Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 01/12/08№ 50 (516) Хто ґазда в хижі, маємо продемонструвати наступної неділі

Ледь більше тижня залишилося до вирішального в житті міста моменту — 7 грудня нарешті буде поставлено крапку в питанні, чи потрібен Ужгороду аквапарк. І зробимо це ми з вами, співгородяни, давши ствердну або заперечну відповідь на єдине питання, внесене до бюлетеня: “Чи підтримуєте ви рішення IV сесії Ужгородської міської ради V скликання від 27.09.2007 р. № 483 щодо виділення земельної ділянки для будівництва водно-оздоровчого комплексу “Водний світ” в районі Слов’янської набережної (біля Боздоського парку)?”.

Наразі ж тривають останні приготування до референдуму. Як розповів Юрій Келемен, голова Ужгородської міської комісії з референдуму, нині основна робота зосереджена безпосередньо в 40 дільничних комісіях. Протягом тижня, що залишився, їм належить установити кабінки для таємного голосування та великі стаціонарні скриньки, виписати і до п’ятниці вручити запрошення учасникам референдуму, провести уточнення списків громадян. Щодо останнього Юрій Петрович за-значає, що кожен повнолітній ужгородець може сам, звернувшись до дільничної комісії з паспортом, перевірити свою наявність у списках, а також правильність внесених до нього даних. Того, хто проживає на території певної дільниці і з якихось причин був пропущений у списку, дільнична комісія з референдуму вноситиме до додаткового списку навіть у день проведення референдуму. Виправлятиме вона і можливі неточності. Тож бюрократичних перепон на шляху до волевиявлення не буде. Залишається в день голосування із 7-ї до 20-ї години прийти на дільницю, отримати бюлетень і висловити свою думку. При цьому важливо пам’ятати, що незаповнені бюлетені, а також ті, в яких буде викреслено обидва слова чи вписано “думки з приводу”, визнаватимуться недійсними.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  01/12/08, 11:51


№ 50 (516) Суд потурбувався, щоб колишнього директора БТІ, проти котрої порушено кримінальну справу, поновили на роботі та ще й виплатили компенсацію

Прес-конференція з приводу поновлення на посаді колишнього директора Ужгородського міжрегіонального бюро технічної інвентаризації Любомири Куцик, вірніше, проти цього поновлення, була доволі незвичною: на неї прийшов увесь трудовий колектив БТІ. А про суть конфлікту журналістам розповідала його чинний директор Андріана Мельникова.

Любомиру Дмитрівну звільнили з посади ще 4 травня 2006 року, причому за 2 місяці до цього, згідно з вимогами закону, попередили, що продовжувати контракт із нею не будуть. Жінка на той час давно досягла пенсійного віку, і колектив зітхнув із полегшенням: нарешті здихалися! Річ у тім, що тодішня очільниця БТІ, не створивши для людей нормальних умов роботи і не забезпечивши достойною зарплатою, примудрялася щедро фінансувати власні відрядження та створені сином фірми, а підлеглих при цьому тримала в покорі психологічним тиском і залякуванням. Новим директором БТІ стала Андріана Мельникова, котра працювала тут із 1985 року. Вона, приймаючи справи, відразу викликала аудит і ревізію, ті, проаналізувавши для початку документи за 2 роки діяльності пані Куцик, зібрали купу цікавого матеріалу і передали його до прокуратури. Тільки за 2004—2005 роки виявлено недостачу в розмірі 104 тис. грн., на власні відрядження за цей час Любомира Дмитрівна витратила 80 тис. грн., а на три підприємства, створені її сином, давала вказівки перераховувати дуже солідні гроші без усяких на те реальних підстав. Ще 8—15 тисяч щороку йшло іміджевій фірмі, за що та штампувала різні нагороди директорці. Словом, за цими матеріалами прокуратура відразу порушила кримінальну справу. Поки вона велася, один із слідчих трагічно загинув, і на цьому все завершилося — справу заморозили.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  01/12/08, 11:51


№ 50 (516) Забруднене повітря в Ужгороді: проблеми окреслено, залишилося їх вирішувати

Громадські слухання щодо фактичного стану забруднення атмосферного повітря в Ужгороді два тижні тому наша газета не просто анонсувала, а й детально описувала суть проблем, які мали обговорюватися. Цього вівторка запланований захід відбувся. Щоб не повторюватися, не вдаватимемося у подробиці виступів, просто зупинимося на висновках, яких дійшли присутні.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Нагадаємо, що ініціаторами слухань виступили управління інноваційних впровадженьУжгородської міської ради, Закарпатська організація Всеукраїнської екологічної ліги ЗРВ АМУ та РМЕО “Екосфера”. Небайдужими до теми, незважаючи на холод у залі, виявилися заступники міського голови, міські депутати, представники різних підрозділів міськради та громадських органі-зацій, науковці, медики, метеорологи тощо. Саме обговорення було доволі жвавим і дискусійним. На самому початку нашому ворогу № 1 — машинам, що працюють на газу й продукують формальдегід, — висунули альтернативу: теплові електростанції, зокрема сусідньої Словаччини. Утім, згодом виступаючі кваліфіковано реабілітували їх — формальдегід у значних концентраціях утворюється тільки внаслідок згорання метану під високим тиском, себто у двигунах внутрішнього згорання, а побутові газові плити, котли автономного опалення і т. д. з цієї точки зору є безпечними. Власне, за підсумками усіх доповідей та реплік Олег Лукша, виконавчий директор ЗРВ АМУ, зробив висновок, що забруднення повітря замикається на дуже широке коло проблем. Він окреслив пункти, на яких треба акцентувати й наразі зафіксувати їх як даність. Зокрема це:

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  01/12/08, 11:50


№ 50 (516) Бюджетні організації тепло отримали, але лімітів на газ наразі немає

Тема тепла й надалі залишається найактуальнішою в місті. Про останні новини з “опалювального фронту” в середу на прес-конференції журналістам розповідав перший заступник міського голови Володимир Бобков.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

За отримання лімітів — 1,5 мільйона авансу

Ще минулого тижня в суботу виконком прийняв рішення запускати котельні “Уж-тепла” для бюджетної сфери, не дочікуючись лімітів на газ. Надворі добряче похолодало, і подальше вимушене зволікання могло завдати значної шкоди міському житлово-комунальному господарству. У понеділок—вівторок роботу теплових систем налагоджували, а станом на середу школи та садки, не забезпечені автономним опаленням, уже отримали централізоване. Крім того, стали гарячими радіатори приблизно в 100 ужгородських багатоповерхівок, хоча загалом населення, котре боргує “Уж-теплу” понад 8 млн. грн., наразі гріти не збираються — дозволу ж на відбір блакитного палива нема. Директор цього КП уже п’ятий тиждень перебуває в Києві, намагаючись отримати злощасні ліміти, і додому приїздить тільки на вихідні, аби поновити документи. Борг минулого сезону якось удалося реструктуризувати, та зараз від нас вимагають півтора мільйона авансу, якщо хочемо мати газ. Ці гроші, знов-таки, перерахує хіба що бюджетна сфера. А населення матиме тепло тільки за умови сплати боргів. До речі, на ЦО в Ужгороді залишилося тільки 30% квартир, і 80% із них винне за послуги, надані “Уж-теплом” у минулому сезоні. “На жаль, ситуація у державі “колгоспна”, відключати конкретного боржника ми не можемо, тому холодними залишаться цілі будинки”, — каже Володимир Бобков.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  01/12/08, 11:49


№ 50 (516) ЖРЕРи ігнорують міську дезстанцію?

До редакції звернулися представники Ужгородської дезінфекційної станції стосовно ситуації, яка склалася навколо оплати їм із боку ЖРЕРів необхідних згідно з чинним законодавством робіт із дератизації та дезінсекції ужгородських багатоповерхівок.

Відповідно до Постанови КМУ “Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій”, у містах України щомісячно передбачено проведення профдезробіт та наведено схеми розрахунків їх середньомісячної вартості.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  01/12/08, 11:49


№ 50 (516) Оксана Богданець: “До фізичної недуги можна адаптуватися. Набагато більшою проблемою може виявитися психологічний стан людини”

Коли до Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями я попросила в міському управлінні соцзахисту порекомендувати для інтерв’ю сильну особистість, котру не зломили випробування долі, мені без зайвих роздумів дали телефон Оксани Богданець. Наша зустріч не просто переконала у правильності вибору, а й викликала дивне почуття сорому за здорових людей, які часом “розклеюються” через дрібні побутові негаразди і готові впасти в депресію, бо за вікном, приміром, три дні ллє дощ.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Моїй співрозмовниці 35, вона має люблячого чоловіка і майже дорослого сина-студента. Образ гарної яскравої молодої жінки, веселої й дуже комунікабельної, у свідомості ніяк не в’яжеться із визначенням “людина з обмеженими можливостями”, хоча знаю: в пані Оксани серйозні проблеми із зором. Але це не завадило їй знайти своє місце в житті, реалізуватися самій та ще й допомагати іншим. Вона — чудовий приклад того, що бути щасливим можна незалежно від непоборних обставин.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  01/12/08, 11:48


№ 50 (516) Шелестівська церква оновлюється

В обласному музеї народної архітектури та побуту, незважаючи на холодну пору, тривають роботи з реставрації дерев’яної Михайлівської церкви, що була споруджена 1777 року в селі Шелестів Мукачівського району. До музею під відкритим небом її перевезли ще в 1972 році, тоді ж рука реставраторів торкалася її востаннє.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

За роки, що минули відтоді, пагорб, на якому розміщена церква, почав поступово зсуватися. Згодом нахил став таким помітним, що керівництво музею забило на сполох, але грошей на порятунок класичного зразка лемківського зодчества в держави довго не знаходилося. Врешті, коли дзвіниця церкви нахилилася так, що могла разом із хрестом будь-якої хвилини впасти відвідувачам на голови, музею таки виділили необхідні для реставрації дерев’яного шедевра кошти.

Надійно укріпити стіни дзвіниці для вирівнювання церкви та змінити порослий мохом дах будівлі й стіни башти взялася ужгородська фірма “Наша спадщина”, на рахунку якої нещодавно відреставрована в Лікіцарах церква та багато інших старовинних об’єктів. Молоді хлопці із Солотвина мистецтву перекриття даху дерев’яними шинглями навчалися у свого вчителя Івана Поповича. Кажуть, обов’язково роблять усе за старовинними дідівськими звичаями. Роботу обіцяли закінчити через три місяці, але можлива й затримка, зумовлена погодними умовами. Наразі повністю завершені роботи над дзвіницею церкви — її перекрили шинглями з ялини, а верхівку увінчали відреставрованим хрестом. Деревину обробляють спеціальним антисептиком, який захищатиме її від вологи та грибків — після цього, стверджують майстри, церква не потребуватиме ремонту приблизно 40 років. Тільки на реставрацію дзвіниці — укріплення стін, демонтаж старої деревини, виготовлення ялинових і дубових шинглів та їх встановлення — музей витратив близько 200 тисяч гривень.

Як розповіла нам директор музею Габріела Андял, наступний етап реставрації стосуватиметься внутрішнього оздоблення. На час зовнішнього відновлення все, що було всередині церкви, віднесли на зберігання до фондів. Згодом шедеври сакрального мистецтва, які складають інтер’єр дерев’яного храму, будуть відреставровані й повернуті до його стін. Але нерегулярні богослужіння у старовинній церкві проходитимуть і надалі — найближче з них буде присвячене дню Святого Миколая.

Тим часом музей активно працює над іншими нововведеннями. Переймаючись на фоні останніх подій безпекою музейних експонатів, Габріела Василівна зініціювала заміну огорожі, яка відділяє музей від приватних забудов. Для того, аби на територію закладу не проникли злодії, його керівництво планує осучаснити сигналізацію та організувати відеонагляд меж музею. А фахівці наразі працюють над вивченням відомостей, що стосуються старовинного цвинтаря, на якому частково розміщений скансен. Кажуть, що, окрім церковних діячів, на ньому була похована дружина Августина Волошина, але для того, щоб відновити поховання, потрібно провести дуже серйозні дослідження. Музей також не покидає надії поповнити експозицію чудовим зразком бойківського зодчества — старовинною капличкою із с. Негровець Міжгірського району. Вже кілька років ведуться відповідні переговори з громадою села, але та не погоджується віддати каплицю на реставрацію й збереження, поступово знищуючи її унікальність сучасними ремонтними роботами. Добре, що фахівці музею свого часу зробили обміри та замальовки дерев’яного шедевра, тож навесні, швидше за все, на місці колишнього цвинтаря буде збудована точна копія старовинної каплиці.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  01/12/08, 11:47


№ 50 (516) Антон Трибус: “Десять років поспіль я ставав переможцем всеукраїнських легкоатлетичних змагань — це, до речі, ще ніким не побитий рекорд”

Антон Федорович Трибус — людина скромна, можливо, аж занадто як на потомка Марії Терезії. Так-так, шановний читачу, ви все правильно прочитали, ітиметься про справжнісінького праправнука 19-ї доньки цісарівни Марії Терезії. Власне, сам Антон Федорович такими, на його думку, дурницями, як виведення родинного дерева, не переймається, цим займаються його двоюрідний брат та зять — до речі, наш колега Михайло Темнов. Саме пан Михайло і розповів нам про походження нашого співрозмовника і додав: “Ви обов’язково розпитайте в Антона Федоровича про батька, лише розговоріть його, він вам такого розкаже!”.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

— То скажіть, Антоне Федоровичу, ви справді праправнук 19-ї доньки Марії Терезії?

— Дев’ятнадцятої? Бідна Марія Терезія! Ні, я думав, що 16-ї, але точно не знаю, бо сам наш родовід не досліджую. А от у двоюрідного брата навіть на стіні висить розроблене ним генеалогічне дерево, за яким лінія моєї мами і справді походить від цісарської родини.

— Ваша мама чи її батьки мали якісь ознаки такого благородного походження?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  01/12/08, 11:47
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS