Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 25/08/09№ 32 (552) Благодійність. Допомога садочку

Не секрет, що дитячим садочкам міста з радянської доби залишилася в спадок не зовсім досконала система водопостачання, тож часто (а особливо в тих районах, де вода подається за графіком) діткам доводиться мити руки, а нянечкам тричі на день - посуд, наливаючи воду з пляшок.

Ситуація погіршилася ще більше у зв’язку з тим, що віднедавна за борги населення МРЕМ почав відключати Водоканал від електроенергії, і вода в домівках ужгородців (а відповідно й у садочках) стала зникати навіть обідньої пори, коли за графіком з 12 до 13 години раніше її подавали. Адміністрація ДВЗ

№ 26, до прикладу, взялася вирішувати проблему шляхом установлення баків, котрі накопичують воду для потреб кухні та груп, проте з огляду на їхню вартість це не дало можливості забезпечити всі потреби закладу.

Дітям узялись активно допомагати батьки та благодійники. Зокрема третій старшій ясельній групі ДВЗ № 26 уже традиційно виділила кошти громадська організація “Панонія” й особисто завідувач кафедри туризму УжНУ Федір Шандор. Було закуплено все необхідне обладнання для встановлення в приміщенні групи водонагрівача, який дасть змогу не лише накопичувати воду, а й підігрівати її для комфортного використання малятами. Адміністрація виховного закладу та батьки вдячні за небайдужість - тепер дітвора в садочку зможе навчитися самостійно підтримувати особисту гігієну й робитиме це із задоволенням.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  25/08/09, 10:17


№ 32 (552) Яким буде “Західний”, обговорювали на громадських слуханнях

Про те, що 12 серпня в міськвиконкомі відбудеться громадське обговорення детального плану забудови території району “Західний”, наша газета заздалегідь повідомляла двічі. Й у визначений день у великій залі зібралося понад 100 чоловік - фахівці, представники міської влади та ГО, деякі депутати й просто небайдужі ужгородці.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Звичайно, перш ніж винести план на суд громадськості, над ним добряче попрацювали спеціалісти, потім КП “Проектний інститут “Закарпатдіпромісто” підготував експертний висновок, концепцію цього житлового району схвалили на засіданні архітектурно-містобудівної ради. І вже узгоджений варіант присутнім на зібранні представляла головний архітектор Ужгорода Олена Стричик.

Оскільки більшість читачів не розуміє, про яку місцевість ідеться, розпочнемо з географічного положення. “Західний” знаходиться у південно-західній частині міста на 141 га вільних резервних територій, обмежених із півночі й північного заходу державним кордоном зі Словаччиною, із півдня - річкою Уж, а з заходу - межами Сторожницької сільради. Ще минулого літа сесія міськради затвердила схему генерального плану житлового району по Загорській, і це - її логічне продовження.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  25/08/09, 10:17


№ 32 (552) У місті реалізовується проект з підготовки до пандемії грипу

Товариство Червоного Хреста України з липня цього року розпочало реалізацію проекту “Підготовка до пандемії людського грипу”, який працюватиме в 10 областях країни. Закарпатська організація Червоного Хреста в рамках цього проекту організувала “круглий стіл”, у якому взяли участь представники обласної СЕС, управління охорони здоров’я ОДА, головного управління ветеринарної медицини, управління з питань надзвичайних ситуацій, обласний Центр здоров’я та інші для того, аби домовитися про співпрацю в реалізації проекту.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Представники влади та медики зібралися для обговорення вкрай актуального нині питання - загрози, яку несуть для людства небезпечні свинячий та пташиний види грипу. Їх назви об’єднали в “людський”, бо сучасні науковці так і не змогли довести, що ці хвороби передалися людям від тварин, а згаданий проект працюватиме якраз у сфері людської недуги. Підготовка медиків та владних структур до пандемії грипу аж ніяк не означає, що Україна очікує на спалах цієї хвороби, але представники управління охорони здоров’я ОДА не виключають, що взимку на теренах держави можливі випадки зараження свинячим або пташиним грипом. Для того, щоб не допустити розвитку пандемії (пандемії через те, що ці види грипу розповсюдилися вже по всіх континетах земної кулі), Червоний Хрест вирішив перевірити готовність партнерських організацій до спалаху хвороби та створити громадський штаб із підготовлених працівників та волонтерів з метою інформування населення про методи профілактики грипу. Організація Червоного Хреста вже має досвід у проведенні подібних робіт, адже 2007 року реагувала на спалахи пташиного грипу в Криму та сусідніх регіонах. Тепер проект набув ширших масштабів та охопив більшу частину країни, в тому числі й Закарпаття як прикордонний регіон.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  25/08/09, 10:16


№ 32 (552) Безкоштовна енергія від природи

У рамках програми “Розвиток транскордонного співробітництва” за підтримки Норвезького фінансового механізму з 7 по 9 серпня проходила презентація проекту “Тиждень зеленої енергії”.

Біля Закарпатського облмуздрам-театру розкинулося наметове містечко, де угорські та українські винахідники представляли продукцію для використання альтернативних джерел енергії: сонячного випромінювання, вітру та води. На виставці можна було побачити різних розмірів сонячні батареї, прилади для підігріву води для опалення, вітряки та інші вироби. Їх серійне виробництво поки що не налагоджене, але якщо хтось зацікавився цими експонатами, їх можна замовити.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/08/09, 10:15
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS