Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 09/02/10№ 4 (576) Комунальники борються зі снігом, проте їхню роботу ускладнює засилля автомобілів

Таким по-справжньому зимовим і засніженим Ужгород не був уже давно. Око милують ефектні ялинки в білих шапках, призабуті бурульки на дахах і скута кригою річка, вкрита пухнастою іскристою ковдрою. Та ця краса тягне за собою численні незручності у вигляді заметів на дорогах і тротуарах, боротися з якими доводиться комунальникам міста. Наскільки успішно - журналістам розповідав директор Ужгородського КШЕП Іван Довбак.

“Уся Європа давно потопає в снігу, а до нас черга дійшла тільки минулого четверга, - каже Іван Михайлович. - Найінтенсивніші снігопади припали на суботу-неділю. Проте завдяки активній роботі працівників нашого підприємства ситуацію вдалося утримати під контролем, ми не допустили серйозних проблем і зупинки транспорту”.

На локальну прочистку магістралей задіяли 3 ланки прибиральної техніки: грейдери, екскаватори, трактори зі щітками, самоскиди тощо - всього 24 одиниці. Через перевантаженість міста автомобілями працювати вони можуть тільки вночі. Та й тоді добряче заважають машини, припарковані на узбіччях. Боротися з недобросовісними власниками автівок комунальникам допомагають інспектори ДАІ, за що їм велике спасибі. Традиційно найскладнішими ділянками залишаються вулиці, розташовані на пагорбах: Кошицька, Грибоєдова, Докучаєва - словом, увесь “БАМ”, а також бічні вулички з індивідуальною житловою забудовою, котрі не мають твердого покриття. До речі, зібраний сніг вивозиться за межі міста, а те, що опиняється на узбіччях, - тільки невеличкі залишки.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  09/02/10, 11:34


№ 4 (576) Протягом 2009 року виконком Ужгородської міської ради проводив плідну роботу зі зверненнями громадян

Як повідомила начальник відділу роботи зі зверненнями громадян Тетяна Махобей, за минулий рік до виконкому Ужгородської міської ради надійшло 3919 звернень громадян (що на 566 звернень менше, ніж у 2008-му (4485).

Із них 3625 надійшли поштою, 294 прийнято на особистому прийомі. Більшості громадян надано роз’яснення по їхніх зверненнях, 1439 вирішені позитивно, 52 перебувають у стадії розгляду, 65 надіслано за належністю і лише по 212 відмовлено у задоволенні. Основні питання, з якими звертаються громадяни, стосуються проблем житлової політики (38,2% загальної кількості звернень і скарг), комунального та дорожнього господарства (22%), аграрної політики й земельних відносин (24,6%), освіти, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності (0,3%), охорони здоров’я (0,1%), праці та заробітної плати (0,6%), соціального захисту (9,8%), забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку (1,2%).

Виконком приділяє особливу увагу вирішенню питань, з якими звертаються ветерани війни та праці, багатодітні сім’ї, соціально незахищені верстви населення. Протягом 2009 року 1577 ужгородців із цих категорій громадян отримали допомогу на суму 289,3 тис. грн., у тому числі за рахунок міського бюджету 1340 осіб - на суму 228,6 тис. грн. Рішенням виконкому № 166 від 24.06.2009 р. “Про автономне опалення” затверджено перелік малозабезпечених сімей, які потребують безоплатного установлення автономного опалення в квартирах. За минулий рік його отримали 86 малозабезпечених сімей.

Рішенням виконкому № 154 від 16.06.09 р. затверджені також списки ветеранів війни, котрі потребують ремонту житла у 2009 році. Тож у помешканнях 56 інвалідів Великої Вітчизняної війни та прирівняних до них осіб минулого року безоплатно виконані роботи з ремонту житла, проведена заміна газових приладів.

Крім того ужгородці А. Строчик, яка прийшла на прийом громадян, що проходив 1 лютого цього року, міський голова Сергій Ратушняк допоміг у виділенні й доставці 4 куб. м дров; мешканці ж будинку на набережній Незалежності висловили меру подяку за сприяння в ремонті під’їзду, який до того не ремонтувався понад 40 років.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  09/02/10, 11:33


№ 4 (576) Кращого вихователя року уперше обиратимуть в Ужгороді

Управління освіти Ужгородської міської ради та міськком профспілки працівників освіти зініціювали проведення серед дошкільних закладів міста професійного конкурсу “Кращий вихователь дошкільного закладу-2010″.

Започатковуючи його, освітяни мали на меті виявити кращих майстрів педагогічної справи, що сприятиме вдосконаленню професійної майстерності вихователя, підвищенню престижу професії, стимулюванню педагогічної творчості, поширенню педагогічних ідей та інновацій.

Наразі триває ІІ, творчо-практичний етап конкурсу. 9 вихователів дають відкриті заняття та захищають власний досвід, а журі, до складу якого входять працівники ДНЗ, НВК та спеціалісти управління освіти, вибере з-поміж них кращу п’ятірку для участі в суперфіналі, який відбудеться 25 лютого в Падіюні.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  09/02/10, 11:33


№ 4 (576) Нагнати обіцяні 250 тисяч голосів за Януковича Балога зможе хіба за рахунок махінацій навколо фізично відсутніх виборців-заробітчан

“Кандидати в Президенти йдуть до фінішної прямої “ніс до носа”, розрив між ними наразі мінімальний, тож робити прогнози, хто переможе, дуже важко,” - вважає історик, політолог і журналіст Сергій Федака. І все ж у прес-клубі “Нове Закарпаття” він спробував проаналізувати можливі розклади, ризики та закарпатські особливості другого туру виборів.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Очевидно, що проти Юлії Тимошенко зараз грає не так Віктор Янукович, як криза та апатія людей. Ну і негативний імідж, який на цьому тлі старанно розкручують леді Ю “дружні” ЗМІ, особливо телеканали. В період економічного спаду в демократичних країнах охочіше голосують за опозицію, і саме на необхідність змін у державі б’є команда Віктора Федоровича. Проте наша опозиція, представлена Партією регіонів та її лідером, досі так і не змогла переконати, що може реально змінити щось на краще. “Віктор Янукович останнім часом все більше нагадує Ющенка. Такий собі сибарит, котрий більше любить говорити, ніж щось робити, - каже Сергій Федака. - Боюсь, якщо він прийде до влади, то це буде продовження правління Ющенка в гіршому варіанті - президент ні в що не втручається, а ним, як циган сонцем, крутить оточення. Мені особисто байдужі ті дві його дитячі ходки на зону, бо на Донбасі практично всі сиділи, цим там нікого не здивуєш. Але те, що він виглядає маріонеткою в руках оточення, - дуже небезпечно. Про Юлію Володимирівну цього не скажеш. Вона - владна й амбітна особа, котра хоче грати першу скрипку і ввійти до півсотні найвпливовіших політиків світу. Та рахуватися з лідером десятирядної держави ніхто не стане, тому, щоб досягти мети, їй доведеться підняти Україну, модернізувати економіку, підвищити рівень життя людей. Це той випадок, коли амбіції керівника можуть бути використані на благо країни, тож я схиляюся до підтримки кандидатури Юлії Тимошенко”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  09/02/10, 11:32


№ 4 (576) Перинатальний центр має головного лікаря

Головним лікарем Ужгородського міського перинатального центру призначено Руслана Федька - враховуючи в тому числі й пропозиції колективу закладу. Про це журналістам у середу в прес-клубі “Нове Закарпаття” повідомила начальник управління охорони здоров’я міста Ірина Столярова.

Загалом тема прес-конференції стосувалася підсумків роботи медичної галузі Ужгорода у 2009 році, однак, оскільки в попередньому номері ми висвітлювали це питання, закцентуємо увагу на планах на 2010-й. Серед іншого це завершення реконструкції денного стаціонару в міській поліклініці та розгортання додаткових ліжок денного стаціонару, створення стаціонару хірургії одного дня; комп’ютеризація мережі дільниць ЗПСМ. Розпочнуть також роботу зі страховими компаніями і фондами, посилено залучатимуть нових членів до „Лікарняної каси”. Ірина Михайлівна обіцяє й сприяння розвитку приватної медицини, адже це - додаткові інвестиції в здоров’я ужгородців, а паралельно зменшується фінансовий тягар на бюджет, відпадає необхідність нарощувати бюджетні посади. В реалізації задуманого медики, як і раніше, покладаються на підтримку ужгородської влади (у 2009-му вона виділила з муніципального бюджету додаткових “понадформульних” 5 млн. грн. на потреби закладів охорони здоров’я, проте, на жаль, добру частину з них з’їла інфляція).

Звісно, журналісти не пропустили нагоди поцікавитися ситуацією щодо захворюваності на грип та ГРВІ. Виявляється, до епідемічного порогу в нас ще далеко - 25%, проте спостерігається тенденція до зростання кількості недужих. Отже, бережіться, вживайте профілактичних заходів, але не панікуйте.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  09/02/10, 11:31


№ 4 (576) ТРИВАЄ РЕЄСТРАЦІЯ на зовнішнє незалежне оцінювання-2010

Цього року в Ужгороді працюють два пункти реєстрації на ЗНО: при загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 6 (вул. Польова, 22, тел.: 2-45-29) та загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 19 (вул. Заньковецької, 66, тел.: 65-45-22).

Зареєструватися на ЗНО можуть усі громадяни України: випускники 11-х класів шкіл, екстерни, які здобувають загальну середню освіту, студенти вищих шкіл та випускники минулих років. Для реєстрації потрібно мати паспорт громадянина України або свідоцтво про народження та довідку з фотографією із закладу освіти, де навчається випускник, два поліетиленові файли та дві кольорові фотографії розміром 3х4 см.

Зареєструватися та зробити зміни в реєстраційній картці можна до 30 березня 2010 року. Якщо ви хочете стати студентом вищого навчального закладу ще цього року, поспішіть зареєструватися.

За додатковою інформацією щодо реєстрації на ЗНО 2010 р. можна звертатися за телефоном в управлінні освіти Ужгородської міської ради: 3-43-68, відповідальний за ЗНО в м. Ужгороді Віталій Михайлович Фещенко.

Управління освіти Ужгородської міської ради

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  09/02/10, 11:31


№ 4 (576) Звуки елітарної лютні почули й ужгородці

В Ужгородському прес-клубі реформ американський музикант та науковець Олег Тімофеєв розповів про свої дослідження старовинної музики й продемонстрував гру на лютні.

У рамках Програми наукових обмінів імені Фулбрайта в Україні, за підтримки Посольства США в Україні, а також Національної всеукраїнської музичної спілки й концертної серії “Нова музика в Україні” в Ужгород приїхав гітарист Олег Тімофеєв. Окрім виступів на телебаченні та в прес-клубі, він відвідав музичне училище, де дав майстер-клас та концерт. Наше місто стало початком його турне Україною, наступними містами будуть Дніпропетровськ, Одеса, Львів, Чернігів та Сімферополь.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  09/02/10, 11:30


№ 4 (576) 14 ЛЮТОГО - ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА - зробіть подарунок - “романтичну вечерю” для своїх коханих!

Візьми участь у конкурсі на найоригінальнішу композицію з повітряних кульок “Серця закоханих”.

ДОТРИМУЙСЯ ПРАВИЛ КОНКУРСУ:

1. Купи, позич, сам надуй найоригінальнішу композицію з повітряних кульок;

2. На повітряних кульках напиши імена закоханої пари;

3. Прив’яжи композицію з повітряних кульок на пішохідному мості в Ужгороді 14 лютого о 12.00;

4. Дочекайся з 12.00 до 12.30 представників журі, котрі визначать найоригінальнішу композицію, та отримай романтичні призи.

Три найзакоханіші пари, які створили найоригінальнішу композицію з повітряних кульок, отримають призи: романтичну вечерю в готелі “Унґварський”, у ресторані європейської кухі “Фанфан”, у ресторані національної кухні “Деца у нотаря”, квитки на ігри КВН з 15.02 по 18.02 та інші романтичні призи.

Конкурс організовують: Закарпатська ліга КВН, корпорація свят “Не ПоНяЛ”, кафедра туризму УжНУ, туристично-інформаційний центр Закарпаття.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  09/02/10, 11:30


№ 4 (576) Професор Лідія Голомб стала заслуженим працівником освіти України

Історія українського письменства за останні роки змінила свою парадигму. Літературознавство набуло якісних змін. Багатий і широкий спектр наукових методологій дає можливість по-новому прочитати й оцінити національну духовну спадщину. Серед відомих науковців України, чиї праці складають авторитетний фонд сучасного літературознавства, - доктор філологічних наук, професор, заслужений професор УжНУ Лідія Григорівна Голомб.

У колі вчених-філологів професора Л.Голомб вважають одним із найповажніших знавців літератури кінця ХІХ - поч. ХХ століття, хоча її дослідження материкового письменства не обмежуються лише цими хронологічними рамками. Науковий доробок літературознавця складають близько двохсот праць, серед яких монографії „Особа і суспільство в українській ліриці кінця ХІХ-початку ХХ століття”, “Із спостережень над українською поезією ХІХ-ХХ століть”, „Новаторські тенденції в українській літературі кінця ХІХ-перших десятиліть ХХ ст.”, праці про І.Франка, Лесю Українку, Олександра Олеся, П.Карманського, В.Пачовського, М.Вороного, В.Самійленка, Б.-І.Антонича, Г.Чупринку та багатьох інших митців. Зусиллями Лідії Голомб здійснено видання найповнішої на сьогодні збірки творів П.Карманського „Петро Карманський. Ой люлі, смутку… (Поезії)”. Актуальністю й науковою глибиною відзначаються дослідження „Василь Пачовський. Закарпатські сторінки творчості поета”, праця „Поетична творчість Федора Потушняка” та вибране лірики Ф.Потушняка „Хвилини вічності”, літературно-критичний дискурс поезії Закарпаття 20-30-х років у колективному збірнику викладачів кафедри української літератури „Українська поезія Закарпаття ХХ століття”, дослідження „Іван Франко і наша сучасність” та інші.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  09/02/10, 11:29


№ 4 (576) Побачило світ найповніше зібрання архівних матеріалів про Карпатську Україну

Цього тижня управління СБУ в Закарпатській області представило спільну працю закарпатських науковців та архівістів - документальну збірку “Карпатська Україна. Документи і матеріали. Хроніка подій. Персоналії”, упорядковану доктором історичних наук професором Омеляном Довганичем (на жаль, Омелян Іванович не дожив до цієї події), керівником науково-редакційного відділу обласної книги “Реабілітовані історією” Олексієм Корсуном та співробітником Галузевого державного архіву СБУ Олександром Пагірею. В ній на 700 сторінках подано близько 400 документів, і це найповніший на сьогодні обсяг архівних матеріалів про Карпатську Україну та її творців. Наразі побачив світ І том видання.

“Документальна книжка “Карпатська Україна”, яку представляє колектив авторів, стала результатом плідної співпраці наших співробітників з працівниками архівних установ Ужгорода, Львова, Києва, Москви, Праги, Будапешта, інших міст, з науковцями УжНУ, представниками крайової організації “Просвіта”, окремими громадянами, - сказав, відкриваючи презентацію, начальник УСБУ в Закарпатській області Володимир Рокитський. - Опубліковані архівні матеріали висвітлюють тогочасні обставини та особливості участі мешканців краю у визвольних змаганнях на одному з найбільш відповідальних етапів боротьби українського народу за відновлення власної держави”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  09/02/10, 11:29
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS