Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Квітень 2009№ 16 (536) За чисте місто і “Сакура-фест” — без політичного піару

В Ужгороді 1 травня відбудеться “Сакура-фест”, присвячений цвітінню японської вишні, а перед тим цієї суботи місто приберуть силами бізнесу та всіх ужгородців, які виявлять бажання долучитися до акції. І ніхто не сміє використовувати це з метою політичного піару. Так можна коротко передати суть прес-конференції, організованої в середу широкою ініціативною групою, котра вся відразу навіть не вміщалася за стіл прес-клубу. Тому спілкування розбили на два блоки: акція “Чисте місто” і власне фестиваль.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

На відмі-ну від звичайних прес-конференцій, тут на табличках стояли виключно імена і прізвища — без усяких регалій та посад. Як стало зрозуміло пізніше — саме з метою уникнення навіть натяку на конфронтацію або спроби використання акції для отримання якихось політич-них дивідендів. В організаторів спершу була навіть ідея виступати в масках із бейджиком “ужгородець”, але потім від неї відмовилися. З приводу першої теми журналістів інформували Іван Ванджурак, Маргарита Мощак та Роберт Горват.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  30/04/09, 09:31


№ 16 (536) Психоделічне мистецтво для всіх

Гоа-трансова субкультура з її яскравими вечірками вже досить давно посіла в житті ужгородської молоді видне місце. Обов’язковим атрибутом цих вечірок є особливий внутрішній дизайн приміщень, в яких вони проходять, або природних об’єктів, коли гоа-party відбуваються на свіжому повітрі.

Виготовленням таких оздоблень у нашому місті вже 8 років займається творча група “TranceCarpathiArts” — хлопці й дівчата, роботи котрих “їздять” на вечірки по всій країні і навіть зарубіжжям. Для того, аби з мистецтвом психоделічного флюоресцентного декору могла познайомитися не лише молодь, а й люди різного віку і соціального статусу, “TranceCarpathiArts” організували виставку, яку всі бажаючі можуть безкоштовно відвідати цими вихідними. Розміщена вона у приватному будинку на вулиці Духновича, 25, який належить “Арт-салону Чернія”. Господиня салону Надія Черній дозволила талановитій молоді оббити стіни кількох кімнат чорним полотном, поверх якого митці вивісили розписані флюоресцентними фарбами полотна, невеличкі картини та фігурні вироби з ниток. Поміж цим можна побачити манекени з одягом та прикрасами, які світяться в темряві, та вироби зі скла. Якусь одну тематику визначити важко, але загалом вона не вибивається із традиційних гоа-трансових тем індійської філософії та релігії, космосу, фантастичних пейзажів і зображень векторних орнаментоподібних елементів. Організатори цього заходу вважають, що цю виставку слід відвідати кожному, адже вона показує мистецтво з незвичного боку.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  30/04/09, 09:30


№ 16 (536) Роботи юних художників уперше в залах етнографічного музею

Вихованці образотворчого відділення Ужгородської дитячої школи мистецтв цього разу відчували особливу гордість, бо їхні роботи, окрім батьків, побачать й інші ужгородці. А подивитися тут є на що: скориставшись своїм талантом і фантазією, діти застосували не лише кольорові фарби, є й абстрактні чорно-білі, чудернацькі аплікації з паперу і рельєфні з намистинок.

Цього разу на виставці представлено близько 20 робіт, оцінених найвищими балами. Викладач школи мистецтв та керівник творчого об’єднання “Малий Лувер” Емма Левадська, котра займається з дітьми, каже, що всі вони талановиті й дехто з них уже брав участь у міжнародних та республіканських конкурсах. Після занять у школі мистецтв кращі вихованці за бажанням ідуть у згаданий “Лувер”, а четверо з них планують вступати до коледжу прикладних мистецтв. Зокрема, пані Емма виділила серед інших Марину Мазюкевич та Івана Дранчака, котрий оформив уже кілька книжок.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  30/04/09, 09:30


№ 16 (536) Великдень відсвяткували спокійно

Мабуть, велика кількість міліції і внутрішніх військ, які патрулювали місто у святкові дні, налякала злочинців, тож Великдень пройшов спокійно, без ексцесів.

19 квітня до Ужгородського МУ ГУМВС надійшло всього 4 заяви: 38-річна ужгородка скаржилася, що хтось пообіді, зламавши серцевину замка на вхідних дверях, проник до її квартири і витяг із кишені шкіряної куртки 900 грн. До іншого громадянина, викладача УжНУ, теж хтось навідувався “в гості” через балконні двері, але поцупити нічого не встиг, видно, чогось злякався. Двічі в неділю міліції довелося їздити до лікарні. Під вечір із відкритим двокістковим переломом гомілки туди звернувся 53-річний водій, котрий у дворі власної багатоповерхівки посперечався зі знайомим. А вже по півночі в УЦМКЛ потрапили двоє нетверезих молодиків, котрі отримали травми під час штовханини з невідомими на вулиці. Утім від написання заяви вони відмовилися.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  30/04/09, 09:29


№ 16 (536) Горе-чиновники… Закон однаковий не для всіх?

Цього тижня в ГО “Нове Закарпаття” розширену прес-конференцію дали депутат Ужгородської міської ради від фракції БЮТ Андрій Риба, приватний підприємець Юрій Маркович та директор КП “Ужгородліфт” Сергій Сорока. До журналістів їх привела спільна тема — діяльність та поведінка голови Закарпатського територіального відділення Антимонопольного комітету України Дмитра Іванова. Як наголосив Андрій Риба, ужгородці та закарпатці часто стикаються зі свавіллям чиновників — саме тих, хто має захищати їхні права. Але, на жаль, багато з них користуються своїм становищем та безкарністю, зневажають інтереси народу та ставлять себе над законом. Часто спрацьовує і так зване “телефонне право”, коли “нагорі” за когось легко вирішуються проблемні питання завдяки впливовим родичам, знайомим або ж за допомогю хабара. Втім, усе по черзі.

Кілька тижнів тому наша газета вже писала про нелогічне рішення антимонопольників стосовно плати за ліфт ужгородцями. Нагадаємо: тоді Закарпатське територіальне відділення Антимонопольного комітету вимагало від КП “Ужгородліфт” підняти для населення ціну за користування ліфтами, що є парадоксальним, оскільки цей департамент повинен боротися саме із завищенням тарифів. Як розповів Сергій Сорока, нині по Україні основна частина підприємств, які надають послуги перевезення ліфтами, вимагають за них велику плату, а в Ужгороді вона є найнижчою у державі. Незважаючи на це, “Ужгородліфту” вистачає тих коштів, які городяни, котрі проживають у будинках, обладнаних ліфтами, сплачують на рахунок підприємства.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  30/04/09, 09:28


№ 16 (536) Дітей на прив’язі тримають деякі ужгородські батьки

Минулого тижня міська служба у справах дітей разом із представниками дитячої клінічної лікарні, працівниками міського управління міліції та міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели рейд, який мав на меті перевірити, чи належним чином деякі батьки доглядають за своїми новонародженими дітьми. Річ у тім, що ужгородські педіатри досить часто виявляють немовлят, котрі проживають в жахливих умовах і не мають необхідного їм батьківського піклування, тому звернулися до міської служби у справах дітей, як до органу, який може вплинути на таких безвідповідальних батьків або ж позбавити їх прав і передати дитину в місце, де нею опікуватимуться краще.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Начальник служби Сергій Просяник розповів, що минулотижневий рейд охопив не всіх батьків, чий догляд за малюками дільничні педіатри вважають неприпустимим, тож подібні заходи учасники рейду планують проводити регулярно. Те, що вони побачили, приголомшило навіть тих соціальних працівників, котрі часто бачать, в яких умовах проживають так звані неблагополучні родини, адже дорослі частіше за все самі доводять себе до такого життя, а дітям доводиться через це страждати. Наприклад, родина Б., що проживає по вулиці Декабристів, має 5 дітей, котрі виховуються зараз в інтернатах, але яких точно, вони сказати не можуть. Найменшому, 6-му Марку всього 2 місяці, він живе з батьками в квартирі, де панує повна антисанітарія: двері поламані, немає дитячого ліжечка, у коридорі лежить гора сміття. Оскільки хлопчик зовсім не прибавляв у вазі, дільничний педіатр порекомендував батькам відмовитися від грудного вигодовування і перейти на суміш “Малютка” й вітаміни. Учасники рейду на свої очі переконалися, що мати не виконала рекомендацій лікаря, а маля, котре навіть не має одягу, лежало на брудному ліжку, загорнуте лише в ковдру. Сусіди скаржаться, що подружжя часто залишає дитину вдома без нагляду, саме між тим іде гуляти барами. Більше того, патронажна медсестра, котра приходить оглянути малюка, ще жодного разу не домоглася того, аби хазяйка відчинила їй двері, тож про стан здоров’я хлопчика медики просто нічого не знають. Вони також вважають, що такі матеріально-побутові умови проживання та неналежний догляд загрожує здоров’ю та життю дитини, тож міська служба у справах дітей узяла цю родину на контроль і передала управлінню праці та соціального захисту населення прохання посприяти виділенню цій родині матеріальної допомоги по догляду за дитиною, яку вона досі не отримує, може, тоді батьки куплять дитині одяг, пелюшки та спеціальне харчування. Якщо ж при повторному рейді виявиться, що догляд за малюком не покращився, служба у справах дітей буде змушена порушувати питання про позбавлення батьківських прав та передачу маленького Марка до інтернату.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  30/04/09, 09:28


№ 16 (536) На сторожі фінансово-бюджетної дисципліни вже 14 років стоїть Державне казначейство України

Кожна чергова річниця створення якоїсь служби чи відомства зазвичай супроводжується матеріалами про них у ЗМІ. І тільки працівники управління Державного казначейства в м. Ужгороді святкували свої професійні іменини тихо-скромно, поза увагою громадськості. Настав час виправити цю несправедливість. Привід є — 27 квітня Державному казначейству України виповнюється 14.

Отже, казначейство — молодше навіть за нашу Незалежність, і раніше його функції частково виконував Нацбанк України. А чим же воно займається зараз? По-перше, розрахунковим обслуговуванням розпорядників та одержувачів бюджетних коштів й інших клієнтів. По-друге, контролем за здійсненням бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень, прийнятті зобов’язань та проведенні платежів за ними; у межах своїх повноважень — контролем за дотриманням учасниками бюджетного процесу бюджетного законодавства. І, зрештою, казначейство веде бухгалтерський облік та складає звітності про виконання державного і місцевих бюджетів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  30/04/09, 09:27


№ 16 (536) Ужгородська вчителька стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу

Учителька історії та правознавства ліцею “Лідер” — ЗОШ № 20 Олена Горбунова, гідно представивши свою наукову роботу на ІІІ Всеукраїнському молодіжному конкурсі “Новий інтелект України”, стала його лауреатом.

А нещодавно вона взяла участь у форумі, який відбувся у приміщенні столичного Українського дому і був завершальною частиною конкурсу. До нього приєдналися численні почесні гості та організатори, зокрема Катерина Ющенко, голова наглядової ради фонду “Україна-3000”, який уже втретє проводить “Новий інтелект України”; Юрій Павленко, міністр у справах сім’ї, молоді та спорту; Павло Полянський, заступник міністра освіти і науки; представники державної влади, Академії наук та Академії педагогічних наук, громадських установ.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  30/04/09, 09:26


№ 16 (536) В Ужгороді покрівлі відновлюватимуть за сучасними технологіями з багаторічною гарантією якості

В середині 2007 року за ініціативи депутата фракції “Народна” в Ужгородській міській раді, начальника управління інноваційних впроваджень, енергозбереження та сталого розвитку міста Ужгородської міської ради Івана Ванджурака в угорському місті Бейкешчобо було проведено переговори з представниками фірми — виробника покрівельних матеріалів європейського рівня якості. Результатом переговорів стало рішення про показовий капітальний ремонт плоского даху по вулиці Можайського, 7 за кошти угорської фірми.

По закінченні випробувального терміну 16 квітня 2009 року представники міської влади разом з журналістами піднялися на “угорський” дах. Його перекрито сучасними матеріалами з використанням скловолокна та поліетилену. Угорці відремонтували повітря-, димо- та водовідводи, зняли старий руберойд та зробили бетонну стяжку, і лише після підготовчих робіт поклали нове покриття. Тож покрівля, крім того, що є надійною, має естетично привабливий вигляд, адже угорська компанія виробляє покрівельний матеріал різної кольорової гами.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  30/04/09, 09:26


№ 16 (536) Про ОСББ — з перших уст

ОСББ “Більшовик” було зареєстровано 15 березня 2007 року. Наш 40-квартирний житловий будинок знаходився на балансі та обслуговуванні одного з ЖРЕРів міста, однак від нього ми отримували мінімум послуг, які обмежувалися видачею довідок та проведенням незначних ремонтних робіт. У підсумку покрівля багатоповерхівки протікала, останні 3 роки сюди не подавалося тепло, оскільки через халатне ставлення працівників ЖРЕРу промерзли тепломережі в підвалі. А після “капітального” ремонту покрівлі силами ЖРЕРу дах почав протікати ще більше. Під’їзд будинку також не ремонтувався протягом 10 років.

Тому на установчих зборах не потрібно було довго переконувати жителів будинку в доцільності створення ОСББ. Звичайно, рушійною силою життєдіяльності об’єднання є ентузіазм, безкорисливість окремих мешканців. Так, голова об’єднання, бухгалтер, касир працюють на громадських засадах. Будинок наш не є великим, і квартплати ми збираємо в місяць близько 1100 грн., однак якщо правильно розпоряжатися навіть такими незначними коштами, то можна зробити різні роботи в ньому.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  30/04/09, 09:25
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS