Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 29/09/09№ 38 (558) КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКІ ТА СПОРТИВНІ ЗАХОДИ ДО ДНЯ МІСТА

27-29 вересня

ІІ Міжнародний молодіжний фестиваль органної музики. Великий зал філармонії.

27 вересня

Загальноміський пробіг вулицями міста “Ужгород - місто здоров’я”. Реєстрація учасників о 10.00. Маршрут: вул. Л. Толстого (маг. “Фокстрот”) - пл. Ш. Петефі - вул. Мукачівська - вул. Станційна - пр. Свободи - вул. Л. Толстого. Поч. об 11.00.

28 вересня

Ілюстративна виставка “Рідне місто моє”. Центральна дитяча бібліотека, пл. Б. Хмельницького, 3.

28 вересня-3 жовтня

“Тиждень громадянина” в навчальних закладах міста. Зустріч учнів із видатними ужгородцями.

1 жовтня

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  29/09/09, 10:10


№ 38 (558) УЖГОРОД ОБРАВ ПОЧЕСНИХ ГРОМАДЯН та назвав нові вулиці на честь міст-побратимів

Зазвичай на сесії, яка відбувається напередодні Дня міста, депутати Ужгородської міської ради обирають Почесних громадян Ужгорода та голосують за номінантів на звання “Почесної відзнаки Ужгородської міської ради”. Так було і на вчорашньому, 9-му пленарному засіданні чергової V сесії V скликання.

Цьогоріч з-поміж 10 кандидатів Ужгород обрав 4-х Почесних громадян: Брайена Ерлі, громадянина Великобританії, члена англійського Ротарі-клубу, - за вагомий особистий внесок у надання гуманітарної допомоги медичним закладам міста та безкоштовну медичну допомогу; Еміла Поповича, колишнього голову виконкому Ужгородської міської ради, - за вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток міста, активну громадську та суспільно-політичну діяльність; Мілана Шашіка, апостольського адміністратора Мукачівської греко-католицької єпархії, - за вагомий особистий внесок у відродження та утвердження духовних засад у краї та активну громадську діяльність; Павла Федаку, директора Національного музею народної архітектури та побуту України, голову куль- турно-освітнього товариства “Просвіта”, - за активну громадську та суспільно-політичну діяльність.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  29/09/09, 10:10


№ 38 (558) ВИКОНКОМ. В УЖГОРОДІ ЗБІЛЬШИТЬСЯ КІЛЬКІСТЬ ДИТСАДКІВ

А ще міська влада спрямує 300 тис. грн. малозабезпеченим городянам, які мешкають у будинках, від’єднаних від централізованого теплопостачання. Такі рішення серед інших були прийняті на цьоготижневому засіданні виконкому Ужгородської міської ради.

Для довідки: протягом кількох років ужгородцям було видано 17763 дозволи на відключення від централізованого опалення, що становить 77% від загальної кількості квартир з ЦО та гарячим водопостачанням (23050). Із 474 житлових будинків, які отримували централізоване тепло, вже відключено 220. Таким чином, на сьогодні централізовано гріються мешканці в 254 будинках. У ході підготовки до опалювального сезону 2009-2010 рр. було проведено поточний ремонт покрівель на 139 будинках. На капітальний ремонт покрівель витрачено 701724 тис. грн. Крім уже виділених 605 тис. грн., заплановано стільки ж спрямувати додатково на ремонт і підготовку систем централізованого опалення.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  29/09/09, 10:10


№ 38 (558) ЗВОРОТНИЙ ЗВ’ЯЗОК. КЕРІВНИЦТВО “ЗАКАРПАТГАЗУ” ПРОСИТЬ УЖГОРОДЦІВ легалізувати газові прилади

До нашої редакції мешканці трьох будинків з вулиці Грушевського принесли листа, в якому висловили своє обурення діями працівників ВАТ “Закарпатгаз”. З таким самим листом вони звернулися до міського голови Ужгорода та прокурора. У ньому, зокрема, сказано:

“Ми, мешканці будинків №№ 74, 72 та 68, що по вулиці Грушевського в місті Ужгороді, просимо вас дати пояснення з питання відключення наших будинків від газового постачання.

14 вересня 2009 року на під’їздах наших будинків було розклеєно об’яви, що “з 14 по 17 вересня 2009 року буде відключено газове постачання наших будинків з метою проведення ремонтних робіт”. Але за цей час ніяких ремонтно-профілактичних робіт не проводилося. Працівники ВАТ “Закарпатгаз” обійшли декілька квартир, перевіряючи стан газових приладів, грубо поводилися з мешканцями квартир і без усяких пояснень у післяобідній час 14 вересня повністю перекрили газове постачання будинків, залишивши тим самим 108 квартир без газу, що спричинило надзвичайну ситуацію “голодного режиму” для мешканців, особливо для дітей дошкільного та шкільного віку.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Випадок)  -  29/09/09, 10:09


№ 38 (558) ПРО “ЦЕ”. У ЗОНІ ОСОБЛИВОЇ УВАГИ:ПІДЛІТКИ І КОНТРАЦЕПЦІЯ

Цьогоріч уже втретє 26 вересня відзначається Міжнародний день контрацепції. Його зініціювали ряд організацій, що займаються питаннями репродуктивного здоров’я, з тим, аби знизити високий рівень незапланованих вагітностей (за рік 20 мільйонів жінок у світі переривають небажану вагітність, і 67 тисяч із них від цього помирає; кожне десяте немовля народжується в мами, котра сама ще дитина, а кожна десята дівчина через небажану вагітність розстається з кар’єрою). Головною метою такого заходу є поширення знань із питань контрацепції серед молоді віком 15-25 років.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

- Чому така увага молоді? - цікавлюся в обласного підліткового акушера-гінеколога, кандидата медичних наук Ганни Палагусинець.

- Бо саме в підлітковому віці важливо надати дітям необхідну інформацію, оскільки їхня сексуальна та репродуктивна поведінка може накласти відбиток на все подальше життя. Суспільство не повинно й далі вдавати, що серед підлітків “сексу в нас нема”. Нині понад 50% молодих людей розпочинають статеве життя у віці 14-16 років. І майже ніхто з них не задумується про наслідки, серед яких небажана вагітність, інфекції, що передаються статевим шляхом, включаючи ВІЛ/СНІД. Так, захворюваність на сифіліс та гонорею за останні 10 років зросла в 10 разів, 15% ВІЛ-інфікованих в Україні становлять особи 15-19 років. 75% вагітностей у підлітковому віці закінчуються їх перериванням. Офіційна статистика абортів в Україні свідчить про те, що протягом року в нашій країні проводиться від 370 до 450 тисяч таких операцій. За неофіційними даними, ця цифра сягає мільйона. При цьому 15% від усіх абортів роблять неповнолітнім. Серед інших наслідків недбалості в підлітковому сексуальному житті - патології при вагітності та пологах, низький рівень здоров’я новонароджених, безпліддя.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  29/09/09, 10:09


№ 38 (558) ВІДКРИТТЯ. КІЛОМЕТРОВА ПЕЧЕРА З’ЯВИЛАСЯ ЗАВДЯКИ СПЕЛЕОЛОГАМ - ГУРТКІВЦЯМ ПАДІЮНУ

Наприкінці серпня на Закарпатті з’явилася перша печерна система завдовжки понад кілометр. Своєю появою вона зобов’язана ужгородським спелеологам, що займаються в спелеосекції “Lynx” Ужгородського палацу дітей та юнацтва.

Як розповів Омелян Ваш, керівник падіюнівської спелеосекції, у 80-ті роки минулого століття рахівський спелеоклуб “Селеніт” в урочищі Черлений Камінь Тячівського району відкрив систему печер, закладених у конгломератах. Три з них - Сифон, Каньйон і Нова - знаходяться поруч одна з одною, і багато років можливість їх з’єднання в єдину систему спонукала дослідників на пошук нових ходів, проведення топографічної зйомки для отримання точніших карт печер, розбирання завалів… У 2005 році Олексій Жданович, керівник ужгородського спелеоклубу “Банзай-Ра”, знайшов прохід між печерами Нова та Каньйон. Їх загальна довжина становить 539 метрів, що вивело печерну систему Каньйон-Нова на друге місце серед найдовших печер Закарпаття. Перше місце зі своїми 980-ма метрами довжини впевнено посідала карстова печера Дружба, закладена у вапняках, яка знаходиться в тому ж Тячівському районі, на території Карпатського біосферного заповідника. Подальші пошуки проходів між системою Каньйон-Нова та печерою Сифон не принесли результатів, і на кілька років пошукова діяльність спелеологів в урочищі Черлений Камінь затихла.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  29/09/09, 10:08


№ 38 (558) ЮНА ЗІРОЧКА ПАДІЮНУ ВИСТУПИЛА ІЗ СОЛЬНИМ КОНЦЕРТОМ “ТОБІ”

Після тривалого відпочинку вихованці Ужгородського Палацу дітей та юнацтва розпочали новий навчальний рік. І вже минулими вихідними вихованка “Продюсерського центру” Даніелла Кіш дала сольний концерт під назвою “Тобі”.

Юна співачка - вихованка Зраз-кового художнього колективу “Продюсерський центр”. Ще дитиною Даніелла прийшла в Падіюн і стала займатися в студії естрадної пісні “Браво” під керівництвом Лариси Іванової. Відтоді й почалася їхня співпраця, що триває вже 5 років. Саме до цієї дати був зорганізований концерт Даніелли Кіш із сольною програмою “Тобі”.

“Продюсерський центр”, в якому займається дівчина, зараз нараховує 87 вихованців, котрі відвідують різні секції. Саме тут діти мають змогу займатися вокалом, акторською майстерністю, декоративним дизайном; у центрі діють арт-студія “Стиліст” та студія звукозапису. А з юнаками та дівчатами працюють досвідчені педагоги з вокалу Лариса Іванова, Наталія Сабат, Олена Єгорова, хореографії Євген Брежинський та Наталія Височан.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/09/09, 10:08


№ 38 (558) Ігнат Найбауер: “БАТЬКА, ДІДУСЯ І МАЛЕНЬКУ СЕСТРИЧКУ ВБИЛИ В ГАЗОВІЙ КАМЕРІ ПЕРШОЇ Ж НОЧІ НАШОГО ПЕРЕБУВАННЯ В ОСВЕНЦИМІ”

Ігнат Адольфович Найбауер є одним із тих небагатьох ужгородців-євреїв, котрим вдалося повернутися живими з концтабору Освенцим. З цим усміхненим 85-літнім дідусем ми познайомилися на відкритті пам’ятника жертвам Голокосту. Єврейська община міста шанує Ігната Адольфовича як чесну й щиру людину, котра багато років була головою їхньої громади, а старші ужгородці обов’язково впізнають у ньому кравця, котрий у радянські часи шив чудові чоловічі костюми. Нині гість наших традиційних “Суботніх зустрічей” Ігнат Найбауер розповідає про своє життя та випробування, які випали на його нелегку долю.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

- Ігнате Адольфовичу, ви корінний ужгородець?

- Ні, народився в селі Нодь Копош, або Великих Капушанах, недалеко звідси, у Словаччині, 1924 року. Мої батьки не були звідтіля родом, а лише працювали на тамтешньому підприємстві. Коли його ліквідували, сім’я переїхала в рідне село моєї мами Малу Добронь - там ми жили до війни. У нас була дуже велика і дружна родина: дідусь, мама з батьком і 6 дітей, я з-поміж них був найстаршим. Прийнято вважати, що всі євреї в нашому краї були дуже багатими. Це неправда. Ось ми, наприклад, жили досить бідно: батько мав недугу, через яку не міг ходити, тому я не знав безтурботного дитинства і вже з 11 років вимушений був працювати. Заробляти навчив мене батько: спочатку він зі мною, а потім я сам обходив сусідні села, купував у господарів яйця, курей, гусей, городину, фрукти, возив їх в Ужгород, де продавав багатим панам, які соромилися ходити на ринок. Поступово в мене з’явилося кілька постійних клієнтів із заможних ужгородських родин, котрі щодня замовляли певний список товарів і харчів, - так я почав забезпечувати всю нашу велику родину.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/09/09, 10:07


№ 38 (558) УЖГОРОДСЬКА ДЕСЯТКА СТАРТУВАЛА

20 вересня на стадіоні ДЮСШ № 1 відбувся незвичний та неординарний для міста захід - “Ужгородська десятка”. Легкоатлетичний пробіг як спортивно-благодійна акція проводився з ініціативи федерації легкої атлетики міста та приватного підприємця Віктора Поганя за підтримки обласного відділення НОК України.

Майже 150 учасників у різних вікових категоріях вийшли на старт. Чоловіки змагалися на дистанції 10 км. Переможцем у категорії до 35 років став кандидат у майстри спорту, динамівець Роман Романюк, призерами - Андрій Купар та Андрій Більца. У чоловіків старших 35 років переміг кмс Анатолій Малий, призерами стали Юлій Ронай та Володимир Гроздицький. У жінок до 35 років перемогла кмс Наталія Малая, другою на фініші була Таміла Бабак з Чопа, третьою - Оксана Лазаренко з Ужгорода, у жінок старших 35 років перемогла Марія Тураній, учитель фізики ЗОШ № 5. Переможці та призери нагороджені медалями, грамотами, кубками й грошовими преміями; ті, хто виборов місця з 4 по 6, отримали грамоти та грошові винагороди.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини)  -  29/09/09, 10:07
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS