Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 27/10/08№ 45 (511) Спершу гроші, потім — газ, кажуть у “Нафтогазі”

НАК “Нафтогаз України” не збирається постачати блакитне паливо жодному боржнику. По Україні санітарні лікарі вже закривають школи та садки через низьку температуру в приміщеннях, та пан Дубина невблаганний: забезпечте або стовідсоткову проплату, або ж банківські гарантії на неї, тоді грітиметеся. Для Ужгорода, звісно, винятків ніхто не робитиме, тому проекти угод на встановлення лімітів газу, надіслані “Уж-теплом” до Києва, залишилися непідписаними. Що робитиме міська влада в такій ситуації, журналістам розповідав 1-й заступник мера Володимир Бобков.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Бюджетні заклади таки грітимуться

Оптимізмом Володимир Олександрович присутніх не зарядив: винне за централізоване опалення тільки населення, і розраховувати, що воно враз візьме та погасить усі свої борги, наївно. Відтак “Уж-тепло” найближчим часом стовідсотково розрахуватися за вже спожитий минулого сезону котельнями газ не зможе. Та й кредитів в умовах фінансової кризи теж ніхто нам не надасть. А тим часом відпо-відальність за забезпечення теплом міст і сіл Олег Дубина якимось хитрим чином поклав на органи місцевого самоврядування. Напевно, розраховуючи, що вони, загнані в глухий кут, витягнуть необхідні суми зі своїх бюджетів. Однак в Ужгороді вирішили діяти інакше. Розпорядженням міського голови всі “автономізовані” бюджетні заклади уже отримують тепло (нагадаємо, що бюджет не винен за газ ні копійки). Інтенсивно йде будівництво нових котелень. Цього тижня закінчуються роботи в УЦМКЛ і дитячій лікарні, якщо все піде добре, з понеділка там запускатимуть опалення. Уже закуплені котли для гімназії. У листопаді планується здати котельні ЗОШ №№ 5, 6 (можливо), 9 (економічного ліцею), школи мистецтв, а в грудні — ЗОШ №№ 8, 12, 15, 19. Тим часом ЖРЕРи отримали вказівку перевірити та полагодити всі засувки, які відсікають від ЦО багатоповерхівки, аби в разі, якщо до кінця жовтня не вдасться знайти спільної мови з “Нафтогазом України”, від’єднати їх від загальної мережі. Після цього всі котельні можуть бути передані на баланс управління освіти, котре, у свою чергу, проситиме газ, щоб обігрівати виключно бюджетні заклади. Це, звичайно, крайній крок, але такий варіант розглядається. Паралельно управління освіти продумовує, як перенести навчальний процес із неопалюваних шкіл у теплі.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Країна)  -  27/10/08, 10:25


45 (511) Рейдом по бродяжництву і дитячому жебракуванню

Цьоготижневе оперативно-профілактичне відпрацювання щодо правопорушень серед неповнолітніх у нашому місті, а також бродяжництва, жебрацтва, дитячої бездоглядності та насилля в сім’ях мало плідні результати.

Співробітники Ужгородського МВ УМВС під час рейду виявили чимало дітей, котрі просять милостиню, а 33 з них повинні відвідувати школу. До цього списку потрапила й 17-річна ужгородка: вийшовши заміж у 13, має вже двійко дітей і вже кілька років не вчиться. До міськвідділу міліції потрапила одна з матерів, що жебракують, тримаючи біля себе грудних та маленьких дітей. Наразі ці діти не мають метрик і до з’ясування обставин передані в притулок. Зафіксовані випадки споювання дітей дорослими. На одного з власників розважальних закладів направлено подання на позбавлення ліцензії, позаяк він дозволяв 12-річному підліткові під час уроків грати на автоматах.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  27/10/08, 10:24


№ 45 (511) 1200 квадратних метрів додатково отримав онкодиспансер

В обласному онкодиспансері триває капітальний ремонт, по завершенні якого заклад перетвориться на сучасну лікарню європейського типу, запевнив головний лікар ЗОКОД Андрій Русин під час прес-конференції, що відбулася нинішнього понеділка.

Наразі ж у диспансері, де ремонт не проводився з 1971 року, майже з часу відкриття, повністю поміняно сантехніку, вікна й двері, електричну проводку, опалення, зроблено нові стелі та підлогу, відремонтовано підвальне приміщення. Одним словом, усе робиться капітально, аби протягом найближчих 20 років питання про капремонт не виникало, зазначив Андрій Васильович. Проте найсуттєвіше те, що над усім приміщенням добудовано 4-й поверх, завдяки чому лікарняні площі розширилися на 1200 квадратних метрів, а це дасть можливість розширити ліжковий фонд і покращити умови перебування людей. Таким чином, на добудованому поверсі буде розташовано частину променевого і хіміотерапевтичне відділення, на 3-му — хірургія, 2-й займуть полі-клініка і гінекологія, а 1-й — адміністрація, клінічна лабораторія, оргметодкабінет, приймальне відділення, приміщення для зберігання ліків і частина променевого відділення.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини)  -  27/10/08, 10:24


№ 45 (511) Горів ринок на Фединця. Чия це провокація?

У середу зранку до полудня біля Ужгородської міськради увагу перехожих привертав стихійний мітинг, котрий проходив, утім, досить спокійно. Цікаві могли з’ясувати, що причина зібрання — пожежа, яка трапилася напередодні ввечері на юридично уже давно ліквідованому ринку на вул. Фединця.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Повідомлення про загоряння МНСники отримали телефоном у вівторок близько 20-ї години. Оскільки одна з пожежних частин знаходиться близько (біля Будинку просвіти на Другетів), на виклик прибули буквально за кілька хвилин. На той час палало 10 залізних контейнерів. Через те, що джерело вогню було всередині, пожежникам доводилося пилами-болгарками розрізати будки, а вже потім гасити вміст. У підсумку всі охоплені пожежею лотки, переважно із взуттям та одягом, вигоріли майже повністю. Помічник начальника прес-служби ГУ МНС у Закарпатській області Ярослав Баб’як каже: зайнявся спершу один із павільйонів, про що свідчить характер вигорання речей, а вже потім вогонь поширився на інші. Потерпілі торговці переконують, що це був підпал, і вони навіть бачили кількох паліїв, проте не встигли їх затримати. Зрештою дослідно-випробувальна лабораторія МНС підтвердила занесення стороннього джерела підпалу. Розглядалася ще версія електрозамикання, проте оперативні фотографії свідчать: навіть несанкціонованого підведення струму там не було. Зате в одному з погорілих відсіків знайдено залишки ємності із запахом нафтопродуктів. Експертиза показала, що це був бензин. Свої висновки працівники МНС передали до Ужгородського МВ УМВС. За словами Людмили Талабішки з міськвідділу міліції, там уже є заява про підпал, за цим фактом порушено кримінальну справу.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Випадок)  -  27/10/08, 10:24


№ 45 (511) Безкоштовних груп побільшає, а на електричну “автономку” даватимуть кредит

Ці та інші важливі рішення були прийняті на засіданні виконкому Ужгородської міської ради в середу.

Розпочнемо з груп продовженого дня, тема яких зараз активно мусується. Після опрацювання заяв, які в школах зібрали від батьків, виявилося: соціально незахищених, що можуть претендувати на безкоштовні ГПД, додалося, а відтак вирішено замість 28 створити 35 груп, які утримуються за рахунок міського бюджету. Ще 60 фінансуватимуться за кошти батьків. У разі потреби і ці цифри коригуватимуться.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  27/10/08, 10:23


№ 45 (511) Рак молочної залози — вирок? Чи все ж життя триває?

Зазвичай активна увага суспільства до проблем раку молочної залози (РМЗ) привертається 20 жовтня, у Міжнародний день боротьби з ним. Теле- і радіоефіри, газетні шпальти, Інтернет-сторінки строкатіють різного роду інформацією про небезпечну недугу, що, виявляється, посідає І місце в структурі всіх онкологічних захворювань. Про неї говориться під час “круглих столів” та інших заходів, які проходять у межах цього дня… А далі все влягається (хоча, напевно, якби на ній акцентувалося щодня, це набило б оскомину й уже не сприймалося так гостро), проте хвороба нікуди не дівається, а, навпаки, набирає обертів і молодшає. Так, за статистикою, за останні 40 років рівень захворюваності на РМЗ збільшився більш ніж утричі, і нині дедалі частіше він діагностується й у молодих жінок, навіть (щоправда, украй рідко) в чоловіків. Наразі зупинити його нікому не під силу, та все ж можна мінімізувати жахливі наслідки. І про це варто поговорити.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

“Сухі” цифри

Зазвичай розповідь про яке-небудь явище чи факт — для переконливості — ілюструється цифрами. Гадається, й у цьому випадку така статистика не буде зайвою, хоча, на переконання Андрія Русина, головного лікаря Закарпатського обласного клінічного онкологічного диспансеру, не це головне — значно важливіше говорити про можливості впоратися з недугою і лікарям, і хворим.

І все ж. Щороку РМЗ діагностують у 180 тисяч пацієнток у Європі, 130 тисяч — у США, 16 тисяч — в Україні. Більше того, кожні 35—37 хвилин виявляється новий випадок захворювання наших співвітчизниць на рак молочної залози, і щогодини вмирає жінка від цієї патології.

За 2007 рік на Закарпатті зареєстровано 227 випадків захворювання. В Ужгороді на сьогодні на РМЗ хворіють 400 жінок, з них уперше виявлених цього року — 30.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  27/10/08, 10:22


№ 45 (511) Августа Караваєва: “Навколо лунають вибухи, а я боюся тільки, щоб мені не знівечило обличчя, і ховаю його в пісок”

Нинішній гості “Суботніх зустрічей” у понеділок виповниться 88, але її пам’яті могли б позаздрити і студенти: Августа Олександрівна досі назубок знає з півтори сотні поезій російських класиків, без проблем пригадує прізвища та імена своїх однокурсників, викладачів. Що вже казати про тяжкі випробування, які випали на її долю, — їх може відтворити у найдрібніших деталях. В Ужгороді пані Августа з 1957-го, 30 років віддала нашій залізничній лікарні, а от що було до того — цілий шмат історії нині вже неіснуючого СРСР, пропущений через її життя. Власне, це інтерв’ю — розповідь про голодомор на Півдні Росії, про війну через суто жіночу призму сприйняття, про спартанські будні сім’ї військового та багато іншого, чого нашому поколінню, на щастя, не довелося пережити, але про що має пам’ятати кожен.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

— Августо Олександрівно, наскільки я знаю, ви родом із Ростова-на-Дону, та ще й маєте дворянське коріння…

— Моя мама — українка, але коли осиротіла, її з сестрою взяли в Ростов родичі. А батько — росіянин, дійсно із заможної родини, проте все життя трудився як віл. Бабуся й дідусь розійшлися, його залишили в Ростові фактично на чужих людей, отож він працював із 14 років — був і машиністом паровоза, і слюсарем, і токарем, і банківським службовцем. Під час війни, до речі, з 17 гриж нажив, переносячи золоті злитки, — рятуючи їх від німців, вантажив в ешелон і відправляв до Москви. Щоранку надягав бандажі — і далі носити. Так до 90 літ з тими непрооперованими грижами і прожив. Знатне ж походження нічого, окрім проблем, йому не дало: за радянських часів не раз на нього писали доноси, мовляв, син поміщиці, через що до нас серед ночі НКВС з обшуками налітало. Досі пам’ятаю, як у хаті все догори дригом перевернули, навіть золу з печі вигребли — золото шукали. А в нас зі старих часів таки щось залишилося, я навіть знала: тато заховав його в карнизі, але кмітлива була, й оком у той бік не повела. Пізніше, у часи голодомору, тільки те золото нас і врятувало: мама носила його в заклад типу ломбарду й вимінювала на чорну найдешевшу муку. Навіть у найголодніші часи там продавали і ковбаску, але про неї могли хіба мріяти.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  27/10/08, 10:22


№ 45 (511) Дворовий спорт набирає обертів

Як ми вже повідомляли, минулої п’ятниці в районі вулиць Тіхого—Станційної, на території ЖРЕРу № 4 відкрито два оновлені спортмайданчики.

З пропозицією облаштувати занедбані площадки до начальника ЖРЕРу Миколи Мойсюка звернувся житель сусіднього будинку Олександр Кожевников. Він і профінансував “реанімацію” дитячого майданчика, замовив сюди гойдалки і привіз пісок. ЖРЕР теж не залишився осторонь — зробив лавиці та пісочницю. А далі разом із міськими депутатами із фракції Партії регіонів (голова Ю. Беляков) відновили розташо-ване поряд волейбольне поле, причому встановили тут і баскетбольний щит, і футбольні ворота, таким чином перетворивши його на багатофункціональний спортивний майданчик, де можуть проводитися різноманітні загальноміські змагання. Що й було продемонстровано в день відкриття — одразу після урочистостей тут відбулися показові змагання з волейболу за участю команди активістів молодіжної громадської організації “ЕХІТ” та чемпіона міста дворової команди ЖРЕРу № 8 (начальник І. Зелінський), котрі вчергове підтвердили свій статус переможця.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  27/10/08, 10:20
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS