Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Квітень 2010№ 14 (586) Ужгород приймає конкурсантів “Учителя року-2010″

Цими днями Ужгород разом із 4-ма іншими обласними центрами став місцем проведення заключного туру XV Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2010″. Протягом 10 днів, з 14 по 23 квітня, 27 учителів географії - переможців регіональних турів змагатимуться тут за звання кращого, якому в підсумку буде присвоєне звання заслуженого вчителя України.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

“Проведення конкурсу такого високого рівня саме в нашому місті - велика честь, - сказав на святі урочистого відкриття конкурсу в Падіюні заступник міського голови Федір Апшай. - Від імені міського голови Сергія Ратушняка та Ужгородської міської ради щиро вітаю фіналістів “Учителя року” в нашому місті. Місті, яке має найдовшу в Європі липову алею, в якому минулого року закладена і буде - я переконаний - найдовша сакурова алея. Місті з великим історичним минулим, потужним науковим і культурним потенціалом. Цілий ряд наукових шкіл, що працюють тут, відомі далеко за межами нашої держави. І цими досягненнями ми завдячуємо насамперед освітянам, з-поміж котрих десятки заслужених, народ-них учителів, переможців різних усеук-раїнських конкурсів. Ви представляєте свої регіони як найкращі і вже є переможцями. А участь у заключному етапі нехай стане початком подолання нових професійних висот”.

Конкурс розпочався. Протягом перших 2 днів авторитетне журі у складі відомих вітчизняних науковців та педагогів на чолі з Ярославом Олійником, деканом географічного факультету Київського національного університету

ім. Шевченка, доктором економічних наук, членом-кореспондентом Національної академії педагогічних наук, вивчало матеріали конкурсантів. А вчора слово взяли самі учасники конкурсу. Вони написали роботу, що засвідчить їхні фахову підготовку і володіння методикою викладання предмета; продемонстрували журі майстер-клас “Я роблю це так”, в ході якого представили свої досягнення, розкрили власні методи роботи та оригінальні ідеї; пройшли співбесіду, що передбачала дискусію за змістом проблеми, над котрою працюють. У цьому етапі буде визначено 12 конкурсантів, які продовжать участь у подальших конкурсних змаганнях, серед котрих: написання практичної роботи, проведення уроків у гімназії м. Ужгорода та самоаналіз. За результатами цих випробувань журі вибере 4-х лауреатів та переможця.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  23/04/10, 15:19


№ 14 (586) Львівські вболівальники у нас побешкетували, але не так, як це їм приписують чутки

Недільний футбольний поєдинок між львівськими “Карпатами” та “ФК Закарпаття” обріс чутками, страшнішими одна за одну: в понеділок уранці вже все місто жваво обговорювало погроми магазинів, які нібито мали місце в центрі, і сперечалося про кількість жертв. Одні запевняли, що вбито одного, інші - що двох чоловіків. Насправді, на щастя, всі живі, а “димом”, від якого розігралася фантазія оповідачів, очевидно, стали двоє постраждалих, котрі після матчу потрапили до лікарні. Ситуація дійсно була гарячою, проте правоохоронці зуміли утримати її під контролем.

Заступник начальника Ужгород-ського міського управління міліції В’ячеслав Григор’єв, коментуючи ці події, розповів, що загалом на футбол 11 квітня до обласного центру прибуло приблизно 700 уболівальників зі Львова (наших виявилося набагато менше). Десь 300 з них - самостійно потягами або рейсовими автобусами, ще 400 - організовано 10-ма автобусами безпосередньо перед матчем. З останніми якраз проблем не виникало: на під’їзді до Ужгорода їх зустріла міліція та супроводила на “Авангард”. Зате перші трохи розгулялися, особливо активних навіть довелося затримати. Так, до міліції надійшло повідомлення, що на вулицях Корзо та Волошина невідомі молодики з символікою львівських “Карпат”, звісно, в нетверезому стані, чіпляються до перехожих, нецензурно лаються. У підсумку ужгородські правоохоронці остудили запал гостей, склавши адмінпротоколи за хуліганство на двох 16- та 17-літніх хлопців, а за розпивання пива в громадських місцях - ще на чотирьох львів’ян. Також адміністратор одного з магазинів на Корзо поскаржився, що невідомі особи викрали обідньої пори з прилавка кілька пляшок пива та один блок слабоалкогольних напоїв. У центрі міста виникали дрібні сутички приїжджих із місцевими, однак розперезатися гарячим від спиртного “фанам” не дала міліція.

Усе це відбувалося ще до матчу. Сам він розпочався о 16.00. За дотриманням порядку на трибунах стадіону стежили понад 500 правоохоронців. Усе було спокійно, доки у ворота “Закарпаття” не забили гол. Радість львівських уболівальників вилилася у крики, свист, розмахування прапорами та запалювання кількох вибухових пакетів та “фаєрів”. Проте ще більше пристрасті розгорілися після завершення поєдинку з рахунком 1:1 (наші відігралися в останні хвилини, тож гості, котрі встигли відчути себе переможцями, “накрутилися” не на жарт). Коли команда “Карпат” підійшла до трибун з глядачами, аби подякувати за підтримку, там здійнявся гармидер. Один молодик раптом зіскочив з трибуни і побіг на поле. Міліціонери стали йому на заваді - такі правила. А коли хлопець у цьому шарварку впав на землю, його земляки чомусь вирішили, що того б’ють, і взялися “допомагати”: в людей у формі полетіли пластмасові крісла і все, що траплялося під руку.

Попри це, наші правоохоронці поводилися максимально коректно і зуміли втримати ситуацію під контролем. Правда, при виході зі свого сектору ще постраждав 29-літній чоловік: у загальній тисняві його штовхнули, він упав і забився, довелося викликати “швидку”, його відвезли до ОКЛ. Тим часом львівських уболівальників мало-помалу провели до автобусів, якими ті приїхали, і відправили додому. Знов-таки, залишилися “фани-самостійники”, котрих міліція постаралася супроводити до залізничного вокзалу. Проте хтось із них, імовірно, на деякий час випав з поля зору, бо о 18.15 на вул. Митній невідомі особи з символікою “Карпат” устигли ще побити 18-літнього ужгородця, котрий звернувся по медичну допомогу до обласної клінічної лікарні. Слідчо-оперативна група виїздила до потерпілого, проте він відмовився писати заяву (утім, як і молодий чоловік, якого натовп “зім’яв” при виході зі стадіону).

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини, Країна)  -  23/04/10, 15:18


№ 14 (586) Угорський досвід вирішення гендерних проблем переймали в Ужгороді

Ужгородська мерія, управління з питань інноваційних впроваджень, інвестицій та сталого розвитку міста спільно з благодійним фондом “КултурЕлле” цього вівторка організували міжнародну конференцію на тему: “Запровадження гендерних принципів відповідно до пунктів Програми “Дорожня мапа 2006-2010″, ознайомлення з угорським досвідом та досвідом країн Європейського Союзу”. Рівень зібрання був дуже високим, про що свідчить присутність міністра праці та соціального захисту Угорщини Ласло Герцога, Генерального консула Угорщини в м. Ужгороді Вілмоша Сікловарі, інших посадовців міністерств праці, а також юстиції та внутрішніх справ УР.

Українську сторону представляли начальник головного управління праці та соцзахисту ОДА Віктор Мацола, міський голова Сергій Ратушняк, його заступник Федір Апшай, начальники управлінь і відділів міськради, науковці, освітяни, керівники різноманітних гендерних центрів та всіх установ міста, які так чи інакше мають стосунок до вирішення гендерних проблем. У вітальному слові до учасників конференції мер Ужгорода акцентував на власному баченні цих питань: боротися треба не за рівність жінок і чоловіків у праві працювати 8 годин на день, а за те, щоб жіночих 6 годин прирівнювалися до чоловічих восьми. Адже, як не крути, реально більшість домашніх клопотів та виховання дітей, попри професійну зайнятість, і надалі лежать на тендітних плечах прекрасної половини. Тож найкраще, що можуть зробити чоловіки, - це щодня освідчуватися своїм половинкам у коханні та допомагати їм у всьому. Зокрема й у кар’єрному зростанні, якщо дама цього хоче.

Власне, основною метою зібрання було обмінятися досвідом щодо забезпечення рівних можливостей самореалізації осіб різних статей у суспільстві, поділитися методами боротьби з насиллям у сім’ї та незаконною торгівлею людьми, шляхами захисту скривджених. І, слухаючи доповіді зарубіжних гостей, можна було зробити два висновки: перший - проблеми в нас дуже схожі, незважаючи на те, що Угорщина входить до Євросоюзу й живе трохи краще; другий - описані угорцями програми, в принципі, ефективно діють і в Україні, просто не в таких широких масштабах. А значить, ми рухаємося в правильному напрямі. Головне не “переборщити” в гендерних питаннях, аби жінки залишалися жіночними, а чоловіки - мужніми.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  23/04/10, 15:18


№ 14 (586) Ужгородські підприємства - у “Лізі Кращих”

23 ужгородські підприємства здобули статус “Підприємство року” за підсумками Міжнародного економічного рейтингу “Ліга кращих”. Про це міського голову Сергія Ратушняка повідомив листом голова оргкомітету рейтингу Віктор Конарівський.

4 роки поспіль науспішніші підприємства з-поміж 350 тисяч суб’єктів господарювання визначають на основі офіційних даних державних органів статистики України за 6-ма критеріями відповідно до європейського стандарту рейтингування: обсягами реалізованої продукції та основних засобів підприємств; залученням інвестицій, кредитів, збільшенням статутного капіталу; середньою заробітною платнею; продуктивністю праці; статутним капіталом. За підсумками 2008-2009 років 1 місця в рейтингу посіли: ОП “Ужгородський коньячний завод” (за основним видом діяльності “Виробництво дистильованих алкогольних напоїв”), ВАТ “Ужгородський Турбогаз” (”Виробництво двигунів та турбін”), ТзОВ “Завод “Конвектор” (”Виробництво неелектричних побутових приладів”); на 2-х: ВАТ “Модуль” (”Виробництво неелектричних побутових приладів”), ПП. “Маріна” (”Роздрібна торгівля алкогольними та іншими напоями”); на 3-х: кредитна спілка “Мрія” (надання кредитів), ТзОВ “Інтерфіл” (”Виробництво парфумерних та косметичних засобів”), ТзОВ “Калина-Ужгород” (”Посередництво в торгівлі паливом, рудами, металами та хімічними речовинами”); на 4-х: ТзОВ “Гроклін-Карпати” (”Виробництво меблів для сидіння”), ПП “Карніка” (”Виготовлення інших готових металевих виробів”). П’ятими стали: ВАТ “Ужгородське автотранспортне підприємство 12107″ (”Діяльність автомобільного регулярного транспорту”) та ТзОВ “ФАВА-Технікс” (”Виробництво електричного устаткування для двигунів і транспортних засобів”); 6-м - ТзОВ “Електро-Буд” (”Будівництво місцевих трубопроводів, ліній зв’язку та енергопостачання”); 9-ми - ВАТ “Закарпаттяавто” (”Технічне обслуговування та ремонт автомобілів”) та ТзОВ “Матяш і Матяш” (”Виробництво ізольованого кабелю та проводу”); 11-м - ВАТ “Плодоовоч” (”Оптова торгівля напоями”), 12-м - ТзОВ СМП “Тіп-Топ” (”Оптова торгівля напоями”); 13-м - ЗАТ “Скілур” (”Виробництво виноградних вин”); 15-ми - ТзОВ “Гал ЛТД” (”Виробництво електродвигунів, генераторів і трансформаторів”), ДП “Фокстрот-Ужгород” ТзОВ “Фокстрот” (”Роздрібна торгівля побутовими електротоварами, радіо- та телеапаратурою”), 17-ми - ТзОВ “Шаян” (”Оптова торгівля будівельними матеріалами”) та ТзОВ “Готель “Ужгород” (”Діяльність готелів”); 19-м - ВАТ “Ужгородська взуттєва фабрика” (”Виробництво взуття”).

“Хочемо подякувати вам за сумлінну працю на благо рідного міста, яка дозволяє підприємствам вашого регіону стабільно показувати високі показники у сфері виробництва та організації гідного обслуговування населення міста й регіону, сприяє поповненню державної скарбниці України та підвищенню добробуту населення, - зазначено в листі до Сергія Ратушняка. - Маємо честь запропонувати вам, як керівнику-професіоналу, взяти участь у Саміті лідерів економіки з 27 квітня по 9 травня 2010 року в Китайській Народній Республіці… Під час урочистої вечері Саміту особисто вам буде вручено заслужену відзнаку - орден “Почесний хрест”.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  23/04/10, 15:18


№ 14 (586) Лазерна медицина на службі в людей

Цього тижня в Ужгороді на базі медичного факультету УжНУпроходила 3-денна Міжнародна конференція “Використання лазера в медицині та біології”, що зібрала багатьох науковців з України та закордоння.

Наукова програма конференції була насиченою, адже фотомедицина та фотобіологія нині переживають часи активного розвитку. Зокрема медицина використовує лазерні технології в хірургії, травматології, ортопедії, акушерстві та гінекології, пластичній хірургії та косметології, терапії, спортивній медицині, квантові технології застосовуються також у сільському господарстві та ветеринарії. Московські вчені з Головного наукового центру лазерної медицини розповіли журналістам, що Росія працює над удосконаленням лазерів понад 20 років (загалом сусіди розробили 16 видів лазерів на різних активних компонентах), зокрема активно застосовують їх для фотодинамічного лікування раку. Цей метод є відносно недорогим (обладнання виробництва країн СНД коштує близько 10-15 тис. доларів) і дуже ефективним, адже в процесі лікування гинуть лише хворі клітини, тоді як здорові продовжують працювати у звичному режимі. Результати такого лікування вражають - московські вчені розповідають, що смертність серед хворих на рак зменшилася в їхній країні дуже суттєво, в багатьох випадках фототерапія веде до 100%-го одужання пацієнтів. Нині медики приїхали поділитися своїм досвідом із закарпатськими фахівцями й були приємно здивовані, коли дізналися, що наш край не пасе задніх у питанні розвитку лазерних технологій, а в лікуванні раку ужгородські лікарі вже 3 роки вико-ристовують вітчизняний аналог фотодинамічної лазерної установки. Фахівці з Одеси розповіли також, що на сьогодні все більше українців звертається до фототерапії з метою загального омолодження, видалення наслідків вугрового висипу або боротьби з випадінням волосся. Використання лазерів та їх розробка, вважають вони, в майбутньому здатні допомогти безлічі людей, тож українська медицина повинна орієнтуватися на те, щоб змінювати консервативні погляди на лікування і навчатися використовувати лазери.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  23/04/10, 15:17


№ 14 (586) Один із пріоритетів міської влади - допомога бездомним

Проблема бездомних людей, котрі, чого гріха таїти, “колять” очі ужгородцям (це переважно роми і ті, хто звільняється із системи виконання покарань), має місце не тільки в Ужгороді, області чи державі, а й усіх країнах світу. Тож у вівторок у малому залі міськвиконкому відбувся “круглий стіл”, ключовою темою якого стала майбутня реалізація Концепції соціального захисту бездомних громадян до 2012 року в м. Ужгороді.

Ця тема нині неабияк актуальна, підкреслив Федір Апшай, заступник міського голови Ужгорода. Звичайно, ці складні питання одразу вирішити неможливо, на-голосив він. Це стосується як житла для цих категорій громадян, їхніх медико-соціальних гарантій, прописки, працевлаштування тощо. До прикладу, багато ромських дітей не можуть вчасно отримати шкільні атестати або інші важливі документи через те, що не мають елементарного свідоцтва про народження, а їхня мати - паспорта і т. д. Цей ланцюжок тягнеться далеко в минуле, і шкода, що подібні питання у правовому полі нашої держави вирішити дуже складно. Проте, розповів Федір Апшай, останнім часом прокуратура та міліція пішли назустріч міській владі та цим верствам населення, разом відпрацювали механізм видачі документів і розпочали через суди домагатися дозволу на отримання паспортних документів ромським дітям або ж їхнім батькам.

На основі вищезгаданих рішень, підписаних міським головою Ужгорода Сергієм Ратушняком, затверджено склад координаційної ради з питань соціального захисту бездомних громадян у м. Ужгороді, головою комісії якої став заступник міського голови Федір Апшай, заступником голови - начальник управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради Віталій Ерфан та секретарем - заступник начальника цього управління Дмитро Свирид. Членами ж координаційної ради стали різні посадовці, котрі мають безпосередній стосунок до проблеми бездомних громадян міста: соціальні працівники, працівники відділу охорони здоров’я міста, “червонохрестівці”, правоохоронці, священики різних релігійних конфесій та представник ромського молодіжного об’єднання. На “круглому столі” думки всіх присутніх були вислухані, а їхні пропозиції протягом місяця повинні надатися секретарю комісії координаційної ради, а згодом втілитися в життя через конкретні дії.

На засіданні було затверджено план заходів стосовно реалізації вищезгаданої Концепції, а саме: вивчення проблеми бездомності як соціального явища та формування політики щодо неї; розвиток профілактичної роботи міської влади у цій сфері; запровадження обліку бездомних громадян через реєєстр основних місцеперебувань цієї категорії громадян за певними адресами, відновлення їм паспортних документів, запровадження системи автоматичного обліку бездомних; розвиток системи надання їм таких основних соціальних послуг, як психологічних, юридичних та інформаційних; реінтеграція - супроводження самостійного проживання, безперешкодний доступ до медичного обстеження чи термінової допомоги лікарів тощо.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  23/04/10, 15:17


№ 14 (586) Дайте рибі спокій на період нересту

Саме такий заклик був лейтмотивом зустрічі з журналістами заступника начальника головного управління “Закарпатдержрибохорони” Олега Ополонського в прес-центрі “Нове Закарпаття”. Річ у тім, що з 5 квітня по 25 травня на Закарпатті проводиться традиційна операція “Нерест-2010″, яка має посприяти природному відтворенню рибних ресурсів області. Відтак на вказаний період заборонене будь-яке рибальство на всіх водних об’єктах не тільки природного, а й штучного походження (зокрема в кар’єрах, каналах).

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Навіть берегоукріплюючі роботи, забір піску та гравію, очищення русел річок відкладають на потім, аби забезпечити рибі вільне проходження міграційних шляхів і нерест. Проте щоб шанувальники рибної ловлі не впадали в депресію без улюбленого заняття, відповідним галузевим наказом чітко визначені місця, де все-таки можна порибалити під час нересту. Щоправда, тільки з берега і лише одною вудкою чи спінінгом з одним гачком або блешнею. В інші пори року Правила любительського рибальства дозволяють використання 5 вудочок.

Зрозуміло, що ловити рибу забороняється і в Ужі. Винятки (із зазначеними обмеженнями) становлять ділянки річки від державного кордону зі Словаччиною до Боздоського мосту та від автотранспортного мосту по об’їзній дорозі (біля повороту на Перечин) угору по течії до транспортного мосту в с. Оріховиця Ужгородського району. За нашим містом рибалити можна також від підвісного мосту біля греблі до підвісного мосту оздоровчого табору УжНУ “Скалка” та від ресторану “Турянська Долина” до автомобільного мосту через Уж в Перечині.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  23/04/10, 15:17


№ 14 (586) Раку не потрібно боятися, його треба вчасно виявляти

Винесена у заголовок фраза - коронний вислів акушера-гінеколога, заступника головного лікаря Ужгородського міського перинатального центру, кандидата медичних наук Івана Трещака. Чому не треба боятися раку і що робити, аби потім не довелося налякатися, Іван Іванович розповідає нам із нагоди Всесвітнього дня здоров’я.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Профілактичні огляди можуть уберегти від трагедій

- Іване Івановичу, раз цьогорічний Всесвітній день здоров’я приурочений здоров’ю жителів міст, скажіть: імовірність захворіти на рак молочної залози чи репродуктивних органів у городянок вища, ніж у мешканок сіл?

- Урбанізація призвела до того, що в містах узагалі зосереджено набагато більше населення, а там, особливо в мегаполісах, негативних чинників, які впливають на розвиток онкозахворювань, вистачає. Факторами ризику є тютюнопаління, вживання алкоголю, малорухливий спосіб життя, стрес. Хоча, з іншого боку, в селі інколи менша поінформованість у цих питаннях і проблематичніше дістатися до лікаря.

Якщо ж звернутися до статистики, то в Ужгороді кількість онкологічних захворювань у жінок зростає, як і виявлення запущених форм раку. Це світова тенденція (щорічно рак шийки матки у світі діагностують у 500 тисяч нових пацієнток). Однак паралельно у цивілізованих країнах є й інша тенденція - щодо зменшення смертності онкохворих. Власне, такої ж “вилки” повинні прагнути й ми. В нашій країні щорічно виявляється близько 16 тисяч випадків онкопатології. З них 50% припадає на жінок репродуктивного віку. В Україні щоденно від раку шийки матки помирає шість жінок, і така цифра сама по собі змушує не легковажити цією хворобою.

А шлях на зниження жахливих втрат простий - виявляти рак на ранніх стадіях через регулярне масове обстеження жінок. Правда, здійснити це на практиці досить складно: ну не звикли у нас люди відвідувати медиків просто так, коли нічого не болить.

- Напевно, в цьому плані радянська система тотальної диспансеризації була зовсім непоганою справою.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  23/04/10, 15:16


№ 14 (586) Ударна сила міліції

З початку свого заснування 15 квітня 1919 року служба карного розшуку вважається ударною силою міліції. І не випадково, адже на її плечі лягають чи не найважчі завдання - розкриття злочинів, виявлення й затримання осіб, які їх вчинили, розшук безвісти зниклих людей. А ті, хто тут працює, про спокій лише мріють, бо щодень - і в будень, і в свято, будь-якої хвилини доби, - якщо змушують обставини, їм доводиться виходити на завдання. Далеко не кожен витримає такий ритм. І тому випадкових людей тут немає, каже начальник відділу карного розшуку Ужгородського МУ ГУМВС України в Закарпатській області капітан міліції Володимир Улинець, з котрим ми зустрілися в переддень професійного свята.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Колектив підпорядкованого йому відділу молодий - середній вік сищиків до 30 років. Утім це справжні профі, бо виконувати завдання, покладені на карний розшук, який був, є і буде одним із найскладніших та найвідповідальніших підрозділів, під силу лише одним із кращих, переконаний Володимир Іванович. “Вважається, що міліціонери, котрі пройшли службу в карному розшуку, можуть упоратися з будь-якими труднощами, - каже він. - І все-таки найважливіше в нашій роботі не здатність витримувати ненормований ритм, а знання психології, внутрішнє чуття й інтуїція. А ще вміння працювати з людьми, тобто ставити питання так, аби не тільки привернути до себе свідка або підозрюваного, а й з отриманих відповідей зробити необхідні висновки, які надалі допоможуть розкрити злочин. Звісно, досвід приходить із практикою, втім визначальним тут є бажання працювати”.

Сам Володимир Улинець в Ужгородському міськуправлінні з 2002 року. Випускник Національної академії внутрішніх справ України розпочав службу у відділі карного розшуку в групі по розкриттю тяжких вбивств і злочинів проти особи під наставництвом Володимира Огняника, тодішнього начальника карного розшуку, а нині вже пенсіонера. За 3 роки здібного опера призначають керівником цієї групи й водночас заступником начальника відділу. А з 2009-го він сам очолив „убойний” підрозділ. Здається, 8 літ - невеликий термін, та для оперативника вони сповнені стількох подій, що вистачить на ціле життя.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  23/04/10, 15:16


№ 14 (586) Падіюн шукає таланти!

В Ужгородському палаці дітей та юнацтва триває набір талановитої молоді для участі у Молодіжному фестивалі дизайнерів “АРТ революція”. Отож не проґавте свій шанс, адже заявки на участь у ньому приймаються до 17 квітня.

З метою пошуку та виявлення творчо обдарованої молоді в напрямах дизайну крою та пошиття одягу, дизайну інтер’єру в Ужгороді вже вшосте проводиться цей захід. Керівник центру моди “Твій стиль” Маргарита Сойнова розповідає, що до участі в ньому запрошуються як молоді, ще нікому не відомі митці, так і ті, хто вже має свої ательє в Ужгороді. Головне, щоб юні таланти мали бурхливу фантазію. “Цьогоріч це буде фестиваль дизайнерів не лише одягу, а й інтер’єру (виставка інтер’єрних робіт) та зачісок. За роки існування заходу, його учасниками були Агнеса Гутич, Василь Годованець, Аня Ількова та інші. Приємно відзначити, що серед них багато вихованців нашого гуртка”.

До речі, у центрі моди “Твій стиль” на- вчання комплексне. Тут займаються конструюванням та моделюванням одягу, кроєм та шиттям, вивчають мистецтво макіяжу, основи фотомоделі, дефіле. Своєрідним підсумком роботи центру за рік буде цей фестиваль. У ньому братимуть участь діти від 14 років. Фестиваль проводитиметься у два етапи: очний та заочний. Заявки на участь у заочному приймаються до 17 квітня. Тому учасники, які бажають виявити себе у номінації “Дизайн одягу”, до цієї дати повинні представити свої роботи у таких напрямах, як прет-а-порте, авангард, фольклор або етніка. Щодо номінації “Дизайн інтер’єру та авторські роботи”, то вони повинні бути представлені також до 17 квітня у галузях: кераміка, скло, дерево, метал, живопис, графіка, скульптура. Після подання робіт на конкурс їх оцінюватиме авторитетне журі, а 28 квітня кращі роботи будуть представлені на фінальному гала-шоу.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  23/04/10, 15:15
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS