Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 15/12/08№ 52 (518) Аквапарку — так сказали ужгородці

Незважаючи на шалену “антиреферендівську” кампанію у наближених до обласного керівництва ЗМІ, він таки відбувся, і більшість городян висловилася за будівництво аквапарку на Слов’янській набережній. На 56 пленарному засіданні IV сесії Ужгородської міськради депутати заслухали виступ голови комісії з референдуму в Ужгороді Юрія Келемена і затвердили підсумковий протокол територіальної комісії.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Юрій Петрович повідомив, що Ужгородська міська комісія з референдуму з питання підтримки рішення IV сесії міської ради V скликання від 27.09.2007 р. № 483 щодо виділення земельної ділянки для будівництва водно-оздоровчого комплексу „Водний світ“ у районі Слов’янської набережної була створена на основі існуючої міської ТВК. До комісії з 9 чоловік увійшли представники БЮТ, НУНС, партії „Реформи й порядок“, Народного руху, Християнського руху, ОУН і Компартії. 12 листопада вона почала працювати. Було вирішено організаційні моменти, виготовлено і передано на дільниці 95 тисяч запрошень та 96 тисяч бюлетенів із подвійним захистом.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  15/12/08, 11:32


№ 52 (518) Міські депутати просять розпустити облраду і декларують співпрацю з Баранинською сільрадою

Окрім затвердження результатів референдуму, на п’ятничному засіданні сесії депутати першочергово підтримали звернення до Верховної Ради України з проханням розпустити Закарпатську обласну раду, котра тиражує купу протиправних рішень (текст звернення — на стор. 4), і провести позачергові вибори до неї. Цікаво, що присутній у залі депутат облради Віталій Постолакі, попри, як він сказав, “інстинкт самозбереження”, теж підтримав необхідність такого кроку, і присутні зустріли це оплесками.

До Дня місцевого самоврядування Сергій Ратушняк (не як мер, а по лінії Асоціації міст України) вручив грамоти сільським головам Ратівців, Невицького й Баранинців. З представником останніх — Павлом Чучкою — до того ж було підписано Меморандум про стратегічне партнерство і співпрацю Ужгородської міської ради та Баранинської сільської ради. “Три чверті жителів чотирьох наших сіл працюють в Ужгороді, там вчиться більшість наших дітей, нас обслуговують міські транспортні маршрути, натомість сміттєзвалище і кладовище Ужгорода знаходяться у нас. Тобто є багато речей, що пов’язують нас, і цим меморандумом ми лише наздоганяємо те, що вже відбулося”, — підсумував Павло Чучка.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  15/12/08, 11:31


№ 52 (518) Проспект Свободи прикрасили нові годинники

Наприкінці цього тижня на проспекті Свободи з двох кінців “зеленої зони” з’явилися 4 нові електронні годинники італійського виробництва. А чавунні стовпи під ними — вітчизняні, виготовлені ужгородським “Турбогазом”. І це не просто собі стовпи, а свого роду візитки — на них зображено герб міста.

Тепер і пішоходи, і автомобілісти на проспекті завжди знатимуть точний час. Завдячувати ж за це маємо спонсорам, котрі оплатили вартість обладнання та робіт.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  15/12/08, 11:31


№ 52 (518) 61 ужгородська сім’я отримає безоплатне електричне автономне опалення

Таке рішення прийняли на останньому засіданні виконкому в середу, розглянувши пропозиції, надані управлінням міського господарства й управлінням праці та соціального захисту населення. Безперечно, до переліку сімей, які потребують безкоштовного автономного електричного опалення в будинках, що підлягають відключенню від ЦО, потрапили тільки соціально незахищені, котрі до того ж не мають родичів, здатних допомогти їм матеріально.

Серед 61 затвердженого претендента більшість боргів перед “Уж-теплом” не має. Для тих, хто їх усе-таки накопичив, але дійсно через матеріальну скруту, а не через небажання платити, зробили послаблення: заборгованість реструктуризували на тривалий період. Крім того, у зв’язку з численними зверненнями громадян щодо надання дозволу на відключення від ЦО і гарячого водопостачання та встановлення автономного опалення виконком вніс доповнення до свого попереднього рішення з цього приводу. Дозволи отримали ще 48 чоловік. Це вже, звичайно, йдеться про встановлення “індивідуалки” власним коштом людей.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  15/12/08, 11:30


№ 52 (518) Третейський суд відкрив своє представництво і в Ужгороді

У четвер відбулось урочисте відкриття нової юридичної інституції — третейського суду. Заступник міського голови Володимир Химинець з очільником третейського суду в Ужгороді Василем Готрою перерізали стрічку і запросили гостей у нове приміщення закладу.

Відтепер розглядом цивільних справ між установами, організаціями та фізичними особами займатиметься третейський суд. Тут також будуть розглядати спірні питання щодо договорів купівлі-продажу, оренди, підрядних питань та ін. Переваги цього суду у швидкості розгляду заяв – від 5 днів до 2 місяців і найголовніше те, що його рішення обов’язкові і не оскаржуються, тобто набувають чинності.

Як сказав Володимир Химинець, у нашому місті є багато майнових проблем та непорозумінь з правом успадкування, які роками не вирішуються. Також відчутно полегшиться робота бюро технічної інвентаризації.

На сьогодні у штаті суду 18 чоловік, але з часом, у міру надходжень позовів, найматимуться арбітри-контрактники.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини)  -  15/12/08, 11:30


№ 52 (518) Програма-мінімум та програма-максимум для вступників-2009

1 грудня розпочалася реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання-2009, яка триватиме до 3 березня 2009 року.

Тож програма-мінімум для нинішніх11-класників та випускників професійно-технічних і вищих навчальних закладів, а також попередніх років, які планують вступати до ВНЗ:

визначитися з предметами, з яких вони складатимуть тести. Цього разу, на відміну від попереднього року, їх може бути максимум 5. Обирати ж слід з-поміж української мови та літератури (вона є обов’язковою), математики, фізики, хімії, біології, історії України, географії та однієї з іноземних мов: англійської, німецької, французької, іспанської (цей перелік теж став коротшим);

та зареєструватися для участі в ЗНО. Випускники 11-х класів проходять її в пунктах реєстрації при закладах освіти, в яких вони навчаються, а учні, студенти професійно-технічних і вищих навчальних закладів, а також громадяни, які закінчили заклади освіти в попередні роки, — в єдиному пункті реєстрації при Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти за адресою: вул. Волошина, 35; тел.: 3-71-17.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини, Країна)  -  15/12/08, 11:29


№ 52 (518) Ужгородському водоканалу знову загрожують відключенням електроенергії

Ужгородський водоканал заборгував електрикам з початку року 1 млн. 102 тис. грн., і УжМРЕМ попередив, що через це підприємство з 8 по 12 грудня о десятій ранку відключатимуть від енергопостачання. Як виявилося, корінь проблеми — неплатежі з боку населення за послуги водопостачання і водовідведення.

Керівник Водоканалу Юрій Омелья-ненко пояснює: станом на 11 грудня ужгородці завинили КП 1 млн. 300 тис. грн., держбюджет — 140 тис. грн., а обласний — 33 тисячі, себто в сумі набагато більше, ніж підприємство електрикам. З останніми Водоканал розраховується в середньому на 86%, але ж обсяги споживання струму дуже великі, до того ж тарифи щомісячно зростають, тому й набігла кругленька сума.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  15/12/08, 11:29


Звернення депутатів Ужгородської міської ради до Верховної Ради України

Ужгородська міська рада обурена незаконними діями Закарпатської обласної ради, спрямованими на порушення конституційних прав територіальної громади м. Ужгорода. Ці дії останнім часом набули системного характеру та ознак політичного замовлення проти громади міста Ужгорода. Про протизаконність дій Закарпатської обласної ради свідчать наведені нижче факти:

1. Всупереч вимогам Закону України „Про природно-заповідний фонд України” та інших законів Закарпатська обласна рада прийняла незаконне рішення про розширення площі об’єкта природно-заповідного фонду міста Ужгорода — парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва “Парк відпочинку “Боздоський” на 23,7569 га, чим заблокувала реалізацію інвестиційного проекту з будівництва спортивно-оздоровчого комплексу “Водний світ” (аквапарку) обсягом понад 30 млн. євро, а громада міста вимушена була на захист своїх інтересів зініціювати та провести 07.12.2008 р. місцевий референдум.

Пунктом 1 рішення Закарпатської обласної ради від 25.07.2008 р. № 614 „Про розширення площі об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення” розширено площу парків — пам’яток садово-паркового мистецтва, що створені рішенням Закарпатського облвиконкому від 23.10.1984 р. № 253. Згідно з пунктом 3 додатку 2 до згаданого рішення, одночасно з іншими парками розширено площу парку — пам’ятки садово-паркового мистецтва „Парк відпочинку „Боздоський” у м. Ужгороді з 50,0 га до 73,7569 га.

Пункт 1 цього рішення прийнято з порушенням вимог законодавства про природно-заповідний фонд. Так, згідно зі ст. 54 Закону України “Про природно-заповідний фонд України”, зміна меж, категорії та статусу територій та об’єктів природно-заповідного фонду проводиться відповідно до статей 51—53 цього Закону.

Відповідно до ст. 52 зазначеного Закону, в разі схвалення клопотання про необхідність створення чи оголошення територій та об’єктів природно-заповідного фонду центральним органом виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища та його органами на місцях проводиться його погодження з власниками та первинними користувачами природних ресурсів у межах територій, рекомендованих для заповідання.

Однак Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області при підготовці проекту рішення обласної ради про розширення площі парку — пам’ятки садово-паркового мистецтва „Парк відпочинку „Боздоський” у м. Ужгороді, на порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України „Про природно-заповідний фонд України” не погодило з Ужгородською міською радою клопотання про необхідність розширення площі зазначеного об’єкта природно-заповідного фонду з 50,0 га до 73,7569 га.

Таким чином, пункт 1 рішення Закарпатської обласної ради від 25.07.2008 р. № 614 „Про розширення площі об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення” в частині розширення площі парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва „Парк відпочинку „Боздоський” у м.Ужгороді з 50,0 га до 73,7569 га прийнято всупереч вимогам законодавства про природно-заповідний фонд.

Підтвердженням факту незаконності рішення є те, що прокуратурою області опротестовано пункт І рішення Закарпатської обласної ради від 25.07.2008 р. № 614 „Про розширення площі об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення” в частині розширення площі парку пам’ятки садово-паркового мистецтва „Парк відпочинку „Боздоський” у м. Ужгороді з 50,0 га до 73,7569 га. Протест прокуратури області уже впродовж 1,5 місяця не розглядається на сесії обласної ради, незважаючи на резонансність проблеми та спричинення нею місцевого референдуму в місті Ужгороді.

2. За сприяння Закарпатської обласної ради в області активно діють антидержавні сепаратистські угруповання.

Як відомо, пробалогівська більшість у Закарпатській обласній раді у березні 2007 р. проголосувала за визнання національності русин, що є протизаконним та не входить до компетенції обласної ради. З того часу на території Закарпатської області не припиняються антидержавні дії, спрямовані на посягання на територіальну цілісність України.

Останнім часом усі антидержавні зібрання, такі, як І і ІІ Європейські конгреси “подкарпатских русинов”, проходили у вотчині Глави Секретаріату Президента України Віктора Балоги в м. Мукачеві. Незважаючи на те, що громадськість краю неодноразово звертала увагу Президента України В. Ющенка та в.о. голови СБУ В. Наливайченка, адекватної оцінки дій В. Балоги досі не дано.

Ужгородська міська рада обурена сепаратистськими, антиукраїнськими, антидержавними подіями, які відбувалися 25 жовтня 2008 р. у м. Мукачеві на т. зв. “II Европейском конгрессе подкарпатских русинов”. На зібранні було прийнято ряд антидержавних заяв та звернень провокаційного характеру. Ось одне з них: “Что в ответ на угрозы галицких националистов-террористов взрывать нефтепровод “Дружба” и газопроводы, русины, ставшие гарантами беспрепятственного транзита, согласны на размещение сил быстрого реагирования с Европы и РФ на охрану транзитных мощностей на территории русинов на юг от Карпат”, що фактично означає заклик до окупації невід’ємної частини України Закарпаття іноземними військами. На зборищі були присутні громадяни іноземних держав, зокрема Чехії, які також проголошували антиукраїнські заклики. За інформацією, розповсюдженою в ЗМІ, одним із спонсорів антидержавних дій у Мукачеві є глава Серетаріату Президента Віктор Балога.

Ці події не відбулися б у краї, якщо б не були підтримані відповідним рішенням Закарпатської обласної ради від 7 березня 2008 року про визнання національності “русин”. Це рішення легітимізувало діяльність політичного русинства в регіоні.

3. Незаконність дій Закарпатської обласної ради щодо охорони, збереження і використання пам’яток історії, культури та архітектури, в тому числі тих, які мають статус національних.

До найбільш відомих пам’яток історії, культури та архітектури Закарпатської області належать два збережені замки – Мукачівський і Ужгородський. Про Мукачівський замок, який протизаконно і цинічно передано на 46 років клану Балог сином голови облдержадміністрації О. Гаваші, що виконує обов’язки директора музею, не маючи для цього ні відповідної освіти, ні належних знань, сказано і написано чимало у місцевих ЗМІ.

Однак нині не менше занепокоєння викликає доля Ужгородського замку, в якому знаходиться Закарпатський краєзнавчий музей. Уже понад 20 років директором тут є В. Шеба, який своєю безвідповідальністю, безкарністю і непрофесійністю довів і саму визначну пам’ятку, і установу до занепаду та використання її усупереч чинному законодавству не за призначенням.

Головний корпус, в якому знаходиться музей, виглядає гірше, як після татарської навали, в приміщеннях завівся грибок. Минуло три роки, відколи після наказу Шеби було розформовано меморіальну кімнату-музей Президента Карпатської України, Героя України Августина Волошина, яку цей діяч не поспішає відновлювати, посилаючись на надумані причини. У той же час великі кошти вкладаються у ремонт допоміжних приміщень, не пов’язаних з експозицією, у тому числі тих, що підлягають зносу, бо не мають жодної архітектурної, художньої чи історичної цінності.

Крім того, що приватний підприємець Мощак Маргарита (невістка В. Шеби), голова Закарпатського відділення Союзу підприємців і промисловців, з дозволу архітектури колишнього мера Погорєлова (головний архітектор О.В. Шеба – чоловік Мощак і син В. Шеби) та управління культури Закарпатської ОДА всупереч Законам України „Про музеї і музейну справу” та „Про охорону культурної спадщини” вже кілька років, як облаштувала на території музею два ресторани. За бажанням директора В. Шеби, з дозволу начальника управління культури ОДА Ю. Глеби на території замку згаданій особі дозволено побудувати нікчемну споруду завдовжки 7, завширшки 5 і заввишки 6 метрів, що спотворила вигляд замку. Цій же особі дозволено освоювати невідомо під що (можливо, там влаштують ще дві корчми), підвали головного корпусу прямо під експозиційними залами музею. Все це виглядає як свавілля і корупція, бо дозволи на такі речі в пам’ятках національного значення, а саме таким є Ужгородський замок, надає Державна служба охорони культурної спадщини Міністерства культури України, а не місцеві корупціонери від культури.

Громадськості стало відомо, що сценарій відбувається за мукачівським зразком: спочатку відремонтувати за державний рахунок т.зв. аварійні місця (на це використано 3,2 мільйона бюджетних коштів), а потім відремонтовані допоміжні споруди та підвали дозволити приватизувати або принаймні передати на 50 років у приватні руки. Відтак занедбаний головний корпус замку під виглядом того, що музей утримувати його далі не може, також передати у приватні руки.

Ці дивні речі відбуваються на фоні крадіжок за останні роки цінних експонатів музею: недавно вкрадено 4 художні твори класиків закарпатської школи живопису і виявлено крадіжку багатьох стародавніх дорогоцінних монет, невідомо коли і ким викрадених за директорування В. Шеби. На сигналізацію та охорону реліквій в обласної влади немає грошей, а там де особисті інтереси — є!

У цій ситуації Ужгородська міська рада звернулася до Закарпатської обласної ради з клопотанням про повернення Ужгородського замку в міську комунальну власність, бо рішення про включення його до об’єктів спільної власності територіальних громад області відбулося з порушенням вимог законодавства, оскільки не погоджувалося з Ужгородською міською радою. Однак відповіді ми не отримали.

4. Ужгородська міська рада обурена також і численними діями Закарпатської обласної ради, спрямованими на незаконне й одностороннє присвоєння земель та майна держави у Національному природному парку „Синевир”, що має найвищий охоронний статус держави.

Так, облрада своїм рішенням „Про внесення змін до переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області” за № 514 від 12.03.2008 року та за № 574 від 23 травня 2008 року незаконно і самовільно анексувала у держави об’єкти інфраструктури однієї з відомих пам’яток природи національного значення – високогірного озера Синевир та Музею лісу і сплаву на Чорній ріці, створивши на цих природоохоронних об’єктах Національного природного парку „Синевир” комунальні підприємства. Ці рішення прийняті всупереч категоричному запереченню Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, викладеному в листі від 12.03.2008 р. за № 3082/28/10-08, протестам органів місцевого самоврядування Міжгірського району та хвилі обурення демократичної громадськості краю, які в незаконних діях обласної ради чітко побачили неодноразово випробувану схему переходу від „комуналізації” об’єктів держави або інших власників на території області до їх приватизації клановими угрупованнями. Подібна доля спіткала ряд санаторіїв області, а також пам’ятку історії й архітектури у відомому на всю країну санаторії „Карпати” — Палац графа Шенборна.

Зважаючи на наведені факти, враховуючи рішення Закарпатської обласної ради, прийняті з порушенням Конституції та Законів України, прав і свобод громадян, відповідно до вимог п.4 ст.78 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” звертаємося до Верховної Ради України з проханням прийняти рішення про розпуск та проведення позачергових виборів до Закарпатської обласної ради.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини, Країна)  -  15/12/08, 11:28


№ 52 (518) Олександр Зінов’єв: “Оздоровчий центр допоможе заповнити прогалину в системі фізичного виховання”

Ми добре знаємо, що порятунок потопаючих — справа рук самих потопаючих. Проте нерідко в критичних ситуаціях покладаємося на когось, хто прийде і вирішить нашу проблему. Ужгородець Олександр Зінов’єв, колишній спортсмен-ватерполіст, голова спортко-мітету Ужгорода 1985—1990 рр., член Закарпатського відділення НОК України, а нині приватний підприємець та реабілітолог, чекати на цього “когось” не став. За нинішньої кризової ситуації, аби втриматися на плаву, а також завваживши на трагічні події, пов’язані з уроками фізкультури, він вирішив створити оздоровчий центр. Поки це лише задум, на реалізацію якого піде чимало часу. Але Олександр Олексійович щиро вірить в успіх, бо насам-перед має підтримку родини, яка дала добро на відведення части-ни бізнесових приміщень під центр, а також розуміння з боку міської влади, медиків, освітян, науковців та спортсменів.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

— Олександре Олексійовичу, чому потрібен такий центр?

— Події останнього часу засвідчили, що в системі фізичного виховання України є велика прогалина. Ще років з 10 тому я казав, що ми втрачаємо урок фізкультури. А саме з нього починаються здоров’я і великий спорт. Причому не тільки урок, а й загалом систему фізичного виховання. І насамперед це торкнулося дітей зі слабким здоров’ям та тих, котрі перехворіли на різні недуги. Практично вся робота з такими дітьми ведеться лише на папері. Насправді ж немає ні спеціальних, ні підготовчих груп, займаючись в яких із меншим фізичним навантаженням, вони поступово набували б необхідної для занять в основній групі форми, бо після перенесених гострих вірусних респіраторних інфекцій, важких форм ангіни, грипу, пневмонії потрібна певна підготовка. Ми втратили цю ланку. Після видужання дитина або просиджує уроки фізкультури на лавиці, або її одразу кидають на здачу нормативів чи крос. Тому маємо проблеми. Вважаю, саме в цьому полягає першопричина смертельних випадків на уроках фізкультури. В ідеалі ж на уроці фізкультури знесилені після хвороби діти повинні б займатися з окремим спеціалістом за окремою програмою, наприклад, не 45, а до 30 хвилин. Такої системи дотримуються, зокрема, в Канаді. Та за наших реалій таке неможливо через нестачу грошей (це ж потрібні додаткові вчителі). Такими дітьми опікуватиметься наш центр.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  15/12/08, 11:28


№ 62 (518) За життя без насилля

З 25 листопада по 10 грудня в більш ніж 100 країнах світу проводилася щорічна акція “16 днів проти насильства”. Її початок збігається з Міжнародним днем боротьби з насильством щодо жінок, кінець — з Міжна-родним днем захисту прав людини. Ужгород теж не залишився в стороні — було чимало заходів, що переконували: ця проблема в нашому суспільстві присутня навіть більше, ніж могло б здатися на перший погляд.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Що таке насилля і як його не допустити

У вівторок, наприклад, на цю тему розмірковували на прес-конференції разом із журналістами начальник управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Олег Муртазін і голова правління “Коаліції по попередженню насильства в сім’ї”, старший викладач кафедри соціальної роботи УжНУ Володимир Башкірєв. Ішлося про те, що це питання складне, стосується більшою чи меншою мірою всіх країн і всіх соціальних прошарків: бідних і багатих, освічених і не дуже. Цією акцією світова спільнота намагається підкреслити, що гендерні права є невід’ємною частиною прав людини, запровадити нові стандарти якості життя, замінивши насильницькі форми поведінки на інші, які дозволяли б більш ефективно вибудовувати стосунки на рівні дітей і батьків, однолітків, чоловіків і жінок. В Ужгороді цю мету переслідували спершу нарада-семінар за участю начальників відділів у справах сім’ї, спорту та молоді РДА та міськвиконкомів, працівників органів внутрішніх справ, Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а потім — семінар для психологів освітніх закладів міста.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  15/12/08, 11:27
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS