого дня червня головний позаштатний акушер-гінеколог управління охорони здоров’я ОДА, доцент кафедри охорони материнства і дитинства факультету післядипломної освіти УжНУ, кандидат медичних наук Ірина Пацкань відcвяткувала ювілей. Цього ж місяця, 20 червня, медики відзначатимуть професійне свято. Тож невипадково гостем цих “Суботніх зустрічей” ми обрали саме Ірину Іванівну, “маму” сотень ужгородців і неужгородців, кого прийняли на світ її професійні руки; зцілювачку, котра повернула надію на життя не одній жінці; наставницю численного загону акушерів-гінекологів, що, озброєні отриманими в неї знаннями, самі успішно йдуть дорогами медицини. А ще ерудовану, елегантну й чарівну жінку, якою важко не захопитися.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

- Ірино Іванівно, насамперед дозвольте привітати вас із нещодавнім ювілеєм і до численних побажань усіляких гараздів долучити й наші зичення задоволення від кожного прожитого дня, від справи, якою, без сумніву, багато років займаєтеся віддано і з наснагою. А як ви прийшли в медицину?

- Дякую за вітання. Щодо вибору спеціальності проблем не було. Росла в середовищі медиків: тато був терапевтом, мама - акушером-гінекологом, їхні друзі - теж переважно лікарі. Тож куди мені ще було йти, як не в медицину? Хоча батьки були проти - казали: “То важкий труд, і перспективи на його полегшення немає. Ти ж дівчина, тому обирай ту спеціальність, яка дозволить тобі більше часу віддавати сім’ї. А якщо будеш лікарем, забудеш, що є дім; інакше ризикуєш стати посередністю”. Звісно, мене це не зупинило, і після школи цілеспрямовано подалася до Чернівецького медінституту (найближчого, менше ніж за 100 км, від Кам’янця-Подільського, де я жила). Вступила одразу, бо добре вчилася в школі, була спокійним дівчам. Це вже життя зробило мене енергійнішою й емоційнішою. В інституті теж добре вчилася, а 1978 року разом із чоловіком (Богдан Пацкань, нині завідувач кафедри хірургічних дисциплін ФПО УжНУ, головний позаштатний хірург облуправління охорони здоров’я - авт.), до речі, моїм однокурсником, поїхали в Бурятську АРСР і відпрацювали в Улан-Уде 4 роки.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  29/06/10, 08:56


№ 22 (594) З централізованим опаленням таки попрощаємося. Знайшовся інвестор, готовий у цьому допомогти

Курс остаточного переходу Ужгорода на автономне опалення став набувати конкретніших обрисів. Незважаючи на кризу, заява про припинення централізованого теплопостачання уже найближчого холодного сезону не виглядає голослівною. Ужгородська міська рада вийшла на певні домовленості з інвестором, котрий бере на себе фінансування будівництва автономних котелень для бюджетних закладів і навіть допоможе з індивідуальним опаленням квартир ужгородцям, які самостійно це питання вирішити не змогли. Такою інформацією поділився з журналістами заступник міського голови Володимир Химинець на прес-конференції в “Новому Закарпатті” у вівторок.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Як розповів Володимир Васильович, створена схема, за якою конкретний банк фінансуватиме лізингову компанію, котра, у свою чергу, встановлюватиме автономне опалення в помешканнях ужгородців та інвестуватиме кошти в будівництво нових котелень для деяких закладів освіти. Що стосується квартир, то майже 80% із них городяни власними силами перевели на “автономки” (деяким самотнім соціально незахищеним допомогла міська влада). Це вигідно з усіх поглядів - тепло обходиться набагато дешевше, а грієшся, коли і як хочеш. Ті ж, хто досі залишився на ЦО, швидше за все, просто не мають коштів на облаштування індивідуального опалення. А переходити на нього доведеться, бо централізоване через високі тарифи на газ для КП, застаріле обладнання та все меншу кількість споживачів давно стало непосильним тягарем для міського бюджету. Допомогти цій категорії громадян якраз і взявся банк “Глобус”. Він пропонуватиме клієнтам різні варіанти. Наприклад, перший внесок у 20% від вартості всіх робіт і обладнання, а далі - лізинг (він не передбачає нарахування відсотків). Зрозуміло, користувач зобов’язаний щомісячно вносити на рахунок певну суму, але вона не буде великою, бо виплата, за домовленістю, розтягуватиметься на досить довгий строк. Слід розуміти, що банк - не благодійна організація, і певний його прибуток закладуть у вартість обладнання, однак це м’якший варіант, ніж звичайний кредит, котрий до того ж потребує якоїсь застави. А тут заставою виступатиме саме обладнання. Зрештою, кожен сам вирішуватиме, підходить йому такий варіант чи ні. З бажаючими укладатимуть індивідуальні договори, виходячи з можливостей клієнта. Скажімо, можна котел ув’язати в існуючу мережу радіаторів, а не міняти все в комплексі, і тоді “автономізація” обійдеться значно дешевше. Правда, експлуатація виявиться суттєво дорожчою, бо старі чавунні радіатори розраховані на великий об’єм води.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  16/06/10, 12:38
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS