Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Січень 2009№ 3 (523) Договір про оренду земельної ділянки на вул. Фединця—Баконія не продовжено

Розпочиналося чергове засідання сесії Ужгородської міськради у п’ятницю розглядом звернень і поточних робочих питань, а закінчилося зовсім неочікуваною заявою депутата-народника і одночасно заступника міського голови Володимира Симулика. Утім зберігатимемо інтригу і про все розповімо своєю чергою.

Першим на порядку ден-ному стояло звернення до міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка (його текст див. на стор. 4), далі — до Вищої ради юстиції. Останнє викликано постановою Ужгородського міськрайонного суду, якою той відмінив рішення міськради 2003 року (!) і передав земельні ділянки в районі вул. Кошицької у користування особам-скаржникам на тій підставі, що вони нібито тривалий час обробляли їх, хоч і не мали відповідних документів. “Судді замість міськради займаються розподільчими функціями, то, може, нам виконувати їхні?” — поставив риторичне запитання Сергій Ратушняк. Відтак депутати вирішили звернутися до ВРЮ з проханням дати правову оцінку цій постанові, а юридичному управлінню доручили оскаржити її в апеляційній інстанції. Ще одне звернення прийняли до Генеральної прокуратури — з приводу доведеного судом розкрадання міських коштів у розмірі 21 млн. грн. за часів мера Віктора Погорєлова. Зниклі гроші просять знайти, причому доручати справу закарпатській прокуратурі не варто.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  26/01/09, 16:27


№ 3 (523) Ставку транзитного збору знизять?

Перший віце-прем’єр України Олександр Турчинов 22 січня під час наради з питань оподаткування за участю міністрів фінансів, економіки та голів ДПА, Держкомпідприємництва та Ради підприємців при Кабміні доручив негайно розробити проект змін до законодавства щодо зниження ставки транспортного збору. Цей законопроект має бути розглянутий вже на наступному засіданні Кабміну і переданий на розгляд Верховної Ради на першому пленарному тижні нової сесії.

За всіма позиціями — і за віком автомобіля, і за об’ємом двигуна — ставки будуть знижені, каже Турчинов, за вже чинними з недавнього часу ставками транспортний збір платити не будуть.

Також Турчинов доручив підготувати зміни до закону про оподаткування. За його дорученням створена робоxа група з керівників міністерств і відомств, яка працюватиме з головами міських рад і підприємцями щодо узгодження остаточної редакції Закону “Про місцеві податки і збори” в частині ринкого збору та плати за парковку.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Країна)  -  26/01/09, 16:27


№ 3 (523) Їжа для бездомних

Територіальний центр обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян разом із міським управлінням соціального захисту населення згідно з розпорядженням міського голови від 19 січня 2009 року започаткував акцію з підтримки тих ужгородців, котрі через різні причини втратили житло і тепер мусять проживати на вулиці.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Власне, терцентр і до цього влаштовував обіди для безпритульних, а ще пропонував безкоштовні послуги перукаря, гарячу ванну й одяг з гуманітарної допомоги, та люди, звані в народі бомжами, не дуже поспішали скористатися благами цивілізації. Щотижня до центру приходило не більше п’яти непрацюючих громадян — інші або не знають про його існування, або лінуються йти на вулицю Благоєва (район Шахта) за гарячим обідом. Директор центру Володимир Карпов розповів, що разом з управлінням соціального захисту населення вони вирішили: коли Магомет не йде до гори, то гора піде до Магомета, і для того, аби безпритульні не замерзали в пошуках засобів для існування, зібрали продуктові пайки й поїхали годувати безхатченків. Першою зупинкою був “п’яний” ринок, де бомжі збираються біля пункту прийому склотари. Там автомобіль одразу обступили кілька чоловіків і жінок, котрі розповіли нам, що холодні ночі проводять на трубах біля словацьких будинків, а вдень заробляють тим, що збирають і здають за копійки порожні пляшки. Після внесення їхніх прізвищ до списку бездомні отримали пакети, в яких були супи та каші швидкого приготування, булочки, чай у пакетиках та печиво. Працівники терцентру пропонували безхатченкам гарячу воду для того, аби вони могли поснідати просто на місці, але ті відмовилися, залишивши сухі суміші на потім. Натомість радо сприйняли звістку про те, що тепер отримуватимуть такі продуктові набори щоп’ятниці аж до кінця зими.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  26/01/09, 16:27


№ 3 (523) Як відкоригувати новий ринковий податок, радилися з громадськістю

У вівторок у малому залі міськради з ініціативи податківців зібрали представників ринків міста з тим, аби обговорити законопроект про місцеві податки та збори, який наразі пройшов голосування в парламенті у першому читанні. Власне, увагу зосередили тільки на ринковому податку. Саме він викликав масові збурення по всій Україні, оскільки фіскальний тиск на торговців базарів згідно з ним мав би зрости в декілька десятків разів. Звісно, для них це рівнозначно припиненню діяльності.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

На зібрання прийшли делегати від 9 найбільших ринків Ужгорода (загалом їх зареєстровано 18, але частина з них фактично не працює), працівники міської податкової інспекції та міськради. Марія Бадида, начальник ДПІ, поінформувала, що в податковому законодавстві країни плануються зміни, за якими мають залишитися всього 2 місцеві збори і 4 податки (детально про це ми писали в попередньому номері газети). З усіх них серйозні претензії виникають тільки до ринкового. Справді, якби його остаточно затвердили в нинішньому вигляді, за кожне торгове місце людям довелося б платити в середньому 121 грн. на день, хоча минулоріч ця сума становила 3,40 грн. І при тому ще залишається фіксований або єдиний податок та інші належні відрахування. Зараз, каже Марія Петрівна, є можливість змінити ситуацію: Кабмін доручив податковим органам на місцях зустрітися з керівниками ринків і зібрати їхні пропозиції з цього питання, а відтак найслушніші будуть ураховані під час роз-гляду законопроекту в другому читанні.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  26/01/09, 16:26


№ 3 (523) У питаннях культури та спорту влада спонукає ужгородців до співпраці

Цього вівторка вперше після Нового року традиційні прес-конференції в ГО “Нове Закарпаття” відкрив начальник ужгородського управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Олег Муртазін. Функціональних навантажень на управління, каже Олег Анатолійович, чимало, що відчувається вже в його назві. І справді, кожен із напрямів має власні специфіку та особливості. Наприклад, відділ культури дбає про мистецтво, музику тощо. Оздоровчу роботу із населенням Ужгорода за місцем проживання, діяльність спортивних організацій, розвиток мережі спортклубів і професійний спорт аж до олімпійських досягнень курирує відділ спорту. Питання молоді та виконання державної соціальної політики в цій галузі (зайнятість, навчання, забезпечення житлом) лежить на плечах відповідного відділу з питань сім’ї та молоді. Таким чином, каже начальник управління, конкретніше хотілося б зупинитися саме на тих питаннях, які влада може вирішити самостійно, і тих, котрі слід розв’язувати за підтримки ужгородців.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

По-перше, це функціонування дитячих та спортивних майданчиків міста, які розташовані за місцем проживання городян. До обов’язків управління в справах культури, спорту, сім’ї та молоді (а в ньому працює 10 чоловік) входить здійснення регуляторної та координаційної функцій задля реалізації тих завдань, на вирішення яких сподіваються ужгородці як платники податків. На жаль, задовольнити всі без винятку вимоги та потреби населення не завжди можливо. Але в цьому частково винні й самі городяни, які протягом останнього десятиріччя байдуже ставляться до популяризації фізичного виховання, здорового способу життя чи культури. Такий хід справ, констатує Олег Муртазін, залишився нам у спадок від СРСР і для широкого загалу є певним стереотипом. Проте сподіватися лише на органи виконавчої влади городянам не слід. На щастя, “совковий” стереотип, за яким геть усе має робити влада, потроху ламається, і в цих питаннях ініціатива ужгородців стає дедалі активнішою.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  26/01/09, 16:25


№ 3 (523) Три комерційні банки, що працюють на Закарпатті, втратили право на виплату пенсій

Наприкінці 2008 року Пенсійний фонд України переглянув перелік банків, уповноважених на виплату пенсій, і виключив зі списку 18 кредитних установ, які здійснювали пенсійні виплати у 2008 році. Три з них —„Кредобанк”, „Національний кредит” та „СоцКомБанк” — мають свої філії на Закарпатті, тож близько 480 пенсіонерів, котрі обслуговувалися в згаданих установах, у січні отримали належні їм виплати через поштові відділення. Банки “Надра” і “Промінвестбанк” зможуть виплачувати пенсії лише до 1 липня 2009 року. Про це повідомила Анастасія Пентек, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, котра цього вівторка спілкувалася з журналістами щодо підсумків роботи за 2008 рік та деяких змін у пенсійному забезпеченні у 2009-му.

Ще до теми банків. Доповнено частину статті 20 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, яка зобов’язує банки здійснювати контроль за пропорційністю сплати платниками внесків до Пенсійного фонду при отриманні коштів для виплати заробітної плати найманим працівникам. У разі невиконання банками цієї вимоги вони самі сплачуватимуть відповідному територіальному органу Пенсійного фонду суму несплачених страхових внесків. Такий крок, на думку Анастасії Юріївни, сприятиме кращій сплаті платниками страхових внесків, а отже, й наповненню бюджету фонду.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини, Країна)  -  26/01/09, 16:25


№ 3 (523) Газ дорожчає, і в Ужгороді підшуковуватимуть йому альтернативи

Дешевий газ довгі роки тримав на гачку економіку та житлово-комунальне господарство України. З одного боку, ніхто не думав про запровадження сучасного обладнання і зменшення енергозатратності (у підсумку на опалення, освітлення приміщень чи на виробництво товарів ми витрачаємо у 2-3 рази більше енергії, ніж Росія чи Білорусь, не кажучи вже про Європу). З іншого — про альтернативні шляхи отримання енергії практично не йшлося: ними цікавилися хіба науковці, адже запровадження на практиці обходилося набагато дорожче, ніж традиційне блакитне паливо. Утім, перманентні підписання договорів на постачання газу під новорічною ялинкою, а особливо остання газова криза та близька перспектива ринкових цін остаточно переконали: в цій сфері терміново треба щось міняти, для початку хоча б в експериментальному порядку. Ось і в Ужгороді, окрім узятого курсу на автономні котельні з набагато вищим ККД, ніж у старих радянських, вирішили випробувати інші джерела тепла — сонця, вітру і землі. Як повідомив минулого тижня на сесії міськради міський голова, цьогоріч три дитячі садки у нас спробують перевести саме на таке опалення. Ми вирішили розібратися у принципах дії та ефективності цих революційних для нашого регіону методів. Благо, в Інтернеті можна знайти відповіді на всі запитання.

Сонячна енергія

Ставлення до використання Сонця для нагрівання води та опалення в ЖКГ України двоїсте: хоч наразі мала геліоенергетика вважається чимось екзотичним і майже “несерйозним”, інтуїтивне розуміння економічної вигоди від використання дармової енергії спонукає людей самостійно виготовляти примітивні геліосистеми — як правило, в приватному секторі. І в той же час саме примітивні й, відповідно, малоефективні системи встигли дискредитувати принцип використання енергії Сонця в середніх широтах.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/01/09, 16:24


№ 3 (523) Тетяна Теличко: „Лише той, хто здатен обмежити себе, змусити працювати, може розраховувати, що встигне щось у житті”

Наближення Тетяниного дня й Міжнародного дня студентів, покровителькою яких вважається свята Тетяна, визначило й нашу гостю. Нею стала старша викладачка Ужгородського державного музичного училища імені Дезидерія Задора, чудова піаністка, лауреат премії ім. Д Задора і друга половинка відомого ужгородського родинного та творчого дуету Тетяна Теличко. Ми зустрілися з пані Тетяною загодя, у переддень Водохреща. І як виявилося, це було для мене великою удачею — я побачила її дивовижну новорічну ялинку. Коли ввійшла до кімнати, де господиня запропонувала розміститися для розмови, то завмерла від небаченої краси: праворуч, займаючи доволі велику частину приміщення, стояло прикрашене сотнями іграшок новорічне дерево. Причому багато з них — горішки, пташки, снігуроньки, зірочки, картонні тваринки, намисто та ще багато чого — були знайомі мені з часів дитинства. Моєму захопленню не було меж.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

— Cкільки ж тут іграшок?

— Приблизно 500. Десь із тисячу залишилося в коробці, бо цьогоріч не вдалося знайти підходящу ялинку. Зазвичай вона в нас більш розлога і заввишки під саму стелю, тож вивішуємо на неї до 600 новорічних прикрас, з-поміж яких мамині, бабусині, прабабусині, іграшки батьків Віктора Федоровича. Щороку і я докуповувала по одній-дві. Так і назбиралося півтори тисячі.

— А часу скільки йде на прикрашання?

— Майже 2 дні. До речі, всі наші ялинки ми щороку фотографуємо, таким чином маємо згадку про них. Є й фото з мого дитинства, яке пройшло в атмосфері казки. Про це подбали мої тато і мама. Вони довго підтримували в мені віру, що ялинку слухняним діткам приносить Дід Мороз. Коли ми з ними проходили повз будинки і бачили вивішені за вікна деревця (у такий спосіб у нас на Уралі городяни зберігали їх до свят), мені казали, що там живуть хороші малюки, і їм Дід Мороз уже приніс ялинки, а перед Новим роком він прилетить і прикрасить їх. І я в це щиро вірила. До того ж ніколи не бачила, як удома вдягали її. Батьки робили це пізно ввечері, коли я засинала. Тож, прокинувшись уранці, раділа подарунку від Діда Мороза.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/01/09, 16:24


№ 2 (522) Ліпше зима студена, як дощами мочена

У цьому ми мали змогу переконатися цьоготижневих середи-четверга, коли погожі зимові дні першої половини січня змінилися раптовою відлигою.

Мало того, що дощ перетворив снігову ковдру на суцільне місиво — усе це враз вкрилося льодовою скоринкою, пересуватися якою стало вкрай важко.

Водночас з’явилися і “сюрпризи”.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Першими дали про себе знати травмування городян. Так, протягом 14—15 січня по допомогу до травмпункту УЦМКЛ звернулося 78 ужгородців. У 36 із них лікарі виявили переломи, 7-х довелося госпіталізувати в травматологічне відділення. До речі, 53 потерпілих отримали різноманітні травми саме на вулиці. Про падіння без серйозних наслідків уже й не говоримо.

Сльота на вулиці може спричинити також зростання захворюваності на вірусні інфекції. Наразі епідситуація щодо грипу та ГРВІ в місті, як зазначають епідеміологи, контрольована. Проте вже з наступного тижня МОЗ прогнозує активізацію епідемічного процесу в Україні. Щоправда, на Закарпаття грип зазвичай приходить тижнів на 2—3 пізніше. Однак уже тепер є сенс подбати про захист організму. Це, як каже Вікторія Маркусь, лікар кабінету інфекційних захворювань Ужгородської міської поліклініки, можна зробити за допомогою імуностимулюючих препаратів (гропринозину, арбідолу, амізону, афлубіну, бронхомуналу тощо), гомеопатичних препаратів чи засобів нетрадиційної медицини. Не втрачає актуальності застосування оксолінової мазі.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  19/01/09, 13:06


№ 2 (522) Лицарів Срібної Землі назвала Асоціація міст України та коаліція “За майбутнє Закарпаття”

За об’єктивність, активну громадянську позицію і високий професіоналізм у журналістиці” — під таким девізом проходив конкурс для журналістів та редакцій мас-медіа, котрий заснували у 2008-му виконавча дирекція ЗРВ АМУ та коаліція ГО “За майбутнє Закарпаття”. Протягом цілого минулого року вони моніторили ЗМІ, а в грудні конкурсний комітет із 17 чоловік (науковці, представники органів місцевого самоврядування, громадськості й відділення журналістики філфаку УжНУ) визначили переможців, чиї імена оприлюднили в газеті “Трибуна”.

Журі виявилося щедрим — у різних номінаціях відзначили 50 журналістів та 5 редакцій по всій області, і приємно, до речі, що претендентів не ділили на “своїх та чужих”. 7 чоловік — Лариса Липкань, Евеліна Гурницька, Дмитро Кешеля, Сергій Федака, Ярослав Галас, Мирослав Дочинець і Олександр Ворошилов — стали лауреатами почесної відзнаки “Лицар Срібної Землі”, решта удостоєні почесних відзнак “Громадська подяка”, у тому числі й двоє представників нашої газети (повний список — у віснику “Муніципальне Закарпаття” на сторінках “Трибуни” від 30 грудня 2008 року, www.trіbuna.org.ua). Серед друкованих видань як “Обереги Срібної Землі” відзначені в різних номінаціях газети “РІО”, “Карпатська Зірка”, “Тячів”, “Сільська правда” та “Погляд” (де редактором — наш колега Володимир Тарасюк).

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  19/01/09, 13:06
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS