Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 04/02/10№ 3 (575) Американці мають намір безкорисно вкласти в Ужгород десятки мільйонів доларів, а затримка затвердження Державного бюджету стопорить усю роботу міських служб життєдіяльності

Цього тижня перший заступник міського голови Микола Адамовський через представників ЗМІ повідомив міській громаді про те, що ужгородській владі минулоріч удалося виконати чи не виконати із обіцяного та що вона планує зробити у 2010-му в різних галузях функціонування міста.

У першу чергу Микола Гаврилович зупинився на найважливішій сфері - охороні здоров’я. Найголовніше, що вдалося здійснити із запланованого, - це відремонтувати відділення кардіореанімації Ужгородської центральної міської клінічної лікарні та обладнати його сучасним устаткуванням. На це з міського бюджету пішло 900 тис. грн. Цьогоріч міська влада планує допомогти кардіореанімації придбати ще деяке обладнання, відремонтувати відділення щелепно-лицьової хірургії, яке, на жаль, перебуває в досить жалюгідному стані. До слова, за допомогою нинішньої влади повністю реконструйовані пульмонологічне та загальне відділення УЦМКЛ. Також завершили й запустили котельню, яка опалює всю лікарню, пологове відділення та міську поліклініку. Ця автономна система дозволяє економити чималі кошти, оскільки не потрібно вести тепло до лікарняного комплексу сотнями метрів трубопроводів та гріти землю від котельні на Собранецькій, 120, яку в перспективі слід остаточно закрити. Минулоріч планувалося провести конче необхідний капремонт поліклініки. Його частково таки було здійснено, але за відсутності достатніх надходжень до бюджету роботи повністю не завершено, проте вони продовжаться цього року. Також заплановано для УЦМКЛ зробити, так би мовити, “тепловий вузол” вартістю у 100-150 тисяч гривень, тобто замінити бойлерну систему, аби режим обігріву пацієнтів та персоналу лікарні поставити на належний рівень і забезпечити заклад цілодобовим гарячим водопостачанням.

Що стосується освітянської галузі, то в місті побудовано автономні котельні для ЗОШ №№ 7, 9; повністю реконструйована котельня в ЗОШ № 16 у Дравцях; “Падіюні”. Навколо останнього також установили якісне вуличне освітлення. На стадії завершення будівництво котелень у школі мистецтв та міській гімназії. Цьогоріч планується звести котельні не лише в школах, й у ряді дитячих садочків, добудувати “автономку”, яка обігріватиме ЗОШ №№ 12,15 та працюватиме як на твердому паливі, так і на газі.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  04/02/10, 13:11


№ 3 (575) Зроблено ще один крок на шляху дружби й співробітництва між містами-побратимами

За присутності заступника міського голови Ужгорода Федора Апшая, начальника управління освіти Ужгородської міської ради Володимира Огара - з української сторони та Генерального консула Словацької Республіки в м. Ужгороді Маріана Сладечека, заступника керуючого справами міського уряду м. Міхаловце Габріеля Доріча - зі словацької учора було укладено угоду про співробітництво між Ужгородською ЗОШ № 3 та гімназією м. Міхаловце. Її скріпили своїми підписами директори навчальних закладів Тетяна Тищенко та Анна Осіфова.

Усі присутні під час підписан-ня документа вітали таку акцію й відзначили її важливість для поглиблення зв’язків між містами-побратимами.

Зокрема Федір Апшай сказав: “Підписання нинішньої угоди - ще один крок до співробітництва і дружби між на-шими містами”. “Це є кращим доказом того, що наші народи прагнуть співпраці. Це добре підґрунтя для обміну на всіх рівнях: гімназій, середніх шкіл, вищої школи”, - додав Маріан Сладечек. У свою чергу, Володимир Огар висловив сподівання, що партнерські зв’язки налагодяться і з іншими освітянськими установами, причому не лише школами, а й дитсадками та позашкільним навчальним закладом Падіюн, вихованцями якого є понад 3,5 тисячі ужгородських школярів. “Усі вони мають чудові напрацювання, як, переконаний, і словацькі колеги. Тож обмін досвідом буде обопільно корисним”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  04/02/10, 13:10


№ 3 (575) Соціальний захист ужгородців на належному рівні

Про діяльність працівників управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради за минулий рік у прес-центрі “Нове Закарпаття” розповів начальник управління Віталій Ерфан.

Найболючішою проблемою для працюючих ужгородців на сьогодні є затримка виплати заробітної плати. У зв’язку з цим комісія з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків провела 12 засідань, на яких заслухано 82 керівників підприємств-боржників; спеціалісти відділу праці та зайнятості населення здійснили обстеження з питань дотримання законодавства про працю та перевірки в 173 установах міста. Станом на 1.01.2010 р. сума заборгованості становила 2436,5 тисяч гривень.

Відділ у справах інвалідів та ветеранів провів обстеження матеріально-побутових умов 995 громадян пільгової категорії, серед них 90 тих, кому інвалідність встановлено вперше.

За рахунок міського бюджету надано грошової та натуральної допомоги 4995 малозабезпеченим ужгородцям на суму 311,6 тис. грн. За рахунок Міністерства праці та соціальної політики України санаторно-курортні путівки отримали 55 осіб на суму 171,5 тис. грн., у тому числі 23 ветерани війни, а завдяки субвенціям із Державного бюджету - 126 ветеранів. Не залишилися поза увагою й ті, хто потребував інвалідних візків, їх отримали 20 чоловік, милиці й палиці видали 27 особам, направили на протезування 174-х.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  04/02/10, 13:10


№ 3 (575) У мандри “Відкритими дорогами” запрошують “Кантус” і фотохудожники

З цієї середи у приміщенні академічного камерного хору “Кантус”, що в обласному Будинку культури профспілок на вул. Руській, 3, запрацювала виставка членів Спілки фотохудожників Закарпаття “Відкриті дороги”. Це чергова спільна культурницька акція “кантусівців” і перша саме в такому тандемі.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Творча співпраця зі співбратами по мистецтву розпочалася понад 20 років тому з яскравого проекту - вистави з театром пантоміми “Жест” “Блюз для будинку № 17″. А вже за рік ці два колективи запросили ужгородців на різдвяну містерію “Тиха ніч”. Згодом були не менш цікаві їхні дійства до відкриття виставок у Художньому музеї. “Для нас було цікавим спілкування з колегами з різних жанрів, з котрими, на жаль, наші шляхи перетинаються нечасто: якось заведено, що кожен сам по собі, - каже Еміл Сокач, художній керівник хору. - Спільні проекти виявилися цікавим синтезом різних напрямів мистецтва. Тож народжувалися ідеї наступних акцій. Щоправда, не завжди могли їх зреалізувати, зокрема й через брак приміщення”. Напередодні свого 15-річчя “Кантус” отримав кілька кімнат у Будинку культури профспілок, а разом із цим чудову можливість улаштовувати на власній “базі” імпрези. “Коли ми вселялися сюди, вже думали про те, щоб тут знаходилося місце і художникам, і фотохудожникам, й іншим митцям, для кого нерідко є проблематичним: а де показати свій доробок, - продовжує пан Еміл. - Крім того, подібні акції - це й чудова нагода зустрітися з цікавими людьми, завжди привід для нового знайомства. Я впевнений, що, відвідавши їх, люди згодом прийдуть і на наші концерти”.

Таким чином, “Кантус” задекларував свою відкритість для всіх творчих спілок і об’єднань. Він провів кілька спільних акцій із художниками з формації “Нова форма”. А цього тижня представив мистецький проект із фотохудожниками. Начальник облуправління культури Юрій Глеба сказав із цього приводу: “Мені приємно, що візитна картка нашої області в музичному мистецтві хор “Кантус” прагне пропагувати не лише себе і свою творчість, а й із кожним роком дедалі міцніше згуртовує навколо себе професіоналів з інших видів мистецтва”. Тоді як Борис Кузьма, голова Закарпатської організації Спілки художників України, заявив про готовність іти назустріч у створенні творчих тандемів і влаштовувати спільні з фотомитцями заходи.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  04/02/10, 13:10


№ 3 (575) Деклараційна кампанія 2010 року: особливості й тенденції

Сплачувати податки до державної казни та чесно декларувати свої доходи кожного з нас зобов’язує Конституція. Ігнорування цих норм провокує параліч економіки, крах соціальної системи, а отже, й нашого з вами добробуту. Відтак, на працівників податкової служби країни покладено надважливу місію - забезпечувати неухильне виконання норм законодавства щодо подання податкової декларації громадянами та сплати податку з доходів фізичних осіб до бюджету. Як здійснюють свій конституційний обов’язок ужгородці, ми поцікавилися в заступника начальника ДПІ в м. Ужгороді Юрія Сарая.

- Юрію Юрійовичу, знаємо, що ви особисто курируєте процес декларування доходів в обласному центрі. На вашу думку, наскільки важливою є ця кампанія?

- Для мене це елементарна необхідність. Є чинне законодавство, й ми мусимо неухильно дотримуватися кожної його норми, зокрема тих законів, що стосуються безпосередньо податкової сфери. А один із них, як ми знаємо, гово-рить про те, що потрібно сплачувати податки та декларувати доходи.

- Наскільки дисципліновані ужгородці в цих питаннях?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  04/02/10, 13:09


№ 3 (575) Ужгородські медики підбили підсумки минулого року та окреслили завдання на майбутнє

Підсумкова нарада відбулася в четвер у Центрі здоров’я. На ній, окрім власне медиків, були присутні заступник міського голови Федір Апшай та начальник управління охорони здоров’я ОДА Василь Скрип.

Про проблеми й здобутки ужгородської медицини прозвітувала начальник управління охорони здоров’я Ужгородської міськради Ірина Столярова, а потім конкретно щодо своїх закладів говорили головні лікарі.

Зрозуміло, йшлося і про проблеми, основна з яких - недостатнє фінансування галузі. Формульний розрахунок, що доводиться з Києва, з одного боку забезпечує тільки зарплату персоналу, сплату енергоносіїв та мінімум на ургентне лікування, не враховуючи необхідність розвитку й оновлення матеріальної бази. А з іншого боку, ще й виходить із кількості ужгородців, а не реальних пацієнтів, котрих, як відомо, наші лікарні приймають із усієї області. Знаючи ситуацію, міська влада затвердила річний бюджет-2009 для медицини на понад 5 млн. більший, ніж доведений контрольний показник, доклавши ці гроші з муніципального бюджету. Однак тут злий жарт зіграли криза та 70-відсоткове підвищення цін на товари й послуги…

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  04/02/10, 13:09


№ 3 (575) Ужгородка Алла Тимофеєва здобула право стажуватися в Європейському суді з прав людини

Я завжди з повагою ставилася до молодих людей, котрі не люблять сидіти на місці й сповна використовують свій час для подорожей, цікавих знайомств, навчання та різноманітних хобі. До них належить і жителька нашого міста Алла Тимофеєва.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Власне, тимчасово Алла Тимо-феєва проживає у Празі, де навчається в одному з найпрестижніших навчальних закладів Європи - Карловому університеті. У різні роки випускниками цього вузу були Ян Гус, Нікола Тесла, Томаш Ґаріґ Масарик, Франц Кафка, Альберт Ейнштейн та багато інших відомих особистостей. Наша ж Алла обрала для себе фах юриста, фактично продовжуючи освіту, здобуту на юридичному факультеті Ужгородського національного університету.

Юриспруденцією дівчина захопилася під час відпочинку в таборі “Артек”. До дітей старшого віку приїхали з ознайомчими лекціями викладачі Харківської юридичної академії, і вже після першого заняття Алла зрозуміла, що хоче допомагати людям, котрі шукають справедливості шляхом закону. Слід сказати, що подальше навчання в університеті трохи збило високі ідеали ужгородки, адже вона побачила, що в нашій країні знайти справедливість, дуже важко, а часом майже неможливо. “Європейську та українську судові системи, - розповідає вона, - навіть порівняти не можна. Так, і в європейських країнах іноді трапляються підкуплені судді й завідомо вирішені справи, але, одного разу заплямувавши свою репутацію, такі нечесні працівники назавжди йдуть з юриспруденції, тоді як у нас кожен наживається, навіть не криючись”.

Алла Тимофеєва твердо вирішила змінити систему на краще і почала з найменшого - виховання молоді. Закарпатський державний університет запропонував їй читати лекції з права у природничо-гуманітарному коледжі ЗакДУ, але довго там Алла не затрималася - вже під час першої сесії не витримала тиску людей, котрі за будь-яку ціну хотіли гарної оцінки для більшості не дуже старанних, та досить впливових студентів. Тут дівчина і стала на роздоріжжі, розмірковуючи над тим, що їй робити далі. Вихід знайшла дещо незвичний - вирішила мандрувати. І поїхала не кудись, а до далекої Індії, про яку мріяла вже дуже давно. Батьки не стояли на заваді: тато, котрий захоплюється біоенергетикою, був тільки “за”, щоб донька відкрила для себе філософію буддизму, а мама, яка сама ніколи й нікуди не їздила, хоч і боялася відпускати дівчину одну, все ж погодилась, аби та відвідала далеку країну. На подорож Алла витратила гроші, котрі назбирала під час викладання в коледжі. Розповідає, що найбільшою графою витрат був авіапереліт, тоді як саме проживання в Індії обійшлося їй усього в 300 доларів за 4 місяці. Точного маршруту ужгородка не мала, тож їхала майже навмання. Планувала тільки відвідати резиденцію Дхармасала в Північній Індії, де живе у вигнанні Далай-лама. Алла не знала, чи дадуть їй поговорити з ним, чи зможе вона взагалі його побачити - власне, навіть не могла конкретно окреслити, що повинно змінитися в її житті після того, як вона побачить цю поважну особу. Втім сталося так, що знайомство з незвичною для нас культурою, цікавими людьми, учителем, котрий допоміг їй зрозуміти суть багатьох речей, та подальша не-запланована мандрівка Непалом настільки змінили внутрішній світ дівчини, що, коли наприкінці подорожі вона таки зустріла під час медитації в Дхармасалі самого Далай-ламу, це вже не здавалося їй таким важливим, як колись.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини, Країна)  -  04/02/10, 13:09


№ 3 (575) Сергій Буханевич: “Нині ми відходимо від звичного поняття митника - на зміну пошуковцю приходить аналітик”

Професійним святом українських митників вважається 25 червня, день ухвалення Верховною Радою в 1991 році Закону про митну справу в Україні. Проте в календарі є ще одна дата - 26 січня, - коли у світі відзначається Міжнародний день митника. Зініціювала його появу 1983 року Рада митного співтовариства, що згодом виросла у Всесвітню митну організацію (ВМО), прив’язавши святкування до дня свого першого установчого засідання у 1953-му. І якщо донедавна в нас це було, швидше, формальне свято, то з кожним роком воно набуває обертів, як і поглиблення співпраці українських митників із колегами з країн - членів ВМО, яких нині понад 170 і які здійснюють більше 95% обсягу світової торгівлі.

Для Сергія Буханевича, начальника Ужгородської митниці, переддень свята позначений ще однією подією - 2 місяці тому, 25 листопада 2009-го, його було призначено на посаду. І хоч він чи не “наймолодший” з-поміж своїх колег-керманичів, однак, безперечно, один із найдосвідченіших - у митній системі України Сергій Леонідович майже з моменту її заснування, з 1992 року, і, почавши службу інспектором, пройшов усіма службовими сходинками до начальника митниці. На його користь як професіонала свідчить і те, що він 10 років незмінно керував митним постом “Мукачево”, який курирує зовнішньоекономічну діяльність понад 400 суб’єктів Мукачева, Мукачівського, Свалявського та Воловецького районів.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

- Сергію Леонідовичу, Україна - член Всесвітньої митної організації з 1992 року. Чим для нашої країни є участь у цій структурі? Які вигоди такої співпраці?

- Увесь світ нині прагне працювати за одними правилами, тим самим створюючи сприятливі умови для розвитку економічних та торгових зв’язків і водночас ефективно захищаючи держави й громадян від небезпечних вантажів, таких, як зброя, наркотики тощо. Власне для цього свого часу і була створена ВМО. Будучи географічно в центрі Європи, не співіснувати з нею по одних законах Україна не може. Її ж участь у такій авторитетній організації сприяє вдосконаленню вітчизняної митної служби, впровадженню в її практику міжнародного досвіду. Крім того, завдяки встановленню прямих зв’язків із митними органами країн - партнерів по ВМО створюються умови для швидшого проходження товарів, а отже, збільшення товарообігу між країнами, з’являються можливості для ефективнішої боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил. У той же час наше членство у ВМО є важливим і для самої організації, оскільки ми є потужною транзитною державою.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  04/02/10, 13:08


№ 3 (575) Уся країна на одній сцені!

Другий рік поспіль Ужгородський міський палац дітей та юнацтва збирає на своїй сцені найкращі колективи України - тут до Дня Соборності України відбувся гала-концерт переможців всеукраїнських та регіональних фестивалів і конкурсів.

Олександра ЛЕОНОВА, Ужгород

Традиція відзначати День собор-ності - свято Злуки українських земель великим концертом юних талантів започаткована 5 років тому, й 2 останні їх приймає Ужгород. На думку організаторів заходу, За-карпаття - це той край, в якому найкраще збережені традиції українського народу.

Завідувач художньо-естетичного відділу Українського державного центру позашкільної освіти Марина Радченко розповіла, що протягом року ця установа проводить близько сотні загальноукраїнських масових заходів (фестивалів, конкурсів та семінарів), в яких завжди є переможці. Тож святковий гала-концерт, який відбувається на найкращих сценах країни, де призери гран-прі збираються в одному шоу, є своєрідним підсумком роботи колективів за рік.

“Гала-концерт переможців всеукраїнських та регіональних фестивалів і конкурсів є одним із найбільш вагомих заходів, - розповідає директор Українського державного центру позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України Віталій Ткачук. - У ньому беруть участь переможці Всеукраїнського дитячого фестивалю мистецтв “Таланти ІІІ тисячоліття” у м. Харкові, Всеукраїнського конкурсу юних гумористів “Посміхнемось щиро Вишні” у м. Полтаві, Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості, присвяченого Всесвітньому дню землі у м. Кіровограді, Фестивалю лялькових театрів та читців “Світ надії - дивосвіт” у м. Херсоні, Всеукраїнського відкритого фестивалю конкурсу мистецтв “Різдвяні канікули-2009″ у м. Львові та інших”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини, Країна)  -  04/02/10, 13:07
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS